Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Santos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 13 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:12

pumex pisze:
Poulinho pisze:
pumex pisze:Chyba żartujesz. Tzn nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale ja znam mnóstwo kibiców innych zespołów otwartych na polemikę i starających się trzeźwo podejść do sprawy, a nie takich gburów jak co poniektórzy tutaj. Pamiętam gratulacje od kibica Bayernu po sprowadzeniu Vidala, pamiętam jak to było choćby w przypadku Teveza czy Higuaina. Bez przeszkód wymieniamy opinie o tym czy o tamtym piłkarzu i nigdy nie było tak, że z góry ktoś prezentował nastawienie na 'nie', bo nie dotyczyło to jego ulubionego klubu.
Nie chodzi mi o nastawienie nie bo nie, że ten piłkarz którego kupiliście jest fatalny i na pewno się nie sprawdzi ;) jednak większość kibiców ma tendencję do deprecjonowania innych zespołów, co nie oznacza, że nie można z nimi porozmawiać i to na bardzo obiektywnym poziomie. Jednak nie oczekuj, że kibic Realu czy Barcelony powie Ci, że teraz to atak Juventusu wymiata.
Nie zgodzę się. Skoro fani innych zespołów praktycznie jak leci doceniali nas niedawny środek pola, to dlaczego mieliby mieć problem, żeby podobnie obiektywnie docenić np atak? Albo inaczej - skoro od kibica Realu słyszę, że ofensywa w składzie James, Lewandowski, Muller, Robben, Ribery jest na światowym poziomie, to dlaczego z góry mam zakładać, że niedocenianie ofensywy Juve to celowe deprecjonowanie? Nie zakładajmy z góry, że kogoś nie stać na obiektywizm.
A moim zdaniem to wynika z faktu, że my ściągamy graczy młodych i perspektywicznych, których fani innych lig nie znają, bo nie są tak medialni. Takiego np. Jamesa zna każdy i jego możliwości kiedy jest w topowej formie, ale już trudno wymagać od kibica Chelsea, Utd, Bayernu czy Realu, żeby gratulowali nam transferu Bernardeschiego, którego większość nie widziała pewnie w żadnym meczu przez 90 min. Tak samo anonimowy był dla większości niedawno Dybala. Zresztą jakiegoś szerszego (poza SerieA) zachwytu nad transferem Pjanica też nie było. Jedynym wyjątkiem jest Higuain.

Naprawdę ciężko nie oglądając kogoś regularnie porównywać go zawodnika, którego się dobrze zna.

Milinkovica-Savica, którego chyba wszyscy tutaj byśmy chcieli też nam raczej fani innych drużyn zazdrościć i gratulować nie będą, przynajmniej do momentu, kiedy nie okaże się, podobnie jak wspomnina reszta, topem w meczach z europejską czołówką.

EDIT:
Poulinho pisze:
pumex pisze:Nie zgodzę się. Skoro fani innych zespołów praktycznie jak leci doceniali nas niedawny środek pola, to dlaczego mieliby mieć problem, żeby podobnie obiektywnie docenić np atak? Albo inaczej - skoro od kibica Realu słyszę, że ofensywa w składzie James, Lewandowski, Muller, Robben, Ribery jest na światowym poziomie, to dlaczego z góry mam zakładać, że niedocenianie ofensywy Juve to celowe deprecjonowanie? Nie zakładajmy z góry, że kogoś nie stać na obiektywizm.

Myślę, że zamiast klepać się po pupach i popadać w samozachwyt, warto czasem wysłuchać opinii z zewnątrz, tak samo tych pozytywnych, jak i negatywnych.
Pumex, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że gratulowali nam tego środka pomocy przed sezonem 11/12? Powiedziałbym nawet, że tak naprawdę docenili jego siłę dopiero pod koniec sezonu 14/15. Czyli tak jak wspomniałem, wtedy kiedy nastąpił sukces.
:ok: :ok: :ok:
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2017, 14:28 przez Santos, łącznie zmieniany 1 raz.


jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:13

wojczech7 pisze: Było pięciu ŚO w kadrze: Barzagli, Bonucci, Chellini, Benatia, Rugani.

Sprzedaliśmy Bonucciego.

Jest czterech ŚO w kadrze: Barzagli, Chiellini, Benatia, Rugani.

W stosunku do poprzedniego sezonu, w którym zdobyliśmy podwójną koronę i zameldowaliśmy się w finale LM mamy w kadrze o jednego środkowego obrońcę mniej.
Tak tylko, że było 5 bo mieliśmy grać z tyłu 3 obrońcami. Dopiero podczas sezonu okazało się, że trzeba zmienić taktykę przez co na ŚO zrobiło się jedno miejsce mniej i taki Rugani był przyspawany do ławki. Jeśli faktycznie mamy wobec niego duże plany to kompletnie nie widzę sensu ściągania następnego obrońcy.

Ewentualnie kupić jakiegoś rzadziaka za drobne coś jak Rincona na wypadek gdyby 3 z nich się połamało, ale ludzie po co wydawać duże pieniądze na dobrze obsadzoną pozycję? Jeszcze jakbyśmy mieli kompletną kadrę to rozumiem, ale trzeba przede wszystkim ściągnąć prawdziwego ŚP.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2017, 14:27 przez jarmel, łącznie zmieniany 1 raz.


#AllegriOut
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:16

pumex pisze:Nie zgodzę się. Skoro fani innych zespołów praktycznie jak leci doceniali nas niedawny środek pola, to dlaczego mieliby mieć problem, żeby podobnie obiektywnie docenić np atak? Albo inaczej - skoro od kibica Realu słyszę, że ofensywa w składzie James, Lewandowski, Muller, Robben, Ribery jest na światowym poziomie, to dlaczego z góry mam zakładać, że niedocenianie ofensywy Juve to celowe deprecjonowanie? Nie zakładajmy z góry, że kogoś nie stać na obiektywizm.

Myślę, że zamiast klepać się po pupach i popadać w samozachwyt, warto czasem wysłuchać opinii z zewnątrz, tak samo tych pozytywnych, jak i negatywnych.
Pumex, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że gratulowali nam tego środka pomocy przed sezonem 11/12? Powiedziałbym nawet, że tak naprawdę docenili jego siłę dopiero pod koniec sezonu 14/15. Czyli tak jak wspomniałem, wtedy kiedy nastąpił sukces.


gregor_g4

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 października 2003
Posty: 1356
Rejestracja: 14 października 2003

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:32

pumex pisze:
MRN pisze:Serio ? Myślisz, że kogoś obchodzi zdanie kibica Realu?
Wiem już, że Ciebie nie obchodzi zdanie żadnego kibica innej drużyny niż Juve, bo gdy go widzisz na horyzoncie, to dostajesz wścieklizny. Tym bardziej, jeśli jest to zdanie nie po Twojej myśli.
Jak to nie :D
Przeciez sledzi fora Interu i Milanu, wrzuca tu nawet posty pryszczatych 15 latków i bulwersuje się jak tak mogli napisać...

Co do Berny mam dużo większe oczekiwania i nadzieje niż co do Costy.
Jedynie w LM ze względu na styl gry i doswiadczenie Brazylijczyk ma przewage.
Sklad wygląda ok, lepiej niż rok temu, z wyjatkiem PO.


marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:40

Tak wszyscy czekamy na następne "super" transfery, ale może się okazać że wszytko co dobre to już za nami i że nie będzie już żadnych fajerwerków.


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:46

Jeśli dobrze zrozumiałem wywiad Ferrero, to mięknie on trochę w kwestii Schicka. Mówi, że raczej nie do Juventusu, ale nie ma w piłce rzeczy na 100% pewnych ;) także szykujmy się na sierpień i kolejne badania medyczne Czecha.


borysfcb

Katalończyk
Katalończyk
Rejestracja: 03 czerwca 2015
Posty: 70
Rejestracja: 03 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:47

Poulinho pisze:
pumex pisze:
Poulinho pisze:Jeszcze odnośnie tego braku "łał" nie oczekuj go od kibiców innych zespołów, bo nigdy takowego nie będzie, ani jak kupimy Neymara, ani Krossa, ani żadnego innego piłkarza. Taki po prostu jest futbol
Chyba żartujesz. Tzn nie wiem jak to wygląda u Ciebie, ale ja znam mnóstwo kibiców innych zespołów otwartych na polemikę i starających się trzeźwo podejść do sprawy, a nie takich gburów jak co poniektórzy tutaj. Pamiętam gratulacje od kibica Bayernu po sprowadzeniu Vidala, pamiętam jak to było choćby w przypadku Teveza czy Higuaina. Bez przeszkód wymieniamy opinie o tym czy o tamtym piłkarzu i nigdy nie było tak, że z góry ktoś prezentował nastawienie na 'nie', bo nie dotyczyło to jego ulubionego klubu.
Nie chodzi mi o nastawienie nie bo nie, że ten piłkarz którego kupiliście jest fatalny i na pewno się nie sprawdzi ;) jednak większość kibiców ma tendencję do deprecjonowania innych zespołów, co nie oznacza, że nie można z nimi porozmawiać i to na bardzo obiektywnym poziomie. Jednak nie oczekuj, że kibic Realu czy Barcelony powie Ci, że teraz to atak Juventusu wymiata.

Jeszcze odnośnie gratulacji za transfer Higuaina, szczerze to nie przypominam sobie by padły z ust kogokolwiek na tym forum, raczej były podśmiechujki z jego wagi ;) i to nie tylko kibiców innych włoskich drużyn. Nawet na gazeta.pl z tego co pamiętam stworzyli galerię memów z Gonzalo ;)
Ja gratulowałem.

Odnośnie wcześniejszego posta o Cancelo, to ów kibic realu miał sporo racji. Z niego taki boczny obrońca jak z Cuadrado, który też był swego czasu lansowany na tę pozycję. Chłopak broni po prostu słabo.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:48

Nie pumex, wścieklizny dostaję tylko i wyłącznie na kibiców miszczów, był jeszcze taki typ biały wilk, który pojawił się przed finałem i od tamtej pory go nie było. Nie naciągaj faktów .


Obrazek
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 14:58

Kurcze, nie wiem co myśleć. Z jednej strony na przestrzeni ostatnich trzech sezonów, tylko Real i Barca odnoszą większe sukcesy od Juve. Z drugiej czytam tutaj ze mamy trenera bez jaj, słabe okienka, co roku się osłabiamy.

Czyżby nadchodził kolejny przeciętny sezon -z walka o potrójna koronę. :placze:

pumex czekam jak przytoczysz teraz opinie footrolla, Pola, i kibica Znicza Pruszków.

Nie widzę sensu w przytaczaniu takich opinii ani do poparcia, ani obalenia tezy. Raz ze każdy może sobie tak napisać, dwa bez trudu znajdziemy opinie przeciwna kibica tego samego klubu.

Niech każdy będzie odpowiedzialny za swoje opinie.

Cancelo słabo kojarzę, za to Can jest dla mnie super pomysłem. Porównanie do Khediry jest błędne, ja nie widzę zbyt wielu podobieństw. Gracz jest dynamiczniejszy, z silnym odbiorem i dobrym strzałem. Przydałby się tutaj, na potencjał na świetnego zawodnika. Z kolei Leon z Schalke nie do końca mnie przekonuje.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 15:06

Poulinho pisze:
pumex pisze:Nie zgodzę się. Skoro fani innych zespołów praktycznie jak leci doceniali nas niedawny środek pola, to dlaczego mieliby mieć problem, żeby podobnie obiektywnie docenić np atak? Albo inaczej - skoro od kibica Realu słyszę, że ofensywa w składzie James, Lewandowski, Muller, Robben, Ribery jest na światowym poziomie, to dlaczego z góry mam zakładać, że niedocenianie ofensywy Juve to celowe deprecjonowanie? Nie zakładajmy z góry, że kogoś nie stać na obiektywizm.

Myślę, że zamiast klepać się po pupach i popadać w samozachwyt, warto czasem wysłuchać opinii z zewnątrz, tak samo tych pozytywnych, jak i negatywnych.
Pumex, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że gratulowali nam tego środka pomocy przed sezonem 11/12? Powiedziałbym nawet, że tak naprawdę docenili jego siłę dopiero pod koniec sezonu 14/15. Czyli tak jak wspomniałem, wtedy kiedy nastąpił sukces.
Przecież to naturalne, że piłkarza docenia się nie za teoretyczny potencjał, a za realne osiągnięcia i za konkretne występy na boisku. Nie przesadzaj, że docenili nas dopiero po sezonie 14/15, bo to bujda na resorach. Cały piłkarski świat mówił o naszej pomocy już pod koniec sezonu 11/12, gdzie powstało określenie MVP. To w dużej mierze dzięki temu tercetowi wykręciliśmy 2-gi wynik w Europie pod względem podań i posiadania piłki, tuż po Barcelonie. Jeśli mnie pamięć nie myli, mieliśmy również najbardziej bramkostrzelną pomoc świata. Już wówczas United chciało nam podebrać Marchisio, a dyrektorzy Bayernu mieli ból pupy o Vidala.

Ale po tej naszej wymianie zdań już chyba widzę, gdzie się rozmijamy. Ja nie twierdzę, że z tak przeprowadzonym mercato nie mamy szans utrzymać poziomu, lub nawet pójść o krok dalej. O tym jak będzie naturalnie przekonamy się za jakiś czas. Jeśli teraz mówię o tym, że mercato wg mnie jest średnie, to dlatego, że sprowadzamy piłkarzy głównie takich, którzy jeszcze muszą udowodnić, że nadają się do gry na żądanym poziomie i tak naprawdę trudno stwierdzić, czy im pójdzie czy nie.
wojczech7 pisze:Było pięciu ŚO w kadrze: Barzagli, Bonucci, Chellini, Benatia, Rugani. Sprzedaliśmy Bonucciego. Jest czterech ŚO w kadrze: Barzagli, Chiellini, Benatia, Rugani.

W stosunku do poprzedniego sezonu, w którym zdobyliśmy podwójną koronę i zameldowaliśmy się w finale LM mamy w kadrze o jednego środkowego obrońcę mniej.
Mamy o jednego mniej obrońcę, ale gdy mieliśmy o jednego więcej, to ten 5-ty zazwyczaj nudził się na ławce, a umiejętności miał w sobie olbrzymie.
wojczech7 pisze:
pumex pisze:Podzielę się z Wami moimi ostatnimi przemyśleniami i rozmowami z kibicami innych drużyn. (...)
Kurde, przekonałeś mnie. Mercato 4/10. #TeamPumex

;)
Okej, śmiej się ;) Chodziło mi jedynie o to, żeby czasem spróbować się wychylić poza świat zadufanych w sobie kibiców Juve i posłuchać opinii innych, skonfrontować je z tym, co tutaj się pisze, nie zakładając od razu, że się guzik znają.


Obrazek
Gontar

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 15:32

Ja natomiast mam znajomego ,wieloletniego fana Man utd(który ogląda nie tylko PL ale też Serie A i inne ligi), który uważa, że od paru dobrych lat Juventus robi najlepsze transfery w europie. Ja się z tym zgadzam. Mimo utraty ważnych piłkarzy co jakiś czas zawsze trener i zarząd są wstanie to poukładać.Nie zapominajcie, że gdyby nie calciopoli nasza sytuacja była by z goła inna i wtedy zarząd mógłby rzucać hajsem na lewo i prawo, żeby szaleć na rynku jak Real czy PSG.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 15:46

pumex pisze:Chodziło mi jedynie o to, żeby czasem spróbować się wychylić poza świat zadufanych w sobie kibiców Juve i posłuchać opinii innych, skonfrontować je z tym, co tutaj się pisze, nie zakładając od razu, że się guzik znają.
Pewnie, że warto rozmawiać i słuchać opinii innych, ale żeby na tej podstawie oceniać nasze mercato, które nawet nie jest w połowie? :stop:


Jeszcze jedno:
pumex pisze:Juventus, który liznął nieba mając u siebie kwartet Vidal-Pogba-Pirlo-Marchisio, teraz interesuje się takimi typami jak Can.
Na kilka dni po przyjściu Pogby też pisałeś o "lizaniu nieba", co nie? :whistle:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 15:50

wojczech7 pisze: Jeszcze jedno:
pumex pisze:Juventus, który liznął nieba mając u siebie kwartet Vidal-Pogba-Pirlo-Marchisio, teraz interesuje się takimi typami jak Can.
Na kilka dni po przyjściu Pogby też pisałeś o "lizaniu nieba", co nie? :whistle:
K.O. :D

Nie chce mi się czytać tych paru stron shit storm'u ale domyślam się, że standardowo nasze okienko jest przeciętne? :think:


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 15:54

Szkoda, że Pumexie nie spytałeś tych kibiców jak oceniają okienka w wykonaniu swoich drużyn (chyba, że spytałeś to wtedy się podziel ;)), bo dopiero wtedy moglibyśmy ocenić jak bardzo obiektywne jest ich zdanie. Moim zdaniem transfery tych klubów do tej pory również dupy nie urywają.


Ein

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 grudnia 2004
Posty: 1352
Rejestracja: 11 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lipca 2017, 16:00

Też dorzucę swoje pięć groszy. Od kilku lat sam jak i inni oceniałem zawsze okienko transferowe Juve w porywach do 7/10. W międzyczasie dwa razy doszliśmy do finału LM, na Juve nakręca się hype z uwagi na pochodzenie zawodników (codzienna dawka wiadomości w polskich mediach nt. Szczęsnego :D )

Agnelli wprost mówi, że bierzemy najlepsze pomysły od innych klubów i kumulujemy je w Juve. Marotta robi takie wały na transferach, że głowa mała, a Patriaci ściąga nam praktycznie samych topów (tak, wiara, topów)

A tu tadam. Kolejne mercato które jest nieudane :prochno:

W międzyczasie ja się przyznaję do błędu i jeżeli Angelli i spółka będą chcieli sprowadzić Wawrzyniaka to będę łapał hype'a na ten transfer jak na każdego nowego zawodnika Juve :P

I odnośnie anegdotek. Też pytałem o tego Cana ludzi którzy śledzą angielską piłkę. Obiektywnie jego profil porównali do Carricka. Nie znam się na piłce, ale czy takiego piłkarza czasami nie szukamy ?

A i jeszcze jedna rzecz. Juve po dwóch przegranych finałach chyba w końcu zrozumiało, że obrona obroną, ale jak się nie ma jokerów na ławce, którzy potrafią jak Berna dostać piłkę i pokiwać, to finałów się nie wygrywa.
W Italii już jest jasny sygnał - nieważne jak się wzmocnicie, to Juve ma teraz 8 zawodników w podstawie + mega ofensywną ławkę rezerwowych, którzy będą ładowali bramki na zawołanie także kolejne Scudetto wygraliśmy już w lipcu :ahsisi:


Moggi: "People keep asking where Juve got the money to buy Vlahovic but they forget that the club is owned by the Elkanns. 2% of the Elkann assets are enough to buy Inter, this is not a joke, let's be clear, it's real data."
Zablokowany