Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:06

Cabrini_idol pisze:Wiem, że tu głosy są, że sprzedajmy tanio a kupujemy drogo.


Powiedzcie mi czy 11-12 mln euro za Szczęsnego to nie grabież. Jaka jest jego wartość na prawdę ? Wg mnie 30 mln euro. Wiem, że on jest tu niedoceniany, ale przez ostatnie 2 lata zrobił MEGA krok do przodu jeśli chodzi o umiejętności. Teraz szlif charakteru w Juve i może to być nasz bramkarz nr 1 na 5-6 lat.

Dając mu 4 mln euro na kontrakcie, pokazujemy, że liczymy na niego ( wiem wiem rok do końca kontraktu itd itd, mimo to) Poza tym kontrakt na 5 lat. Czyli na długo.
Szczesny ma rok do konca kontraktu, pozatym Wenger go nie chce, i tak mialo byc ponizej 10 a tutaj 11-12,

Co nie zmienia faktu ze to dobry transfer :bravo: :bravo:
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2017, 18:14 przez tomassi14, łącznie zmieniany 1 raz.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:10

De Sciglio to dla mnie typowy materiał na rezerwowego, który obskoczy w obronie obie flanki. Na pierwszy skład jest absolutnie za słaby, ale konkurować z Lichtsteinerem oraz Asamoahem spokojnie może. Jest w optymalnym wieku dla bocznego obrońcy, może się u nas jeszcze rozwinąć więc jest to jak najbardziej "OK" ruch jeśli faktycznie taką rolę chcemy mu powierzyć.

Cancelo rozegrał w lidze 100 minut więcej niż Montoya więc ciężko mówić o tym, że został wygryziony przez Hiszpana. Został przesunięty wyżej i grał jako pomocnik. Czy prezentuje odpowiedni poziom sportowy na Juventus ciężko mi w tej chwili powiedzieć, ale poza Sidibe ciężko wskazać mi lepszego kandydata, bo Portugalczyk z pewnością posiada spory talent. Przy okazji widać jak powoli ewoluuje drużyna pod wodzą Allegriego, dla którego umiejętności techniczne zawodnika są fundamentem futbolu.

Bardzo ofensywnie zapowiadają nam się skrzydła na przyszły sezon i dlatego ciężko wyobrazić mi sobie, że spokój na tyłach ma nam zapewnić statyczny Khedira. Przy całym szacunku do Samiego, ale w odbiorze to on poziomu Vidala albo Kante nie prezentuje. Prędzej w tej roli widziałbym Marchisio, który genialnie kontroluje środek pola, ale tak ważna rola nie może w całości spocząć na barkach 31-letniego zawodnika, który ma poważne problemy zdrowotnie, a w formie bywa przez może 10-20% sezonu... Wole osób kręci tutaj nosem na Matuidiego, a ja szczerze powiedziawszy jestem niepocieszony faktem, że mamy na niego bardzo małe szanse.


realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:10

Jak już zapewne tutaj niektórzy wiedzą ( :prochno: ) lubię korzystać z Twittera by zapytać o nasze ruchy niektórych dziennikarzy, czy komentatorów. Ćwiąkała mnie trochę na temat Cancelo uspokoił + dwie osoby również odpisały mi na Twitta mówiąc, że Joao niejednokrotnie potrafił zajechać Ronaldo w La Lidze.

Obrazek
Obrazek


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:12

De Sciglio musi poprawić diametralnie dwie rzeczy - po pierwsze wrzutki, bo albo lecą w gołębie, albo nie przechodzą nawet pierwszego zawodnika, wysłałbym go na korepetycje do króla Alexa Sandro. Po drugie ustawianie się, widziałem sporo Milanu w zeszłym sezonie i miał spore problemy z trzymaniem poprawnej pozycji, kilkukrotnie był przez to spóźniony.

Na pewno nieźle sobie radzi w grze 1 na 1 w defensywie, nie daje się jakoś łatwl ogrywać, do tego jest całkiem dynamiczny. Nie jestem jego fanem, ale robienie z niego totalnego ogóra też nie ma sensu.


realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:17

Vincitore pisze:De Sciglio musi poprawić diametralnie dwie rzeczy - po pierwsze wrzutki, bo albo lecą w gołębie, albo nie przechodzą nawet pierwszego zawodnika, wysłałbym go na korepetycje do króla Alexa Sandro. Po drugie ustawianie się, widziałem sporo Milanu w zeszłym sezonie i miał spore problemy z trzymaniem poprawnej pozycji, kilkukrotnie był przez to spóźniony.

Na pewno nieźle sobie radzi w grze 1 na 1 w defensywie, nie daje się jakoś łatwl ogrywać, do tego jest całkiem dynamiczny. Nie jestem jego fanem, ale robienie z niego totalnego ogóra też nie ma sensu.
Wrzutki ma takie a nie inne dlatego, że w Milanie gra po lewej stronie, i do wrzucania piłek używa gorszej nogi.


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 989
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:20

No i proszę wreszcie coś ruszyło :) . Nie wiem na co niektórzy narzekają przy tych transferach. Zyskujemy za niewielkie pieniądze dobrego rezerwowego bramkarza (w dodatku Polaka po tylu latach, w końcu może będziemy częściej słyszeć o Juve w polskich mediach, a nie tylko o Napoli) oraz dobrego zmniennika na ławkę. Jako rezerwowy De Sciglio to dobry pomysł, bo zabezpiecza nam obie strony obrony, a myślę że jeszcze doczekamy się lepszego prawego obrońcy który będzie do pierwszego składu - bo De Sciglio nim nie jest, on przychodzi w miejsce Liechsteinera.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:21

realbs pisze:
Vincitore pisze:De Sciglio musi poprawić diametralnie dwie rzeczy - po pierwsze wrzutki, bo albo lecą w gołębie, albo nie przechodzą nawet pierwszego zawodnika, wysłałbym go na korepetycje do króla Alexa Sandro. Po drugie ustawianie się, widziałem sporo Milanu w zeszłym sezonie i miał spore problemy z trzymaniem poprawnej pozycji, kilkukrotnie był przez to spóźniony.

Na pewno nieźle sobie radzi w grze 1 na 1 w defensywie, nie daje się jakoś łatwl ogrywać, do tego jest całkiem dynamiczny. Nie jestem jego fanem, ale robienie z niego totalnego ogóra też nie ma sensu.
Wrzutki ma takie a nie inne dlatego, że w Milanie gra po lewej stronie, i do wrzucania piłek używa gorszej nogi.
Grywając po prawej stronie również nie rozpieszczał, serio.

Szczerze to jestem nawet dość zadowolony, gracz z Serie A, zawodnik kadry, mający za sobą występy ze znakomitą częścią naszej defensywy, jest margines do postępu, bo w jego Milanie nawet Ronaldo byłby fatalny. Dla niego może być tyko lepiej, miejmy nadzieję, że i my na tym skorzystamy.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:21

Vincitore pisze:De Sciglio
Ja już dawno ustosunkowałem się do De Sciglio. AC Milan, w który miał możliwość występować, całkowicie zahamował jego rozwój. Nie było to środowisko sprzyjające. W lepszym klubie z lepszą organizacją De Sciglio będzie prezentował się zdecydowanie lepiej i pewniej. Moje postrzeganie jego sytuacji może (jeśli doniesienia się potwierdzą o sprowadzeniu go do Turynu) zostać zweryfikowane już niedługo :ok:


gpl88

Milanista
Milanista
Rejestracja: 04 lipca 2017
Posty: 93
Rejestracja: 04 lipca 2017

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:51

Ja tak tylko wtrącę, że wygląda na to że Bonucci będzie nas kosztował 30mln + MDS z rocznym kontraktem. I jest to jeden z najlepszych transferów w historii Milanu. Mattia u nas już więcej by nie pokazał, życzę mu powodzenia u was, nawet jeśli miałby wejść poziom wyżej, w co jednak wątpię. Chłopak poprawny w defensywie, dramatycznie słaby w ofensywie.


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:53

Z przecieków Domenico Ursulo wynika, że De Sciglio będzie pełnił rolę podstawowego prawego obrońcy.

Tak też przeczuwam, że prawa strona to Douglas Costa i asekurujący go MDS.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:54

Stary, poczekaj trochę do stawiania też ,, najlepszy transfer Milanu w historii" przynajmniej do momentu aż Bonucci zagra choćby połówkę sezonu😉


Obrazek
adryjan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 58
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 18:55

gpl88 pisze:Ja tak tylko wtrącę, że wygląda na to że Bonucci będzie nas kosztował 30mln + MDS z rocznym kontraktem. I jest to jeden z najlepszych transferów w historii Milanu. Mattia u nas już więcej by nie pokazał, życzę mu powodzenia u was, nawet jeśli miałby wejść poziom wyżej, w co jednak wątpię. Chłopak poprawny w defensywie, dramatycznie słaby w ofensywie.
spoko ofensywą zajmą się inni, jeśli będzie dobry w defensywie, nie będzie popełniał dużo błędów i poda dalej, to będę zadowolony


gregab

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2013
Posty: 54
Rejestracja: 04 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 19:03

gpl88 pisze:Ja tak tylko wtrącę, że wygląda na to że Bonucci będzie nas kosztował 30mln + MDS z rocznym kontraktem. I jest to jeden z najlepszych transferów w historii Milanu. Mattia u nas już więcej by nie pokazał, życzę mu powodzenia u was, nawet jeśli miałby wejść poziom wyżej, w co jednak wątpię. Chłopak poprawny w defensywie, dramatycznie słaby w ofensywie.
Jak ktoś trafnie zauważył Bonu szczyt formy miał na sezony 2014/2015 i 2015/2016. Tak że uważajcie czrwonoczarni żeby zjazd formy nie dojechał do pierwszych sezonów Leo w Juve :smile:


ga
tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 19:14

Cabrini_idol pisze:Stary, poczekaj trochę do stawiania też ,, najlepszy transfer Milanu w historii" przynajmniej do momentu aż Bonucci zagra choćby połówkę sezonu😉
W czerwonym mediolanie będzie rygor bo jak nie to Leo wszystkich pa "papie" powystrzela .... :smile: :smile: :smile:


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2017, 19:28

Krzychu89 pisze:Wracając do transferu Bonucciego:

Bonucci €15m LESS than Kyle Walker?! AC Milan making steal of the century at €42m

Zestawienie statystyk Walkera i Bonucciego czyli generalnie o tym jak oddaliśmy Leo na promocji - abstrahując od tego czy chciałby iść np do PL za większe pieniądze...

goal.com
Kretyńskie zestawienie statystyk :facepalm:

Fakt, oddaliśmy Bonu za tanio, ale robienie jakiegoś cieniasa z Walkera, najlepszego PO w Premier League (a już napewno najwięcej wartego, Bellerin to ciągle jeszcze nie to, a Valencia jest stary), nie jest zbyt rozsądne.


Zablokowany