Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
shaggy1987

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 stycznia 2013
Posty: 35
Rejestracja: 29 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:21

Bonucci..... miałeś zostać legendą, a zostałeś gościem bez honoru !!! Życzę powodzenia w LE ! Co dalej ? Ściągnać Caldare to na pewno. Matic byłby bardzo dobry jako ochroniarz Pjanica ! Szkoda Schicka.... Jeśli nie on, to dawać Keite !!!


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:24

De Sciglio potrzebuje ręki Maxa, takie jest moje zdanie. W pewnym momencie dostrzeżecie plusy sprowadzenia tego "drewna". Ja jestem na tak dla niego i byłem cały czas.
shaggy1987 pisze:Bonucci..... miałeś zostać legendą, a zostałeś gościem bez honoru !!! !
Zapracował sobie na jedno i na drugie, odkąd z jego synem zrobiło się lepiej, mieliśmy do czynienia z innym Bonuccim, coś mu się pod kopułą poprzesuwało.


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:37

Od momentu kiedy zaczęło się mówić o tym, że Bonucci jest najlepszym obrońcą na świecie to coś mu odbiło. Żegnam beż większego żalu, tylko szkoda, że Milan, nic więcej.


Obrazek
Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:39

W sumie patrząc na przecieki z szatni odnośnie finału LM i tego co się działo w przerwie to jakoś nie żal mi ani odejścia Bonucciego ani Alvesa. W przypadku tego pierwszego bardziej mnie denerwuje kwota odstępnego i samo jego zachowanie. Liczyłem że to będzie ten jeden z tytanów, herosów w Juve jak Del Piero, Buffon czy mam nadzieję Kielon. Ale jak widać w pewnym momencie życia następuję zwrot nawet u teoretycznie najtwardszych zawodników. Może przedawkował rzeczywiście seanse w piwnicy i źle to się skończyło. Na pewno był w szatni kwas ale klub w miarę umiejętnie to ukrywał, ale jak wielu moich przedmówców zgadzam się, że w Juve na coś takiego nie ma miejsca bo jest kultura i organizacja gry. Mówi się trudno i bez takich "gwiazd" również sobie poradzimy. Bardzo mocno liczę w tym momencie na Ruganiego i przyspieszenie wejścia do zespołu Caldary.

Martwi mnie sytuacja Schicka bo już oswoiłem się, że mamy chłopaka w zespole a tu klops. Z drugiej strony lepiej że to wyszło teraz niż mielibyśmy stać się drużyną której zawodnika opłakują w kompilacjach na Youtube. Zobaczymy jak to się rozwinie, ale mam nadzieję że lekarze i zarząd podejmą odpowiedzialną decyzję. Jedną szklankę na ławce już mamy i drugiej nie potrzebujemy.

Douglas Costa - fajny transfer w rozsądnej kasie (jakby to było moje zmartwienie ile wydał klub :D) i mam nadzieję że się u nas odnajdzie. Do tego systemu który proponuje Allegri są potrzebni tacy wymiatacze na skrzydle. Dlatego też mocno liczę na Bernardeschiego i jakby Keita wpadł to bez żalu pożegnałbym Cuadrado. Swoje zrobił, ale jest już za prostolinijny dla przeciwnika.

Na pewno konieczne wzmocnienie na prawej obronie i tutaj coś mi podpowiada że Joao Cancelo byłby najlepszą opcją na tą chwilę. Liczyłem na Danilo ale wiadomo jak sprawa się potoczyła. De Sciglio jakoś mnie nie przekonuje, a patrzę z perspektywy LM a nie SERIE A.

Środek pola ! Sic ile nazwisk się przewinęło i nic z tego. Wczoraj czytałem na calciomercato że podobno z kasą za Bonuca idziemy po Krossa ale wątpię w to. Matic bardziej realny, ale nie wiem do końca czy to jest ten TOP. Na pewno silny fizycznie, ułożony ale ciągle czegoś brak. Marzeniem byłby ten prostak z Romy, ale raczej do nas nie przejdzie chociaż wszystkiego można się spodziewać. Niestety taki N'Zonzi czy jemu podobni to nie ten poziom jednak. Na pewno nie poziom naszych ambicji do wygrywania na wszystkich frontach.

Mam też taką małą uwagę do wszystkich frustratów którzy po ogłoszeniu sprawy Bonuca już rzucają Juve itd. Robicie tak co mercato po odejściu a to Vidala, a to Pogby a to kogoś innego więc spełnijcie swą obietnicę raz na zawsze i idźcie sobie po prostu. To jest podobna sytuacja jak w polskiej polityce - tysiące obiecały że jak PiS dojdzie do władzy to wyjadą, a kurde ciągle tu siedzą. Ponieważ w necie nic nie ginie to można takich ludzi wskazać palcem z imienia i nazwiska. Na pewno macie pośród znajomych takie przypadki hipokryzji. Jak się nie podoba to wypad - jest Schengen i to samo tyczy się Juve. Jest różnica między wygłaszaniem swoich poglądów na forum, a biadoleniem głupot nie popartych honorem. Ja szanuje decyzje zarządu, chociaż nie zawsze mi się podobają więc wtedy je krytykuje. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnich 3 latach pomimo wiadra pomyj wylewanych przez niektórych "ekspertów" forumowych nadal gramy o najwyższe cele z czego realizujemy znowu 66 % zadania jeżeli chodzi o wygrane. Pożyjemy i zobaczymy, ale naprawdę niektórzy nie mają w ogóle zdolności do wyciągania wniosków z przeszłości.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:42

Jedno mnie zastanawia - o transferach przecież nie decydują wyłącznie Paratici i Marotta. Myślę, że kwestię Bonu mają przewałkowaną również i Nedved i Agnelli i każdy z nich dał chyba zielone światło i myślę, że sporo wcześniej niż po tym, jak wyszła kwestia tego transferu, więc o ile zachowanie tego szmatławca alvesa mogło nas jakoś zaskoczyć tak chyba z odejściem bonu liczyliśmy się wcześniej. Pytanie, czy mamy przewidziane w tym zakresie jakieś ruchy czy jedziemy z dobrodziejstwem obecnego inwentarza

EDIT:
Schicka chcemy wypożyczyć

http://www.football-italia.net/105742/s ... two-months

Imo rozsądnie, ale wątpię by Sampa na taki deal poszła. Powtarzam, jeśli testy będą niejednoznaczne powinniśmy spasować z tematem i uderzać po Keitę, który może i na szpicy i na boku grać. Wtedy nie odczujemy straty Czecha, który przecież nie może sezonu grać na pół gwizdka, bo ma jakieś problemy zdrowotne. Przykład młodego piłkarza Ajaxu chyba jest jasny.

EDIT 2
#Bonucci lascia la sede della @juventusfc e va a casa @acmilan. Cifra finale dovrebbe essere 40 più 2 bonus. Tutto su @SkySport 24

Mamy dostać 40 mln + 2 w bonusach za Bonuca
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2017, 11:51 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 2 razy.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:47

Cabrini_idol pisze:Od momentu kiedy zaczęło się mówić o tym, że Bonucci jest najlepszym obrońcą na świecie to coś mu odbiło. Żegnam beż większego żalu, tylko szkoda, że Milan, nic więcej.
Strasznie dziwna jest ta forumowa tendencja do usprawiedliwiania niektórych transferowych poczynań zarządu. Teveza oddajemy niemal za darmo - 'eee, w zasadzie to jedyny słuszny ruch'. Vidala sprzedajemy za półdarmo - 'bardzo dobrze, nie ma miejsca dla wariatów'. Żegnamy Bonucciego - 'bez żalu', choć tak naprawdę nawet do końca nie możemy być pewni czy to faktycznie on chciał odejść czy go wypchnięto siłą. Przychodzi Rincon - 'będzie idealnym rezerwowym'. Mógłbym tak jeszcze trochę powymieniać. Nie jest to zarzut bezpośrednio w stronę Cabriniego, ale ogólnie. Ludzie na siłę próbują wmówić sobie i innym, że za każdym razem kierownictwo postępuje w sposób jedyny słuszny, a przecież wcale tak nie jest :think: Niedługo przeczytam, że w zasadzie to De Sciglio jest naprawdę fajną opcją.


Obrazek
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:50

pumex pisze: Ludzie na siłę próbują wmówić sobie i innym, że za każdym razem kierownictwo postępuje w sposób jedyny słuszny, a przecież wcale tak nie jest :think:
Bo wszystko wie najlepiej maruda pumex, a zarząd Juve gówno się zna.


jurson09

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2004
Posty: 601
Rejestracja: 08 listopada 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:51

No to przyznam lekki szok bo byłem przekonany, że to jedna wielka ściema z tym transferem. Mimo to nadal ufam naszej dwójce. W środku obrony akurat mamy w czym wybierać i mamy już godnego następce w postaci Ruganiego.

Milan ma na razie ten sam problem co my na początku budowania potęgi - pierwszy skład a potem długo nic. My już się nauczyliśmy po ostatnim finale że ważniejszy jest silny atak, który może rozmontować nawet najbardziej żelazną obronę.

40 mln za obrońcę to dużo, biorąc pod uwagę fakt że do tej pory najdroższy obrońca w historii kosztował 49,5 mln. Nie pojmuję ludzi którzy twierdzą że to za pół darmo, porównując to do cen graczy ofensywnych.


Juve per sempre sara...!!!!
Bobby X

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 maja 2009
Posty: 951
Rejestracja: 18 maja 2009

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:52

Czytam i czytam i nie rozumiem dlaczego nikt nie porusza wg mnie kwestii najważniejszej. Marotta wielokrotnie podkreślał, że Juventus będzie sprzedawał na wyraźne życzenie piłkarza. Wniosek jest jasny Leoś przyszedł i powiedział "adio". Jego wola, nie tacy odchodzili z klubu i ten jeszcze istnieje. Pozostanie jedynie czerwono czarny smród, ale w drugą stronę szli piłkarze i było dobrze :)

Jest bardzo dobrym obrońcą i napewno pomoże Milanowi stanąć na nogi. baj baj :whistle:


:allegri: na śmietnik
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:54

Może masz rację pumex. Ale odnośnie mnie to ja pisałem już 3 miesiące temu, że Bonucci może odejść, nie będę miał z tym problemu. Lepiej on niż Sandro . Choć wiadomo, każdy, jestem tego pewny, każdy chciałby, żebyśmy nikogo nie sprzedawali, szczególnie z kręgosłupu drużyny (widocznie Bonucci zleciał z miana kręgosłupu to pozycji DUPY (dupka :P ), czy tych lepszych piłkarzy. Widocznie jest/był dym na lini Bonucci-trener i Bonucci - piłkarze i zarząd zdecydował o jego sprzedaży. Proste. Jesteśmy tak funkcjonującym klubem od momenty prezeydentury Andrei Anglelliego, co i tak w końcowym rozrachunku wychodzi nam na plus.


Boli mnie tylko trochę, że do Milanu. Ale widocznie TYLKO Milan był opcją wypchania go.

Poczekajmy do końca mercato, później poczekajmy przynajmniej do grudnia i dopiero wtedy będzie można otworzyć sezon ,,na jęczenie'' ;). Choć ja uważam, że znowu zarząd i zespół nie dadzą wam tej satysfakcji.

Fino Alla Fine.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2017, 11:57 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1704
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:54

pumex pisze:Strasznie dziwna jest ta forumowa tendencja do usprawiedliwiania niektórych transferowych poczynań zarządu. Teveza oddajemy niemal za darmo - 'eee, w zasadzie to jedyny słuszny ruch'. Vidala sprzedajemy za półdarmo - 'bardzo dobrze, nie ma miejsca dla wariatów'. Żegnamy Bonucciego - 'bez żalu', choć tak naprawdę nawet do końca nie możemy być pewni czy to faktycznie on chciał odejść czy go wypchnięto siłą. Przychodzi Rincon - 'będzie idealnym rezerwowym'. Mógłbym tak jeszcze trochę powymieniać. Nie jest to zarzut bezpośrednio w stronę Cabriniego, ale ogólnie. Ludzie na siłę próbują wmówić sobie i innym, że za każdym razem kierownictwo postępuje w sposób jedyny słuszny, a przecież wcale tak nie jest :think: Niedługo przeczytam, że w zasadzie to De Sciglio jest naprawdę fajną opcją.
No lepiej wszystko krytykowac, poczynajac od sytuacji z Del Piero, przez odejscie Conte... itd...
Bo zarzad to banda baranow, ktora dysponujac dziesiatym budzetem w Europie nie potrafi wygrac LM.
Ostatnio zmieniony 14 lipca 2017, 11:55 przez Garreat, łącznie zmieniany 1 raz.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:55

pumex pisze:Strasznie dziwna jest ta forumowa tendencja do usprawiedliwiania niektórych transferowych poczynań zarządu. Teveza oddajemy niemal za darmo - 'eee, w zasadzie to jedyny słuszny ruch'. Vidala sprzedajemy za półdarmo - 'bardzo dobrze, nie ma miejsca dla wariatów'. Żegnamy Bonucciego - 'bez żalu', choć tak naprawdę nawet do końca nie możemy być pewni czy to faktycznie on chciał odejść czy go wypchnięto siłą. Przychodzi Rincon - 'będzie idealnym rezerwowym'. Mógłbym tak jeszcze trochę powymieniać. Nie jest to zarzut bezpośrednio w stronę Cabriniego, ale ogólnie. Ludzie na siłę próbują wmówić sobie i innym, że za każdym razem kierownictwo postępuje w sposób jedyny słuszny, a przecież wcale tak nie jest :think: Niedługo przeczytam, że w zasadzie to De Sciglio jest naprawdę fajną opcją.
Nie, to tendencja do upraszczania tych spraw jest straszna ;) autorytarne stwierdzanie, że Vidal za półdarmo, Bonucci w niezwykłej promocji, a Tevez to już w ogóle z dopłatą. Ja wiem, że jesteśmy kibicami i emocje ponoszą nas raz w jedną lub raz w drugą stronę, jednak nie wiemy wszystkiego i nigdy się nie dowiemy.

Rozmawiałem z Tobą niedawno na temat tematu "rok do końca kontraktu" i broniłeś bardzo mocno tezy, że jest to czynnik zmniejszający cenę, wiec powiedz mi czy takim czynnikiem nie jest też dane zachowane urągające profesjonaliście? Nie mam zamiaru stwierdzać, że cena za Bonucciego jest adekwatna do jego sportowych umiejętności, bo nie jest. Jednak cena za każdy towar (a takim jest karta zawodnicza) na rynku to nie tylko wynikowa jego nominalnej wartości, ale także i czynników zewnętrznych, czasami niezależnych od sprzedawcy, więc odgórne stwierdzanie, że dana kwota jest za mała, bo ja uważam, że tak jest według mnie trochę nie przystoi. Wiem, że może irytować, być powodem niezadowolenia, czy podważać pewne kompetencje, ale czasem chyba należy podejść do tego trochę bardziej zdroworozsądkowo i ocenić wszystkie możliwe warianty.


rh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 212
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:55

Di Marzio podał że pójdziemy po de vrija albo manolasa w zamian za bonusa.oby to była plota. Tak czy inaczej otwieramyvokienkocna nowo i możemy się spodziewać wzmocnień.


Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:55

pumex pisze:Strasznie dziwna jest ta forumowa tendencja do usprawiedliwiania niektórych transferowych poczynań zarządu. Teveza oddajemy niemal za darmo - 'eee, w zasadzie to jedyny słuszny ruch'. Vidala sprzedajemy za półdarmo - 'bardzo dobrze, nie ma miejsca dla wariatów'. Żegnamy Bonucciego - 'bez żalu', choć tak naprawdę nawet do końca nie możemy być pewni czy to faktycznie on chciał odejść czy go wypchnięto siłą. Przychodzi Rincon - 'będzie idealnym rezerwowym'. Mógłbym tak jeszcze trochę powymieniać. Nie jest to zarzut bezpośrednio w stronę Cabriniego, ale ogólnie. Ludzie na siłę próbują wmówić sobie i innym, że za każdym razem kierownictwo postępuje w sposób jedyny słuszny, a przecież wcale tak nie jest :think: Niedługo przeczytam, że w zasadzie to De Sciglio jest naprawdę fajną opcją.
Nie, to tendencja do upraszczania tych spraw jest straszna ;) autorytarne stwierdzanie, że Vidal za półdarmo, Bonucci w niezwykłej promocji, a Tevez to już w ogóle z dopłatą. Ja wiem, że jesteśmy kibicami i emocje ponoszą nas raz w jedną lub raz w drugą stronę, jednak nie wiemy wszystkiego i nigdy się nie dowiemy.

Rozmawiałem z Tobą niedawno na temat tematu "rok do końca kontraktu" i broniłeś bardzo mocno tezy, że jest to czynnik zmniejszający cenę, wiec powiedz mi czy takim czynnikiem nie jest też dane zachowane urągające profesjonaliście? Nie mam zamiaru stwierdzać, że cena za Bonucciego jest adekwatna do jego sportowych umiejętności, bo nie jest. Jednak cena za każdy towar (a takim jest karta zawodnicza) na rynku to nie tylko wynikowa jego nominalnej wartości, ale także i czynników zewnętrznych, czasami niezależnych od sprzedawcy, więc odgórne stwierdzanie, że dana kwota jest za mała, bo ja uważam, że tak jest według mnie trochę nie przystoi. Wiem, że może irytować, być powodem niezadowolenia, czy podważać pewne kompetencje, ale czasem chyba należy podejść do tego trochę bardziej zdroworozsądkowo i ocenić wszystkie możliwe warianty.


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 14 lipca 2017, 11:56

W kwestii Bonu, to raczej nie widzę żeby były pretensje o samą sprzedaż, ale o to gdzie i za ile.

Tak z boku. W tamtym sezonie cały świat w LM stawiał sobie za wzór nasz mur obronny, co z tego wyszło po przerwie w finale LM, wszyscy widzieli, ale to była połówka w całych rozgrywkach takiej poruty. I o to po sezonie jest jakiś kwas, Leo chce odejść, klub go chce oddać. No zdarza się. Ale ten podstawowy element układanki odchodzi do klubu, będącego bezpośrednim rywalem w lidze i to za 40 mln( o ile tyle będzie). Jak dla mnie słaby sygnał. Tak dla przykładu niby młodszy van Dijk chciał odejść do LFC. No to Soton walnęło 60 mln funtów i po transferze , siedzi dalej w Soton, a klub rozważy opcje, ale takie jak mu pasują.

Nie wierzę, że Antek nie dałby nam Matica w rozliczeniu i jakichś 20 mln, nie wierzę. Co mnie interesuje, że Bonu chce tylko Włochy. Jak nie to co? Siądzie nabzdyczony i grac nie będzie? To jego praca i tyle w temacie, sam podpisał kontrakt.

Naprawdę Marotta to świetny fachowiec, ale niech zacznie twardo stawiać warunki, bo my do poziomu Bayernu to nie dojdziemy.

Wiadome Juve idzie dalej, ale nauki powinny iść z takich lekcji.

A za Bonu tylko Rugani, żadne Manolasy itd. Mam nadzieję, że Max już stwierdzi, że jest gotowy, ale i tak zaczniemy zapewne Benatia -Chiello.

Ploty o Kroosie :roll:


Zablokowany