Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
marcinek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 sierpnia 2003
Posty: 1195
Rejestracja: 04 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:14

Chciałem pogratulować administracji JuvePoland za wprowadzenie dwóch wątków transferowych Informacje i Dyskusja, genialne rozwiązanie :dance:

@Cabrini_idol jesteś wymiatacz chłopie, Ty jesteś moim źródłem transferowych newsów w to okienko ;)


Stefano Tacconi o pseudokibicach: "Szkoda, że czyjeś starania, by zrobić coś dla sportu są niszczone przez bandę idiotów..."
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:18

Kolega, kibic Bayernu, porównał ostatnio D. Costę do Cuadrado, co mnie trochę rozbawiło. Zrobiłem sobie takie małe porównanie statystyk obu panów :P

Odpowiednio: występy, gole, asysty i minuty na boisku

Douglas Costa
Łącznie 15/16: 43 7 18 - 3.378'
Łącznie 16/17: 34 7 9 - 1.925'

Cuadrado
Łącznie 15/16: 41 5 8 - 2.465'
Łącznie 16/17: 45 3 10 - 2.907'


Cuadrado w obu sezonach rozegranych w barwach Juve zdobył łącznie tyle samo bramek i asyst co D. Costa w swoim pierwszym sezonie w Bayernie.


Edit: Ruch z Orsolinim uważam za niezły. Coś ala deal z Realem odnośnie Moraty. Nasz guru się uczy od najlepszych. Wg. mnie to wygląda na to, że mielibyśmy wykup po dwóch latach, a nie trzech jak wspomniał Pumi. Dobry ruch, bo akurat za dwa lata trzeba będzie zastępstwa za Cuadrado, który będzie miał 31 lat i to będzie dobry moment na jego sprzedaż, co zwolni miejsce na prawej stronie ataku.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:27

Chodzi mi o warunki wypożyczenia. Atalanta to super opcja. Ale warunki słabe to raz.

Dwa, tak, po cichu liczyłem że 20 -latek powalczy w Juve. Kurde, ja wiem, że przyjęło się we Włoszech, że 20 latek to gówniarz, leszcz i nie nadaje się do grania na wysokim poziomie. Ale iluż to nastolatków, 20 latków prezentowało wysoki poziom w dobrych klubach? MULTUM. Liczyłem, że Orsolini będzie kimś na wzór Saula w Atletico, który również wbijał do pierwszej drużyny z tupetem w wieku 20 lat. Mógłbym wymieniać wielu innych...


Więc tak, kupiliśmy go za ile ? 12 mln ? Teraz wypożyczamy go do Atalanty (wg niektórych źródeł dalej płacimy pensję) na 2 lata. Po czym Atalanta może go sobie wykupić albo musimy wpłacić klauzulę aby go sprowadzić spowrotem ( zakładam jakies 20-25mln, i pewnie zawodnik musi chcieć , vide Berardi), tak ? Czyli co razem kosztować nas ma prawie 40 mln, jeśli za 2 lata ma wrócić ? I jak odpali np już w tym sezonie, to i tak musimy czekać jeszcze rok... słabe.

Pewnie rozchodzi się o to, że Atalanta wypięła by się na roczne wypożyczenie, pewnie nawet na 2 letnie bez żadnych klauzul odkupu przez Juve ( przecież rozwój i doświadczenie kosztują nie ?). Chyba wolałbym go wysłać do np Hellasu albo Spal na rok ale bez żadnych zobowiązań z naszej strony. Wydaje mi się, że Atalanta więcej zyska na tym dealu niż my.

Yaro417 pisze:A może Atalanta ma opcję wykupu np. za 15 mln, a my opcję odkupu np. za 20 mln. To by było takie złe rozwiązanie? Czyli ogrywają nam piłkarza przez okres dwóch lat w SerieA za kwotę 5 mln. Ja tak to rozumiem. A jak Atalanta nie korzysta z opcji wykupu to piłkarz po dwóch latach wraca do nas za darmo.
Być może, ale nie sądzę, że zrobią to za kwotę 5 mln ;)
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2017, 20:34 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:31

A może Atalanta ma opcję wykupu np. za 15 mln, a my opcję odkupu np. za 20 mln. To by było takie złe rozwiązanie? Czyli ogrywają nam piłkarza przez okres dwóch lat w SerieA za kwotę 5 mln. Ja tak to rozumiem. A jak Atalanta nie korzysta z opcji wykupu to piłkarz po dwóch latach wraca do nas za darmo.
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2017, 20:32 przez Yaro417, łącznie zmieniany 1 raz.


gregab

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2013
Posty: 54
Rejestracja: 04 czerwca 2013

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:32

Carbini

No chyba nie do końca tak. Klauzula odkupu w momencie kiedy Bergamo go wykupi.
Ale w pełni zgoda co do faktu, iż chciałbym żeby u Nas został kosztem kudłatego


ga
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:32

Najpierw doniesienia, że Orsolini ma zostać oceniony w okresie przygotowawczym, a po paru dniach truchtania już miałby się pakować do Atalanty? To tak szybko sobie o nim Max zdanie wyrobił? :lol:

To brzmi idiotycznie, chłopak sprowadzony za naprawdę spore pieniądze jak na swój wiek i doświadczenie, niby wielka inwestycja na przyszłość, ogromny talent, a już na starcie wypychamy go na jakieś 2-3 lata. Dla mnie to bez sensu. Zrozumiałbym taki manewr z Mandragorą czy Mattiello, bo oni w zasadzie muszą zaczynać od zera, ale w przypadku Orsoliniego byłoby to po prostu głupie.


19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:33

Dobra taktyka odnośnie Orsoliniego, chłopak idzie do zespołu który gra ofensywnie i stawia na młodych zawodników. Opcja wykupu i odkupu była wcześniej wykorzystywana przez Marotte, może ma to na celu by kluby miały jakiś bodziec na stawianie na naszych zawodników lub ma to jakieś korzyści podatkowe?

Co do Schicka to uważam, że jeśli są jakieś wątpliwości co do jego zdrowia to Marotta ma obowiązek renegocjować ten transfer lub zaplanować nowe szczegółowe badania. Podkreślam, że chodzi tu o 30 mln


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:36

Mieliśmy taką opcję z Berardim, jak się skończyło dobrze wiemy. Piłkarz nas olał. Chyba, że zastrzeżemy sobie w umowie, że piłkarz nie ma nic do gadania tak jak Morata po 2 letnim pobycie w Juve i zawodnik wraca za określoną kwote do nas. Ale czy Atalanta na to pójdzie i sam zawodnik, który przez 2 lata może zmienić się o 180 stopni i po prostu wypiąć się na Juve, wątpię.


Obrazek
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:37

Cabrini_idol pisze: Więc tak, kupiliśmy go za ile ? 12 mln ? Teraz wypożyczamy go do Atalanty (wg niektórych źródeł dalej płacimy pensję) na 2 lata. Po czym Atalanta może go sobie wykupić albo musimy wpłacić klauzulę aby go sprowadzić spowrotem ( zakładam jakies 20-25mln, i pewnie zawodnik musi chcieć , vide Berardi), tak ? Czyli co razem kosztować nas ma prawie 40 mln, jeśli za 2 lata ma wrócić ? I jak odpali np już w tym sezonie, to i tak musimy czekać jeszcze rok... słabe.
Zaraz, zaraz... to co napisałeś jest nielogiczne.
Albo Atalanta go wykupuje za np. 20 mln i my mamy odkup za 25mln. Czyli 12mln + 5mln. Zakładasz, że różnica między klauzulą wykupu a odkupu będzie wynosić 20mln?


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:37

Nie wiem, gdzie wy widzicie miejsce i minuty dla Orsoliniego. Na prawej stronie będzie pewnie Bernardeschi, Cuadrado i Pjaca, z lewej D. Costa i Mandzu, ewentualnie Schick jak nic się nie skomplikuje. Kiedy ten Orsolini miałby grać i łapać minuty?
Ostatnio zmieniony 12 lipca 2017, 20:38 przez Yaro417, łącznie zmieniany 1 raz.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:38

Szikit pisze:
Cabrini_idol pisze: Więc tak, kupiliśmy go za ile ? 12 mln ? Teraz wypożyczamy go do Atalanty (wg niektórych źródeł dalej płacimy pensję) na 2 lata. Po czym Atalanta może go sobie wykupić albo musimy wpłacić klauzulę aby go sprowadzić spowrotem ( zakładam jakies 20-25mln, i pewnie zawodnik musi chcieć , vide Berardi), tak ? Czyli co razem kosztować nas ma prawie 40 mln, jeśli za 2 lata ma wrócić ? I jak odpali np już w tym sezonie, to i tak musimy czekać jeszcze rok... słabe.
Zaraz, zaraz... to co napisałeś jest nielogiczne.
Albo Atalanta go wykupuje za np. 20 mln i my mamy odkup za 25mln. Czyli 12mln + 5mln. Zakładasz, że różnica między klauzulą wykupu a odkupu będzie wynosić 20mln?
Być może, raczej nie sądzę aby wynosiła 5 mln . Nie te czasy a Atalanta to nie kopciuszek Serie A. I pytanie czy zawodnik po 2 latach wypożyczenia będzie mógł postawić veto w sprawie powrotu do Juve. To jest też bardzo ważne.


Obrazek
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:39

Cabrini_idol pisze:Mieliśmy taką opcję z Berardim, jak się skończyło dobrze wiemy. Piłkarz nas olał. Chyba, że zastrzeżemy sobie w umowie, że piłkarz nie ma nic do gadania tak jak Morata po 2 letnim pobycie w Juve i zawodnik wraca za określoną kwote do nas. Ale czy Atalanta na to pójdzie i sam zawodnik, który przez 2 lata może zmienić się o 180 stopni i po prostu wypiąć się na Juve, wątpię.
Tylko, że Berardi był od zawsze zawodnikiem Sassuolo, a Orsolini jednak do Juve przyszedł z zewnątrz.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:41

http://www.football-italia.net/105663/n ... cal-schick

Chcemy aby zawodnik przeszedł jeszcze raz szczegółowe badania bo jednak chodzi o sprawy kardiologiczne. Czyli dosyć poważne. Choć media uważają, że to nic poważnego i chcemy się upewnić, bo pierwsze testy wykazały jakieś nieprawidłowości.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:47

Yaro417 pisze:A Czyli ogrywają nam piłkarza przez okres dwóch lat w SerieA za kwotę 5 mln.
Sorry, ale ja nigdy takiego włoskiego rozumowania nigdy nie kumałem. Co znaczy, że Atalanta "nam" będzie ogrywać piłkarza? Będzie go ogrywać przede wszystkim dla siebie. Jeśli będzie za cienki, nikt w drużynie z Bergamo na niego nie postawi, nawet jeśli mielibyśmy im za to zapłacić. Natomiast jeśli okaże się talentem takim, jakim go opisują, to zyskają ciekawego, pomocnego skrzydłowego na całe dwa sezony, za friko, w dodatku prawdopodobnie nie będą opłacać jego pensji. Zły układ? Nie pasuje? To wypad, znajdzie się inny zainteresowany.


Obrazek
Kiss

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 marca 2004
Posty: 325
Rejestracja: 09 marca 2004

Nieprzeczytany post 12 lipca 2017, 20:49

Yaro417 pisze:Kolega, kibic Bayernu, porównał ostatnio D. Costę do Cuadrado, co mnie trochę rozbawiło. Zrobiłem sobie takie małe porównanie statystyk obu panów :P

Odpowiednio: występy, gole, asysty i minuty na boisku

Douglas Costa
Łącznie 15/16: 43 7 18 - 3.378'
Łącznie 16/17: 34 7 9 - 1.925'

Cuadrado
Łącznie 15/16: 41 5 8 - 2.465'
Łącznie 16/17: 45 3 10 - 2.907'


Cuadrado w obu sezonach rozegranych w barwach Juve zdobył łącznie tyle samo bramek i asyst co D. Costa w swoim pierwszym sezonie w Bayernie.
Takie zestawienia sa pozbawione jakiegokolwiek sensu ze względu na taka, a nie inna taktykę danych zespolow. Poki gramy to co gramy, mysle ze nawet Messi by u nas więcej niż 25-30goli nie wsadzil.


Zablokowany