Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Norbi 24

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2006
Posty: 25
Rejestracja: 24 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:50

MRN pisze: Can to kawał świetnego zawodnika, nie doceniacie go.
Dokładnie ;)

Dla mnie byłby idealnym zastępcą Khediry/Marchisio. Stylem gry nawet przypomina mieszankę tych dwóch graczy.
Jeśli Liverpool sprowadzi Keite z Lipska to może sie uda wyrwać Cana za niezłą sumkę. Czyli typowa Marottowa okazja :)


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:57

pumex pisze:Różnimy się tym, że wg mnie jak wzmacniać, to wzmacniać porządnie, tym bardziej przy obecnych obostrzeniach przepisów kadrowych. Przykładowo - bierzemy pomocnika nazwiskiem X, wersje nazwijmy to budżetową. Po roku okazuje się, że mamy tego piłkarza X, ale problem w środku pola ciągle jest i nie uciekniemy od zakupu kogoś top. Zamiast jednego problemu mamy dwa: 1) musimy kupić topa, 2) musimy zrobić mu miejsce. Scenariusz dobrze znany.
Nie różnimy się, bo też tak uważam. Z tym, że ja jestem w stanie zrozumieć pewne kompromisy przy sporych wydatkach, jakie klub już poczynił albo poczyni w kolejnych dniach.
pumex pisze:Jest np Kovacić, jest Weigl, jest Fabinho, był Tolisso (sic! :doh: ), Milinković-Savić, Rabiot czy chociażby Zieliński. Podsumowując, ktoś by się znalazł.
Fabinho odpada, bo nie ma paszportu EU. Milinković-Savić jest NIE do wyciągnięcia, o czym już pisaliśmy (słowa jego agenta; jest szczęśliwy w Lazio; Lotito nie puści gracza, który dopiero co przedłużył kontrakt, zwłaszcza do nas). Rabiot? Serio? Kovacić, który zapomniał jak wygląda murawa i kompletnie nie gra? Zieliński? Chcesz wyciągnąć gracza z Neapolu? Odleciałeś teraz. ;)


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 13:17

Milinković zarabiał wcześniej milion, teraz dostał pewnie z dwa, drużyna jest całkiem niezła. Będzie można go wyrwać dopiero jak zacznie się kwestia kolejnego kontraktu w Lazio, bo Lotito mu już dużo więcej dać nie może, i sportowo i finansowo.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 13:32

CavAllano pisze:Rabiot? Serio?
A co Ty chcesz od Rabiota? Francuz wciąga nosem takiego Emre Cana.

Zresztą, te nazwiska powyżej to tylko luźne strzały. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem "nie do wyciągnięcia" w przypadku Siergieja. Bez przesady, to nie Verratti ani Koke, że nawet potężny pieniądz może nie wystarczyć. Powtarzam, to kwestia podejścia zarządu do tematu sprowadzenia pomocnika. Nie do wyciągnięcia to i owszem - jest - ale przy takim a nie innym nastawieniu zarządu do potrzeby ściągnięcia pomocnika. Z np 40-paroma milionami ojro w ręku przeznaczonymi na pomocnika w moment okazałoby się, że życie jest łatwiejsze.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 13:40

pumex pisze:
CavAllano pisze:Rabiot? Serio?
A co Ty chcesz od Rabiota? Francuz wciąga nosem takiego Emre Cana.

Zresztą, te nazwiska powyżej to tylko luźne strzały. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem "nie do wyciągnięcia" w przypadku Siergieja. Bez przesady, to nie Verratti ani Koke, że nawet potężny pieniądz może nie wystarczyć. Powtarzam, to kwestia podejścia zarządu do tematu sprowadzenia pomocnika. Nie do wyciągnięcia to i owszem - jest - ale przy takim a nie innym nastawieniu zarządu do potrzeby ściągnięcia pomocnika. Z np 40-paroma milionami ojro w ręku przeznaczonymi na pomocnika w moment okazałoby się, że życie jest łatwiejsze.

Skoro agent Savica przyznał, że Lazio odrzuciło ofertę 50 mln a sam Sergiej chce zostać to raczej faktycznie jest nie do wyciągnięcia.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 13:51

Poprostu pisze:
pumex pisze:
CavAllano pisze:Rabiot? Serio?
A co Ty chcesz od Rabiota? Francuz wciąga nosem takiego Emre Cana.

Zresztą, te nazwiska powyżej to tylko luźne strzały. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem "nie do wyciągnięcia" w przypadku Siergieja. Bez przesady, to nie Verratti ani Koke, że nawet potężny pieniądz może nie wystarczyć. Powtarzam, to kwestia podejścia zarządu do tematu sprowadzenia pomocnika. Nie do wyciągnięcia to i owszem - jest - ale przy takim a nie innym nastawieniu zarządu do potrzeby ściągnięcia pomocnika. Z np 40-paroma milionami ojro w ręku przeznaczonymi na pomocnika w moment okazałoby się, że życie jest łatwiejsze.

Skoro agent Savica przyznał, że Lazio odrzuciło ofertę 50 mln a sam Sergiej chce zostać to raczej faktycznie jest nie do wyciągnięcia.
Lazio obawia się, że rozsprzeda cały zespół i najcenniejszych zawodników, dlatego musi odrzucać takie oferty. Jeszcze mając perspektywę pucharów to już w ogóle ;) .


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:01

Dlatego wlasnie napisalem tez o slowach agenta w nawiasie, w kontekscie Savicia. Jesli wierzysz w to, ze w takich okolicznosciach moglibysmy go wziac to musialo Ci to umknac.

Kasa to nie wszysto. O ile jeszcze na samym poczatku chcielismy im Rabiota podkrasc, tak szybko zrozumieli swoj bledny tok myslenia i postawili na niego, majac na uwadze historie Comana. Nasze realcje z nimi tez swoje robia.

Podales zatem liste gosci, ktorych nie wyciagniemy, zwlaszcza ze przy obecnym ustawieniu priorytetem byli skrzydlowi. Nie ma to zwiazku z nastawieniem zarzadu, bo gdybysmy mielo nieograniczone srodki pewnie bysmy sie kolo wymienianych w mediach graczy w ogole nie krecili.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:02

A tak odnośnie tego Cana jeszcze. Nie oglądam L'poolu i mało o nim wiem ale to chyba raczej nie jest typowy DM którego tak bardzo potrzebujemy?


E: @Ozi

Z tego co można wyciągnąć z mediów to nasi nie chcą za niego płacić więcej niż kwota 'x' coś kolo 15 mln dla Lazio to jałmużna. Czyli standard.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2017, 14:13 przez Poprostu, łącznie zmieniany 1 raz.


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:10

Pany a co z tym Keitą? bo sprawa przycichła a ponoć bardzo chciał dołączyć do nas... z tego co sie orientuje to Senegalczyk ma hiszpański paszport, także miejsca by nie blokował


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Norbi 24

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2006
Posty: 25
Rejestracja: 24 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:14

Poprostu pisze:A tak odnośnie tego Cana jeszcze. Nie oglądam L'poolu i mało o nim wiem ale to chyba raczej nie jest typowy DM którego tak bardzo potrzebujemy?
To jest typowy DM. W Liverpoolu tak gra i w reprezentacji to samo. Plus dodatkowo potrafi zagrać dokładne długie podanie czy huknąć z dystansu. A i technicznie wygląda całkiem dobrze.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:16

dawid91 pisze:
alina pisze:
pumex pisze:Czy ktoś w ogóle może napisać coś więcej o tym Cancelo? Bo dla mnie to jest totalny no-name, jeśli kiedykolwiek widziałem jego występ, to w ogóle nie utkwił mi w pamięci. Jedyne co na szybko wyciągnąłem z jego statystyk, to fakt, iż gościu w minionym sezonie mniej więcej połowę czasu na murawie spędził w roli prawego obrońcy, a drugą połowę w roli.. prawego ofensywnego pomocnika :eh: Poza tym nic o nim nie wiem, stąd zakładam, że w świecie futbolu nie ma jakiegoś wielkiego PR-u.
Rzucenie hajsem na Cancelo wydaje mi się najbardziej sensowną opcją. Mimo że ryzyko dość spore, to jednak chyba lepiej tak, niż brać kogoś z hopeless trio: Danilo/Darmian/De Sciglio, który choć solidniejsi w tym momencie, to już się nie rozwiną.
Najstarszy z nich Darmian ma 27 lat. Barzagli przychodził do nas jak miał 30 lat za 300 tys i stał się jednym z najlepszych stoperów świata. Ja bym ich nie przekreślał, bo są na dobrym poziomie.
Życie to nie FM, że 24-latek na pewno musi się rozwinąć. Przypadek Danilo przypomina mi Coentrao, wg mnie bardziej prawdopodobne, że zostanie w tym marazmie, a nie się odbije. Darmian i De Sciglio są słabiutcy do przodu, a co do zasady piłkarze podczas kariery polepszają się w defensywie, ale w ataku już nie. Przyuczenie skrzydłowego w stylu Cancelo obronie to stosunkowo łatwe zadanie, futbolowy standard.
pumex pisze:
alina pisze:Rzucenie hajsem na Cancelo wydaje mi się najbardziej sensowną opcją.
Bo ja wiem... :think:
Skoro chcemy wydać na kogoś pokroju Cancelo 20-25 milionów €, to nie bardzo rozumiem, czemu tak łatwo odpuściliśmy Contiego. Zakładam, że podobna charakterystyka, ten sam rocznik, Włoch, znający ligę, lepszy overall rating wg whoscored, lepszy pass%, lepsza zdobycz goals/assists, lepszy key pass.
:stop: Staty dobrze się nadają do sprawdzenia, z jakim typem zawodnika ma się do czynienia. Porównywanie jakości zawodników z różnych drużyn na tej podstawie kompletnie nie ma sensu (no, chyba że faktycznie jeden ma notę 7,0 drugi 5,0 ;) ). Tutaj Atalanta ma ogólnie lepszy pass% od Valencii, wymienia więcej podań w meczu, czyli automatycznie łatiwj wykręcać lepszy pass% w Atalancie. Ponadto Cancelo pół sezonu grał na prawym skrzydle, a na połowie rywali trudniej wykręcać pass%. Podobnie z notami. Trudno w słabej w tym sezonie Valencii mieć dobrą notę, Cancelo jest w czołówce swojej drużyny, to ważne.

Cancelo ma więcej udanych tackles, a Conti częściej daje się okiwać - i co teras? ;)
Piotr Juvefan pisze:Nie wiem kto to jest Cancelo nigdy o nim nie słyszałem. Skoro jest taki dobry to dawno powinien juz wylądować w Barcy i Realu,ale jakoś się nim nie interesują. Potrzebujemy obrońcy z doświadczeniem w Lidze Mistrzów a nie jakiegoś ogóra. Nie możemy sobie pozwolić na niewypał,bo szukamy obrońcy do pierwszego składu a nie rezerwowego.. A jeśli by jakimś cudem grał u nas rewelacyjnie, pewnie i tak marzy sobie o Barcy i Realu...
Pieprzenie. Wygoogluj sobie. Internet jest zawalony newsami o Barcelonie, co ostatnio przycichło tylko przez Bellerina.
vitoo pisze:zarządzający Barcą się zreflektowali, że Cancelo wcale nie musi być takim kozakiem i odpuścili temat.
Jak wyżej. Odpuścili, bo wolą Bellerina.
Piotr Juvefan pisze:Danilo (...) przy Sandro na pewno by się odbudował
:lol: :lol: :lol:
Poprostu pisze:Gość na łamach Sky uważa, że Mandzu będzie zmiennikiem Igły. Co w takim razie z Schickiem?
Para Mandżu-Schick może być zamiennikiem Higuaina-Dybali. Schick spokojnie może grać na dziesiątce. Czech nie musi aż tak dużo wchodzić, i tak do grudnia będzie siedział niemal wyłącznie na siłce ;) Pytanie czy jednoczesne przyjście Berny nie zabierze mu minut.
pumex pisze:Jeśli kupować kogoś, to niech to będzie piłkarz, który spokojnie za rok czy dwa, po pełnej aklimatyzacji, zastąpi np Khedirę bez utraty jakości.
Wg mnie Can będzie takim zawodnikiem, a oglądałem go naprawdę dużo.
Norbi 24 pisze:
Poprostu pisze:A tak odnośnie tego Cana jeszcze. Nie oglądam L'poolu i mało o nim wiem ale to chyba raczej nie jest typowy DM którego tak bardzo potrzebujemy?
To jest typowy DM. W Liverpoolu tak gra i w reprezentacji to samo. Plus dodatkowo potrafi zagrać dokładne długie podanie czy huknąć z dystansu. A i technicznie wygląda całkiem dobrze.
Mi nieco przypomina Vidala. Od Khediry dynamiczniejszy, bardziej energetyczny, lepszy do przodu.


Norbi 24

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2006
Posty: 25
Rejestracja: 24 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:25

alina pisze: Mi nieco przypomina Vidala. Od Khediry dynamiczniejszy, bardziej energetyczny, lepszy do przodu.
Dlatego wcześniej napisałem, ze to takie połączenie Marchisio i Khediry ;)
Dodatkowo jest stosunkowo młody (23 lata). Wydaje mi się, że w taki typ zawodnika powinniśmy celować, a nie typowego goryla dla Pjanicia, który tylko odbierze i poda do najbliższego.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:34

Norbi 24 pisze:
alina pisze: Mi nieco przypomina Vidala. Od Khediry dynamiczniejszy, bardziej energetyczny, lepszy do przodu.
Dlatego wcześniej napisałem, ze to takie połączenie Marchisio i Khediry ;)
Dodatkowo jest stosunkowo młody (23 lata). Wydaje mi się, że w taki typ zawodnika powinniśmy celować, a nie typowego goryla dla Pjanicia, który tylko odbierze i poda do najbliższego.
Na pewno do stycznia by trwało przestawianie go z kloppowego latania w-te-i-we-wte (w stylu Vidala u Conte ;) ) na odpowiedzialnego DMa w 4-2-3-1.

Zakładam np, że zarząd mógł odpuścić Tolisso (na rzecz siepacza N'Zonziego), głównie z uwagi na zmianę personaliów na skrzydłach - Costa/Berna/Keita nie będą zapierniczać na tyłach jak Mandżu/Cuadra/Alves/Sturaro ( :D ), więc trzeba dodać balansu i wzmocnić tyły klasycznym przecinakiem na DM.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:36

alina pisze: Rzucenie hajsem na Cancelo wydaje mi się najbardziej sensowną opcją. Mimo że ryzyko dość spore, to jednak chyba lepiej tak, niż brać kogoś z hopeless trio: Danilo/Darmian/De Sciglio, który choć solidniejsi w tym momencie, to już się nie rozwiną.
Ty traktujesz Cancelo jako inwestycję. To by miało dla mnie ręce i nogi gdyby Alves został i sprowadzilibyśmy wtedy jego za Lichsteinera żeby się przyuczał jak zrobiliśmy z Sandro. A tutaj szukamy konkretu na już. Dla mnie jakby przyszedł to bardziej De Sciglio grałby w pierwszym składzie. Ryśka już naprawde nie liczę. Niech ta Nicea go weźmie proszę.
Norbi 24 pisze:
Poprostu pisze:A tak odnośnie tego Cana jeszcze. Nie oglądam L'poolu i mało o nim wiem ale to chyba raczej nie jest typowy DM którego tak bardzo potrzebujemy?
To jest typowy DM. W Liverpoolu tak gra i w reprezentacji to samo. Plus dodatkowo potrafi zagrać dokładne długie podanie czy huknąć z dystansu. A i technicznie wygląda całkiem dobrze.
Dobry rywal dla Khediry do pierwszego składu. Nie powinien być chyba drogi z racji rocznego kontraktu. Młody a już doświadczony, także w Europie. Powąchał Bundeslige, Premier League. Brać. No chyba,że ten top :D


Obrazek
Norbi 24

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 listopada 2006
Posty: 25
Rejestracja: 24 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 14:55

alina, Oczywiście Can ma swoje braki, ale wydaje mi się, że jest na tyle elastyczny taktycznie, że spokojnie z biegiem czasu zaadoptował by się do nowej roli. A skoro szukamy zawodnika do rotacji, który wskoczy ( po sezonie?) za Khedire do podstawy, to możemy sobie na ten czas pozwolić.
Pozostaje jeszcze tylko kwestia ceny. Wydaje mi się, że za mniej niż 25/30mln Liverpool go nie puści. Gdy sprowadzą Keite, może by się udało utargować mniejsza cenę.


Zablokowany