Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 10:46

Owszem ale z zeszłego roku jakieś niewykorzystane środki pozostały a w tym roku też spore wpływy były. Uważam, że ktoś do środka jest szykowany i nie będzie to półprodukt.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 10:58

AdiJuve pisze: No ja bym się nie nastawiał na takie coś, przecież 50 baniek już poszło na wykup Benati,Cuadrado oraz pozyskanie Betncura, potrzeba jeszcze PO oraz jednego skrzydłowego co spokojnie przekroczy 100mln, nie licząc Schicka i Costy.Aczkolwiek wiadomo kasa za wypożyczenie Costy liczyłaby się do obecnego bilansu a transfer do kolejnego czy jeszcze następnego. Co do Schicka to chyba jednak przyszedł definitywnie także trzeba doliczyć kolejne 25mln zobowiązania powstałego w to mercato. Odnotowując fakt,że teraz Beppe przerzuca płatności na kolejne lata zapominacie,że robi tak co roku, stąd np. teraz poszło już 40 baniek na duet rezerwowych.
Co do Costy to najlepsza byłaby opcja wypożyczenie + wykup ale np. określony jakimiś warunkami ale nie takimi jak u Cudrado czyli zdobycie scudetto.
Na razie (wg transfermarkt) poszło 47 mln i tyle też otrzymaliśmy za transfery z klubu, więc bilans na razie jest dobry, jeśli doliczymy do tego 8 czy 10 mln za Coste i 40 za Bernardeschiego jesteśmy minus 50, dodatkowo ok 25 mln za PO co daje wynik ok. 75 mln na minusie. Może z 15 mln na czysto uciułamy za Lemine, Sturaro czy Rincona. Dawałoby to podobny bilans jak ten po finale w Berlinie.

Choć dalej uważam, że w budżecie na to mercato jest o wiele większa suma niż nam się wydaje. Są to oczywiście tylko moje januszowskie przypuszczenia.


Piotr Juvefan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 kwietnia 2008
Posty: 1611
Rejestracja: 12 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 11:03

Jeśli Costa przyszedłby na wspomnianych warunkach to Marotta :bravo: na razie to zwykłe ploteczki. Natomiast jeśli tak by się stało to znaczy,że jest szansa na kupno bardziej wartościowego PO niż Cancelo..

Czy jesli Costa przyjdzie to mamy jakieś jeszcze rozwiązania żeby znaleźć jedno miejsce dla gracza spoza UE czy już lipa?


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 11:06

@D@$ pisze:Nie wiem czy już ktoś o to pytał, ale czy wypożyczenie Costy jest traktowane jak transfer i też zabiera nam miejsce spoza UE?
Zabiera. Po transferze Costy, który jest już naprawdę blisko, odpadnie możliwość pozyskania kogoś z pary Danilo-Aurier. Prawy obrońca będzie zatem na pewno miał europejski paszport.
Ouh_yeah pisze:Vidal już chyba z dziesięć lat w Europie i jeszcze nie ma obywatelstwa? Dziwne, może nie chciało mu się papierów wypełnić :P
Ale co z tego, że z 10 lat? ;) Przecież liczy się ciągłość w danym kraju. Nie pamiętam teraz dobrze, ale w Niemczech musi być zdaje się 4 czy 5 lat, po czym może się o coś takiego starać. W międzyczasie przeniósł się jednak do Włoch.
MRN pisze:Pozyskanie Costy na wspomnianych warunkach ewidentnie wskazywać może na to, że szykują nam coś grubego choć sam już nie wiem. Deal z Schickiem, teraz z Costą może o tym świadczyć, że coś kombinują.
Może tak, może nie. Faktycznie przerzucamy te płatności i choć zawsze staraliśmy się rozbijać transfery na raty, tak teraz robimy to w jeszcze większym stopniu. Albo szykujemy jakieś grube nazwisko do środka (co jest możliwe, zważywszy na wcześniejsze doniesienia; ktoś wyszperał wypowiedź Agnellego o jakiejś bombie), albo robimy to w celu uciułania pewnej sumy na prawego obrońcę z krwi i kości (odejście Alvesa nie było przecież przewidziane).

Właściwie wszystkie źródła trąbią o tym, że Costa jest już nasz. Nie zgadzają się jedynie co do formuły, choć najprawdopodobniej będzie to wypożyczenie z obligatoryjnym wykupem (większość podaje 10 mln teraz i 30 za rok, Gazzetta z kolei 8 mln przez okres 2-letniego wypożyczenia i 30 mln w 2019). Tak czy inaczej taka transakcja świadczyłaby tylko o bardzo dobrych relacjach na linii Turyn-Monachium. Od jakiegoś czasu pisze się o nich - kilka udanych transakcji za sobą mamy, z pożytkiem dla obu stron. Też jednak uważam, że z Costą wyszlibyśmy na tym lepiej niż oni na Comanie. Jednak pamiętajmy o tym, że Brazylijczyk pierwszy sezon miał bombowy, Coman to u nas kopał się w czoło non stop.
AdiJuve pisze: Co do Costy to najlepsza byłaby opcja wypożyczenie + wykup ale np. określony jakimiś warunkami ale nie takimi jak u Cudrado czyli zdobycie scudetto.
I tak Bayern poszedłby nam mocno na rękę z warunkami, o których się w mediach pisze. Nie przeginajmy w drugą stronę. To nie jest zawodnik za czapkę gruszek czy jakiś ułomek.

- Swoją drogą Costa wrzucił dziś na Instagramie fotę przedstawiającą go z partnerką w trakcie powrotu z wakacji. Ciekawe zatem, gdzie się uda. Oczywiście konto zostało zalane przez fanów Juve, którzy witają go itd. ;)

- Jako ciekawostkę podam, że od wczoraj szanse na transfer Costy do nas podskoczyły w sporym stopniu na transfermarkt.de. Niby nic, ale swoje dojścia mają.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 11:17

MRN pisze:Owszem ale z zeszłego roku jakieś niewykorzystane środki pozostały a w tym roku też spore wpływy były. Uważam, że ktoś do środka jest szykowany i nie będzie to półprodukt.
Twoje rozczarowanie będzie tym większe.
Poprostu pisze:Gość na łamach Sky uważa, że Mandzu będzie zmiennikiem Igły. Co w takim razie z Schickiem?
Póki co Allegri chce go przetestować podczas przedsezonowych przygotowań. Wg LGDS i jednego z papierowych dzienników z Genui, wiele będzie zależeć o postawy Czecha, ale również od transferów. Wg wspomnianych źródeł, Max nie rozpatruje Schicka jako typową 9-tkę, ale również jako bocznego napastnika, dlatego przyjście pary Costa-Bernardeschi, pozostanie Mandzukicia oraz brak sprzedaży Cuadrado mocno zwiększy szanse na roczne wypożyczenie Schicka do Sampdorii.

Z tego co mi jeszcze wczoraj mignęło na telefonie, to ponoć nie odpadła kandydatura Emre Cana do środka pomocy.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 11:24

pumex, nie będzie ;)
Już samo ustrzymanie obecnego składu i pozyskanie Costy, którego jestem fanem spowoduje, że będę bardzo zadowolony. Do tego Bernadeschi i będzie git :hellyes:
Należy też pamiętać o Schicku, który może być większym wzmocnieniem niż nam się to wydaje.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 11:26

Ale do środka kogoś pozyskać trzeba tak czy inaczej. Can byłby bardzo fajną kandydaturą, ponoć ulubieniec Paraticiego. Były z kolei głosy, że PSG odrzuciło ofertę rzędu 15 mln za Matuidiego. Ja uważam, że jak już brać to kogoś perspektywicznego.

No i utrzymać obecny skład, choć media twierdzą, że Sandro nie wysyła żadnych sygnałów sugerujących chęć odejścia. Conte się denerwuje, czy jest na sali lekarz? :lol:
deszczowy pisze:10 + 30? Nie byłaby to taka najgorsza opcja, gdyby nie ten przymus wykupu. Bo jeśli on okaże się drugim Comanem/Krasiciem to będziemy w czarnej...
Każdy transfer obarczony jest ryzykiem, ale to są fantastyczne warunki. Chyba nie spodziewałeś się pozyskać takiego gracza na niezobowiązujące wypożyczenie...


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:12

deszczowy o Douglasie pisze:10 + 30?Nie byłaby to taka najgorsza opcja, gdyby nie ten przymus wykupu. Bo jeśli on okaże się drugim Comanem/Krasiciem to będziemy w czarnej...
Moim zdaniem prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest spore. Nie oznacza to, że Costę z góry można traktować jako całkowity niewypał, ale naprawdę nie spodziewałbym się występów na poziomie tych z sezonu 15/16. Dobrze wiemy, czym charakteryzuje się Serie A, to nie Bundesliga. Rywal nie będzie podchodził wysoko, ustawi dwie swoje linie głęboko, pole gry będzie maksymalnie zawężone i okaże się, że wiele głównych atutów Brazylijczyka weźmie w łeb. Bardzo chciałbym się mylić.
CavAllano o Douglasie pisze:Każdy transfer obarczony jest ryzykiem, ale to są fantastyczne warunki.
Fantastyczne, to były warunki pozyskania Teveza z City :o
CavAllano pisze:Ale do środka kogoś pozyskać trzeba tak czy inaczej. Can byłby bardzo fajną kandydaturą
Czy Can jest lepszy od Khediry, Pjanicia lub Marchisio? No nie. Dla mnie to kandydatura na poziomie.. nie wiem, np Kovacicia lub Goretzki, abo nawet ciut mniej atrakcyjna. Może lepsze byłoby porównanie do Brozovicia, czyli totalnie bez szału. Za każdym razem, gdy myślę o kandydacie do środka pola, cholernie żałuję Gagliardiniego. Cholernie...
Jeśli kupować kogoś, to niech to będzie piłkarz, który spokojnie za rok czy dwa, po pełnej aklimatyzacji, zastąpi np Khedirę bez utraty jakości.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:16

pumex pisze:
CavAllano pisze:Ale do środka kogoś pozyskać trzeba tak czy inaczej. Can byłby bardzo fajną kandydaturą
Czy Can jest lepszy od Khediry, Pjanicia lub Marchisio? No nie. Dla mnie to kandydatura na poziomie.. nie wiem, np Kovacicia lub Goretzki, abo nawet ciut mniej atrakcyjna. Może lepsze byłoby porównanie do Brozovicia, czyli totalnie bez szału. Za każdym razem, gdy myślę o kandydacie do środka pola, cholernie żałuję Gagliardiniego. Cholernie...
Piszesz Alessandro o tym, by nie spodziewał się wielkiego nazwiska, po czym pytasz o to, czy Can jest lepszy od Khediry czy Pjanicia? ;) Can na pewno jest lepszy od Matuidiego, a głównie o nich dwóch się pisze. Cholernie ciężko o kogoś lepszego od wyżej wymienionej pary. W kontekście tego pierwszego mógłby to być N'Zonzi, ale tylko z pierwszej połowy sezonu.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:20

CavAllano pisze:Piszesz Alessandro o tym, by nie spodziewał się wielkiego nazwiska, po czym pytasz o to, czy Can jest lepszy od Khediry czy Pjanicia? ;)
Jest pewna różnica - uważam, że ktoś topowy jest nam do środka niezbędny, ale jednocześnie wątpię, żebyśmy kogoś takiego ściągnęli. Po prostu podchodzę do tego realistycznie :P
CavAllano pisze:Can na pewno jest lepszy od Matuidiego
Lepszy, w sensie? Lepszy obecnie, czy lepszy jako kandydat bardziej perspektywiczny? Bo na lepszego obecnie nie wygląda z żadnej strony, przynajmniej na moje oko.


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:27

E. Can ta plotka gdzieś co chwilę wraca, ale wątpię, że to prawda... wydaje mi się, że "stać" nas na kogoś o lepszych umiejętnościach. Niemiec jak mówią sami kibice Liverpoolu jest miałki nawet na tle pozostałych piłkarzy, a to nie wróży dobrze.

Patrząc tak trzeźwym okiem trudno znaleźć kogoś, kto by był ciekawym piłkarzem i wzmocnił naszą pomoc.... dwóch z kilku takich zawodników, to nasi byli piłkarze jak Vidal czy Pogba (zabawne jak dzisiaj wygląda nasza pomoc, a jak mogłaby wyglądać), Veratti, T. Alcantara, Modrić, Kross... czyli zawodnicy, którzy są dla nas w ogóle niedostępni na rynku :lol: .


pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:28

MRN pisze:pumex, nie będzie ;)
Już samo ustrzymanie obecnego składu i pozyskanie Costy, którego jestem fanem spowoduje, że będę bardzo zadowolony. Do tego Bernadeschi i będzie git :hellyes:
Należy też pamiętać o Schicku, który może być większym wzmocnieniem niż nam się to wydaje.
czy ktoś może przytoczyć jakieś świeże informacje o Schicku? Od badań nie było żadnego info, skąd ta cisza?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:29

pumex pisze:Lepszy, w sensie? Lepszy obecnie, czy lepszy jako kandydat bardziej perspektywiczny? Bo na lepszego obecnie nie wygląda z żadnej strony, przynajmniej na moje oko.
Na pewno bardziej perspektywiczny. Z Matuidiego już nić więcej nie będzie. Taka zapchajdziura, która zresztą niezbyt pasowałaby nam to obecnego ustawienia. Nie znaczy to, że Canem byłbym zachwycony, dlatego napisałem jedynie "fajna kandydatura", ale przy transferach Berny, Costy i zachowaniu obecnej podstawy nie oczekiwałbym niczego więcej.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:31

Wczoraj mrozzi pisał o Schicku, przeczytaj kilka stron wstecz i będziesz wiedział ;)

Can to kawał świetnego zawodnika, nie doceniacie go.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2017, 12:46

wloski pisze:Patrząc tak trzeźwym okiem trudno znaleźć kogoś, kto by był ciekawym piłkarzem i wzmocnił naszą pomoc....
Ee tam, przesadzasz. Nie musimy od razu rozmawiać o Verrattim czy Kroosie. To po prostu kwestia uzmysłowienia sobie, że środek pola wymaga przynajmniej jednego dodatkowego bardzo dobrego piłkarza i podjęcia decyzji o przeznaczeniu nań konkretnych środków. Jest np Kovacić, jest Weigl, jest Fabinho, był Tolisso (sic! :doh: ), Milinković-Savić, Rabiot czy chociażby Zieliński. Podsumowując, ktoś by się znalazł. Ktoś, to zmieniając jednego z naszych podstawowych pomocników nie spowodowałby aż tak dużego spadku jakości jak w przypadku Rincona, Leminy czy Sturaro, a jednocześnie dawałby spore szanse na dalszy rozwój w przyszłości. Wg mnie to nie brak kandydatów a inna ocena (wg mnie błędna) potrzeb przez zarząd sprawia, że nie dołączył i prawdopodobnie nie dołączy do nas potrzebny pomocnik.
CavAllano pisze:Nie znaczy to, że Canem byłbym zachwycony, dlatego napisałem jedynie "fajna kandydatura", ale przy transferach Berny, Costy i zachowaniu obecnej podstawy nie oczekiwałbym niczego więcej.
Różnimy się tym, że wg mnie jak wzmacniać, to wzmacniać porządnie, tym bardziej przy obecnych obostrzeniach przepisów kadrowych. Przykładowo - bierzemy pomocnika nazwiskiem X, wersje nazwijmy to budżetową. Po roku okazuje się, że mamy tego piłkarza X, ale problem w środku pola ciągle jest i nie uciekniemy od zakupu kogoś top. Zamiast jednego problemu mamy dwa: 1) musimy kupić topa, 2) musimy zrobić mu miejsce. Scenariusz dobrze znany.


Obrazek
Zablokowany