Mercato (Lato 2017 / Zima 2018) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 10:38

Ja jestem w obozie tych opowiadających się za Costą. Uważam, że ten chłopak da nam dużo jakości z przodu i wróci do formy z początków w Bayernie (przypominam, że taki Danilo od samego początku z Realem sobie nie radzi - porównuję występy w wielkich klubach), gdy siał postrach w Europie. Z Dybalą, Higuainem i Bernardeschim wyglądałoby to bosko.

Bentancur pasowałby mi nawet jako rzeczone wzmocnienie środka pola, ale ze względu na brak miejsc non-EU trzeba to przemyśleć. Chyba, że już go potwierdziliśmy w LEGA - wówczas tak czy inaczej będziemy mogli wybrać jednego z pary Danilo - Costa.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 10:57

CavAllano pisze:Ale w tej sytuacji ktoś musiałby to zweryfikować, czy dokumenty Bentancura zostały złożone czy nie (ktoś kiedyś wrzucał stronę z LEGA CALCIO dotyczącą oficjalnie klepniętych transferów). Niektórzy dziennikarze twierdzą, że dokumenty nie zostały jeszcze złożone.
Wydaje mi się, że TO jest ta strona, obejmuje tylko ruchy do klubów, w związku z czym u nas pusto.

Ciekawe jak to jest z tą Primaverą, nie byłem w stanie znaleźć na szybko żadnych konkretów. Wydaje mi się jednak, że limity działają ogólnie na cały klub - weźmy przykłady Matheusa Pereiry i Rogerio, których wrzuciliśmy na pół roku odpowiednio do Empoli i Sassuolo, bo nie mieliśmy wolnych miejsc.


Obrazek
Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 10:57

Zakładając opcję, że przychodzą do nas zarówno Costa i Bernadeschi to ciekawe co wtedy z Mandzukiciem, wątpię aby zadowoliła go rola rezerwowego. Pewnie na początku sezonu bardzo możliwe, że grałby jeszcze w pierwszym składzie, bo u nas nie tak szybko wprowadza się nowych zawodników, poza paroma przypadkami, ale co potem jak wyżej wymieniona dwójka zgrała by się z zespołem? :think:


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 11:00

Oczywistym jest, że Bernardeschi to jedna strona, Costa druga (choć są uniwersalni i można kombinować). Mandżukić zapewne mógłby liczyć na pierwszy skład na samym początku, ale potem musiałby się zadowolić rolą rezerwowego skrzydłowego. ;) Nie musicie się natomiast obawiać, że wróci do roli zastępcy Higuaina (gdzie sobie radził słabo), bo tam będziemy już mieć Schicka.


adryjan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 58
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 11:02

Tak sobie myślę, że może powinni nie kupować byle kogo na prawą stronę, a zwyczajnie tą pozycję obsadzić Cuadrado. Przecież w 3-5-2 dawał radę to i w 4-2-3-1 też sobie poradzi. No chyba nie gorzej niż De Sciglio


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 11:07

adryjan pisze:Tak sobie myślę, że może powinni nie kupować byle kogo na prawą stronę, a zwyczajnie tą pozycję obsadzić Cuadrado. Przecież w 3-5-2 dawał radę to i w 4-2-3-1 też sobie poradzi. No chyba nie gorzej niż De Sciglio
Ale pamiętaj o tym, że Cuadrado w grze do tyłu to jest dramat. Taki Alves był usposobiony ofensywnie, fakt, ale z tyłu pięknie czyścił w drugiej połowie sezonu. Caudrado to jeździec bez głowy i nie ufałbym mu aż tak. Zresztą wielce prawdopodobne, że się chłopak z nami pożegna, jeśli już pozyskamy Costę i Bernardeschiego i byłbym w stanie uwierzyć, że jego miejsce zajmie Orsolini (agent potwierdził, że jego podopieczny jedzie z nami na obóz i bodaj 01.08 ma zostać podjęta decyzja co do tego czy zostaje, czy oddajemy go na wypożyczenie). Mocno na niego liczę, dwóch perspektywicznych Włochów w jedno okienko to byłby wyraźny sygnał.


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 11:21

Skąd inne kluby mają tyle kasy na transfery i nie martwią się o FFP? Inter w zeszłym roku utopił kupę kasy, a dużo inwestują, Milan to samo. Juve się faktycznie szczypie. Czyżby miało być coś na wzór Arsenalu? Zarabiać kosztem wyników?


Nicram_93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Posty: 988
Rejestracja: 26 czerwca 2017

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 11:45

CavAllano pisze: Ale pamiętaj o tym, że Cuadrado w grze do tyłu to jest dramat. Taki Alves był usposobiony ofensywnie, fakt, ale z tyłu pięknie czyścił w drugiej połowie sezonu. Caudrado to jeździec bez głowy i nie ufałbym mu aż tak. Zresztą wielce prawdopodobne, że się chłopak z nami pożegna, jeśli już pozyskamy Costę i Bernardeschiego i byłbym w stanie uwierzyć, że jego miejsce zajmie Orsolini (agent potwierdził, że jego podopieczny jedzie z nami na obóz i bodaj 01.08 ma zostać podjęta decyzja co do tego czy zostaje, czy oddajemy go na wypożyczenie). Mocno na niego liczę, dwóch perspektywicznych Włochów w jedno okienko to byłby wyraźny sygnał.
Również liczę na to, że będziemy mieli z Orsoliniego bardzo dużą pociechę i to już w tym sezonie, dlatego mam nadzieję że z nami zostanie i nie będziemy go nigdzie wypożyczać. Co do Cuadrado to również uważam, że jeśli trafi się dobra oferta za niego to go sprzedamy.


Obrazek
"Prawdziwy dżentelmen nigdy nie opuszcza swojej damy."
Alessandro Del Piero, czerwiec 2006r.
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 11:47

towalski pisze:Skąd inne kluby mają tyle kasy na transfery i nie martwią się o FFP? Inter w zeszłym roku utopił kupę kasy, a dużo inwestują, Milan to samo. Juve się faktycznie szczypie. Czyżby miało być coś na wzór Arsenalu? Zarabiać kosztem wyników?

W ogóle masz jakiekolwiek rozeznanie w wydatkach Juve? Co jak co ale na pewno nie jest to oszczędna polityka, od kiedy jest Marotta w Turynie a to jest 8 jego mercato wydał już ponad 700 baniek w tym okienku poszło już ponad 70mln. Np w zeszłym sezonie same prowizje dla agentów wyniosły 50 baniek. Gdzie tutaj w ogóle można wpaść na retorykę porównawczą względem oszczędzających do niedawna Kanonierów.
W tej chwili Juventus już jest na takim etapie, że potrzeba naprawdę świetnych utalentowanych graczy a wybrać odpowiednich to trzeba umieć i na pewno potrzeba czasu by się dogadać w miarę dobrze finansowo. Aczkolwiek wg mnie klub może też czekać trochę na ocenę Allegriego względem Orsoliniego czy Betancura bo jednak są te ograniczenia kadrowe w SerieA. No i trzeba w końcu też kogoś sprzedać żeby nie było akcji jak z Llorente.


Mefisto

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2015
Posty: 53
Rejestracja: 10 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:16

Pytanie z innej beczki? Co się dzieje z tym cholernym transferem Schicka? Gościu wpadł na testy, pocykali mu parę fotek i co dalej? Temat umilkł na ładne parę dni, MŚ U21 się skończyło, a ten transfer dalej niedokończony, w mediach martwa cisza. Źle mi to wygląda i oby się nie zakończyło to jakimś wielkim nieporozumieniem. Dramat, że minęło tyle czasu od tych testów a my nie możemy już dopiąć tego transferu.


rh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 212
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:21

Nic się nie dzieje. Nie pierwszy i nie ostatni raz taka sytuacja.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:22

Chłopak pojechał pewnie na wakacje, wróci to będzie oficjalka i prezentacja.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:24

CavAllano pisze:
Vincitore pisze:Podobno chodzi o wypożyczenie, ale nie wiem jeszcze czy z opcją wykupu czy z wykupem przymusowym, różne źródła podają różne wersje.
Sky informuje, ze pracujemy nad wypozyczeniem z obowiazkowym wykupem.

Duzy wplyw na bliskie porozumienie ma facet, z ktorym w ostatnich dniach rozmawialismy, a ktory odpowiada tez za interesy bodaj De Sciglio.
Schick platnosc odlozona na nst rok, Costa na wypozyczenie. Nie mamy kasy, czy walniemy jakiegos kozaka do pomocy ?


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:25

Obrazek


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 lipca 2017, 12:28

Mefisto pisze:Pytanie z innej beczki? Co się dzieje z tym cholernym transferem Schicka? Gościu wpadł na testy, pocykali mu parę fotek i co dalej? Temat umilkł na ładne parę dni, MŚ U21 się skończyło, a ten transfer dalej niedokończony, w mediach martwa cisza. Źle mi to wygląda i oby się nie zakończyło to jakimś wielkim nieporozumieniem. Dramat, że minęło tyle czasu od tych testów a my nie możemy już dopiąć tego transferu.
Może to Cię trochę uspokoi, świeże wypowiedzi Schicka ;)

"I talked about Juventus with Nedved; What I know is that it will not be easy, I still have to show all my value."
"I still have a week of vacation, for the moment I'm not worried or nervous."
"Maybe I'll be a little agitated a few days before starting the adventure, but it's the same every time you change team."
"I haven't chosen an apartment yet. A Ferrari? It's the dream of every child, we'll see!"
"I thank my parents, I think they're proud of me & I thank the people who support me & pray for me, with them I share my career."


Zablokowany