Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:20

Tak swoją drogą, trochę za bardzo tutaj idealizujecie Allegriego pisząc, że przecież nie przedłużyłby kontraktu jeśli by mu mieli pół obrony rozsprzedać. W pierwszej kolejności to Maxowi zależało na tym nowym kontrakcie, a dokładniej na podwyżce i na długości. On sobie doskonale zdaje sprawę z tego, że nawet jeśli sprzedadzą Bonu i Sandro to i tak będzie miał do dyspozycji konkurencyjną kadrę bo każdemu w klubie zależy żeby co roku bić się o najważniejsze trofea. Może trenować najbardziej prestiżowy obecnie klub w swojej ojczyźnie, rodzinę i przyjaciół ma blisko, pracuje w środowisku, które doskonale zna, zarówno to w klubie Juventus FC jak i dziennikarzy, sędziów, kibiców itd. Max zawsze zresztą powtarza, że mercato przeprowadzają Marotta i Paratici a nie on.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:22

70 milioni... no fajnie. Ale Wy myslicie, ze jak Juve zwroci sie do jakiegos klubu z pytaniem o zawodnika X, to jak ten klub sie zachowa wiedzac, ze Juventus ma (delikatnie mowiac) noz na gardle? No jasne, ze cena z automatu bedzie dodatkowo zawyzona i z tych 70 baniek niekoniecznie ostanie sie polowa. Tak na marginesie ten Guerrerio jest calkiem fajny. Dodalbym jeszcze, ze Sidibe lekkim waflem moze zagrac na lewej obronie.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Aspanu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 42
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:22

tomassi14 pisze:
Poprostu pisze:Coś na rozlużnienie tej gęstej atmosfery. klik

:D

Marotta w swoim stylu wezmie clichego ....powie ze była okazja...:)

Przegladajac zawodników nie jest tak tragicznie ze nikogo nie ma sensownego...co prawda nie bedzie to taki top jak Alex ale mozna znalezc potencjalne potencjaly:

Raphaël Guerreiro ( tani nie bedzie )
Gaya
Abdul Baba
Kurzawa
Theo Hernandez ( wciaz nie podpisal cyrografu z realem )
Baba zagrał zaledwie 1300 minut w zeszłym sezonie ze względu na kontuzję i dobrą dyspozycję Kolasinaca, a ponadto Schalke ma wykupić go z Chelsea.

Na Hernandeza nie ma co liczyć, to tylko pobożne życzenie, reszta jest w zasięgu. Ja bym był za Gayą lub Raphaelem.

Hiszpan ma 22 lata, a już prawie 100 występów w Primera Division i jest filarem Valencii, która niestety jest w kryzysie drugi sezon. Valencia musi sprzedawać zawodników, bo przez idiotyczne transfery z przeszłości niedalekiej typu Rodrigo, Enzo Perez itd. potrzebuje gotówki, więc i Gaya na lewą stronę i Cancelo na prawą byliby spokojnie do wyjęcia.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:26

Akurat Guerreiro nie jest w zasięgu, bo ma długoterminowy kontrakt, a ostatni raz BVB sprzedało kogoś wcześniej, niż na rok przed jego końcem 4 lata temu i był to Gotze, który miał w kontrakcie klauzulę wykupu. :P


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:30

Jaka by nie była nasza taktyka na przyszły sezon to nie jestem w stanie sobie wyobrazić tak znacznego obniżenia poziomu sportowego na bokach obrony. Dla mnie ich silna obsada jest bardzo korzystna dla zespołu bez względu na stosowany system. To, że boczni obrońcy są ostatnio coraz drożsi obrazuje właśnie ich rosnący wpływ na grę całej drużyny. Real, który w Lidze Mistrzów spokojnie można stawiać za wzór, od kilku sezonu dba o to żeby mieć w kadrze klasowych zawodników na te pozycje. Także jeśli chodzi o rezerwę.
Mehehehe pisze:Dokładnie, w 4231, boczni obrońcy, nie muszą być aż takimi kozakami z przodu, jak w 4312 czy wahadłowi w 352 (343).

Chętnie przyjąłbym, w tym okienku, z otwartymi ramionami Lirolę i Spinazzolę (przy pozostaniu Lichtsteinera i Sandro, bez Asamoaha)
Myślę, że akurat wymieniona przez Ciebie wypożyczona dwójka wyróżnia się głównie walorami ofensywnymi, a nie szczególnym zacięciem defensywnym ;)


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:30

Hola hola kolego. Kilka stron wcześniej przekonujesz, że nie ma zawodników nie na sprzedaż za odpowiednie pieniądze nawet w Bayernie więc 70 mln. za Sandro Juve powinno wziąć z pocałowaniem ręki a teraz piszesz, że Guerreiro jest w BVB nie do ruszenia? Ostatnim razem jak sprawdzałem to i Borussia nie była hegemonem europejskim i też ma swoje potrzeby.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:42

@Arbuz: jasne, masz rację, aż tak nie wiązałem Tych dwóch myśli ze sobą ;)
Myślałem bardziej nad tym, że o ile, w przypadku odejścia Asamoaha (i pozostaniu Sandro), to, imo, nie ma sensu ściągać kogoś innego LO na rok (mając w perspektywie Leonardo) oraz, biorąc pod uwagę plotki o zainteresowaniu Lirolą ze strony Barcelony, BVB czy innego Porto, też wolałbym go od razu wrzucić do składu (tak jak pisałem ostatnio, bardzo jestem ciekaw jak poradziłby sobie w barwach Juve w LM).


W ogóle cała ta sytuacja: szefowie Bayernu oficjalnie ogłaszający nietykalność Lewandowskiego, zachowania szefostwa BVB oraz zarząd Juve, idący zawodnikom na rękę; spowodowała ona, że się zastanowiałem, który model jest lepszy.
Macie sporo racji mówiąc, że Juventus powinien się bardziej stawiać, ale mogę powiedzieć, że zdecydowanie bardziej wolę model Juventusu, niż "niemiecki" ("kij w tyłku") sposób w helmutowych klubach. Mimo, że kontrakt jest istotny, to nie powinien być on cyrografem, brak chęci dalszej współpracy (ze strony zawodnika/pracownika) powinien starczać, by szukać wyjścia w transferze.
Wracając do myśli o Bayernie - równie dobrze może się okazać, że Bayern przez kolejne 2-3 lata nie wejdzie do półfinału LM i to będzie dla Lewandowskiego czas stracony, a w mediach podjęta zostanie dyskusja o tym 'cyrografie'.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:45

Nikt tym piłkarzom też nie przystawiał pistoletu do skroni jak podpisywali kontrakty. Prędzej oczy im się świeciły na myśl o tym ile co miesiąc będzie wpływać na konto.


mzm

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 31 grudnia 2015
Posty: 325
Rejestracja: 31 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 22:51

RICTOR pisze:Hola hola kolego. Kilka stron wcześniej przekonujesz, że nie ma zawodników nie na sprzedaż za odpowiednie pieniądze nawet w Bayernie więc 70 mln. za Sandro Juve powinno wziąć z pocałowaniem ręki a teraz piszesz, że Guerreiro jest w BVB nie do ruszenia? Ostatnim razem jak sprawdzałem to i Borussia nie była hegemonem europejskim i też ma swoje potrzeby.
W takim razie źle się wyraziłem. Jeśli tak rozumiemy wyrażenie "w zasięgu", to oczywiście Guerreiro jest w zasięgu Juventusu. Tylko że to musiałby być transfer analogiczny do transferu A. Sandro, tj. Marotta, dzień po sprzedaży Sandro za 70 mln wbija z ofertą 40-50 milionów euro za Guerreiro. Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, wziąwszy pod uwagę niemal pewne odejście Daniego za darmo i potrzebę wzmocnienia skrzydeł oraz środka.

Poza tym wcale nie pisałem, że nie ma zawodników nie na sprzedaż za odpowiednie pieniądze. Nie pisałem też, że Juve powinno wziąć za Sandro 70 milionów z pocałowaniem ręki. Celowo przekręcasz moje słowa. Napisałem, że nie ma co płakać, bo to nie koniec świata, a ma swoje uzasadnienie ekonomiczne.

Sprzedaż Guerreiro za taką kwotę jaką wymieniłem oczywiście również miałaby swoje uzasadnienie ekonomiczne, ale jednak ośmielę się zaryzykować stwierdzenia, że tak, BVB na chwilę obecną praktycznie nie ma żadnych potrzeb, przynajmniej jak na swoje cele. Szczególnie, że wciąż nie jest wykluczony transfer Aubameyanga, który byłby pierwszym takim skokiem na kasę od kiedy pamiętam (powiedzmy, że sprzedaż Kagawy do United). Skoro tyle lat się bez nich obchodziło, to znów ciężko uwierzyć w dwa takie w jedno okienko. Różnica jest też taka, że BVB tak na dobrą sprawę swoje transfery już skończyło, Juve jeszcze nie zaczęło.

Powiem jeszcze inaczej, uważam, że z szeroko rozumianej europejskiej czołówki Juventus ma najwięcej argumentów, żeby ofertę taką jak za Sandro przyjąć. Nikt inny nie ma tak starej kadry, nikt nie ma też aż tak niedopasowanych zawodników do taktyki, którą chce grać. Przy czym ważne są też te cele, o których pisałem, a które dla różnych zespołów są po prostu inne dla BVB to nawiązanie walki z Bayernem w lidze, dla Juve - Liga Mistrzów.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:10

RICTOR pisze:Tak swoją drogą, trochę za bardzo tutaj idealizujecie Allegriego pisząc, że przecież nie przedłużyłby kontraktu jeśli by mu mieli pół obrony rozsprzedać.na, zarówno to w klubie Juventus FC jak i dziennikarzy, sędziów, kibiców itd. Max zawsze zresztą powtarza, że mercato przeprowadzają Marotta i Paratici a nie on.
Ale przecież Max powiedzial ze Obrona jest kompletna.

Ile to było plotek o Aguero i innych czarodziejach do nas a kończyliśm z niczym?

Dybala już był w Barcelonie i inne.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:28

To co w polityce Marotty jest smutne, to fakt, że gość stworzył wrażenie dla młodych utalentowanych graczy, że nie będzie im robił żadnych problemów przy odejściu do innego klubu. To jest niedorzeczne. Beppe sam sobie zaprzecza raz mówiąc, że aspirujemy do posiadania mistrzów i wygrywania wszystkiego po to, by dwa miesiące później sprzedawać kluczowego zawodnika. Zgaduje, że Bonucci ma pewnie obiecane, że w przyszłym roku klub nie będzie mu robił problemów. W tym pewnie Marotta coś ugadał, że przy odejściu Sandro wypadałoby by rok został + za rok będzie Caldara. Nie lubie na tym forum pesymistycznego gadania i obrażania Beppe, ale jego polityka naprawdę jest fatalna. Wierzcie mi lub nie - za rok żegnamy Leo.


Mam nadzieję, że domkniemy szybko Bernardeschiego, i załatwimy sprawę bocznych obrońców. Nie wiem czemu Marotta nie bierze się za Contiego który notabene jest kibicem Bianconerich. Jak Milan nam go sprzątnie to będziemy ogromnymi frajerami, bo taki Conti mógłby w Juve pograć nieco dłużej niż dwa sezony, a na dodatek prezentuje wysoki poziom. Jedyne transfery na prawą stronę które wg. mnie byłyby słuszne to właśnie Conti, Sidibe lub Danilo. Wszelkie inne wynalazki to półśrodki. Jeśli chodzi natomiast o lewą stronę, to zostajemy z ręką w nocniku. Nie wierzę w przyjście Spinazzoli, a Mendy tak naprawdę jest zagadką. Jeden sezon nie robi z niego topa, a 15/16 w OM miał bardzo średni.


Aspanu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 42
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:36

Było już wałkowane kilkukrotnie, że Conti nie odpowiada Paraticiemu.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:41

mzm pisze:W takim razie źle się wyraziłem. Jeśli tak rozumiemy wyrażenie "w zasięgu", to oczywiście Guerreiro jest w zasięgu Juventusu. Tylko że to musiałby być transfer analogiczny do transferu A. Sandro, tj. Marotta, dzień po sprzedaży Sandro za 70 mln wbija z ofertą 40-50 milionów euro za Guerreiro. Wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, wziąwszy pod uwagę niemal pewne odejście Daniego za darmo i potrzebę wzmocnienia skrzydeł oraz środka.

Poza tym wcale nie pisałem, że nie ma zawodników nie na sprzedaż za odpowiednie pieniądze. Nie pisałem też, że Juve powinno wziąć za Sandro 70 milionów z pocałowaniem ręki. Celowo przekręcasz moje słowa. Napisałem, że nie ma co płakać, bo to nie koniec świata, a ma swoje uzasadnienie ekonomiczne.

Sprzedaż Guerreiro za taką kwotę jaką wymieniłem oczywiście również miałaby swoje uzasadnienie ekonomiczne, ale jednak ośmielę się zaryzykować stwierdzenia, że tak, BVB na chwilę obecną praktycznie nie ma żadnych potrzeb, przynajmniej jak na swoje cele. Szczególnie, że wciąż nie jest wykluczony transfer Aubameyanga, który byłby pierwszym takim skokiem na kasę od kiedy pamiętam (powiedzmy, że sprzedaż Kagawy do United). Skoro tyle lat się bez nich obchodziło, to znów ciężko uwierzyć w dwa takie w jedno okienko. Różnica jest też taka, że BVB tak na dobrą sprawę swoje transfery już skończyło, Juve jeszcze nie zaczęło.

Powiem jeszcze inaczej, uważam, że z szeroko rozumianej europejskiej czołówki Juventus ma najwięcej argumentów, żeby ofertę taką jak za Sandro przyjąć. Nikt inny nie ma tak starej kadry, nikt nie ma też aż tak niedopasowanych zawodników do taktyki, którą chce grać. Przy czym ważne są też te cele, o których pisałem, a które dla różnych zespołów są po prostu inne dla BVB to nawiązanie walki z Bayernem w lidze, dla Juve - Liga Mistrzów.
Nie przekręcam celowo a i sam zresztą też napisałem, że według mnie ludzie przesadzają z tym jak dobry jest Sandro i, że jego ewentualne odejście spowoduje tak wielki spadek jakości całej drużyny. Czysto sportowo, biorąc za niego 70 mln. i za część tych pieniędzy pozyskując kogoś takiego jak Mendy, Guerreiro czy Sidibe nie odczujemy straty Brazola na tyle żeby tak rozpaczać. Inna sprawa, że z punktu widzenia kibicowskiego, jeśli chodzi o respekt, szacunek itd. nie powinniśmy co roku sprzedawać naszych najlepszych piłkarzy. Chodziło mi jedynie w tym wypadku o to, że skoro Sandro jest do wyciągnięcia z Juve to za odpowiedni pieniądz z BVB jest też do wyjęcia Guerreiro. Z resztą tego co piszesz się jak widzisz zgadzam.


realbs

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 listopada 2014
Posty: 317
Rejestracja: 22 listopada 2014

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:43

Aspanu pisze:Było już wałkowane kilkukrotnie, że Conti nie odpowiada Paraticiemu.
Yup, ale jak dla mnie to zwykły plotkarski bullshit. Na jakiej zasadzie prawy obrońca miałby nie odpowiada profilem? Jasne, ma braki w defensywie, ale takie same posiada De Sciglio czy Darmian. Różnica jest taka, że Conti ma jeszcze masę czasu na ich wyeliminowanie, a tamta dwójka już nie bardzo.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:46

Niby się pisze, że Conti nie odpowiada Paraticiemu, ale jeden guru pisze na VS, że się nim jak najbardziej interesujemy. Z drugiej strony pada nazwisko Cancelo a w jego wypadku Agresti napisał, że naszych działaczy nie przekonuje w ogóle.


Zablokowany