Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 14:58

LukaszG / DLuGi pisze:Nie gdybajmy ;) Było jak było, teraz ważniejszy jest kolejny sezon i okienko transferowe :hellyes:
Przecież okienko transferowe na tym polega. Mam pisać do adminów petycję by zamknęli temat?

Oczywiście są gdybania te bardziej racjonalne i mniej, te mniej nienawidzę. Te bardziej zawsze pobudzają krążenie :).


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 15:01

wloski pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Nie gdybajmy ;) Było jak było, teraz ważniejszy jest kolejny sezon i okienko transferowe :hellyes:
Przecież okienko transferowe na tym polega. Mam pisać do adminów petycję by zamknęli temat?
Ale chłop się odnosił do gdybania odnośnie tego czy Barce pokonalibyśmy w finale, czy nie.. a nie gdybania odnośnie piłkarzów i transferów ;) spokojnie ludzie


MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 15:14

piterjuve pisze:A propos Verrattiego, to uważam, że transfer ten pozostaje jedynie w sferze wyobraźni. Koszty transferu, wysokość kontraktu, relacje z PSG, konkurencja innych klubów - to są oczywiste trudności. Ja dodałbym fakt, że Verratti przez około 1/3 sezonu jest kontuzjowany, kolejną 1/3 gra na poziomie tylko dobrym, a pozostałą 1/3 pokazuje na co go stać. Nie wiem czy 100 mln Euro nie można bardziej efektywnie zainwestować.
ps. Oczywiście mi się podoba sposób gry tego zawodnika i chciałbym go u nas, ale tak na chłodno rozważając, nie mam 100% przekonania.
Myślę, że nie będzie 100 mln, bez przesady. Jeśli faktycznie zawodnik zakomunikował, że ma dosyć Paryża moze jak Marotta zrobi ładne oczy :roll: a wiemy że umie, to i za 70 byłby do wyciągnięcia. Bo w końcu jesteśmy klubem z topu, tak? Jeden taki transfer rocznie po prostu powinniśmy realizować. Pasuje ten piłkarz nam i sportowo i medialnie, uważam, że u nas nabrałby wigoru i na pewno grałby jeszcze lepiej niż w PSG. Tam mam wrażenie grupa zawodników jest bardzo zblazowana, wychuchana, po prostu bez jajeczna, a co więcej mam wrażenie że Marco na tym traci, bo powiem tak : jeszcze rok temu, dwa lata temu kiedy zdarzyło mi się go podpatrywać to prezentował bardzo ambitne podejście, dużo pressingu, dużo dynamicznej gry przy przeciwniku. Jednak chyba obecny sezon odebrał mu całkowicie ochotę do gry w PSG, bo już nie widziałem u niego tej zamej agresywności. Marnuje się tam, mentalnie Paryżanie są daleko za TOPem co potwierdza 2mecz z Barcą. Verratti po prostu zaczyna się powoli cofać w rozwoju w tym klubie, u nas byłby podejrzewam lujem nad lujami środka pola.
Jeśli odpuścimy to nie rozumiem. Idealny kandydat, dawać mu hajsy, płacić miliony, bo tak robią Topowe kluby. Mówie, jeden taki transfer w letnim okienku powinniśmy realizować, a przy sprzedaży jakiś Lemingów i Sturanych powinno nas być stać na skrzydłowego wysokiej klasy i uzupełnienie boku obrony. Jak dla mnie taki Verratti >> Top na skrzydło.
A jak by dobrze poszły sprzedaże, to i czemu nie taki przecinak jak N'Zonzi?

Szybka matma. Jak to było? Mamy 120 na transfery.

In Verratti 80, N'Zonzi 40, Costa 35 ( więcej nigdy bym nie dał ), DeS 15, SzczEZny 15, łacznie 185 + Szyk, nie wiem ile za niego. Z czego z tych transferów jeśli miałbym rezygnować z kogoś to z gracza Sevilli.

Out trzeba uzyskać około 65 + 20 (?) - 15 Lemina, 10 Sturaro ( może jakaś podmianka? ) 10 Neto, Asa 15 no i cóż, może ktoś z grupy Lichy, Rincon? Jeśli zrobilibyśmy tak jak mówię, z N'Zonzim to bardzo możliwe że ze środkowych zatrzymać trzeba byłoby tylko Panicza, Khedire i Markiza. Z drugiej strony mówię, przy odpuszczeniu N'Zonziego zatrzymujemy kogoś z Sturaro/Rincon i tez jest gitara.Do wyciągnięcia jast plus minus akurat kwota nam potrzebna, także wydaje mi się że ten scenariusz jest możliwy, ale jednak podkreślam, że wątpie aby tak się stało i znając politykę Juve będziemy woleli zrezygnować z Verrattiego.


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 15:27

Matic blisko man city. Co do Verattiego czekam na sprostowanie piłkarza lub agenta że zostają w psg


kubraczek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2013
Posty: 294
Rejestracja: 01 września 2013

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 15:55

Benatia potwierdził, że zostaje z nami na kolejny sezon.

Schick chce zostać w Juventusie (Sky Sport), więc nie trafi na żadne wypożyczenie. Według LGdS ze względu na świetne relacje z Sampdorią nie zapłacimy im 25 mln euro. Nie wiadomo jaką część zapłacimy gotówką, ale podobno na wypożyczenie trafi do nich dwóch piłkarzy z grona: Riccardo Orsolini, Andrea Favilli, Filippo Romagna i Rolando Mandragora. Bentancur ma pozostać w Turynie.

Schick ma podpisać 5 letni kontrakt z pensją 2 mln euro. Testy medyczne w tym tygodniu.


Edit: Co do Verrattiego to moim zdaniem może do nas trafić pod jednym warunkiem - musiałby chcieć tego za wszelką cenę.


Motoryzacja to nasza pasja - https://moto-przestrzen.pl/
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 16:33

pumex pisze:Verratti w Juve - to może nie brzmi jak całkowita utopia, tak jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu, ale to ciągle arcytrudny temat. I nie wmawiajmy sobie, że Turyn to równie atrakcyjny kierunek co Barcelona. Nawet jeśli Katalończycy chwilową są słabsi, to mają o wiele więcej argumentów w garści niż Włosi. Przychody niemal 2-krotnie większe niż Juve, marketingowo to inna półka od Juve, najsilniejsza liga świata, z dużo lepszą infrastrukturą, klub bardziej utytułowany z Europie, ze swoim własnym rozpoznawalnym stylem gry niejako promującym kreatywnych pomocników. Wiem, że przyjemnie czasem poczytać rzeczy typu: "Marco zachowa się jak Włoch i wróci do ojczyzny" czy, że przekonamy go argumentem: "Marco, nasza obsesja na punkcie LM jest tak samo duża jak Twoja, wygrajmy ją razem!". Oby tak było, ale nie oszukujmy się - szanse na to są jednak mniejsze niż większe.
W tej calej wyliczance zapomniales o byc moze jednej z najwazniejszych kwestii - Marco jest fanem Juve i nie, to nie takie tam byle co, bo jeszcze w Pescarze mowil o swojej sympatii wzgledem naszego klubu. Stracilismy go dlatego, ze PSG zaryzykowalo i rzucilo na stol za mlodziana tyle ile Marotta dac nie chcial. Nie mowie, ze ostatecznie uda sie nam go pozyskac, ale wziales pod uwage tylko jedna strone medalu, mocno to zreszta uprosciles.

Jesli Verratti faktycznie jest an wylocie i chce odejsc to Marotta pewnie i tak zrobi wszystko w tej kwestii co mozliwe. Tak sie zastawiam czy Marco na rynku nie zmienilby nam strategii na mercato.

Wloch w lidze hiszpanskiej? To sie nie moze nie udac. :snackgy:


RoyM

Bawarczyk
Bawarczyk
Rejestracja: 22 lutego 2016
Posty: 69
Rejestracja: 22 lutego 2016

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 16:36

Gnabry ma iść na roczne wypożyczenie do Hoffe, czyli tam gdzie jeszcze dwa dni temu miał dołączyć, ale Bayern miał klauzule pierwszeństwa. Ale nie zmienia to nic w sprawie Costy. Będziecie go chcieli to go dostaniecie, nasze kluby mają za dobre relacje, tyle ostatnio transferów, pójścia na rękę, nie inaczej będzie tym razem.

Verratti to marzenie każdego, nawet Realu z ich kosmicznym środkiem pola. Tylko przez jego agenta nie wiadomo co zrobić, gość co 2 dni zmienia zdanie co do dostępności jego podopiecznego. I taki przykładowo Bayern może chcieć Marco nawet bardziej od Tolisso, ale nie będzie czekać aż się Marco łaskawie określi bo im w między czasie ktoś podkradnie tego drugiego. A za "Bayern" i "Tolisso" możecie wstawić odpowiednio inny klub/piłkarza.

I też pozdrawiam kolegę, który mnie pozdrowił ;)


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 16:42

Bazyliszek pisze:
wloski pisze:
LukaszG / DLuGi pisze:Nie gdybajmy ;) Było jak było, teraz ważniejszy jest kolejny sezon i okienko transferowe :hellyes:
Przecież okienko transferowe na tym polega. Mam pisać do adminów petycję by zamknęli temat?
Ale chłop się odnosił do gdybania odnośnie tego czy Barce pokonalibyśmy w finale, czy nie.. a nie gdybania odnośnie piłkarzów i transferów ;) spokojnie ludzie
Dokładnie. Prowadziłem dyskusję z @Push3k, a ten się wciął nie mając pojęcia o co chodzi i rzucił swoje dwa zdania :facepalm:


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 16:43

CavAllano pisze: Stracilismy go dlatego, ze PSG zaryzykowalo i rzucilo na stol za mlodziana tyle ile Marotta dac nie chcial.
Jeśli dobrze pamiętam to żądali 10 mln.

PS> Proszę cię, używaj polskich znaków.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 16:56

A to nie było czasem tak, że zrezygnowaliśmy z Marco celowo ponieważ mieliśmy Pogbę? Raczej marne były szanse na wprowadzanie do składu dwóch młodych talentów.


Bukol87 pisze:Ponadto, nikt tej waszej pisaniny w Turynie nigdy nawet nie przeczytał. Piszecie dla siebie i do siebie.
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8613
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 16:58

Pescara żądała 12 mln, Marotta tyle nie chciał dać i uparł się na 8 mln...to były jak wiadomo inne czasy i każdy eurocent się liczył.
PSG nie doktoryzowało się, rzuciło ile Pescara chciała i było posprzątane.

Pogba nie miał związku z transferem Verrattiego, który upatrzony był już wcześniej.


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 17:13

Ale jest jeszcze ta historia, że w ramach płatności za Verrattiego miał do Pescary na wypożyczenie trafić Bouy tyle, że Raiola przekonał go żeby się nie zgadzał bo Marco byłby bezpośrednim rywalem Pogby na "pierwszego z ławki" w Juve i to pokomplikowało nam i przedłużyło negocjacje. Potem przyszło PSG i pozamiatało.

Agresti na VS: Fabio leci w tym tygodniu do Sevilli; plan jest póki co taki by pozyskać jednego skrzydłowego + Keitę, ale w trakcie mercato coś się może zmienić oczywiście; Tolisso odpuściliśmy świadomie sami bo do obecnej taktyki średnio nam pasuje więc wolimy te pieniądze przeznaczyć na gracza o bardziej pasującej charakterystyce; Caldara zostaje jeszcze jeden sezon w Bergamo, w sprawie Spinazzoli jeszcze mamy rozmawiać, Atalanta chciałaby też u siebie kogoś z trójki Favilli, Cassata, Mandragora; póki co nasi nie są pewni, że Bayern chce sprzedać Costę, ale jeśli wystawią go na listę transferową to będziemy działać; Di Maria i Verratti to bardzo skomplikowane operacje przez bardzo złe stosunki z PSG (Agresti się powołuje na ubiegłoroczne porozumienie z dyrektorami PSG odnośnie Matuidiego i prawie dokonany transfer, który ostatecznie zablokował w kilka minut szejk); są pomysły by odpalić i Lichta i Asę, jest pomysł z De Sciglio, jest pomysł z wcześniejszym ściągnięciem Spinazzoli -> czytaj sytuacja z bokami obrony nie jest jeszcze sprecyzowana do końca; 4-2-3-1 ma być podstawową taktyką; z pomocy oprócz Leminy kandydatami do odejścia mogą (ale nie muszą) być też Sturaro i Rincon, zarząd tą sprawę dobrze przemyśli, jeśli wypadliby wszyscy to możliwe, że ściągniemy dwóch środkowych pomocników.

To chyba z grubsza wszystko.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 17:19

CavAllano pisze:Jesli Verratti faktycznie jest an wylocie i chce odejsc to Marotta pewnie i tak zrobi wszystko w tej kwestii co mozliwe. Tak sie zastawiam czy Marco na rynku nie zmienilby nam strategii na mercato
Odpowiedź brzmi nie. Pieniądze pójdą na silnego pomocnika i skrzydłowego (duże pieniądze, ale nie takie jak w przypadku Verrattiego).

Fajnie życzeniowo sobie wymieniacie taktyki 4-3-1-2 i 4-3-3 :ahsisi:


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 17:42

CavAllano pisze:
pumex pisze:Verratti w Juve - to może nie brzmi jak całkowita utopia, tak jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu, ale to ciągle arcytrudny temat. I nie wmawiajmy sobie, że Turyn to równie atrakcyjny kierunek co Barcelona. Nawet jeśli Katalończycy chwilową są słabsi, to mają o wiele więcej argumentów w garści niż Włosi. Przychody niemal 2-krotnie większe niż Juve, marketingowo to inna półka od Juve, najsilniejsza liga świata, z dużo lepszą infrastrukturą, klub bardziej utytułowany z Europie, ze swoim własnym rozpoznawalnym stylem gry niejako promującym kreatywnych pomocników. Wiem, że przyjemnie czasem poczytać rzeczy typu: "Marco zachowa się jak Włoch i wróci do ojczyzny" czy, że przekonamy go argumentem: "Marco, nasza obsesja na punkcie LM jest tak samo duża jak Twoja, wygrajmy ją razem!". Oby tak było, ale nie oszukujmy się - szanse na to są jednak mniejsze niż większe.
W tej calej wyliczance zapomniales o byc moze jednej z najwazniejszych kwestii - Marco jest fanem Juve i nie, to nie takie tam byle co, bo jeszcze w Pescarze mowil o swojej sympatii wzgledem naszego klubu.
Nie zapomniałem o tym, tylko celowo to pominąłem, bo uważam, że to, kto jest czyim kibicem, we współczesnym, skomercjalizowanym futbolu zazwyczaj ma marginalne znacznie. Przykład pierwszy lepszy z brzegu to Conti, który publicznie deklarował poświęcenie Juve a obecnie robi wszystko, by Atalanta puściła go do Milanu. Argument, o którym faktycznie zapomniałem, ale który niestety przemawia za Barcą a nie Juve, to nasze stosunki z Paryżem, będące ponoć w opłakanym stanie, zwłaszcza po zeszłorocznej akcji z Matuidim. To jest kwestia mogąca realnie wpłynąć na los Verrattiego, a nie jego prywatne sympatie, które w zawodowym życiu nie muszą mieć wielkiego znaczenia (choć oczywiście wolałbym, żeby miały ;) ).

I raczej nic nie upraszczam - obiektywnie rzecz biorąc, niestety, przeważnie Barcelona to kierunek atrakcyjniejszy niż Turyn na ścieżce kariery piłkarza ;)


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 11 czerwca 2017, 18:26

Ale widać i tak progres. Bo 6 lat temu nie było nawet mowy o takich transferach jak Higuain, Verratti czy Pjanic. Teraz mimo wszystko Juventus jest coraz lepszym miejscem na kontynuowanie kariery jeśli chodzi o zawodników z topu.


Wiadomo. Barcelona to nadal atrakcyjniejszy kierunek ale już niedługo ;)


Co rok pewna walka o mistrzostwo. Piękny stadion, teraz coroczny faworyt do pucharu LM. Poza tym Serie A zaczyna na nowo napędzać się a sam Juventus na nowo zaczyna być marką globalną jak Barca czy MU. Po trochę dzieki mamonie Chinćzyków, którzy mają pompować hajsy w Mediolan wyjdzie to nam na dobre.


Obrazek
Zablokowany