Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 14:47

Jedyna wątpliwość co do Di Marii to to czy jest on zmotywowany by coś jeszcze w piłce osiągnąć czy już głównie liczy się kasa i odcinanie kuponów od starej sławy. Chociaż, takie same wątpliwości można mieć też w stosunku do Costy bo coraz więcej Brazylijczyków w najlepszym piłkarskim wieku woli trzepać kasę po Chinach i innych peryferiach światowej piłki.


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 15:23

Argument o tym że nie potrzebny nam kolejny stary zawodnik, bo trzeba odmładzać skład jest śmieszny, bo Juve to klub którego stać na odmłodzenie składu w 1 sezon. Mamy tyle pieniedzy że nie ma się o co martwić że skończymy jak Milan. Zresztą regularnie kupujemy młodych zawodników, czasem wypalają czasem nie.


Łoles

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 października 2010
Posty: 800
Rejestracja: 26 października 2010

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 15:33

pablo1503 pisze: W mojej opinie Anioł > Costa.
Podzielam Twoją opinię ale też nie do końca. Porównując obu piłkarzy i wachlarz ich zagrań odnoszę wrażenie że Di Maria potrafi zaskoczyć przeciwnika na wiele więcej sposobów. Costa jest, jakby to ująć, graczem jednego schematu* opierającego się na jednym zwodzie i dynamice.

Generalnie który z nich nie trafił by do Juve byłbym zadowolony z tym że oceniając ich przydatność do drużyny w grę wchodzi znacznie więcej czynników i tutaj pole do popisu ma zarząd, który to swoją droga w ostatnich latach raczej się nie myli :ok:



* Widziałem stosunkowo niewiele spotkań Bayernu (~10?) w każdym z nich natomiast wspomniany Costa grał właśnie w taki sposób. Przy czym nie twierdzę że było to nieskuteczne, zastanawia mnie jedynie fakt czy na dłuższą metę nie skończył by podobnie jak Krasic :prochno:


"Prawda jest taka, że ty jesteś słaby, a ja jestem tyranią złych ludzi. Ale staram się Ringo, naprawdę bardzo się staram być pasterzem..."
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3453
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 15:40

No ja czytałem gdzieś, że to taki jeździec bez głowy jak Krasic.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 16:15

Robben też ma jeden zwód w swoim arsenale, a i tak ludzie ciągle się na niego nabierają ;)


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 17:37

Brigadiere74, który oprócz transakcji dotyczących juniorów nie jest zbyt wiarygodny, ale jednak na VS ma status guru, zapodał, że dogadaliśmy się z Bayernem w sprawie Douglasa Costy i mamy go pozyskać za 37 mln. plus bonusy przez, które cena może wzrosnąć maksymalnie do 45 mln. Transfer ma być ogłoszony po finale w Cardiff. Traktujcie z przymrużeniem oka.


kuqi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 listopada 2008
Posty: 49
Rejestracja: 08 listopada 2008

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 17:52

Ciekawe czy ewentualny transfer Costy wyklucza Bernardeschiego. Niby druga strona ale koszt obu duży.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 18:36

kuqi pisze:Ciekawe czy ewentualny transfer Costy wyklucza Bernardeschiego. Niby druga strona ale koszt obu duży.
Powinni przyjsc obaj, IMHO.


La fidanzata d'Italia
Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 18:46

Na transfery.info pojawiła sie informacja, ze dyrektor Sampdorii przyznal, ze wyprzedzilismy Rome i BVB w wyścigu o Schicka. Ktos cos?


EDIT: Sorry, umknelo mi. Myslalem,cze ide z tematem na biezaco ;)
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2017, 18:49 przez Szilgu, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 01 czerwca 2017, 18:47

Szikit pisze:Na transfery.info pojawiła sie informacja, ze dyrektor Sampdorii przyznal, ze wyprzedzilismy Rome i BVB w wyścigu o Schicka. Ktos cos?
Klik!


Obrazek
Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2017, 08:44

A wiadomo co będzie z Orsolinim ? bo przecież On był zostawiony w Ascoli tylko do końca sezonu. Szkoda, żeby kolejny sezon grał w Serie B....

Pewnie jakies wypozyczenie, tylko gdzie ? cos wiadomo ?

Dzieki


Zero szacunku dla Pogby
Przemo90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 marca 2004
Posty: 470
Rejestracja: 24 marca 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2017, 09:29

Moim skromnym zdaniem jesli przyjdzie Schrick i D. Costa to raczej nie kupimy Bernardeshiego. Wydaje mi sie ze celem numer jeden byl A. Sanchez ale raczej on zostanie na wyspach.
Z drugiej strony jesli wygramy LM, uwazam ze bedzie nas stac na obsadzenie drugiego skrzydla kolejna gwiazda lub mloda wschodzaca gwiazda w postaci wlasnie mlodziaka z Fiorentiny lub Di Marii.
I mam taka nadzieje ze w tym roku nie sprzedamy nikogo z czolowych zawodnikow, jak to bylo w latach poprzednich.
Z drugiej strony moglibysmy wzmocnic srodek pomocy. Khedira ciagle lapie kontuzje a Claudio to juz nie ten sam zawodnik po tej kontuzji. Tolisso lub Matuidi to byloby idealne uzupelnienie dla Miralema w srodku pola
Jak patrze na Lemine Sturaro lub Kwadwo w srodku pomocy to rece mi opadaja.


Obrazek

"Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy" ~Giampiero Boniperti~
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2017, 09:37

Tolliso zapowiedział, że chce odejść do zespołu, który zagra w LM, oznacza to, że wszystkie włoskie zespoły po za Juventusem odpadają (Roma o ile dobrze kojarzę nie była zainteresowana, a Napoli musi grać w eliminacjach).

Cena nie powinna być wysoka za Francuza, po pierwsze sam chce odejść i mówi o tym otwarcie, a po drugie (w połączeniu z pierwszym) OL musi skusić się na pieniądze skoro nie wystąpią w przyszłym roku w LM.

Jestem ciekaw gdzie wyląduje :)


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2017, 11:01

Schick to idealne zastepstwo dla Mandzu, czy nawet Higuaina. Pytanie czy dolaczy do druzyny od razu, czy jeszcze sezon w Sampie. Jesli od razu, to poza nim kupimy jeszcze jednego na skrzydlo. Jesli pozniej, istnieje szansa na dwoch - nie jest to koniecznosc, bo wraca Pjaca.
Najbardziej widzi mi sie chyba Bernardeschi. Alexis i Di Maria maja po 29 lat, bardzo lubia pieniazki i musza grac. Jakos nie widze Cuadrado w roli permanentnego rezerwowego. Poza tym Alexis jest juz jedna noga w Bayernie. Zostaje Costa... mlodszy, pewnie tanszy. Ale rowniez strzela fochy, jego aktualny status w Bayernie to 'sprzedac byle gdzie'. Moim zdaniem trzeba troche przyhamowac latynoski kociolek, bo moze byc wiecej sytuacji typu 'nie podal reki'.
Oczywiscie mozna spojrzec inaczej: kupimy Schicka i Berna, zabulimy z 75M i nie mamy za te kase nikogo do 1. skladu. Jednak wciaz wydaje mi sie to najlepsze rozwiazanie. Dopiero co przedluzone zostaly umowy Cuadrado i Mandzukicia. Oni nie pojda ot tak na lawke, zreszta nie ma ku temu zadnych przeslanek. Wziac dwojke mlodych, niech naciskaja z lawki, ucza sie i wykorzystuja szanse. Oni potrafia zrobic roznice. Pjaca? Przyszly sezon to dla niego byc albo nie byc. Chcialbym sie mylic, ale nie wroze mu wielkiej kariery w Juve.


vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 02 czerwca 2017, 11:08

Moim zdaniem Schick od razu dołączy do Juve. Raz, że jego środowisko zapewnia, że on sam chce spróbować a dwa, że mamy kilka braków w składzie, finansowej studni bez dna nie posiadamy i zwyczajnie nie możemy sobie pozwolić na to, by za 25 mln kupować piłkarza, z którego nie będziemy mieli pożytku. No i pamiętajmy, że Czech może się okazać dość uniwersalnym graczem i w razie konieczności można go wypróbować na skrzydłach i na szpicy. No ale zobaczymy.


Zablokowany