Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jarek88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 maja 2012
Posty: 69
Rejestracja: 06 maja 2012

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:46

Juve to 'firma' i ma przynosić zyski, a przynajmniej nie przynosić strat. To jest główny cel Marotty na każde okienko transferowe - do tego powinniśmy się przyzwyczaić. Należy tylko bić brawo naszemu zarządowi, że przy takim modelu zarządzania odnosimy sukcesy, o których niektórzy z petrodolarami mogą pomarzyć. Też chciałbym, żeby został Pogba i jednocześnie przyszedł Pjanic i Higuain, ale na obecnym etapie to jest nierealne. Czy to poprawny model? Ostatnie 7-10 lat pokazuje, że tak.

Co do przypuszczalnej sprzedaży Alexa Sandro i naszych zakupów. Allegri jeśli tylko miał możliwość, na ważne mecze nie wystawiał na skrzydle dwóch ofensywnie usposobionych zawodników. Alves z Cuadrado razem grali mniej, niż jeden z nich w parze z Barzaglim lub Lichtsteinerem. Biorąc pod uwagę naszą chęć (od niedawna) zakupu dwóch 'prawdziwych' skrzydłowych to sprzedaż Alexa Sandro jest rozważana. 70 mln prawie sfinansuje nam zakup np. Bernardeschiego i Costy. Tylko kto na boki obrony? Darmian i De Sciglio?


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:54

A ja to nie rozumiem co niektórych, przecież 70mln za bocznego obrońcę to jakaś bajeczna oferta. Myślę że jakby np. do Bayernu wpadła oferta 70-80 za Alabę to już by go pakowali. Za taką kasę sprzedaje się piłkarzy.

A gadka że teraz za każdego trzeba nie wiadomo ile płacić to też brednie, trzeba wiedzieć kogo kupować a nie przepłacać Nie każdy od razu kosztuje 40mln+


Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 25 czerwca 2017, 23:56

Jak dla mnie straszną głupotą jest pozbywanie się Alexa, a już o Bonusie nie wspominam bo mam chęć strzelić sobie w łeb. Rozumiem cały problem z Alvesem, takich ludzi tutaj nie potrzebujemy.
Jak my mamy nie mieć mega pesymizmu skoro jesteśmy marketem do którego wbija jakikolwiek klub i wybiera sobie piłkarza. Szkoda że Gigi już przeterminowany, bo i na niego by się ktoś znalazł.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 00:04

Zgadzam się, że trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać. Kiedyś był ogromny hype na Jetro Willemsa. Przez chwilę Masuaku miał swoje 5 minut i wyglądał na topa. Teraz się sporo mówi o Mendy'm czy Guerreiro. Nie jest prawdą, że dobrzy boczni obrońcy rzadko się pojawiają. Po to się ma całą sieć skautów żeby wyłapywać takie talenty i im dawać szansę gry w dużych zespołach. Chociaż wiadomo, we Włoszech gdzie prospekt mówi się o 26 latkach ciężej z tym niż w innych krajach.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 01:02

Virgil pisze:A ja to nie rozumiem co niektórych, przecież 70mln za bocznego obrońcę to jakaś bajeczna oferta. Myślę że jakby np. do Bayernu wpadła oferta 70-80 za Alabę to już by go pakowali. Za taką kasę sprzedaje się piłkarzy.
Przy obecnym szaleństwie transferowym to wcale nie jest bajeczna oferta, tym bardziej, że rynek jest dość ubogi. Alaby za tyle by na pewno nie puszczono.

Chciałbym, żeby Sandro został, bo trudno by znaleźć jego zastępcę. Ale jak mu tak tu źle... Z niewolnika nie ma pracownika. Jak chce grać u nas - niech gra. Jak nie chce - niech zmyka.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 01:42

Nie za bardzo rozumiem Conte z tym jego ciśnieniem na lewego obrońcę. Alonso miał bardzo dobry, równy sezon, a na ławce ma jeszcze Ake. Wg mnie 70 mln to jest oferta nie do odrzucenia za takiego piłkarza jak Alex Sandro. Owszem jest to w tej chwili Top5 lewych obrońców na świecie, ale mamy w zanadrzu ciekawego Spinazzole, dziury na innych pozycjach, w których uzupełnieniu na pewno niespodziewany zastrzyk gotówki bardzo by pomógł. Nie oszukujmy się za pieniądze otrzymane za Sandro jesteśmy w stanie sprowadzić 2 świetnych piłkarzy. Może nie Topów, ale świetnych kandydatów by takimi zostać.


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
TURBOPAWEL

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 grudnia 2012
Posty: 210
Rejestracja: 07 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 01:56

Zdecydowanie nie ma nad czym płakać, finansują nam mercato. Liczę na Spinazzolę


ice

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1190
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 07:39

Filmiki na YT o Spinazzoli super. Jeżeli przychodzi oglądać całe mecze już tak kolorowo nie jest. Gość popełnia trochę błędów. A grał tylko w Serie A. Poza tym, on ma już 24 lata - więc ni to młody talent, ni to ukształtowany piłkarz. Ciężka praca, naprawdę ciężka praca przed duetem M&P.


tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 08:30

TURBOPAWEL pisze:Zdecydowanie nie ma nad czym płakać, finansują nam mercato. Liczę na Spinazzolę
Dlatego licze ze moze wyciagna chociaz w pakiecie Matica + hajs na nasza korzysc.....Matic ( tez nie mlody, podobny wiekiem do Nzonziego ) ale moze ruscy nie beda chcieli odliczyc 40mln,

Pozatym jak koledzy wyzej, jest multum zawodnikow dobrych nie wypromowanych, ktorym jesli damy sezon pokaza ze maja talent i aspiracje na topa....

W slabych druzynach inaczej postrzega sie zawodnika niz w topowych, przyklad rapchaela guerro z BVB, przed sezonen No name, po sezonie gorna polka....
Tak samo moze byc ze spinazzzola - inaczej bedzie w bloku z bonuczim i chiellinim a inaczej z mlodym caldara

Jesli cala druzyna gra dobrze, jest zgrana rosnie wartosc kazdego zawodnika praktycznie

Pytanie do znawców a nie w celu wyrazenia opini
Jesli zarzad mowi w maju ze ma 125 mln do wydania na transfery to czy faktycznie takie pieniadze mamy czy uwzglednione sa sprzedaze ( nie wierze ze Juventus uwzglednil sprzedaz TOP-a )
Ostatnio zmieniony 26 czerwca 2017, 08:37 przez tomassi14, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 08:34

Dzisiaj z rana powiew optymizmu ws. Alexa - La Stampa twierdzi, że jesteśmy spokojni o nowy podpis na kontrakcie Brazylijczyka, Gazzetta dodaje, że Spinazzole chcemy bez względu na sytuację Sandro.

Do tego wspomniana Stampa informuje o spotkaniu z Raiolą w weekend w celu obgadania kontraktu Keana i ściągnięcia Matuidiego (15-20mln). Lichsteiner łączony z Niceą za 4 mln, oprócz tego te same nazwiska - N'Zonzi, De Sciglio, Bernardeschi.


tomassi14

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2009
Posty: 351
Rejestracja: 05 września 2009

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 08:38

Vincitore pisze:Dzisiaj z rana powiew optymizmu ws. Alexa - La Stampa twierdzi, że jesteśmy spokojni o nowy podpis na kontrakcie Brazylijczyka, Gazzetta dodaje, że Spinazzole chcemy bez względu na sytuację Sandro.

Do tego wspomniana Stampa informuje o spotkaniu z Raiolą w weekend w celu obgadania kontraktu Keana i ściągnięcia Matuidiego (15-20mln). Lichsteiner łączony z Niceą za 4 mln, oprócz tego te same nazwiska - N'Zonzi, De Sciglio, Bernardeschi.
Dobre wiadomosci na poczatku poztytwnie nastrajaja do pracy, wierzac ze bedzie dobrze


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 08:58

Vincitore pisze:Lichsteiner łączony z Niceą za 4 mln, oprócz tego te same nazwiska.
Hmm..może jakaś mała wymiana z dopłatą wzamian za Ricardo Pereire grającego na tej samej pozycji?

nah, mój błąd - on był tam tylko wypożyczony z Porto :facepalm2:



Coś zaczyna się przebąkiwać w mediach o Marquinhosie :whistle:


konhup JuveFan

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 sierpnia 2015
Posty: 49
Rejestracja: 27 sierpnia 2015

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 09:27

No właśnie, nie przeglądałem wczoraj forum dokładnie, bo wolałem posiedzieć na świeżym powietrzu, ale z tego co mi się rzuciło w oczy, to po prostu Agresti i calciomercato podało, że Alex odchodzi. Te źródła czasami piszą prawdę a czasami nie, a na forum rozpętała się gównoburza tak jakby to Marotta ogłosił odejście Alexa.

Jeśli Alex odejdzie to oczywiście nie będę zadowolony, bo to ewidentne przedkładanie wymiaru ekonomicznego nad wymiar sportowy, a z tego żaden kibic nie będzie zadowolony :cry: Ale też trzeba pamiętać, zanim powiesicie Marotte za dolną część ciała, że tak naprawdę odpowiedzialni są za to ludzie którzy są nad nim. Gdyby Agnelli powiedział Beppe że nie sprzedajemy Alexa za żadne pieniądze to ten by tego nie zrobił.

Za Sandro, przewiduję Clichego (czuję że Marotta sobie tego nie odpuści, wolny transfer itd) i Spinazolle i tak będą sobie chłopaki walczyć o miejsce. Mam nadzieję tylko, że jeśli dostaniemy spory zastrzyk kasy za Alexa to nie spartolimy mercato na pozostałych pozycjach. Tak czy siak trzeba jednak sprowadzić tego Spinazolle bo mam wrażenie że Sandro odejdzie, jak nie teraz to za rok. Trzeba więc Włocha ogrywać ;)


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 09:45

Dziwisz się ? Mogli sprowadzić wszystkich do parteru wzorem Bayernu i byłby spokój. Oszczędziłoby to stresu kibicom bo wiadomo jak ciężko zastąpić takiego grajka. Z drugiej strony Marotta ściemnia i nie można mu wierzyć. Mnie nic nie zdziwi i mimo tego porannego optymizmu jaki zasiał Vincitore, uważam, że nie odrzucą takiego hajsu. Powinniśmy regularnie dokładać brakujące cegiełki a nie je oddawać.


Obrazek
Poulinho

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 września 2007
Posty: 907
Rejestracja: 28 września 2007

Nieprzeczytany post 26 czerwca 2017, 09:59

MRN pisze:Dziwisz się ? Mogli sprowadzić wszystkich do parteru wzorem Bayernu i byłby spokój. Oszczędziłoby to stresu kibicom bo wiadomo jak ciężko zastąpić takiego grajka. Z drugiej strony Marotta ściemnia i nie można mu wierzyć. Mnie nic nie zdziwi i mimo tego porannego optymizmu jaki zasiał Vincitore, uważam, że nie odrzucą takiego hajsu. Powinniśmy regularnie dokładać brakujące cegiełki a nie je oddawać.
60 mln odrzucili, a 70 sprawi, że jednak tak;)? Przecież Marotta jasno powiedział, odrzuciliśmy ofertę Chelsea i nie sprzedajemy graczy, którzy nie chcą odejść, jak dla mnie brzmi to "Chelsea się stara, ale Sandro woli zostać i my też tego chcemy." Na serio sądzicie, że Sandro tak sobie z dnia na dzień zmienił zdanie i poszedł do Marotty i powiedział, wiesz co w sumie jednak chyba chce do Chelsea :facepalm:

Oczywiście nie twierdzę, że Sandro na 100% nie odejdzie, bardziej jednak wygląda mi to na walkę o nowy kontrakt. Zresztą przed podpisaniem umowy z Dybala było dokładnie to samo, już prawie kupował dom w Hiszpanii;) a dwa lata temu identyczna sytuacja z Pogbą, już nawet wysłannicy Barcelony przyjechali go spakować; )

Zluzujcie troszkę, bo zachowujecie się niesamowicie histerycznie. Jeszcze nawet nie sprzedaliśmy Sandro, tym bardziej nie kupiliśmy zmiennika, ani go nie zobaczyliśmy w akcji, a już forum huczy, że przegraliśmy przyszły sezon.


Zablokowany