Mercato (LATO 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 19:58

Kurde jak czytam takiego @Adrian27th to ogarnia mnie zazdrość. Płacz po każdym okienku? Ludzie wy to macie szczęście jeśli to są dla Was problemy wywołujące łzy. Też bym tak chciał żyć.

Dani Alves musi odejść.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:06

stf pisze:Nie wiem po co tutaj wchodza kibice innych klubow, nie macie swojego forum??
A może lepiej poznać inny punkt widzenia? A nie tylko słodkie popierdywania, Nasze Juve, takie piękne!!! Cała reszta taka niegodna i miałka.
Może warto poznać "wroga" jego zdanie, znaleźć jego słabości?
Zwłaszcza, że Mzm łądnie wypunktował tutejszych Januszy mercato/biznesu. Marotta sra się o każde ojro, ale Juve stać na stratę Alvesa za darmo... proszę was... pomyślcie trochę.
Jeżeli Alves odejdzie za darmo, to tylko dlatego, że w jego sytuacji nie ma amortyzacji transferu ( która spada z roku na rok, piłkarz "spłaca się" ), bo przyszedł też za darmo. Nie dlatego, że Juve stać. Nie ma to nic wspólnego z zaufaniem dla zarządu, bo ja osobiście ufam Marottcie od jego pierwszych dni i do tej pory się nie zawiodłem, bo razem z resztą ludzi odbudował Juventus i wprowadził go do europejskiego topu.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:06

Szikit pisze:Co do Milanu to gratuluję Cabriniemu wiedzy na temat kilku europejskich lig i tak dobrej znajomości tylu piłkarzy. Chłopie, jak to robisz? Liga hiszpańska, włoska, portugalska, bundesliga. W dodatku niekoniecznie topowe zespoły. Jak dajesz radę zgrać to w czasie?
Mam dużo czasu w pracy ;) Na prawdę dużo. Mam taką pracę, że czasem w 2-3 godziny jestem w stanie ogarnąć robote na 2-3 dni do przodu i tylko muszę kontrolować czy wszystko idzie zgodnie z planem. Co mam wtedy robić ? :prochno:


Douglas Costa asked if he will join Juventus during an event in Connecticut. He said: "I don't know" and "maybe" - Roberto Rojas]
- skąd to znamy :D

Bernardeschi is an alternative option for Juventus if they fail to sign Douglas Costa. Juve are waiting for a response from Bayern. (Sky) - czyli telenoweli ciąg dalszy.


Najbardziej martwi to, że my potrzebujemy 3 skrzydłowych a może i 4 jesli Cuadrado odejdzie a tu się mówi, że jak Costa nie to Bernarderschi plan B. Boje się dowiedzieć kto jest opcją C,D,E...
:prochno: . Po cichu myslalem, że obok Costy zawita Keita i Bernarderschi albo Lemar. A tu się mówi coraz więcej, że jeden z nich trzech :lol:
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2017, 20:08 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:07

Vincitore o Coscie pisze:BILD i Kicker zgodnie twierdzą, że done dealio i ogłoszenie transferu jeszcze w tym tygodniu
Z ciekawości zacznę liczyć od dziś ile jeszcze razy prasa będzie potwierdzać done dealio dla Costy i Schicka, że porozumienie w piątek, w poniedziałek, w kolejnym tygodniu. Ciekawe ile mnie czasu do rzeczywistego transferu i czy w ogole do niego dojdzie. Mam nadzieje, że w ten sposób nabierzecie troche dystansu ;)
Vincitore pisze:Portugalski dziennik Superdeporte podaje, że Joao Cancelo jest wysoko na naszej liście potencjalnych następców Alvesa. Gracz Valencii miałby kosztować 20/25 mln euro.
Wysoko, ale nie najwyżej. ;) Kandydatura Portugalczyka wydaje się naturalna, ale nie spodziewam się że wybór padnie akurat na niego, a jaskółek o prawych obrońcach będzie multum i pewnie w 95% nieprawdziwe, uzbrójcie się w cierpliwość. Mam nadzieje, że skończy się jak w przypadku lewej obrony :ok:
Cabrini_idol pisze:Bayern może wypożyczyć Sanchesa. Juve zainteresowane. -Alfredo Pedullà
Po co bawić się w takie wynalazki? Nie rozumiem. Skończy się jak z Moratą. Ogramy gnojka, a potem go zabiorą za marne pesos.
kubraczek pisze:Tuttosport uważa, że kluczową rolę w przekonaniu Costy do transferu do nas odegrał Vidal.
Nie ma co się dziwić. Vidal dużo rzeczy w życiu palił, jednak obyło się bez paleniu mostów z naszym klubem. Zawsze w wywiadach wspomina Juve z sentymentem podkreślając naszą wartość.

Jak wróciłem z pracy zdałem sobie sprawę jaki to jest sezon ogórkowy z tymi transferami. :roll:
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2017, 20:10 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:08

No, a Tuttosport podaje informację, że sprzedaż Cuadrado to zrobienie miejsca dla Bernardeschiego właśnie.


Obrazek
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:10

Kamex22 pisze:Kurde jak czytam takiego @Adrian27th to ogarnia mnie zazdrość. Płacz po każdym okienku? Ludzie wy to macie szczęście jeśli to są dla Was problemy wywołujące łzy. Też bym tak chciał żyć.

Dani Alves musi odejść.
Kurde, jak czytam że ktoś odbiera przenośnie tak dosłownie, to nie dziwie się że ma w życiu problemy.
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2017, 20:10 przez Adrian27th, łącznie zmieniany 1 raz.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:10

Z tego co widzę znowu utknęliśmy w jakimś sztywnym świecie jednej taktyki, tyle że generuje ona sama w sobie trochę problemów. Jak słusznie kiedyś zauważył kolega madritista, Khedira nie nadaje się by na najwyższym poziomie robić za asekuranta, bo rusza się jak wóz z węglem i średnio radzi sobie z piłką, dlatego był czarnym charakterem większości ważnych spotkań królewskich (jak np. katastrofa w Dortmundzie, przegrany środek pola z Gustavo czy tragedie El Classico), dopóki nie złapał kontuzji a Carlo nie zaczął grać płaską trójką z genialnymi Di Marią i Modriciem po bokach. U nas tez lepiej wypadał jak miał większą swobodę i nie grał najgłębiej w trójce. Tyle, że nie ma kogo ściągnąć w jego miejsce, bo wbrew pozorom N'zonzi w filozofii Sampaoliego pełnił rolę niemal tożsamą z tym co robił u nas Marchisio, kiedy graliśmy jeszcze trójką w pomocy i cholera wie jakby się sprawdzał w naszej taktyce. Najlepiej kupmy Francuza, dodatkowo jakiegoś piłkarza typu Milinkovicia + skrzydłowych i liczmy, że Dybala złapie kontuzję, bo pożytek z niego i tak niewielki, a jak widać jego obecność na boisku blokuje nam ciekawsze rozwiązania taktyczno-kadrowe. Nie wiem jak to się stało, ale z odczuwanej do Dybali w zeszłym sezonie sympatii, zszedłem do poziomu, że obecnie działa na mnie jak Giovinco za swoich najgorszych czasów. Niestety wygląda na to, że trochę z nim ugrzęźliśmy (projekt Del Piero, 7 mln€ :facepalm: ) i o ile się nie poprawi, to dalej będzie szargał moje biedne nerwy. Jak dla mnie analogie do Aguero, są najbardziej odpowiednie i największą krzywdę naszemu Argentyńczykowi wyrządza Allegri, nakazując mu robić rzeczy z którymi sobie nie radzi. Że też zawsze w składzie musi być ktoś irytujący swoją mnie grą jak Vucinić (jego nikt nie pobije), Giovinco, strzelający ze wszystkich pozycji na boisku Quagliarella, Pogba bez formy, Mandzukić na dziewiątce, czy trequartista Dybala. Cuadrado bez formy, to poziom tak żenujący, że nawet nie irytuje, inną sprawą jest, że kiedy ma formę, to potrafi rozegrać bardzo dobre spotkanie z dowolnym silnym przeciwnikiem, dlatego powinien zostać na ławkę.

Powiem, że o ile co roku może nie jestem pesymistyczny, tak w tym roku jakoś to wszystko nie wygląda za dobrze i raczej nie zapowiada się, żebym był zadowolony po samych zmianach kadrowych (oczywiście może się to zmienić w trakcie sezonu ze względu na grę nowych zawodników).

Off top:
Vidal to najlepszy pomocnik świata do gry płaską trójką. Życzę Bayernowi, żeby Carlo przeorganizował troszkę pomoc, pod względem taktycznym, tak by ich kibice mieli okazję zobaczyć prawdziwe umiejętności Arturo. Przy okazji Tolisso też najlepiej spisywałby się jako box-to-box, bo to piłkarz najbardziej zbliżony do Vidala ze wszystkich młodych zdolnych tego świata (choć w defensywie dzieli ich sporo, ale to tylko dlatego, że Vidal jest w tym aspekcie najlepszy). Trzeba by co prawda cofnąć Alcantarę, ale tragedii nie ma, bo zdarzało mu się już tak grac za Guardioli, czasem z pozytywnym skutkiem.

Zgadzam się także ze wszystkim co napisał Tony Montana.


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:12

2 skrzydłowych już mamy przy ewentualnej sprzedaży Cuadrado (Mandżu + Orsolini) po co kupować więcej niż Costa i Berna?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:13

kamil-8853 pisze:2 skrzydłowych już mamy przy ewentualnej sprzedaży Cuadrado (Mandżu + Orsolini) po co kupować więcej niż Costa i Berna?
Bo Mandzu to nie skrzydłowy a Orsolini nie powącha murawy. Dlaczego ? Bo to jest Juventus. :prochno: Tu młodym wszystko pod górkę. Tylko Pogba przebił się do składu jako nastolatek/młodzienieć ale to jeden na tysiąc.

Jakiś przykład (prócz Pogby) z ostatnich 15 lat, gdy nastolatek (no tak max do 20 roku) przebił się do pierwszego zespołu ( pierwszego z ławki) ?

http://www.football-italia.net/104451/f ... over-pogba
mamy jakiś problem z FIFA. Juz wcześniej przewinęły się takie informacje. Teraz niby została utworzona sprawa dyscyplinarna przeciwko Juve w związku z transferem Pogby do MU. MU czyściutkie, nic nie zawiniło :prochno: . Pada nawet zdanie ,,możliwy ban na transfery '' :rotfl:. Oczywiście mówi się również, że Raiola dostał w kontrakcie sprowadzając Pogbę do Juve wielki procent od przyszłego transferu.

No Panie Raiola, czas spłacić dług i przywieźć po Euro młodego Gigiego do Turynu :D
Ostatnio zmieniony 20 czerwca 2017, 20:25 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:18

Cabrini_idol pisze: Jakiś przykład (prócz Pogby) z ostatnich 15 lat, gdy nastolatek (no tak max do 20 roku) przebił się do pierwszego zespołu ( pierwszego z ławki) ?
Giovinco? :prochno:


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:24

Tony Montana :ok:

Co do Milanu, to robia transfery na jakie sobie moga pozwolic i nie chodzi mi o finanse. Jakie my transfery robilismy po dwoch 7mych miejscach ? Jesli Montella jest na tyle dobrym trenerem, to z takimi zawodnikami powinien zajac 4te miejsce.


4d1k

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 maja 2009
Posty: 94
Rejestracja: 01 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:26

Jeżeli Alves odejdzie za darmo, to tylko dlatego, że w jego sytuacji nie ma amortyzacji transferu ( która spada z roku na rok, piłkarz "spłaca się" ), bo przyszedł też za darmo.
Amortyzacja spada tylko w przypadku jeżeli jest degresywna, gdy jest to odpis liniowy, to kwota jest stała :).
Piłkarz zakupiony za kwotę 100mln euro, mający kontrakt 5 letni, w przypadku amortyzacji liniowej, rocznie będzie kosztem w wysokości 20 mln. Załóżmy ze po trzech latach przedłuża kontrakt na kolejne 5 lat, wówczas jego wartość księgowa wynosi 40 mln euro, a kolejne odpisy będą ja pomniejszać o 8 mln euro.
Gdyby miejsce miała amortyzacj degresywna, przy założeniu współczynnika na poziomie 25% w pierwszym roku koszt zawodnika wynosiłby 25 mln, w drugim teoretycznie 25 % z 75 mln (ale byłoby to mniej niz kwota amortyzacji liniowej), wiec amortyzacja przeszła by na liniowa i wyniosła by 20 mln przez kolejne 3 lata by w piątym roku wyniosła 15 mln.
Na przykładzie amortyzacji liniowej, koszt transferu piłkarza w rozliczeniu rachunkowym to 20 mln euro rocznie. Sprzedaż po roku za kwotę powyżej 80 mln generuje stratę, za poniżej zysk itd.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:29

kamil-8853 pisze:2 skrzydłowych już mamy przy ewentualnej sprzedaży Cuadrado (Mandżu + Orsolini) po co kupować więcej niż Costa i Berna?
Jeszcze jest Pjaca to już w ogole odpuśćmy zakupy tych skrzydeł przecież to już 3 :ahsisi:
Cabrini_idol pisze:Bo Mandzu to nie skrzydłowy
Wszystko wskazuje na to, że jednak taka rola będzie mu dana także w kolejnym sezonie. Więc myślę, że takie postrzeganie - Mandzukic lewy pomocnik - powinno być już akceptowane
Cabrini_idol pisze:mamy jakiś problem z FIFA
Ja z kolej czytałem artykuł który mówił, że owszem kara może być nałożona, ale ma się rozbić o jakaś niewielką kwotę finansową ;)
Alexinhio-10 pisze:Co do Milanu, to robia transfery na jakie sobie moga pozwolic i nie chodzi mi o finanse. Jakie my transfery robilismy po dwoch 7mych miejscach ?
:ok:


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:31

Bo Mandzu to nie skrzydłowy
Ale występuje na skrzydle, zajmuje miejsce skrzydłowemu, a po transferze Schicka nic nie wskazuje na to, że będzie częściej grał na 9. Mandżukić robi kawał roboty i choćby przyszedł Sanchez czy inny Di Maria to ławka dla Chorwata wcale nie jest oczywista. Przy założeniu, że w środku pomocy nadal biega Khedira z Pjaniciem. Transfer N'Zonziego czy innego przecinka nie spowoduje moim zdaniem automatycznej ławki dla Samiego. A więc... IMO pierwszym wyborem na lewej stronie pozostanie Chorwat.


Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 20 czerwca 2017, 20:39

Cabrini, czekamy na źródełko do wypowiedzi Alvesa. :whistle:


calma calma
Zablokowany