Mercato (Zima 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 22:59

Odejdzie słaby Evra, który jednak dysponuje ogromnym doświadczeniem i przy (tfu tfu tfu) niedyspozycji Sandro zostaniemy z Asamoah (w takiej sytuacji każdy zatrzymałby Francuza do końca sezonu, nawet jeśli nie jest gwarantem jakości). W LM trzeba by się było modlić przy takim scenariuszu. Mamy brać Masinę, bo kolejny "młody i zdolny"? Bez przesady. :stop: Nic do składu nie wniesie, w razie czego w LM nie pomoże (bo czego oczekiwać na tę chwilę od tego gościa). Mielibyśmy transfer z łapanki, albo, jak się okazuje, transferu następcy nie będzie wcale (co niestety również nie wygląda dobrze). Marotta nie uczy się widocznie na błędach, bo w lecie popełnił podobny - oddał Pogbę, a nie wziął kolejnego pomocnika (choć zamierzał) i przez to w wielu meczach nasza pomoc kuleje.

Jeśli to prawda z Kolasinaciem to świetnie. Gość ma papiery na granie i widzę go w roli zastępcy Sandro. Byłoby to bardzo dobre wzmocnienie, do tego za darmo. Chapeau bas. Tylko przy takiej opcji co my zrobimy teraz, w zimie... Może wypożyczenie, ale kogoś OGARNIĘTEGO?

Orsolini będzie u nas wymiatał. W końcu czas, by zameldował się w Turynie "nowy Robben". ;)


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:00

Robaku pisze:
Jacky pisze:
Robaku pisze:Jacky, specu nie chce mi się pytać Ciebie w ilu meczach w tym sezonie widziales Teilemanas i Fabinio?
W jednym. Ale grunt, ze Ty wszystko wiesz i najwidoczniej tak jak Marotta twierdzisz, ze Lemina, Rincon czy Sturaro to jakosciowi pilkarze.

:
to skad ten Tielemans Ci się wziął? bo tutaj rzuca się mnóstwo nazwisk młodych graczych, których wiekszość nie widziałą a mówi - tak to będzie TOP i szczerze ja nie wiem skąd niektórzy userzy biorą ten nazwiska - czytacie jakieś analizy agentów piłarskich, scoutów?

Przypominam, że był też taki zawodnik Praet - nadal jest obecnie w Sampie, który był wymieniany jednym tchem wraz z Tielemansem przez większość użytkowników. Potem ktoś wpadł na forum i postawił teze - Praet jest najsłabszy z młodych prospektów w Brukseli, której notabene nikt nie zanegował - pewnie brało się z tego, że nikt meczu Praeta nie widział i nikt nie miał odpowiedniej wiedzy żeby temu przeczyć, więc żądania czy smolenie cholewek do Praeta ucichły. W następstwie czego młody Belg poszedłdo Sampy - z tego co pamiętam ok. 10-12 baniek i większości rundy ogrzewa ławkę na stadionie, a gościu z Polski za 2-3 miliony jest praktycznie w każdym meczu.

Abstrahując od młodych belgów, to w przeciwieństwie do Ciebie i do mnie - ten Marotta od 5-6 lat pracuje w Juve, i jego praca zakończyła się 5 scudetti, 2 razy CI, 2 razy SuperCI i finał LM. (jeśli się mylę co do Superpucharu Włoch to mnie poprawcie, ale nie chce mi się tego teraz sprawdzać).
:prochno: OK, tak wiec Tielemans wzial mi sie stad, ze jest to po prostu jeden z wiekszych talenciakow europejskiej pilki i tez tam kiedys jego nazwisko przewinelo sie w kontekscie Juventusu, a my bierzemy Wenezuelczyka, ktory prochu w Turynie nie wymysli i jest blizej konca kariery, niz dalej. Nie mowie, ze on na pewno bedzie TOPem, bo nie da sie tak o nikim powiedziec, ale sa spore szanse, ze bedzie po prostu lepszym pilkarzem, niz Rincon/Sturaro/Lemina.
Fajnie, ze Marotta pracuje juz 6 lat u jednego pracodawcy, ale to nie powoduje, ze jest nieomylny, o czym juz kilka razy sie przekonalismy. Poza tym szlag jasny mnie trafia, jak sobie pomysle, ze sprzedal Vidala i w jego miejsce nie sprowadzil zadnego zastepstwa (nie, Khedira to slabszy pilkarz, niz Arturo). Nastepnego roku sprzedal Pogbe i tak dlugo sie obsrawal z klepnieciem pilkarza w jego miejsce, ze koniec koncow tez nikt za Francuza nie przyszedl. Niektorzy moga twierdzic, ze takim grajkiem jest Pjanic, ale to pilkarz, ktorego brakowalo nam po odejsciu Pirlo, niz Pogby.
RICTOR pisze:negocjacje z nimi łatwe nie będą dla Beppe po sprawie Draxlera
Nie bedzie zadnych negocjacji, bo on ma kontrakt do konca czerwca 2017.

Asa, jako zastepstwo dla Alexa Sandro na lewej stronie? Jak chwilowo, to ja nie widze problemu. A jesli od lipca Sead, no to... grubo :dance:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:14

Kibice Schalke się martwią, bo gość miałby odejść za darmo, a póki co rozgrywa naprawdę kapitalny sezon (stąd też zainteresowanie Bayernu). Musimy go szybko klepnąć, bo to łakomy kąsek na rynku. Mam też nadzieję, że nikt z otoczenia piłkarza nie puścił takiego info dla poprawienia pozycji przy prowadzeniu negocjacji nowego kontraktu. Agent zawodnika póki co potwierdził, że przedłużenie jest możliwe, nawet swego czasu wykluczył zmianą środowiska. Ale wiadomo... Gdy zgłasza się Juve, musisz być gotowy. :smile: Lewą stronę mielibyśmy obstawioną BARDZO mocno i to na wiele lat. (i pomyśleć, co się tam działo jeszcze jakiś czas temu...)


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:32

Widziałem Kolasinaca dwa razy w tym sezonie i dwa razy był świetny. Zaczerpnąłem także trochę opinii u znawców Bundesligi i według wielu, to obecnie najlepszy lewy obrońca ligi niemieckiej. Pytanie tylko czy pogodzi się u nas z rolą rezerwowego, bo Alexa Sandro nie wygryzłby obecnie chyba nawet Alex Del Piero.


MishaAveJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 kwietnia 2003
Posty: 1367
Rejestracja: 10 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:34

to teraz ponysl w druga strone, kto dwa lata temu uwazal ze pomoc bedzie nasza najslabsza formacja ?....
szkoda ze lekka reka wydajemy 10 -12 mln na Hernanesa, Rincona ktorzy wiadomo ze beda w klubie az im sie kontrakt nie skonczy a czesto przegrywamy zakup jakiegos piljarza o 5 mln... Ci dwaj to koszt ok 25mln moze na chwile o ecna nie mozna za te pieniadze kupic topa ale wyatarczy dolozyc 10-15 mln i z pewnoscia mozna ogarnoc kogos do pomocy. Oczywiscie zycze Rin onowi jak najlepiej niech mnie zaskoczy i pokaze ze jest wart tej koszulki ale ja jakos w to nie wierze. Co do naszych sprzedazy to glowny probkem oprocz niskich cen to yo ze nie mamy za nich nikogo zaklepanegi to powinno byc tak ze jak tako pogba odchodzil to my juz jskiegos innego murzyna powinnismy miec zamknietego w hotelu a nie ze potem sie cos wymysli...


Od kołyski Az po grób jedna miłość jeden klub!!!!- JUVENTUS
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:35

Przeciez oczywiste jest że jak by przyszedł dobry LO to Sandro grał by na lewym skrzydle.

Dziś Asa zagrał bardzo dobrze i nie wiem czy dobrze usłyszalem ale nie jedzie na AFCON?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:43

Adrian27th pisze:Dziś Asa zagrał bardzo dobrze i nie wiem czy dobrze usłyszalem ale nie jedzie na AFCON?
Było coś o tym, że w ramach podzięki za to, że mimo chronicznych kontuzji byliśmy jako klub cierpliwi w stosunku do niego, ma pozostać w Turynie (co się władzom Ghany rzecz jasna nie spodobało).

Dlatego też kibice Schalke liczą na to, że obrońca postawi na rozwój sportowy i nie rzuci się na głęboką wodę, bo u nas mógłby liczyć jedynie na rolę zmiennika Sandro. Ale coś mi się wydaje, że Marotta akurat takiej okazji nie przegapi, nawet jeśli miałoby się to odbić na wyższym kontrakcie dla samego gracza (choćby ze względu na brak konieczności płacenia odstępnego Niemcom).


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:50

Jacky pisze:Nie bedzie zadnych negocjacji, bo on ma kontrakt do konca czerwca 2017.
Oczywiście chodziło mi o próbę pozyskania go już w styczniu w myśl zasady "bierzcie teraz te drobne, które dajemy bo w lecie i tak go stracicie a przy okazji nic nie dostaniecie w zamian".


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:50

Przeciez oczywiste jest że jak by przyszedł dobry LO to Sandro grał by na lewym skrzydle
W jakim ustawieniu? I czy na stale?


La fidanzata d'Italia
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:56

Jak dobrze rozumiem to Max w wywiadzie dla Rai powiedział, że rozmawiał z Evrą i, że jest to inteligentny człowiek i w wieku 35 lat sam musi podjąć decyzję (czy zostać czy odejść). Także może to nie jest jeszcze rozstrzygnięta sprawa.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 08 stycznia 2017, 23:57

ozob pisze:
Przeciez oczywiste jest że jak by przyszedł dobry LO to Sandro grał by na lewym skrzydle
W jakim ustawieniu? I czy na stale?
Sandro-Igla-Dybala

Allegri juz go tam wstawial. Tym razem mialby za sobą lepszego LO, a kto jak to to potrafi dryblowac, mijac przeciwnikow, wrzucac, strzelac etc. Dał by rade.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2017, 00:19

To chyba okazjonalnie w razie jakiejs kleski z kontuzjami tak jak w tym sezonie, bo na stale to jest ruch wielce irracjonalny. Rozumiem, ze Sandro jest mocny w grze do przodu, ale jest lata swietle w swojej charakterustyce za typowym lewoskrzydlowym w ataku, co z reszta dokladnie pokazuje kuriozalne zestawienie jego z Dybala, ktory z reszta tez takowym nie jest, ale jest mu zdecydowanie blizej do tej pozycji niz jemu. Brazol jest za slaby, aby odgrywac znaczaca role w ataku, po prostu nie ten rozmiar kapelusza. Lepiej byloby mu jako LP w 4-4-2 lub 4-5-1, bo to pozycja podobna do lewego wingbacka, ktora zna bardzo dobrze.

Co do jego wrzutek to on w tym sezonie wzgledem poprzedniego nie robi tego lepiej niz Molinaro swego czasu. Wiekszosc jest niedokladna. Te strzaly to tez jest spore naduzycie, bo w tym elemencie w ciagu meczu nie odbiega on jakos od tego co prezentuje Stefan czy Alves lub niegdys Evra. Ba, Cuadrado grajacy na wingbacku strzelal wiecej na bramke niz Sandro.

Alex Sandro to bardzo dobry LO/ wingback i tam go zostaw. Gniecie przeciwnikow w defensywie, ma wydolnosc maratonczyka, sile i umiejetnie podlacza sie do akcji. Atakujacy z niego zaden.


La fidanzata d'Italia
Astarot

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 marca 2007
Posty: 144
Rejestracja: 28 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2017, 10:41

CavAllano pisze:Odejdzie słaby Evra, który jednak dysponuje ogromnym doświadczeniem i przy (tfu tfu tfu) niedyspozycji Sandro zostaniemy z Asamoah (w takiej sytuacji każdy zatrzymałby Francuza do końca sezonu, nawet jeśli nie jest gwarantem jakości). W LM trzeba by się było modlić przy takim scenariuszu. Mamy brać Masinę, bo kolejny "młody i zdolny"? Bez przesady. :stop: Nic do składu nie wniesie, w razie czego w LM nie pomoże (bo czego oczekiwać na tę chwilę od tego gościa). Mielibyśmy transfer z łapanki, albo, jak się okazuje, transferu następcy nie będzie wcale (co niestety również nie wygląda dobrze). Marotta nie uczy się widocznie na błędach, bo w lecie popełnił podobny - oddał Pogbę, a nie wziął kolejnego pomocnika (choć zamierzał) i przez to w wielu meczach nasza pomoc kuleje.

Jeśli to prawda z Kolasinaciem to świetnie. Gość ma papiery na granie i widzę go w roli zastępcy Sandro. Byłoby to bardzo dobre wzmocnienie, do tego za darmo. Chapeau bas. Tylko przy takiej opcji co my zrobimy teraz, w zimie... Może wypożyczenie, ale kogoś OGARNIĘTEGO?

Orsolini będzie u nas wymiatał. W końcu czas, by zameldował się w Turynie "nowy Robben". ;)
Jeżeli Kolasinacem zainteresuje się Bayern to szanse na zakontraktowanie go spadną niemal do przysłowiowego "0". Masina natomiast jest bardzo dobrym zawodnikiem, w zeszłym sezonie jeden z lepszych lewych obrońców, w tym nieco obniżył loty jednak gra w drużyine jakiej gra..... osobiście cieszyłbym się gdybyśmy go zakontraktowali, na takiego rezerwowego jak Kolasinac nie liczę, są ważniejsze pozycje do obsadzenia niż mega rezerwowy lewy obrońca-wachadłowy (a od biedy lewy środkowy).


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2017, 12:01

Dokładnie, fajnie jakby Marotta go wyrwał, ale wątpię gdyż u nas to na razie może liczyć na ławkę a są pilniejsze potrzeby :

- przebudowa pomocy
- koniecznie ktoś na prawą stronę.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 09 stycznia 2017, 12:14

Jeżeli odejdzie Evra juz teraz, to mimo wszystko jakieś pozytywy mogą być... Asamoah być może sobie przypomni na dobre - o ile się nie polamie znów - jak się gra. To może być szansa by cokolwiek na nim jeszcze zarobić. No i to też szansa dla Mattiello - który świetnie rokowal, teraz mógłby dostać szanse na odbudowanie formy, by w przyszłości stać się elementem Juventusu jako wychowanek - zmiennik, solidny ligowiec co najmniej.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Zablokowany