Mercato (Zima 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8856
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 17:23

To co kochamy najbardziej :P Jeżeli ktoś chce wyrazić swoją opinię o letnim mercato to proszę pisać w tym temacie. Specjalnie go nie zamykam.

Ten temat służy do wyrażania opini i podawaniu informacji o nadchodzącym, styczniowym mercato. Nie róbmy tu tylko bałaganu z koncertem życzeń i wymarzoną 11stką :pray: Także... kogo kupić, kogo sprzedać, kogo wypożyczyć? Jakie formacje trzeba wzmocnić...
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2017, 15:27 przez Dragon, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 19:30

Chyba trochę zbyt wcześnie... Jeszcze nie wiadomo nawet jaka wykrystalizuje się nam podstawowa 11 na rundę zimową. Ale jasne jest, że w Juve nie ma miejsca dla Mandzukica a i Lichy powinien się z nami pożegnać. Potrzeba zaś dobrego środkowego pomocnika by mieć, co najmniej, czterech na zbliżonym poziomie. Nazwiska kandydatów znamy, choć miło by było gdyby przyszedł ktoś o szczebel lepszy.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 20:14

Ja spodziewałbym się Witsela zimą ale nie w jakiejś promocji tylko pewnie pod 20 baniek będzie trzeba dać. Poza tym skład kompletny, szeroka kadra i mocni gracze na ławce w postaci Mandżukicia,Benatii,Cuardado czy Asamoaha.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 20:20

Makiavel pisze:Chyba trochę zbyt wcześnie... Jeszcze nie wiadomo nawet jaka wykrystalizuje się nam podstawowa 11 na rundę zimową. Ale jasne jest, że w Juve nie ma miejsca dla Mandzukica a i Lichy powinien się z nami pożegnać. Potrzeba zaś dobrego środkowego pomocnika by mieć, co najmniej, czterech na zbliżonym poziomie. Nazwiska kandydatów znamy, choć miło by było gdyby przyszedł ktoś o szczebel lepszy.
Jak nie ma miejsca dla Mandzura to kto za niego? Z jedna 9 mamy zostac? :facepalm:


La fidanzata d'Italia
B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 22:17

ozob pisze:
Makiavel pisze:Chyba trochę zbyt wcześnie... Jeszcze nie wiadomo nawet jaka wykrystalizuje się nam podstawowa 11 na rundę zimową. Ale jasne jest, że w Juve nie ma miejsca dla Mandzukica a i Lichy powinien się z nami pożegnać. Potrzeba zaś dobrego środkowego pomocnika by mieć, co najmniej, czterech na zbliżonym poziomie. Nazwiska kandydatów znamy, choć miło by było gdyby przyszedł ktoś o szczebel lepszy.
Jak nie ma miejsca dla Mandzura to kto za niego? Z jedna 9 mamy zostac? :facepalm:
Dokładnie :ok: Raczej jasne jest, że na ten sezon Allegri przewidział dla Mario rolę rezerwowego, a do takiej Chorwat jest jak znalazł. Nie jestem jego fanem, ale jego umiejętności i doświadczenie na najwyższym poziomie są ogromne jak na faceta z ławki. Bardzo ciężko o kogoś lepszego do takiej roli w drużynie.

Witsel to naturalny pierwszy wybór na styczniowy transfer do środka i z takowego będę zadowolony, niemniej również uważam, że miło by było, gdyby pojawiła się jakaś niespodzianka. Warto pomyśleć już o jakimś obniżeniu średniej wieku w drużynie.
Ostatnio zmieniony 09 września 2016, 22:24 przez B@rt, łącznie zmieniany 1 raz.


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 22:21

Trzeba oczywiście sprowadzić napastnika. Albo jakiegoś młodego w typie Pjacy tylko o nieco innej charakterystyce albo kogoś już z doświadczeniem, ale bardziej technicznego i rozumiejącego nowoczesną piłkę lepiej niż Chorwat. W innym wypadku znów będzie tak, że ktoś będzie chciał poklepać, zagrać kombinacyjnie a Mario będzie stał nie rozumiejąc co jest grane i jak mu piłka nie spadnie pod nogi albo na głowę 5-10 metrów od bramki to będzie wyróżniał się...grą w roli czwartego (bądź szóstego) obrońcy.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 22:21

Jakim zakompleksionym człowiekiem trzeba być, żeby w 90% swoich postów na temat Juve hejtować jednego piłkarza...

Ja nie trawię Hernanesa od początku jego pobytu w drużynie, ale nie podkreślam tego w każdym poście.

A zimą oczywiście potrzebujemy wysokiej klasy środkowego pomocnika.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 22:41

@B@rt Mandzukic w swojej karierze w Niemczech, Hiszpani i we Włoszech strzelił łącznie bodaj... 6 bramek z ławki. 6 bramek począwszy od sezonu 2010/2011 do sezonu 2015/2016. Faktycznie są podstawy by sądzić, że to wymarzony rezerwowy. A jak już strzelał to znów głównie leszczom przy hokejowych wynikach. Zresztą on totalnie nie jest przyzwyczajony do tej roli, bardzo rzadko wchodzi z ławki i ucieka z klubu, w którym traci pierwszy plac (vide Bayern). Jestem zdziwiony, że u nas został, wiedząc, że jak Igła będzie zdrowy to o pierwszym składzie może zapomnieć.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1416
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 23:07

Makiavel pisze:@B@rt Mandzukic w swojej karierze w Niemczech, Hiszpani i we Włoszech strzelił łącznie bodaj... 6 bramek z ławki. 6 bramek począwszy od sezonu 2010/2011 do sezonu 2015/2016. Faktycznie są podstawy by sądzić, że to wymarzony rezerwowy. A jak już strzelał to znów głównie leszczom przy hokejowych wynikach. Zresztą on totalnie nie jest przyzwyczajony do tej roli, bardzo rzadko wchodzi z ławki i ucieka z klubu, w którym traci pierwszy plac (vide Bayern). Jestem zdziwiony, że u nas został, wiedząc, że jak Igła będzie zdrowy to o pierwszym składzie może zapomnieć.
I serio chciało Ci się to liczyć? :prochno: Po pierwsze, to jego kariera zaczęła się ładnych parę lat przed sezonem 2010/11. Ale spoko, nawet niech będzie, że wcześniej nie strzelił z ławki ani jednej. Tylko że jak tak sobie pobieżnie przejrzałem statystyki jego występów na transfermarkt od początku jego kariery, to nigdy w żadnym klubie nie robił za etatowego rezerwowego. Jak się wychodzi co mecz w pierwszym składzie, to trudno jest nabijać statystykę goli z ławki :whistle: Ale to taka uwaga na uboczu. Wiadomo, że nie chodziło mi tylko o strzelanie goli, ale ogólnie o jego walory piłkarskie, choćby czysto defensywne, umiejętności zastawienia się, powalczenia, przytrzymania piłki, tak ignorowane przez jego prześmiewców, a tak pożądane u rezerwowych w określonych sytuacjach. Podkreślę jeszcze raz - nie jestem żadnym miłośnikiem Mandżu, ale na rezerwowego nie przychodzi mi do głowy nikt lepszy.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2016, 00:02

Zimowe mercato jak to zimowe, szału pewnie nie będzie, ale też nie ma co oczekiwać, że powinien być.
Powtórzę to, co pisałem przy okazji podsumowania letniego.

1. Środkowy pomocniki jako prospekt + Witsel.
Liczę, że w zimie zagęścimy już ostatecznie ruchy związane z Witselem + zaczniemy się rozglądać za jakimś prospektem typu Neves. W Matuidiego ni czort nie wierzę już, toteż odpuszczam myśl o podjęciu negocjacji z P$G. Zależnie od tego jak Asa się będzie trzymał rozważałbym jego sprzedaż. Lemina podobnie, ale liczę, że z racji wieku może się jeszcze rozwinąć. Przy naszej kontuzjogennej pomocy myślę, że szansę na grę będzie miał.

2. Zastępstwo za Lichego + zmiennik za Alvesa na PO (prospekt (Fabinho), bądź ktoś ogarnięty - De Sciglio/Darmian np.)
Brak powołania Stefka na LM + dziwne ruchy pod koniec okienka myślę, że przesądzają, że Szwajcar jest na wylocie. Rozumiem też Marottę w tym, że nie można siłą trzymać zawodników, ale też nie ma sensu puszczać ich akurat do interu. Jak oni nam tak my im. Licht jak Licht. Jakąś tam wartość zawsze przedstawiać będzie mimo, że od półtora sezonu ma u nas zjazd w dół. Patrząc na to, że Darmian ponoć z ManU jest na wylocie, bo nie może się dogadać z Mou zrobiłbym opcję Marotta style, bo to okazja dla nas imho. Zawodnik włoską ligę zna, a jakąś tam jakość prezentuje. Poza tym sądzę, że łatwiej go będzie wyjąć niźli takiego De Sciglio odkąd kitajce przejęły Milan.

3. Sprzedać w cholerę Hernanesa i De Ceglie.

Do tego ciekawy jestem jakich Marotta będzie sondował bramkarzy w miejsce Gigiego. Może też w końcu urobimy jakoś Berardiego, żeby go w lato ściągnąć.
Ostatnio zmieniony 10 września 2016, 00:04 przez Osgiliath, łącznie zmieniany 1 raz.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2016, 00:02

Mercato Zima (2016)
Noo, zmiowe mercato to bedzie, ale 2017. Poza tym po co robic burdel i tworzyc kolejny temat, jak wystarczy, ze za jakis czas zmienicie nazwe w dotychczasowym temacie o mercato i juz. Do tej pory tak bywalo i problemow nie bylo.
Makiavel pisze:w Juve nie ma miejsca dla Mandzukica
Kogo proponujesz zamiast Chorwata (Morata is unavailable)? Abstrahujac kompletnie od tego, ze w zimie to on i tak nigdzie nie odejdzie. Moze, jesli za rok dolaczy do nas Berardi, to wtedy Mario sie gdzies ruszy.

Mi sie chcialo liczyc i tak:
- Mandzukic (ktorego fanbojem tez nie jestem) grajac w Niemczech, Hiszpanii i Wloszech wchodzac z lawy rozegral ok. 918min.
- 918min. to troche ponad 10 pelnych meczow
- w tych ponad 10 meczach wchodzac z lawki strzelil 7 (wliczam wystepy na wszystkich frontach) goli. Ew. jak wolisz - bramka co 132minuty.
- juz nie mowiac o tym, ze kiedys za przepychaczy mielismy takich drzewcow, jak Llorente, Bendtner czy inny Boriello, tak teraz za przepychacza robi gosciu, ktory wlasciwie... strzela tez gole :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 10 września 2016, 03:30

Jacky pisze:Mi sie chcialo liczyc i tak:
- Mandzukic (ktorego fanbojem tez nie jestem) grajac w Niemczech, Hiszpanii i Wloszech wchodzac z lawy rozegral ok. 918min.
- 918min. to troche ponad 10 pelnych meczow
- w tych ponad 10 meczach wchodzac z lawki strzelil 7 (wliczam wystepy na wszystkich frontach) goli. Ew. jak wolisz - bramka co 132minuty.
- juz nie mowiac o tym, ze kiedys za przepychaczy mielismy takich drzewcow, jak Llorente, Bendtner czy inny Boriello, tak teraz za przepychacza robi gosciu, ktory wlasciwie... strzela tez gole :prochno:
Jak tylko przeczytałem doktoranckie wypociny, to od razu przypuszczałem, że to jakaś niezła manipulacja rodem z Czerskiej :smile:
Dobrze, że ktoś to sprawdził, bo mnie się po prostu nie chciało. Mam nadzieję, że zrobiłeś to rzetelnie ;)


Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 10 września 2016, 09:43

Liczyłem występy ligowe na podstawie transfermarkt. Nawet jeśli jest 7 a nie 6 to nie robi różnicy. Zawodnik dobry z ławki strzela w jeden sezon na wszystkich frontach tyle goli, jak nie więcej. Dlatego Mandzukica nie sposób uznać za dobrego rezerwowego.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 10 września 2016, 10:16

Makiavel pisze:Liczyłem występy ligowe na podstawie transfermarkt. Nawet jeśli jest 7 a nie 6 to nie robi różnicy. Zawodnik dobry z ławki strzela w jeden sezon na wszystkich frontach tyle goli, jak nie więcej. Dlatego Mandzukica nie sposób uznać za dobrego rezerwowego.
Zaraz, zaraz. Od 2010 roku, czyli od 6 sezonów, Mandzukic rozegral z ławki 918 minut. Czyli wychodzi na to, że w jeden sezon średnio rozgrywał 153 minuty. Sugerujesz, że powinien w ciągu 153 minut strzelić 6 bramek? Wskaż mi rezerwowego, choćby w lidze białoruskiej, który tak strzela. Jednego, bez ograniczeń, możesz wybrać ligi afrykańskie :lol:


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 września 2016, 10:37

Makiavelu, jak to było? Napoli na wyjeździe nie ograło nikogo z pierwszej piątki w lidze?

Sorry, nie mogłem się powstrzymać :D



Wracając do zimy. Marotta może sobie teraz pisać przeróżne historie, ale w styczniu faja mu zmięknie, gdy przypomni sobie, że Lemina i Asamoah jadą na safari. Dopiero wówczas zobaczymy pełnię zaniedbań letniego mercato.


Obrazek
Zablokowany