Mercato (Zima 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 13:47

kubraczek pisze: Valencia dalej ma nadzieję na przekonanie Evry, jednak z informacji wynika, że rozmowy Evry z Crystal Palace są zaawansowne i strony są zainteresowane żeby osiągnąć porozumienie
A o ewentualnej kwocie odstępnego piszą? Nie. W Anglii mają kasę, ale my oddajemy graczy w prezencie, za zasługi.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 13:49

150 mln za Dybale to drobne ?

Kurde chyba coś mnie ominęło, ale Pogba kosztował 100 baniek plus minus.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 13:52

Cabrini_idol pisze:150 mln za Dybale to drobne ?

Kurde chyba coś mnie ominęło, ale Pogba kosztował 100 baniek plus minus.
Nie zrozumiałeś mnie. Nie chciałbym sprzedawać Dybali nawet za 300 mln, chciałbym by u nas grał jak najdłużej. 150 mln to kupa pieniędzy, których Dybala oczywiście nie jest wart, ale jest to cena, którą spokojnie jest w stanie wpłacić któryś z Manchesterów bądź Perez.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 13:59

Ja rozumiem, że brak klauzuli powoduje, że możemy krzyknąć 300 mln za Dybale i nikomu do tego. Tylko patrząc na nasze działania na rynku w ostatnich 5 latach, zawodnik który chce odejść od nas nie jest trzymany na siłę i nie stawiamy zaporowych cen. Wolę 150 mln na koncie niż 100 a za tyle opchamy pewnie Dybale, może nie tego lata ale w 2018.

Jak ktoś się łudzi, że Juve nie mając klauzuli będzie chciał 150 mln czy 200 mln za Paulo to jest w błędzie. Opcha go przy ofercie rzędu 100 mln. Wtedy będzie płacz, że nie było klauzuli na te minimum 150 mln.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:02

Vincitore pisze:150 mln to kupa pieniędzy, których Dybala oczywiście nie jest wart, ale jest to cena, którą spokojnie jest w stanie wpłacić któryś z Manchesterów bądź Perez.
Gdyby do tej pory dokonano transferu takiego formatu to mógłbyś tak napisać. Ale póki co nikt nawet podobnych pieniędzy nie zapłacił, więc nie wiem na czym opierasz tę tezę. Od 100 mln do 150 bardzo daleka droga. Gdyby to było takie oczywiste Griezmann już dawno zmieniłby klub.

Pozostaje liczyć, że Dybala w przeciwieństwie do takiego Pogby ma poukładane w głowie i jego słowa są coś warte. Bo w przypadku Vidala przypuszczam, że to Marotta go wypchnął (u nas nigdy nie tolerowało się tak krnąbrnych podopiecznych co Chilijczyk, a już rozbicie Ferrari pod wpływem było przekroczeniem pewnej granicy; nawet teraz, za gry w Bayernie Niemcy mu zarzucają, że ma ciągle w czubie).


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:04

CavAllano pisze:Pozostaje liczyć, że Dybala w przeciwieństwie do takiego Pogby ma poukładane w głowie i jego słowa są coś warte.
A Pogba ma(miał) niepoukładane w głowie, bo..?


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:11

Opieram to jedynie na rozmachu z jakim działa rynek transferowy i pieniądz w futbolu, myślę, że kwestia kilku lat, kiedy rekord Pogby zostanie dwukrotnie przebity.

http://www.juventibus.com/bar-mercato-1 ... de-dybala/ ktoś jest w stanie to dokładnie przetłumaczyć? Moje podstawy włoskiego, wsparte translatorem niestety nie wystarczyły.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:13

Na tutto i włoskich serwisach piszą ze walczymy z Napoli o Dolberga z Ajaxu. Szczerze? Ruchy jakich mnóstwo które nam nic nie dają... U nas trzeba zawodników na już a nie marnować czas na takie bezsensowne transakcje. Skoro młodzi zdolni to zaufajmy swoim. Favilli, Kean powinniśmy się skupić ny im zapewnić najlepsza drogę rozwoju.

De Sciglio? Szczerze ja go wolę od Darmiana bo młodszy.

Niesamowite byłoby to zimowe okienko Rincon, De Sciglio i Kolasinac...

Ktoś ma jakieś informacje co będzie z Mandragora?


#cznandj #ripgangsquad :hi:
człowiekkebab

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 grudnia 2016
Posty: 13
Rejestracja: 30 grudnia 2016

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:16

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
De Sciglio? Szczerze ja go wolę od Darmiana bo młodszy.
Kapitalna logika sierżancie, młodszy=lepszy. Czemu nikt na to nie wpadł do tej pory?
A, no i Favilli nie jest nasz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:16

pumex pisze:A Pogba ma(miał) niepoukładane w głowie, bo..?
Mam zdaje się awersję do graczy, którzy mając już bardzo dużo przedkładają pieniądz przed sukcesy sportowe. Gdybym zaczął kibicować przed 5 laty, to pewnie by mnie to nie ruszyło i bym do tego przywykł, ale tych ambitnych jest coraz mniej. On wiedział, że odejdzie, a i tak przyjął 10 dając kibicom nadzieję, w lecie zabawił się naszym kosztem (trzeba te jego zagrywki przypominać?), po przejściu do United określił okres gry w Juventusie "wakacjami" (dlatego uważam, że gość, którego było stać na walkę o najwyższe cele ma niepoukładane w głowie). Coś jest tu nie tak. W sumie Pogba nic nam nigdy nie obiecywał, Dybala w pewnym sensie to robi i za jakiś czas okaże się, czy cokolwiek to warte.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:33

człowiekkebab pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
De Sciglio? Szczerze ja go wolę od Darmiana bo młodszy.
Kapitalna logika sierżancie, młodszy=lepszy. Czemu nikt na to nie wpadł do tej pory?
A, no i Favilli nie jest nasz.
Dla mnie to są zawodnicy porównywalni... Z tym ze młody Włoch ma szansę na rozwój i ja jestem zdania że on tam się kisi, a w lepszym klubie się odrodzi.

Wiem ze niestety młodego snajpera odpuścilismy a szkoda. Dlatego mówię - mamy jakość pod nosem jak Escobar, a szukamy nie wiadomo gdzie...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Makiavel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 lutego 2011
Posty: 3057
Rejestracja: 26 lutego 2011

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:42

Moim zdaniem nie ma co się przyzwyczajać do takich gwiazdek bo dziś piłkarz na lata to jedynie wychowanek z sercem do klubu. Polecam lekturę Machiavelliego, jego poglądy na politykę i wojsko bardzo pasują do piłki nożnej i piłkarzy. Pisał m.in. o wyższości wojska własnego nad najemnym a miłość (tu do klubu można to odnieść) opisał jako sieć zobowiązań, które ludzie (piłkarze), jako, że są z natury źli (łapczywi na kasę i obietnice) zrywają gdy nadarzy się okazja do prywatnej korzyści.

Taki Pogba już osiągnął największy sukces w swoim życiu - został najdroższym piłkarzem w historii. Teraz pogra 2-3 lata w ManU, potem może PSG albo inny petrodolarowy klub, jakiś epizod jeszcze gdzieś w Europie, żeby próbować reanimować karierę i potem Chiny albo USA.

Dybala mówił, jako gracz Palermo, że do Barcelony grać to on by nawet wpław popłynął. Wtedy mówił szczerze, bo mu było daleko. Potem zaczął mówić to, co kibice chcą słyszeć, bo dołączył do nas, poważnego klubu. Ale nie ma co liczyć, że będzie z nami 5-6 lat choćby.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:43

ForzaItanimulli3vujcm pisze:Na tutto i włoskich serwisach piszą ze walczymy z Napoli o Dolberga z Ajaxu. Szczerze? Ruchy jakich mnóstwo które nam nic nie dają... U nas trzeba zawodników na już a nie marnować czas na takie bezsensowne transakcje. Skoro młodzi zdolni to zaufajmy swoim. Favilli, Kean powinniśmy się skupić ny im zapewnić najlepsza drogę rozwoju.
Juventus nie działa jedynie na terenie Włoch. My po prostu staramy się brać to co najlepsze. Uspokoję Cię, że mamy ludzi odpowiedzialnych także za obserwowanie takich młodych, perspektywicznych zawodników. Marotta-Paratici to czubek góry lodowej. Wzięliśmy się za badanie rynku młodych zawodników i póki co zdaje to egzamin.

Swoją drogą stwierdzenie, że De Sciglio jest lepszy, bo jest młodszy od Darmiana nie ma potwierdzenia w rzeczywistości. Darmian średnio radzi sobie w United, ale za czasów gry we Włoszech nakrywał zawodnika Milanu czapą. De Sciglio to na chwilę obecną jedynie nazwisko, z którym "coś się nam jeszcze kojarzy". Polecam kilka spotkań Milanu z rzędu i obserwację jego poczynań - nie ma czego podziwiać, robi babole, z dobrym dośrodkowaniem ma niewiele wspólnego.

@Vini
Coś mi się wydaje, że oni nabijają się z mediów i doniesień o tym, że rzekomo jesteśmy zmuszeni do sprzedaży Dybali.

Ma la news di ieri della presunta frode di FCA-Fiat sulle emissioni diesel è una manna dal cielo per tutti quei mercatari-insider che amano terrorizzare il mondo Juve e fare mischioni geo-politico-finanziari-mercatari. In realtà la Juve è un soggetto controllato da Exor (holding che controlla FCA) ma totalmente autonomo sul piano economico-finanziario, tra l’altro l’unica società del gruppo rimasta in Italia

Tu chyba najbardziej istotny fragment tego bełkotu - Wczorajszy news o domniemanym oszustwie Fiata dotyczącym emisji spalin w Dieslach jest manną z nieba dla wszystkich tych pochodzących rzekomo ze środowiska Juve osób, które lubią robić zamieszanie i "terroryzować" klub z Turynu. Juventus jest kontrolowany przez Exor, ale całkowicie autonomiczny pod względem ekonomicznym, swoją drogą jest jedynym podmiotem grupy, który pozostał we Włoszech.

Słowem chodzi o destabilizację środowiska. Miało się to tak niby przełożyć na notowania Juve na giełdzie, a straciliśmy... 0,4%. :smile:
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2017, 14:51 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Aspanu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2016
Posty: 42
Rejestracja: 22 września 2016

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:45

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
człowiekkebab pisze:
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
De Sciglio? Szczerze ja go wolę od Darmiana bo młodszy.
Kapitalna logika sierżancie, młodszy=lepszy. Czemu nikt na to nie wpadł do tej pory?
A, no i Favilli nie jest nasz.
Dla mnie to są zawodnicy porównywalni... Z tym ze młody Włoch ma szansę na rozwój i ja jestem zdania że on tam się kisi, a w lepszym klubie się odrodzi.

Wiem ze niestety młodego snajpera odpuścilismy a szkoda. Dlatego mówię - mamy jakość pod nosem jak Escobar, a szukamy nie wiadomo gdzie...
W ilu spotkaniach i gdzie widziałeś tego Favillego i zawodnika Ajaxu? Keana, który ma 16 lat i nie jest jeszcze ukształtowany ani fizycznie, ani piłkarsko, nikt nie będzie wpuszczał na siłę, bo wspominałeś o nim wcześniej.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2017, 14:53

pumex pisze:
CavAllano pisze:Pozostaje liczyć, że Dybala w przeciwieństwie do takiego Pogby ma poukładane w głowie i jego słowa są coś warte.
A Pogba ma(miał) niepoukładane w głowie, bo..?
Pumex ale pamiętasz jak na początku chłopaka trzeba było ustawiać spóźnienia itp. Conte był wyraźnie poirytowany jego zachowaniem.

Powiem tak Pogba na pewno takim ascetą jak Lewy nie jest. Ostatnio będąc w Turynie przy stadionie Toro wszedłem do jakiegoś ni to kebaba ni pizzerii, gdzie były rozwieszone zdjęcia Pogby, który w tym to miejscu był częstym gościem, ja wiem, że to mały pikuś, ale wpieprzanie kebabów przez zawodników piłkarskich to pewnie średnio profesjonalne.

A moze nasze romanse z Mattią - są na wypadek fuck upu Zazy z Valencią - bo widać, że Ojciec Simone coś tak kombinuje i na wypadek gdyby deal z Hiszpanami nie wyszedł chcemy zagrać Zaza w stosunku do DeSciglio. - tak sobie gdybam

Sky pisze, że Orsolini praktycznie nasz. Deal 4,5 mln euro - chlópak zostaje w Ascoli do końca sezonu. Dajemy jeszcze im Beltrame i Favillego - który nie jest nasz!?
Ostatnio zmieniony 13 stycznia 2017, 14:56 przez Robaku, łącznie zmieniany 1 raz.


Atalanta 16/12/2012 ; Lechia Gdańsk 29/07/2015 ; Bologna 19/02/2016; Dinamo Zagrzeb 27/09/2016; Roma 17/12/2016; Napoli 2/04/2017; Barcelona 22/11/2017; Crotone 26/11/2017; Lazio 27/01/2019; Atletico 10/08/2019; Lecce 29/10/2022; Fiorentina 5/11/2023
Zablokowany