Mercato (Zima 2017)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 10:31

Taka mała ciekawostka - wiem że było już dużo nowych Messich, Ronaldo, Pele i innych ale kto wie jak będzie w tym przypadku : Juventus "ściągnął" do siebie 10 letniego Rasheda Al Hajjawi. To 10-letni Palestyńczyk wychowany w Norwegii, który uchodzi za wielki talent piłkarski. W wyścigu o młodego geniusza pokonaliśmy Real i Liverpool. poniżej link z filmikiem ;)



Pozdrawiam !


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 11:08

Już był taki talent na miarę Pele/Maradony i innych boskich graczy - Freddy Adu czy jakoś tak. Z tym może być podobnie, ale zobaczymy za 10 lat.
Zauważyłem, że nasi szukają jakiegoś młodego bramkarza - szukają jakichś cienkich bolków po zadupiach, a w Genoi siedzi sobie bramkarz dla Juve idealny. Jedyny minus byłby taki, że byłby drogi...ale jak kogoś stać na napastnika za 90mln to stać go też na bramkarza za 20-30mln.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 11:50

kamil-8853 pisze:Taka mała ciekawostka - wiem że było już dużo nowych Messich, Ronaldo, Pele i innych ale kto wie jak będzie w tym przypadku : Juventus "ściągnął" do siebie 10 letniego Rasheda Al Hajjawi. To 10-letni Palestyńczyk wychowany w Norwegii, który uchodzi za wielki talent piłkarski. W wyścigu o młodego geniusza pokonaliśmy Real i Liverpool. poniżej link z filmikiem ;)



Pozdrawiam !
Szansa, że z utalentowanego 10-latka wyrośnie utalentowany 24-latek jest jak 1 do 100 albo mniej. Ale to, że udało nam się go sprowadzić, to bardzo dobry znak - pokazuje, że mamy co raz lepszą sieć skautingu i możemy już konkurować z Hiszpanią pod względem przyciągania najmłodszych talentów do swojej szkółki. :P


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 12:08

Nasza Primavera to dla mnie drażliwy temat, ale w ostatnim czasie jakby coś się trochę ruszyło. Romagna i Kean nie tylko debiutują tam w wieku 16 lat, ale też bardzo szybko stają się ważnymi zawodnikami. Niestety Włoch kisi się obecnie na wypożyczeniu w Serie B, za to młody talent Raioli naprawdę zadziwia. Zanim Matiello połamał się na amen, pokazywał się z dobrej strony. Najlepsze rokowania na przyszłość daje Lirola, który świetnie radzi sobie w Sassuolo, chwalą go w mediach włoskich oraz zagranicznych.


Olek1987

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 stycznia 2010
Posty: 627
Rejestracja: 13 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 13:19

Arbuzini pisze:Nasza Primavera to dla mnie drażliwy temat, ale w ostatnim czasie jakby coś się trochę ruszyło. Romagna i Kean nie tylko debiutują tam w wieku 16 lat, ale też bardzo szybko stają się ważnymi zawodnikami. Niestety Włoch kisi się obecnie na wypożyczeniu w Serie B, za to młody talent Raioli naprawdę zadziwia. Zanim Matiello połamał się na amen, pokazywał się z dobrej strony. Najlepsze rokowania na przyszłość daje Lirola, który świetnie radzi sobie w Sassuolo, chwalą go w mediach włoskich oraz zagranicznych.
A moim zdaniem b. dobrze rokuje Kastanos.


Zero szacunku dla Pogby
Kadziel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 maja 2014
Posty: 255
Rejestracja: 10 maja 2014

Nieprzeczytany post 13 października 2016, 20:15

Wielu jest graczy, którzy dobrze rokują, ale problemem nie jest system szkolenia młodych zawodników tylko marne wdrażanie ich do dorosłej piłki. Już nawet nie mówię o najlepszych klubach jak my, ale w takim Udinese wolą postawić na zagraniczny talent/odpad niż na młodego Włocha. We Włoszech tylko Sassuolo i Empoli robią coś w kierunku rozwoju młodych Włochów reszta sprowadza młode zagraniczne talenty, ukształtowanych piłkarzy albo emerytów. Broniąc się rękoma i nogami przed jakimś młodym Włochem... w Serie B zresztą podobnie. Nawet, jak taki zawodnik się wybije w jakimś słabszym klubie i dobrze rokuje na przyszłość to przychodzi inny, większy, włoski klub bierze chłopaka, a ten kisi się na ławce, bo grał tylko w Cagliari, Palermo, Atalancie itp. nie ma doświadczenia (gdzie ma je zdobyć skoro nie gra !) poza tym nie zna schematów i inne takie głupoty. ::/:


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 20:39

za footballitalia:
Rzucimy na Witsela 5 baniek w zimę.
Myślimy nad Gollinim ( byly bramkarz Werony 20 latek) w razie zastępcy Buffona. Obecnie młody Włoch gra w Aston Villa.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 22:41

Robaku pisze:za footballitalia:
Rzucimy na Witsela 5 baniek w zimę.
Myślimy nad Gollinim ( byly bramkarz Werony 20 latek) w razie zastępcy Buffona. Obecnie młody Włoch gra w Aston Villa.
W tej chwili - on to jest dla nas MUST HAVE! Już awansowaliśmy do 1/8 praktycznie... W zimę kogo lepszego/zarazem mogącego grać w CL? Hmmm... Nawet i 20 mln € bym rzucił - poważnie - mamy dziurę w środku pomocy, a to jest zawodnik który z miejsca podniesie nam poziom drużyny i umożliwi walkę o zwycięstwo - brakujące ogniwo. :C

Gollini? Coś bliżej? Dobrze gra ta melodia przyszłości? :)


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 23:19

Golliniego chciał chyba Inter i Roma, ale w końcu poszedł do Aston. Mnie się podobał w meczu z nami, a jak poczytałem o nim informacje z zeszłęgo sezonu to młody, dobrze rozwijający się.
Prezes Boca potwierdził bierzemy połówkę Betancura za 7,5 mln euro, mniemam, że poleci do jakiegoś Empoli, Crotone, czy Sassuolo wraz z Mandragorą.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 23:30

Robaku pisze:Golliniego chciał chyba Inter i Roma, ale w końcu poszedł do Aston. Mnie się podobał w meczu z nami, a jak poczytałem o nim informacje z zeszłęgo sezonu to młody, dobrze rozwijający się.
Prezes Boca potwierdził bierzemy połówkę Betancura za 7,5 mln euro, mniemam, że poleci do jakiegoś Empoli, Crotone, czy Sassuolo wraz z Mandragorą.
Coś mi w głowie szumi, że był kiedyś wywiad z Beppe w którym powierdził, że Betancura zostanie z nami jednak na 100% tego pewny nie jestem.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 października 2016, 23:40

Rozumiem, że trzeba robić dobrą minę do złej gry, a bez Witsela w zimie będzie pupka.

Wiem, że wraca Marchisio, ale nie można stanu całej pomocy opierać na 30-letnim zawodniku, który właśnie wyleczył najpoważniejszą kontuzję w karierze. Do tego szklany Asa z wizją powołania na PNA, ten sam turniej kłania się w przypadku Leminy i Hernanes, który przy odrobinie pressingu na nim potrafi pogubić się jak dziecko we mgle.

Osobiście nie tylko stanąłbym na rzęsach żeby ściągnąć Witsela, ale zaczął zastanawiać się nad jeszcze jedną opcją do pomocy, nawet jeśli taki zawodnik nie mógłby grać w Lidze Mistrzów. Choćby z tego względu, że Sami Khedira od początku miesiąca wygląda jakby potrzebował ze dwóch meczów odpoczynku na ławce.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 października 2016, 00:07

Arbuz według mnie opcja jest i nazywa się Brozo. Chłopak w ogóle w Interze nie gra. pod koniec mercato coś tam z nami romansował.
Montolivo leży w Milanie, nie można wykluczyć, że skuszą się po Hernanesa lub i Asę, wiec zrobi się trochę miejsca jak i trochę hajsu na Brozo.
Wedlug mnie Witsel, Brozo i jest ok w pomocy.

Betancur nie zostanie u nas, nie wierze w to. Ja zaś przeciwnie coś przez mgłę pamietam, że Beppe powiedział, ze chłopak od razu idzie na wypożyczenie.

Pytanie jedno co z Mandzurem, czy te przypuszczenia co do jego odejscia do Chin są prawdziwe... za gruby hajs czemu nie. Ale wtedy ktoś potrzebny na gwałt do ataku.
Icardi :shock:


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 października 2016, 00:11

Do środka brakuje nam kogoś o specyfice Pogby. Silnego, który umie wygrać górną piłkę, pojedynek 1 na 1 i wyprowadzić akcję sprzed własnego pola karnego. Pogba to oczywiście nie jedyny taki gracz, choć połączenie siły i techniki były u niego wyjątkowe. Witsel za darmo to dobra okazja - kto wie, może wskoczy u nas na wyższy poziom. Do kompletu przydały się ktoś młody, może ten Kessie? Może Dahoud? Może Tielemans? Paratici wybierze nam dobrze :) Mój typ na lato to Witsel + Kessie/Dahoud. Hernanes i Asamoah odejdą albo raczej zostaną z nimi rozwiązane kontrakty lub zostaną odsunięci na dalszy tor.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 19 października 2016, 00:44

Crunny pisze: Mój typ na lato to Witsel + ...)
Nie no, on koniecznie musi przyjść latem...
Arbuzini pisze:Nawet jeśli taki zawodnik nie mógłby grać w Lidze Mistrzów.
Matuidi - ciekawe ile prawdy w tym co mówi Raiola - sądząc po telenoweli z Pogbą - jego słowa nie są bez pokrycia. Takie Duo? Hmm :)

Witsel + Matuidi zimą - marzenie!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 19 października 2016, 00:48

Robaku pisze:Arbuz według mnie opcja jest i nazywa się Brozo. Chłopak w ogóle w Interze nie gra.
Chodzą słuchy, że sodówka odbiła mu do głowy, strasznie gwiazdorzy i jest ogólnie męcocy, dlatego jego rola w drużynie została mocno zdegradowana. Na wypożyczenie w ramach zadość uczynienia za sprzedaż Hernanesa mógłby przyjść ;)
Crunny pisze:Do środka brakuje nam kogoś o specyfice Pogby. Silnego, który umie wygrać górną piłkę, pojedynek 1 na 1 i wyprowadzić akcję sprzed własnego pola karnego.
Mandragora ;)
Crunny pisze:Może Dahoud?
Daj nam go Marotto świetny :pray: ! Moim zdaniem najlepszy młody pomocnik, który nie gra jeszcze w topowym klubie. Posiada wszystkie cechy żeby tworzyć u nas nową historię środka pola. Nie jest tylko dorodnym murzynem, ale z tym chyba da się żyć...

Podpatruję co robi Sensi i mam tylko nadzieję, że nie przeładujemy pomocy tak żeby nie znalazło się dla niego miejsce w Juventusie w najbliższym czasie.
Ostatnio zmieniony 19 października 2016, 01:04 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany