Przepisy ograniczające liczebność kadry w Serie A / LM

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 03:12

Zakładam w odpowiedzi na posty tego typu (dotyczące głównie środkowych pomocników i Cuadrado):
Jacky pisze:Aha, jesli odejdzie Pogba, to wg mnie musimy kupic juz 3 (a najmniej 2) pomocnikow. Za Pogbe - ktos sprawdzony i pewny+jakis mlody talenciak, no i kogos, jako jako back-up skontuzjowanych Marchisio i Khediry.
które znajdują się prawie na każdej stronie tematu mercato. Drugie tyle postów powstaje po to, by sprostować jak wygląda obecnie nasza sytuacja kadrowa.

Mogąc zgłosić 21 zawodników (i już przekraczając tę liczbę) do rozgrywek Serie A (LM) w jaki sposób wyobrażacie sobie dokonanie jeszcze tylu transferów?

Neto, Buffon
Barzagli, Bonucci, Chiellini, Benatia, Rugani
Evra, Sandro, Alves, Lichtsteiner
Pogba, Khedira, Pjanic, Sturaro, Asamoah, Lemina, Pereyra, Hernanes
Higuain, Mandzukić, Dybala, Pjaca, Zaza

O 3 zawodników za dużo. Rozumiem, że pofantazjować fajna rzecz, ale czy ktoś naprawdę sądzi, że w 1 okienko sprzedamy wszystkich środkowych z poprzedniego sezonu poza Khedirą i Marchisio?

Zamiast dostarczać spamu w wątku o mercato, może wpisujcie swoje propozycje tutaj? Razem zadbajmy o porządek na forum, skoro moderatorzy mają wywalone nie mają czasu :ok:


Mały off-top:
Dobiliśmy do 141 postów dziennie, z czego większość to temat mercato. Zamiast pisać w kółko to samo czy cytować posty na pół strony, żeby dopisać 1 zdanie, może dałoby radę trochę się ograniczyć? Ja rozumiem, że niektórzy siedzą głęboko w IT i najświeższe info zbierają z innych źródeł, a forum traktują jak shoutboxa / czat, ale dajcie żyć ;)

Top posting users this week [Pon - Wt]
1. Cabrini_idol 35 postów, 23% całości; zapewne same merytoryczne :prochno:

:czytaj:

Edit:
dimebag11 pisze:Wymieniając pomocników dwa razy wpisałeś Sturaro i dlatego wyszła 25 osobowa kadra :D
Faktycznie, mój błąd. Zakładanie tematu o 3 rano to jednak nie najlepszy pomysł :)
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2019, 15:00 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 07:00

Wymieniając pomocników dwa razy wpisałeś Sturaro i dlatego wyszła 25 osobowa kadra :D
Odnośnie odejść z klubu, to w pierwszej kolejności powinniśmy odsprzedać Hernanesa, bo mimo iż ma czasami jakieś przebłyski w swojej grze, to jednak jest zbyt słaby na poziom obecnego Juve.
Tłok w ataku i plotki łączące nas z Gabigolem, to z kolei powód do transferu Zazy. Chyba, że czegoś nie wiemy i to Mandżu niezadowolony ze swojej sytuacji zostanie wytransferowany, a Simone będzie nadal pełnił rolę super jokera.
Na rozwój sytuacji z Pogbą jeszcze pewnie sobie poczekamy. W każdym razie jego odejście musi się wiązać z zakupem jakiegoś ogarniętego zastępcy. Chociaż może warto byłoby zainwestować w jakiegoś młodziana typu Bazoer albo Tielemans.
Musimy się też raczej pozbyć Pereyry, bo niby potrafi rozruszać naszą ofensywę, ale nie jest już jakimś młodzieniaszkiem, a ponadto potrzebujemy kasy, aby zrównoważyć budżet.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 08:27

Według mnie dobrze byłoby odpalić Asamoaha, Pereyre, Hernandesa i Zaze. Wtedy mamy 20 piłkarzy (jak słusznie już zauważono wpisałeś 2x Sturaro) przy założeniu, że Pogba zostaje.
Jeśli Lemina zostanie to on może być zastępstwem dla Marchisio/Khediry. I cały czas mamy 1 wolne miejsce na jakiegoś młodziaka do ogrywania.
Zakładając, że Paul odejdzie mamy 2 miejsca, które powinny wystarczyć na wypełnienie luki po nim.

Więc wcale nie jest tak źle jak mówisz, mam tylko nadzieję, że pozbędziemy się zawodników, których wymieniłem na początku.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 09:42

JuveGrzesiu pisze:Według mnie dobrze byłoby odpalić Asamoaha, Pereyre, Hernandesa i Zaze. Wtedy mamy 20 piłkarzy (jak słusznie już zauważono wpisałeś 2x Sturaro) przy założeniu, że Pogba zostaje.
Jeśli Lemina zostanie to on może być zastępstwem dla Marchisio/Khediry. I cały czas mamy 1 wolne miejsce na jakiegoś młodziaka do ogrywania.
Zakładając, że Paul odejdzie mamy 2 miejsca, które powinny wystarczyć na wypełnienie luki po nim.

Więc wcale nie jest tak źle jak mówisz, mam tylko nadzieję, że pozbędziemy się zawodników, których wymieniłem na początku.
Naprawdę sądzisz, że sprzedamy Asamoah? Gość w obu przedsezonowych sparingach wybiegał z opaską kapitana na ramieniu, poza tym chyba jego agent w jakimś wywiadzie stwierdził, że zostanie on w Juve. Pomijam już fakt, że po tak "rewelacyjnym" sezonie, jak ostatni w jego wykonaniu chętnych raczej nie będzie. Też wolałbym odpalić reprezentanta Ghany, zamiast takiego Leminę, ale wydaje się to niemożliwe ze względów praktycznych.


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 11:00

mamy 4 zawodników za dużo? tragedia... znów skończy się na wypożyczeniach z opcją wykupu co rok a nie na transferach definitywnych :/


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 11:08

jackop pisze:Mogąc zgłosić 21 zawodników (i już przekraczając tę liczbę) do rozgrywek Serie A (LM) w jaki sposób wyobrażacie sobie dokonanie jeszcze tylu transferów?

Neto, Buffon
Barzagli, Bonucci, Chiellini, Benatia, Rugani
Evra, Sandro, Alves, Lichtsteiner
Pogba, Khedira, Pjanic, Sturaro, Asamoah, Lemina, Pereyra, Hernanes
Higuain, Mandzukić, Dybala, Pjaca, Zaza

Edit:
dimebag11 pisze:Wymieniając pomocników dwa razy wpisałeś Sturaro i dlatego wyszła 25 osobowa kadra :D
Faktycznie, mój błąd. Zakładanie tematu o 3 rano to jednak nie najlepszy pomysł :)
Kadra i tak powinna być 25 osobowa: nie uwzględniłeś Marchisio który jest niemal kluczowy w tej układance.

Razem z Claudio (jedynym wychowankiem) możemy zarejestrować 22 zawodników (3 wolne miejsca muszą pozostać). W tym układzie wystarczy wyeliminować kogoś z Hernanesa, Pereyrę i Zazę (tak jak zresztą powszechnie się mówi). W ich miejsce w pomocy wystarczy wówczas wstawić Mandragorę/ew drugiego młodego pomocnika i Gabriela Barbosę (graczy poniżej 21 roku życia rejestrować nie trzeba).

Nie wiem jak sytuacja z rejestracją ma się w przypadku Pjacy który 21 lat skończył w maju. W każdym razie z wyjątkiem sytuacji odejścia Pogby/Asamoaha nie możemy sobie pozwolić na transfer kogoś +21.

Edyta podpowiada że chyba jeszcze nie wytrzeźwiałem i zapomniałem o Marrone. Wówczas trio Hernanes&Pereyra&Zaza może być bez wielkiego bólu zastąpione również trójką Mandragora&Marrone&Barbosa. Jak dla mnie deal całkiem w porządku w przypadku transferu Brazylijczyka.


jakiś kretyn na forum Manchesteru United pisze:Wg. La Gazzetto dello Sport Juve interesuje się Milikiem. Za Moratę. W sumie dla niego byłby fajny kierunek, bo na Leicester za wcześnie jeszcze
JuveGrzesiu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2014
Posty: 226
Rejestracja: 28 sierpnia 2014

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 11:15

panlider pisze:Naprawdę sądzisz, że sprzedamy Asamoah? [...]
No niestety boję się, że masz rację.
Jedynie argument z opaską kapitana do mnie nie przemawia Dostał ją, bo nie było komu dać. Reszta to albo primavera, albo zawodnicy, którzy są w Juve od roku, więc wybór Asamoaha na kapitana był oczywisty.
Dużo bardziej wolę się pozbyć jego nawet za 5mln niż Leminy. Na Ghańczyka chętny powinien się znaleźć, pytanie tylko ile będą chętni wyłożyć.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 12:48

O takie "mądre" posty wrzucane do tematu mercato mi chodzi:
aras pisze:Zawsze będzie ktoś niezadowolony. Ja uważam, że jak Pogba zostanie to będzie to najlepsze okienko wszechczasów w Juventusie.

Teraz tylko sprzedać Pereyre, Hernanesa i Zaze.

Ewentualnie wymieć lichego na kogoś młodszego i zakupić klasowego przecinaka.
24 - 3 + 1 =/= 21 miejsc w kadrze.

Nie zabronię nikomu pisać na forum, ale apeluję chociaż żeby przed wysłaniem przemyśleć treść, wziąć pod uwagę pewne okoliczności, zobaczyć czy nie publikuje się 10 dubla tej samej informacji itp.
Maly pisze:mamy 4 zawodników za dużo? tragedia... znów skończy się na wypożyczeniach z opcją wykupu co rok a nie na transferach definitywnych :/
Trolololo... przecież lepiej robić śmietnik na forum :hellyes:
Hypeman pisze:Kadra i tak powinna być 25 osobowa: nie uwzględniłeś Marchisio który jest niemal kluczowy w tej układance.
Claudio ma status wychowanka, z którym do kadry łapie się z automatu, także nie widziałem takiej potrzeby.
Hypeman pisze:Wówczas trio Hernanes&Pereyra&Zaza może być bez wielkiego bólu zastąpione również trójką Mandragora&Marrone&Barbosa. Jak dla mnie deal całkiem w porządku w przypadku transferu Brazylijczyka.
Robi się problem w Lidze Mistrzów, bo gracze U21 muszą być co najmniej 2 lata w klubie by móc grać bez potrzeby ich rejestracji. Marrone ok, ale Mandragory i Barbosy już byśmy nie zgłosili.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 13:06

jackop pisze:
Maly pisze:mamy 4 zawodników za dużo? tragedia... znów skończy się na wypożyczeniach z opcją wykupu co rok a nie na transferach definitywnych :/
Trolololo...
ty mówisz teraz trolololo a ja mówiłem trolololo jak sprzedawaliście Melo za 10, Islę za 15 czy Llorente za 20, także powstrzymaj się choćby do momentu gdy sprzedamy z 2 zawodników za łącznie ok 30 baniek i nie będzie w tych zawodnikach Pogby


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 13:07

jackop pisze:Claudio ma status wychowanka, z którym do kadry łapie się z automatu, także nie widziałem takiej potrzeby.
Powinienes troche wyrazniej opisac te reguly w pierwszym poscie, ile wychowankow, ile do LM, ile w Serie A itd, a nie tylko jedno zdanie podales i taki Janusz jak ma sie w tym polapac ;)


Od ponad 20 lat nie mieszkam w Polsce i z jezykiem mam malo kontaktu, wiec w razie bledu ortograficznego daruj sobie poprawianie mnie.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 13:15

Nie wyobrażam sobie, by ktoś wypowiadał się o naszym mercato nie znając tych przepisów :roll: Po prostu ludzie mimo ciągłych upomnień i przypomnień mają to głęboko w poważaniu i dalej jadą swoje.

Serie A

25 zawodników w kadrze przy czym min. 4 wychowanków, 4 zawodników ze statusem gry we Włoszech (mogą być to ci sami gracze). Jeśli nie mamy wystarczająco wielu wychowanków na te 4 miejsca, to zostają one puste i zgłoszona kadra będzie węższa. Zawodnicy U21 nie muszą być rejestrowani.

Mamy obecnie 24 graczy powyżej 21 lat bez statusu wychowanka (25 licząc Islę). Musimy zredukować tą liczbę do 21. 3 zawodników powyżej 21 lat jest wychowankami: Marchisio, Marrone, De Ceglie. Dla nich miejsce w kadrze na przyszły sezon jest gwarantowane.

LM

Jak powyżej z tą różnicą, że zawodnik U21 musiał spędzić w klubie min. 2 sezony, by móc być w kadrze bez rejestracji (np. na tylko 1 mecz w związku z kontuzjami/zawieszeniami).

Kupując 19letniego Gabigola może on grać w Serie A bez rejestracji, ale w LM musi być wpisany do oficjalnej listy zgłoszonych zawodników (musi znaleźć się dla niego miejsce wśród 21ki).
Hypeman pisze:Nie wiem jak sytuacja z rejestracją ma się w przypadku Pjacy który 21 lat skończył w maju.
Za stary, trzeba zgłosić.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
exodus18.11

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 maja 2009
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2009

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 14:10

Transfery bardzo dobre, czas teraz na sprzedaże.
O ile dobrze obliczyłem w kadrze jest na chwilę obecną 24 zawodników + 1 wychowanek Marchisio + 1 wychowanek Marrone.
W myśl tych nowych przepisów trzeba 3 zawodników sprzedać: pierwszy w kolejności Hernanes (tu będzie największy problem), dalej Pereyra i Zaza. Poza tym chcemy kupić jeszcze jednego pomocnika, jak ktoś wcześniej zauważył mamy dwóch, którzy będą grać w PNA (Asamoah, Lemina), jednego z nich będzie trzeba się pozbyć i wymienić na gracza nie występującego w tych rozgrywkach (mogę się mylić, było by dobrze). Za Leminę ponoć są konkretne oferty, więc podejrzewam, że on odejdzie. I tu jest największy problem co począć z Asamoah'em. Jego dobrą grę to widziałem za czasów Conte, nie wiem jaki ma Allegri na niego pomysł, gdyby nie te nowe przepisy to mógłby zostać, a tak to zajmuje jedno cenne miejsce które mógłby zająć np. Cuadrado. Poza tym jest Marrone, który niekoniecznie musi być gorszy niż Asamoah w obecnej formie, a być może będziemy zmuszeni go zostawić jako wychowanka. Za dużo znaków zapytania w pomocy: ile kontuzji będzie miał Khedira, kiedy wróci Marchisio i kiedy odzyska formę, w jakiej formie jest Asamoah i co z jego zdrowiem? Oczywiście w przypadku odejścia Pogby, trzeba kupić drugiego pomocnika.
Dużo pracy jeszcze przed Marrotą, skomplikowanej przez te nowe przepisy.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 17:56

jackop pisze:Mały off-top:
Dobiliśmy do 141 postów dziennie, z czego większość to temat mercato. Zamiast pisać w kółko to samo czy cytować posty na pół strony, żeby dopisać 1 zdanie, może dałoby radę trochę się ograniczyć? Ja rozumiem, że niektórzy siedzą głęboko w IT i najświeższe info zbierają z innych źródeł, a forum traktują jak shoutboxa / czat, ale dajcie żyć ;)
potwierdzam, szablon wiadomości Cabrini_idola:
[rano/południe] piję browar/wódę/X, czytam [tu podaj źródło], wszystko będzie dobrze
[popołudnie] piję browar/wódę/X, [dziennikarz na twitterze] napisał cośtam cośtam, mówię wam - będzie dobrze
[wieczór] jestem pijany, idę spać, jutro rano mam nadzieje, że przeczytam że [będzie dobrze]


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 27 lipca 2016, 18:19

pan Zambrotta pisze:
jackop pisze:Mały off-top:
Dobiliśmy do 141 postów dziennie, z czego większość to temat mercato. Zamiast pisać w kółko to samo czy cytować posty na pół strony, żeby dopisać 1 zdanie, może dałoby radę trochę się ograniczyć? Ja rozumiem, że niektórzy siedzą głęboko w IT i najświeższe info zbierają z innych źródeł, a forum traktują jak shoutboxa / czat, ale dajcie żyć ;)
potwierdzam, szablon wiadomości Cabrini_idola:
[rano/południe] piję browar/wódę/X, czytam [tu podaj źródło], wszystko będzie dobrze
[popołudnie] piję browar/wódę/X, [dziennikarz na twitterze] napisał cośtam cośtam, mówię wam - będzie dobrze
[wieczór] jestem pijany, idę spać, jutro rano mam nadzieje, że przeczytam że [będzie dobrze]
Po co wchodzisz do tematu mercato ktory ma 9xx stron :prochno:

no masz racje ale nie pije wódy. dwa mam wolne . trzy w poniedzialek ide do pracy. cztery czesc misku.


Nawiazujac do tematu . Musimy sie pozbyc 3-4 pilkarzy jeszcze.


Obrazek
Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 16:00

Czy ktoś mógłby sprecyzować kiedy zawodnik staje się wychowankiem?
Musi trenować 3 lata od 15roku życia do 21-szego(dzień przez 21rokiem to ostatni dzień możliwy)?
Czy jak zawodnik jest wypożyczony do innego klubu to ten czas już mu się nie liczy, tylko dla zespołu który to wypożyczył?


Zablokowany