Przepisy ograniczające liczebność kadry w Serie A / LM

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2017, 21:19

W kwestii Ruganiego wychodziłoby na to, że zaliczyli mu sezon, w którym mieliśmy połówkę jego karty, ale grał w Empoli.

W kwestii zawodników U21, na LGdS znalazłem coś takiego. Z sierpnia 2015 r. Interesujący nas fragment:
Con la possibilità di aggiungere liberamente degli Under 21 - nati dal 1° gennaio 1994 - che possono anche entrare a far parte dei 25 in caso di necessità numerica.
Co - jeśli dobrze rozumiem - oznacza, że zawodników urodzonych po 1 stycznia 1994 r. można było dodawać do woli. Czyli w 2016 r. - zawodnik U21 to zawodnik urodzony po 1 stycznia 1995 r., co potwierdzają składy drużyn z tego sezonu. A w 2017 - urodzony po 01.01.1996. Chociaż jeśli dysponujesz oficjalnymi regulacjami Lega Calcio to możesz podrzucić, mogłem coś pomieszać.

@down: to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na LM są nam potrzebni tacy gracze jak De Sciglio czy Rincon. Mimo wszystko w Europie możemy zagrać 13 spotkań, we Włoszech ponad 40.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2017, 21:29 przez matekkuba, łącznie zmieniany 1 raz.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 maja 2017, 21:24

Ale panowie, co tam przepisy odnośnie SerieA, gdy te rozgrywki i tak mamy raczej zaklepane w przyszłym sezonie. Wszystkim chyba chodzi gównie o wzmocnienie naszej kadry w kontekście walki w Europie, bo te rozgrywki są priorytetowe. A tutaj przepisy są jasne: 21 zawodników + 4 wychowanków. Ja po prostu myślę, że te plotki o skrzydłowych są trochę naciągane, tzn. może rzeczywiście interesujemy się kilkoma graczami, ale przyjdzie tylko jeden gracz na tę pozycję. Ewentualnie odejście Pjacy, zakończenie kariery przez Barzagliego lub zastąpienie Asy Spinazzolą zwolni miejsce dla kolejnego gracza w formacji ofensywnej. I tyle. Ja na fajerwerki nie liczę, ale jeśli ktoś marzy o jednoczesnym zakontraktowaniu Douglasa Costy, Balde KEeity i Schicka w miejsce sprzedanego Leminy, to się rozczaruje. A na forum takich userów jest pełno, a potem we wrześniu będzie płacz, że Marotta nam skopał mercato, bo pozyska tylko jednego skrzydłowego, gdy całe forum mówiło o trzech :whistle:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 maja 2017, 21:29

Poulinho pisze:To pogadaj z moderatorami nie ze mną. A jeśli Ci to tak bardzo przeszkadza załóż osobny temat do newsów i do gdybań.
A nie lepiej po prostu uświadomić ludziom pewne rzeczy zamiast od razu płakać do nie mających czasu moderatorów? Osobny temat do newsów kiedyś był z tego co kojarzę :)

Kuźwa z tymi grającymi i niegrającymi połówkami faktycznie może być coś na rzeczy.

Właśnie sprawdzam stronę http://www.figc.it ale im więcej czytam, tym bardziej się już gubię :D
matekkuba pisze:Chociaż jeśli dysponujesz oficjalnymi regulacjami Lega Calcio to możesz podrzucić, mogłem coś pomieszać.
http://www.legaseriea.it/uploads/defaul ... e_rose.pdf

Bardziej oficjalnych już chyba nie ma :D Jeśli ktoś ogarniający język włoski miałby czas i ochotę przetłumaczyć, aby rozwiać wątpliwości. Zapraszam ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 25 maja 2017, 22:14

W kwestii U21 (punkt 2.):
jeśli zawodnik 31 grudnia 2015 roku nie miał ukończonych 21 lat MOŻE zostać zgłoszony jako dodatkowy (poza kadrą 25 graczy) w sezonie 16/17.

W kwestii wychowanków:
nie znalazłem w tych wytycznych żadnej informacji. Może (domysły) nikt tego nie chciał rozdrabniać, współwłasności były już zniesione w tamtym okresie. Albo źle szukam ;).


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 maja 2017, 06:45

Tak z ciekawości sprawdziłem status Spinazzola, to wiele osób powołuje się na niego jako naszego wychowanka, a w rzeczywiatości jest on traktowany jako nasz wychowanek tylko według przepisów obowiązujących w SerieA (casus Ruganiego). W Lidze Mistrzów będzie musiał być zgłoszony jako normalny zawodnik (w ramach limitu 21 osób), więc to moim zdaniem znacząco zmniejsza jego możliwości na transfer do nas.


matekkuba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 stycznia 2007
Posty: 436
Rejestracja: 16 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 maja 2017, 07:06

Faktycznie, cały czas myślałem, że to nasz zawodnik od dziecka, ale on przyszedł ze Sieny. Dobrze wiedzieć.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2018, 20:22

matekkuba pisze:Faktycznie, cały czas myślałem, że to nasz zawodnik od dziecka, ale on przyszedł ze Sieny. Dobrze wiedzieć.
To nie ma znaczenia czy przyszedł, tylko musi przez 3 lata do 21 roku życia grać w klubie, którego wychowankiem potencjalnie ma się stać. Tak więc przykładowo taki Coman, gdyby został nadal w Juventusie, miałby status wychowanka.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 15:17

Odrzuciłem Perina, Matuidiego, Khedirę, Pjacę, Cuadrado, Higuaina i Mandzukicia.

Przepisy: https://www.uefa.com/uefachampionsleagu ... 00510.html , https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Do ... WNLOAD.pdf

Szczęsny, Buffon, Pinsoglio

Chiellini, De Ligt, Bonucci, Demiral, Rugani

Cancelo, Sandro, Pellegrini, De Sciglio

Pjanić, Can, Ramsey, Rabiot, Bentancur

Ronaldo, Dybala, Costa, Bernardeschi, Kean

Przy tej kadrze mamy 2 wolne miejsca na LM z czego 1 chyba zajmie Icardi. Dobrze liczę?


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 17:01

A Giorgio to nie jest jako nasz wychowanek?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 17:22

Nie jest. Przyszedł w 2005 z Violi w wieku 20 lat.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 17:23

Adrian27th pisze:A Giorgio to nie jest jako nasz wychowanek?
Nie jest naszym wychowankiem. Do nas przyszedł w wieku 21 lat.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 18:25

jackop pisze:Przy tej kadrze mamy 2 wolne miejsca na LM z czego 1 chyba zajmie Icardi. Dobrze liczę?
Chyba niekoniecznie - Kean to ciągle kadra B a my te wolne miejsca mamy ale tylko na wychowanków jeśli nic się nie zmieniło z poprzednimi latami


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2019, 18:31

Liczyłem jak zwykle ze wzoru: 25 kadra = 17 bez ograniczeń + 8 (maks. 4 wychowanych w Italii + maks. 4 wychowanych w klubie). Kean tak jak napisałeś z Listy B.

Teraz tak patrzę i chyba nie policzyłem Pellegriniego, także z Icardim będzie komplet, czyli 21 + Kean + Pinsoglio o ile właściwie interpretuję przepisy.
Adrian27th pisze:Znaczy przyszedł z Livorno, a nawet z Romy.

Viola miała go już kupionego z nami.
Możliwe, rzuciłem tylko okiem na TM ;)
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2019, 00:59 przez jackop, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 lipca 2019, 00:46

jackop pisze:Nie jest. Przyszedł w 2005 z Violi w wieku 20 lat.
Znaczy przyszedł z Livorno, a nawet z Romy.

Viola miała go już kupionego z nami.


Pytam czy nie jest traktowany jako wychowanek, ale zakładam że tak nie jest.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 21 lipca 2021, 13:08



Dziwne żeby miała więcej skoro wciąż obowiązują te same przepisy - 21+4 :prochno: Jedynym wychowankiem na LM jest Pinsoglio + Rugani na Serie A jeśli zostanie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany