Mercato - typer - [tylko DYSKUSJA]

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dempsej

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2012
Posty: 204
Rejestracja: 09 grudnia 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 17:37

Również podejmę się próby wytypowania kilku ruchów Beppe
1. Berardi (PEWNIAK)
2. Saponara
3. Oscar
4. Widmer
5. Pastore
6. Cavani
7. Witsel
8. Vrsaljko
9. Nasri

Odejścia:
10. Asamoah
11. Morata
12. Padoin


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 18:47

Ja jeszcze z takim zapytaniem formalnym? Choć wiadomo, że to tylko pewien rodzaj zabawy i nie należy tego brać aż tak dosadnie. Aczkolwiek jeśli jest punktacja także powinny być też ustalone chyba jakieś zasady określania miejsc dla poszczególnych użytkowników. O co mi chodzi? Konkretnie o to, że jest duże prawdopodobieństwo, że dwóch albo nawet i więcej użytkowników może mieć taką samą liczbę pkt. (przeważnie tu chodzi o tych co zdobędą ich najwięcej). W regulaminie chyba nie są przewidziane konkretne zasady ustalania miejsc, a więc czy w takim przypadku tytuł tego powiedźmy "króla mercato" przyznawany byłby kilku użytkownikom :roll:? Bo jeśli nie to w takim razie o ustaleniu ostatecznej kolejności proponowałbym datę wpłynięcia typowania to znaczy wyższe miejsce miałby ten, którego typy wysłane byłyby wcześniej. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest rozwiązaniem logicznym.

Tak jeszcze odnośnie tych transferów z klubu to choć nie zaryzykowałem w swoich typowaniach to jednak wg mnie może odejść któryś z trzech zawodników. Mianowicie chodzi mi tu o Pogbę ( tu może być duże prawdopodobieństwo) ale też, któryś z dwójki Bonucci lub Marchisio. Nie mniej jednak mam nadzieję, ze wszyscy trzej zostaną z nami na następny sezon i pomogą znowu dobrze zaprezentować się w najważniejszych europejskich rozgrywkach :)


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 20:13

zbysioJuve pisze:Konkretnie o to, że jest duże prawdopodobieństwo, że dwóch albo nawet i więcej użytkowników może mieć taką samą liczbę pkt. (przeważnie tu chodzi o tych co zdobędą ich najwięcej). W regulaminie chyba nie są przewidziane konkretne zasady ustalania miejsc, a więc czy w takim przypadku tytuł tego powiedźmy "króla mercato" przyznawany byłby kilku użytkownikom :roll:? Bo jeśli nie to w takim razie o ustaleniu ostatecznej kolejności proponowałbym datę wpłynięcia typowania to znaczy wyższe miejsce miałby ten, którego typy wysłane byłyby wcześniej. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie jest rozwiązaniem logicznym.
Sluszna uwaga i madra propozycja. Tez uwazam, ze to uczciwe, w zwiazku z tym dodaje kolejny punkt do regulaminu.

Przy okazji, co sadzicie o tym aby wydluzyc mozliwosc skladania wlasnych list transferowych do konca maja?


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 20:55

Pod koniec maja niektóre transfery mogą być już niemal pewne, że pozostaje tylko ich formalne ogłoszenie przez klub, w związku z tym typ "pewniak" w naszej mini zabawie można będzie ustrzelić w dziecinny sposób, szczególnie tym uczestnikom, którzy zatypują jako ostatni przed ustalonym trade-deadline.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 21:26

Pomysł na zabawę przedni i niezależnie od reguł chętnie wezmę w niej udział, natomiast uważam, że aby test na janusza mercato był 'true pro' i faktycznie pokazywał umiejętność przewidywania ruchów transferowych, potrzebne jest wprowadzenie ujemnych punktów za nietrafione strzały. Wówczas wśród łasych na punkty wyeliminowane zostałoby suche kalkulowanie, a poszczególne listy transferowe byłyby bardziej szczere (bo teraz, patrząc na ich treści, mam spore wątpliwości czy właśnie takie są). Przy wprowadzeniu ujemnych punktów w cenie byłoby umiejętne odsiewanie zwykłych plotek od realnych działań i pójście w stronę jakości strzałów, a nie ilości. Przy obecnych regułach zwyczajnie opłaca się iść za mainstreamem. Co do wydłużania terminu składania swoich typów, moim zdaniem to zły pomysł, co trafnie uargumentował kolega wyżej.

Czy ktoś podziela mój pogląd, czy lepiej nie kombinować i zostawić regulamin zabawy w takiej formie jak jest obecnie?


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 21:55

pumex pisze:Czy ktoś podziela mój pogląd, czy lepiej nie kombinować i zostawić regulamin zabawy w takiej formie jak jest obecnie?
Ja podzielam, z tym, że nie wiem czy odejmowanie tych, analogicznie jak do trafionych transferów, 4 pkt za każdy nietrafiony strzał nie byłoby zbyt drastyczne. Jakby nie było Marotta ma pod obserwacją, a przynajmniej tak można wywnioskować po plotkach i informacjach, sporo zawodników i pewnie też wielu kolejnych jeszcze się przewinie przez media, więc zbyt surowo złych strzałów bym nie karał bo zwyczajnie łatwo się w tym przewidywaniu przyszłości pomylić. Może tak -2 pkt za każdy nietrafiony strzał?


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 22:01

vitoo pisze:
pumex pisze:Czy ktoś podziela mój pogląd, czy lepiej nie kombinować i zostawić regulamin zabawy w takiej formie jak jest obecnie?
Ja podzielam, z tym, że nie wiem czy odejmowanie tych, analogicznie jak do trafionych transferów, 4 pkt za każdy nietrafiony strzał nie byłoby zbyt drastyczne. Jakby nie było Marotta ma pod obserwacją, a przynajmniej tak można wywnioskować po plotkach i informacjach, sporo zawodników i pewnie też wielu kolejnych jeszcze się przewinie przez media, więc zbyt surowo złych strzałów bym nie karał bo zwyczajnie łatwo się w tym przewidywaniu przyszłości pomylić. Może tak -2 pkt za każdy nietrafiony strzał?
Nadal chyba za dużo. Wyjdzie na to, że na podium wpadnie np Lord Juve, bo nie brał udziału w grze -0 pkt. Reszta na minusie.
Moim zdaniem -1pkt byłoby ok.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 22:16

Nie chcę naciskać ;) Chodzi mi jedynie o to, żeby docenić również tych, którzy trafnie wytypują sytuację, w której kandydat X, mimo nachalnego łącznia go przez media z Juve, NIE trafi do klubu.

Piszę na swoim przykładzie. Mianowicie uważam, że piłkarz X ostatecznie nie dołączy do naszego klubu, ale mimo to zwyczajnie nie opłaca mi się go pomijać przy możliwości oddania aż 12-tu strzałów. Za trafne pominięcie go na swojej liście nijak nie zostanę nagrodzony w stosunku do innych, którzy zawarli dane nazwisko X w swoim zestawieniu. Niech za konkretny przykład posłuży zeszłoroczny casus Draxlera - myślę, że większość pamięta do czego nawiązuję ;)

Tak przeglądam sobie opublikowane już listy i absolutnie nie dostrzegam w nich szczerości, a zwykłą kalkulację. Czy ktoś naprawdę wierzy, że pozyskamy jednocześnie zestaw: Berardi, Cavani, Benatia, Gundogan, Saponara? Albo Cavani, Saponara, Mkhitaryan, Candreva, Calhanoglu :prochno: Albo Berardi, Oscar, Saponara, Mychitarian ? :prochno: Przecież tu jeden wyklucza drugiego - czysta kalkulacja ze strony autora a nie przemyślane postawienie na konkretne kandydatury. Imo, jeśli chcemy tego uniknąć i bawić się na poważnie, to -1pkt czy -2pkt tego nie zmienią. Co innego 1:1 czyli +4 za dobry strzał i -4 za zły strzał przy minimalnej liczbie strzałów np 5 czy 6.


Obrazek
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1765
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 22:34

pumex, moim zdaniem 1:1 jest jednak zbyt drastyczne. To się może skończyć tak, że 3/4 forumowiczów będzie mocno na minusie, a o pierwsze miejsca będzie walczyć niewielka garstka użytkowników, którzy codziennie śledzą temat o mercato albo czytają wszystkie nowinki od Di Marzio i Agrestiego. ;) To się może skończyć trochę zabiciem rywalizacji i zabawy, przynajmniej dla większości użytkowników.

Punkty ujemne są jak najbardziej w porządku tak czy inaczej. Można by ewentualnie dać te -1/2 pkt za pudło + kilka "bonusowych" (;)) za, na przykład, każde kolejne 4 czy 6 błędnych typów.


ReinerJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 marca 2010
Posty: 333
Rejestracja: 06 marca 2010

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 22:44

Zrobił się trochę bałagan, dlatego myślę, że najlepszym wyjściem będzie potraktowanie tego tematu jako wersji testowej tej zabawy, gdzie będzie można wymienić się uwagami i pomysłami. Przykładowo do 15.04, wtedy Jakku założy oficjalny temat zabawy, gdzie nie będzie już miejsca na uwagi i zmiany i puścić zabawę do końca kwietnia(koniec maja to zdecydowanie za późno moim zdaniem).


:juve:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 23:01

Koniec maja to termin, w którym przynajmniej jeden transfer do klubu i jeden z klubu, będą już tylko czekać na oficjalkę, więc zostałbym jednak przy kwietniu.


JBł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 grudnia 2015
Posty: 133
Rejestracja: 06 grudnia 2015

Nieprzeczytany post 11 kwietnia 2016, 23:11

ReinerJuve pisze:Zrobił się trochę bałagan, dlatego myślę, że najlepszym wyjściem będzie potraktowanie tego tematu jako wersji testowej tej zabawy, gdzie będzie można wymienić się uwagami i pomysłami. Przykładowo do 15.04, wtedy Jakku założy oficjalny temat zabawy, gdzie nie będzie już miejsca na uwagi i zmiany i puścić zabawę do końca kwietnia(koniec maja to zdecydowanie za późno moim zdaniem).
Podzielam! Jest tutaj wprawdzie wiele już zgłoszeń, ale występują one na zmianę z uwagami i sugestiami. Również uważam, że nowy temat, w którym regulamin nie będzie miał prawa się zmienić i każdy post - nie będący zgłoszeniem jest usuwany, powinien zostać założony. :)


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2016, 00:27

Też jestem za terminem do końca kwietnia, bo na koniec maja to 2/3 transfery mogą być już niemal pewne i czekać tylko na oficjalne ogłoszenie (vide casus Dybali z zeszłego mercato)


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2016, 01:47

Sam miałem nawet proponować jakieś ujemne punkty, bo przy obecnych zasadach skończy się na kilku/kilkunastu osobach ( w zależności od liczby uczestników ) z tą samą zdobyczą punktową.
Osobiście widziałbym to tak: pierwsza pomyłka w każdej z sekcji, byłaby darmowa, a kara za kolejne rosłaby progresywnie ( czyli -1 za drugą pomyłkę, -2 za trzecią itp. - w sumie to regresywnie w tym wypadku :prochno: ). Oczywiście pomyłka przy pewniaku też powinna być karana podwójnie ( przy kilku błędach, powinno decydować miejsce na liście ).
Może jakiś mod mógłby przenieść te dywagacje do nowego tematu, a zostawić tylko typy?
vitoo pisze:pumex, moim zdaniem 1:1 jest jednak zbyt drastyczne. To się może skończyć tak, że 3/4 forumowiczów będzie mocno na minusie, a o pierwsze miejsca będzie walczyć niewielka garstka użytkowników, którzy codziennie śledzą temat o mercato albo czytają wszystkie nowinki od Di Marzio i Agrestiego. ;) To się może skończyć trochę zabiciem rywalizacji i zabawy, przynajmniej dla większości użytkowników.
A co w tym złego? Sztuczne wyrównywanie szans jest jeszcze gorsze. To trochę tak, jakby do Seria A dać Izolatora Boguchwała i ustalić takie zasady rozgrywek, by ten miał jak największe szanse na wysokie miejsce - tylko dlatego, bo są słabi, a ich kibicom zepsuje zabawę, jak każdy z zespół powiezie ich dwucyfrówką.
Dlatego jak ktoś analizuje mercato każdego dnia, to ma przewagę. Zresztą nikt nikomu nie każe wykorzystywać wszystkich miejsc, można wytypować mniejszą ilość zawodników. Jak ktoś zaryzykuje, to jego sprawa i taktyka.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 12 kwietnia 2016, 06:39

Widzę, że pojawiło się sporo propozycji odnośnie tej naszej zabawy. Wg mnie kilka bardzo rozsądnych. Ja bym to tak uporządkował:

1. Wiadomo pkt. za prawidłowe transfery zostawić.
2. Zgodnie z propozycją co po niektórych odnośnie pkt. ujemnych za nietrafiane transfery wypośrodkować tzn. za nietrafiony do klubu (-2 pkt), za nietrafiony z klubu (-1 pkt.). Mi się wydaje, że propozycja z odejmowaniem (-4 pkt.) może jeszcze bardziej spłaszczyć tabelę.
3.Podzielałbym też zdanie RaineraJuve co do założenia nowego tematu około 15.04 gdzie nie byłoby już w nim żadnych uwag ( te w razie czego tutaj można byłoby składać) a oddawane byłyby w nim tylko same typy. Posunąłbym się też do tego, że oddany typ byłby już ostateczną decyzją użytkownika i nie można byłoby go już edytować. Wszak tylko to jest swojego rodzaju zabawa.
4. Odnośnie zakończenia typowań to też uważam, że koniec maja może być, już takim terminem, ze niektóre transfery będą bankowo znane. Także ja bym zostawił 30.04, ewentualnie jakieś małe zahaczenie maja.
5. No i wiadomo o kolejności w przypadku takich samych zdobyczy decydowałaby data zgłoszenia poszczególnych typów.

Takie są moje propozycje, choć wiadomo zaakceptuję każde włącznie już tu z obecnymi bez żadnej zmiany.


Zablokowany