Mercato - typer - [tylko DYSKUSJA]

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 30 kwietnia 2016, 23:25

26 dałem post w którym jest Lemina. Cała zabawa miała wystartować wcześniej. Teraz przez czyjąś opieszałość mam tracić pewne punkty?


Zawidowianin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 908
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 01:25

Marat87 pisze:26 dałem post w którym jest Lemina. Cała zabawa miała wystartować wcześniej. Teraz przez czyjąś opieszałość mam tracić pewne punkty?
Tak.

Zawsze możesz jednak stworzyć swoją zabawę z własnym regulaminem, w ktorej nie stracisz pewnych punktów.


onliforpipul
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 01:36

No już, dobrze, dobrze, nie zabiorę ci wygranej, bo po prostu nie będę grał w takim wypadku. Nie przeczytałem regulaminu w pierwszym poście nowego tematu, bo zrobiłem to wcześniej, dlatego przeoczyłem tego Leminę, nie miałem zamiaru nikogo oszukać.


panlider

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2008
Posty: 1627
Rejestracja: 05 października 2008

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 11:10

Dla mnie to też jest kabaret, że stworzono nowy temat i trzeba było ponownie podać swoje typy. Gdybym tego dzisiaj przez przypadek nie zauważył, to w ogóle wypadłbym z gry.
Pomijam już fakt, iż w tej chwili są trzy tematy dotyczące typera (stary i dwa nowe)...


"Vincere Non È Importante È L'Unica Cosa che Conta"
rammstein pisze:dobrze, że nikt nie zakładał tematu "Polskie kluby w rozgrywkach europejskich 2017/2018" :D
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 15:42

Nie ma co narzekać i marudzić, mleko się rozlało, wiekszosc osob byla za tym, zeby jeszcze raz rozpocząć zabawę ze zmienionymi zasadami. Tak wiec tez zrobiłem. Tematy dotyczące Typera są dwa, a nie trzy (tak gwoli ścislosci, a propos Twojej wypowiedzi panlider).

Przykro mi Maracie, ze nie dostaniesz punktow za Lemine, ale to tylko zabawa. Nie ma zadnych nagrod, tryumfator nie wygrywa wczasów na Majorce ani niczego innego. Jesli chcesz sie obrazac i nie brac udzialu w typerze, oczywiscie Twoje prawo, ale polecalbym wyluzować.

To tylko typer mercato na forum JuvePoland ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 18:04

Pewnie, że to tylko zabawa, a ja się przecież na nikogo nie obrażam ;) Po prostu mi się to nie podoba, bo miałem pewniaka ( którego podałem na liście wcześniej ) i tracę punkty, bo przez ponad tydzień nikt nie założył tematu, gdzie wystarczyło tylko wkleić już gotowy regulamin ( co zajmuje dosłownie 5 minut, albo i nawet nie ). Także peace and love, nie ma żadnego problemu. :)


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 20:29

Panowie nie ma się specjalnie o co kłócić. Jednak jeżeli chodzi o mnie to ja bym uznał te typy Marata87. Wiadomo, że był pewien zastój związany z ostatecznym regulaminem i zaczęciem wszystkiego od nowa w nowym temacie, a kolega wyraźnie zaznaczył, że te typy, które prognozuje były zaliczone na poczet nowego regulaminu. Gdybym wiedział, który ma być tym ostatecznym i był do tego upoważniony sam bym go wkleił. Jednak wiadomo ostateczne decyzje do kogo miały należeć. Także Jakku ja bym jednak w tym przypadku był liberalny i uznał te typy i tego Leminę. Sęk w tym, ze zarówno wcześniej jak wiadomo i teraz już nikt nie może tego Leminy zaznaczyć a to by dawało punkty razy 2. Jednak w tym akurat przypadku odstąpił bym od regulaminu z punktu już nie wiem dokładnie, którego, ale mówiącego o tym, ze gdy ktoś jako jedyny wytypuje zawodnika punkty mnoży się razy dwa i po prostu dałbym tylko 4pkt. za sam trafny typ. To tak żeby w pewien sposób doprowadzić do kompromisu z jednej i drugiej strony (jakku, Marat). Oczywiście jeśli jedna i druga strona nie miałby nic przeciwko.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 22:23

Jak dla mnie to trochę przesada z tym przyznawaniem punktów. Przecież nawet jakby temat był założony tydzień temu to i tak termin zgłaszania swoich typów miał obowiązywać co najmniej do 30 kwietnia (do tego dnia także można było edytować posty). Dlatego nawet po ogłoszeniu transferu Leminy był czas na to, ażeby edytować post i dodać Leminę do transferów do klubu. To w takim przypadku punkty byłyby dodane tym osobom, które później edytowały swój typ, czy też nie? A co się stanie, jeśli dajmy na to w poniedziałek lub we wtorek zostanie ogłoszony oficjalnie kolejny transfer? To ten nowo zakontraktowany piłkarz dalej będzie wliczany do punktacji? To byłaby chyba przesada, bo każdy mógłby edytować swój post i dodać ten transfer do swojej listy.

Dlatego dla mnie jest rzeczą oczywistą, że jeśli w trakcie trwania zabawy jakiś transfer zostanie oficjalnie ogłoszony, to nie może on być brany pod uwagę przy obliczaniu końcowej punktacji.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 01 maja 2016, 22:52

Dzięki Zbysio za poparcie, ale to chyba jednak nie miałoby sensu. Zawsze ktoś może napisać, że też chciał dać Leminę, ale czekał na odpowiedni temat i jemu też należy zaliczyć.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 02 maja 2016, 07:25

Yaro417 pisze:Dlatego dla mnie jest rzeczą oczywistą, że jeśli w trakcie trwania zabawy jakiś transfer zostanie oficjalnie ogłoszony, to nie może on być brany pod uwagę przy obliczaniu końcowej punktacji.
Właśnie dobrze mówisz, jednak jak dla mnie mógłby być brany pod uwagę pod jednym warunkiem. Pod warunkiem, ze raz wysłanych typów nie można już edytować a o, którą to opcję optowałem i warto się nad nią zastanowić podczas następnej edycji tej zabawy (o ile w ogóle ona będzie). Oczywistą rzeczą byłoby też to, że po ogłoszeniu oficjalnego transferu (jak to jest teraz w przypadku Leminy) jak najbardziej nie można byłoby oddawać już swoich typów właśnie na to nazwisko czy powiedzmy jakieś inne ogłoszone oficjalnie podczas trwania zabawy. I dlaczego miałoby się nie przyznawać punktów osobom, które wcześniej wskazały tą kandydaturę jak to jest obecnie w przypadku Marata? Także jak dla mnie w następnej edycji, po pierwsze brak możliwości edycji a po drugie w przypadku ogłoszenia oficjalnego transferu na daną kandydaturę nie można już oddawać typów, nie mniej jednak jak najbardziej byłaby ona zaliczana osobom, które wskazały ja wcześniej jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem. Mi się wydaje, że tak byłoby chyba najsprawiedliwiej bo tak jak mówisz Yaro nie wiadomo teraz czy w przypadku ogłoszenia jeszcze jednego oficjalnego transferu podczas trwania zabawy to nazwisko brane byłoby do punktacji czy już nie? Jeśli jednak tak to chyba każdy miałby pewne punkty z tej kandydatury lecz jednak trochę pokrzywdzeni byliby Ci co wskazywali ją wcześniej jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem.

No i w takim przypadku szkoda Marata, zawsze to jedna osoba mniej biorąca udział w typowaniu.


zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 05 maja 2016, 06:31

kamil-8853 podając swoje typy pisze:Z klubu :
- Neto
- Caceres
- Cuadrado
- Asamoah
- Pereyra
- Zaza
- Morata

Do klubu
- Marchetti
- Benatia
- Feghouli
- Vrsaljko
- Saponara
- Oscar
- Ibrahimovic <--- Pewniak
Wyciąg z regulaminu:

Kod: Zaznacz cały

3. Na liście należy zamieścić od minimum 6 do maximum 12 nazwisk w dowolnej konfiguracji z/do klubu. 
Podałeś kolego 14 nazwisk! Nie wiem czy to celowa zagrywka i będzie edycja, jednak jeśli chcesz brać udział w końcowym podsumowaniu musisz co najmniej dwa odrzucić.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 maja 2016, 12:33

Uwazam, ze nie ma co juz kombinowac ;-). W nastepnej edycji wszystko juz pewnie pojdzie sprawniej. Przynajmniej mam taka nadzieje.

A Marata zachecam mimo wszystko do wystawienia wlasnych typow, mimo tego nieszczesnego Leminy ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 07 maja 2016, 14:02

Widzę, ze niektórzy na swoich listach umieszczają także Caceresa, że odejdzie. To chyba jest błąd i raczej on nie będzie uwzględniony? Nie przedłużono z nim chyba kontraktu czy mnie coś ominęło? Co innego gdyby podpisał nowy kontrakt i został w klubie.


Spadino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2010
Posty: 202
Rejestracja: 05 grudnia 2010

Nieprzeczytany post 07 maja 2016, 18:00

2. "Lista transferowa" jest lista zawierajaca pilkarzy, ktorzy wedlug uzytkownika odejdą z Juventusu oraz zasilą Starą Damę. Oczywiscie chodzi o okres najblizszego letniego okienka transferowego. Do listy nie wliczają się pilkarze druzyn mlodziezowych, gracze powracajacy z wypozyczen, wypozyczani przez klub (przypadki Lealiego, Mattiello, etc.), gracze z konczacym sie kontraktem (w przypadku transferow z klubu - vide np. Martin Caceres). Jak najbardziej punktowane za to bedą wypozyczenia do klubu (przypadki podobne do Cuadrado, etc.), o ile pilkarz znajdzie sie w skladzie pierwszej druzyny na sezon 2016/2017. Wykupienia/ponowne wypozyczenia graczy bedacych czlonkami obecnej kadry nie są punktowane. W przypadku kazdego transferu ostatecznym weryfikatorem jest oswiadczenie na oficjalnej stronie klubu.

Wielu użytkowników w swoich typach umieszcza w transferach OUT Caceresa i Cuadrado, a według tego zapisu w regulaminie ci piłkarze się nie wliczają.


JUVE PER SEMPRE!
zbysioJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 września 2013
Posty: 1190
Rejestracja: 22 września 2013

Nieprzeczytany post 07 maja 2016, 19:14

konradrom pisze:2. "Lista transferowa" jest lista zawierajaca pilkarzy, ktorzy wedlug uzytkownika odejdą z Juventusu oraz zasilą Starą Damę. Oczywiscie chodzi o okres najblizszego letniego okienka transferowego. Do listy nie wliczają się pilkarze druzyn mlodziezowych, gracze powracajacy z wypozyczen, wypozyczani przez klub (przypadki Lealiego, Mattiello, etc.), gracze z konczacym sie kontraktem (w przypadku transferow z klubu - vide np. Martin Caceres). Jak najbardziej punktowane za to bedą wypozyczenia do klubu (przypadki podobne do Cuadrado, etc.), o ile pilkarz znajdzie sie w skladzie pierwszej druzyny na sezon 2016/2017. Wykupienia/ponowne wypozyczenia graczy bedacych czlonkami obecnej kadry nie są punktowane. W przypadku kazdego transferu ostatecznym weryfikatorem jest oswiadczenie na oficjalnej stronie klubu.

Wielu użytkowników w swoich typach umieszcza w transferach OUT Caceresa i Cuadrado, a według tego zapisu w regulaminie ci piłkarze się nie wliczają.
Konrad, Ty zacytowałeś regulamin z tego tematu a obowiązujący jest w pierwszym poście tematu "Tylko Typy" i z niego wynika:

Kod: Zaznacz cały

10. Piłkarze powracający do klubu z wypożyczenia &#40;dotyczy sprzedaży i zakupów&#41; oraz piłkarze z kończącym się kontraktem &#40;dotyczy sprzedaży&#41; nie będą punktowani. 
 11. Piłkarze wypożyczeni do klubu w poprzednim sezonie mogą być brani pod uwagę zarówno przy transferach do klubu &#40;zakupy&#41; jak i z klubu &#40;sprzedaże&#41;. 
Także piłkarze, którzy byli w tym sezonie wypożyczeni do klubu (Lemina choć już przyp. nieaktualny czy Cuadrado mogą być brani pod uwagę w obu przypadkach. Jednak przypadek Caceresa, któremu kończy się kontrakt raczej chyba już nie jeśli chodzi o odejścia. Szczerze mówiąc nie wiem czy byłby Martin punktowany jeżeli przedłużyłby kontrakt a ktoś dałby go w transferach do klubu :think: ?

Swoją drogą konradrom dobrą taktykę obrałeś, jak wypali możesz zostać zwycięzcą tej zabawy :)

Panowie co tak mało tych typów? Już tylko ponad doba została do końca. Nie ociągać się i typować, a szczególnie Ci nasi forumowi eksperci od spraw mercato :) ;) [/b]


Zablokowany