Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 11:17

Oby z Witselem było tak jak piszesz.

Mandragora ma chyba zbyt małe doświadczenie w Serie A żebyśmy go zostawili. Musiałby naprawdę pokazywać kozackie umiejętności. Z Matiello nie wiążę już sporych nadziei. Jak grał to pokazywał się z dobrej strony, nadawał się zarówno na bocznego obrońcę, jak i wahadłowego. Do tego ogarniał obie flanki. Jeśli podniesie się z serii tych kontuzji to będę dla niego pełen szacunku.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 14:36

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
szczypek pisze:Marotta nie powinieneś sprzedawać Pogby, ale kupić jakąś gwiazdę. Nie wiem jak ją powinieneś kupić, bo przecież najlepsze kluby nie sprzedają najlepszych zawodników.
No tyle że w niektórych klubach największe gwiazdy futbolu NIE SĄ pierwszymi wyborami - patrz James, wcześniej Alexis Sanchez, wcześniej Ozil.
Gdyby to były największe gwiazdy futbolu grałyby w podstawowym składzie, a skoro nie grali/nie grają to znaczy że byli/są tam jeszcze większe gwiazdy futbolu, czyż nie? Więc nie są to największe gwiazdy, a jedynie większe. Podam Ci też przykłady, które totalnie zaprzeczają Twojej teorii jak Ronaldo, Kroos, Di Maria, Kaka, Ibrahimovic, Zidane. Zawodników się sprzedaje i kupuje bez względu na ich pozycje w zespole, tak było, jest i będzie.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:W pierwszej kolejności powinien zostać Morata! Konkurencyjny zespół który pozbywa się największych gwiazd :ok:
Czyli duet Morata - Dybala byłby dla nas lepszy niż Higuain - Dybala? Litości, Morata nie był u nas największą gwiazdą, nie był nawet na drugim czy piątym miejscu.

Wyczuwam nowego kandydata do mojego rankingu.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3852
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 15:02

szczypek pisze:Gdyby to były największe gwiazdy futbolu grałyby w podstawowym składzie, a skoro nie grali/nie grają to znaczy że byli/są tam jeszcze większe gwiazdy futbolu, czyż nie? Więc nie są to największe gwiazdy, a jedynie większe. Podam Ci też przykłady, które totalnie zaprzeczają Twojej teorii jak Ronaldo, Kroos, Di Maria, Kaka, Ibrahimovic, Zidane. Zawodników się sprzedaje i kupuje bez względu na ich pozycje w zespole, tak było, jest i będzie.
Po pirwsze Często jest to widzi misie trenera kogo wystawia, po drugie niektóre gwiazdy gniją na ławkach wielkich klubów - James, Isco. Można było ściągnąć też Topa z wielkiego klubu, niekoniecznie z Top3 - Sanchez z Arsenalu, lub z PSG - Di Maria - nawet tak daleko nasz zarząd nie sięga. Skoro mamy być obok Barcy, Realu M. Bayernu - no a nie potrafiliśmy wyrwać Moraty. Mercato może i dobre, ale na poziomie Top 10 - nie na poziomie ścisłej elity - chyba że wam to wystarczy?
Transfery z Serie A głównie, z Chorwacji, wypożyczenia niechcianych, jeden za free - to nie jest to czego oczekuje od zarządu.
Twoje nazwiska: C. Ronaldo - no i niestety Manchesterowi się to nie opłaciło, Kroos był błędem Bayernu, Di Marie wypchnął Bale - potem James, No a na odejściu Zidane zyskał on i Real Madryt - rok po odejściu wygrał CL.
My nie byliśmy wtedy w Top3 - wylatywaliśmy z CL dość szybko.
Można sprzedać Topowego piłkarza, jeżeli na jego miejsce masz lepszego. Odejście Pogby, wcześniej Vidala jasno pokazuje - że Daleeeeeeeeko nam do Top3.

szczypek pisze:Czyli duet Morata - Dybala byłby dla nas lepszy niż Higuain - Dybala? Litości, Morata nie był u nas największą gwiazdą, nie był nawet na drugim czy piątym miejscu.
Dobra, ale dla mnie Morata + Pogba > Higuain + Pjanic. No i słowa o tym że nie pozbywamy się największych gwiazd są prawdą! To też jest sygnał dla futbolowego świata!


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 15:24

Skoro nie można zbanować tego terrorysty powyżej, to może chciaż da się włączyć opcję by nie wyświetlało mi jego postów? Cokolwiek. Niech ktoś neutralny przeczyta te jego głupoty, a później przekaże dalej, ban za negatywne czynniki opiniotwórcze również nie wchodzi w grę?

Żeby nie było OT, to wczoraj wyczytałem, że Barcelona jest niezadowolona z Aleixa Vidala i rozważa możliwość pozyskania Lichtsteinera. Łakomy kąsek, bo od wiosny do grania w UCL.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 19:43

właśnie Vinci może wiesz jak to jest, czy jeśli zawodnik jest zgłoszony do LE ( np. Brozo) albo do LM ale nie gra ( przyjmijmy Matuidi) to możemy ich ew. przy pozyskaniu zglosić do LM na wiosnę?

Marzy mi się wyciągniecie Brozo, Matuidiego i Witsela za groszę. Ale za jakies wymianki z dopłatami typu Lichy plus 10 baniek za Brozo. itp. Wtedy Hernanes out, Lemina out, Kwadwo out i jedziemy...


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 20:35

Vincitore pisze:Skoro nie można zbanować tego terrorysty powyżej, to może chciaż da się włączyć opcję by nie wyświetlało mi jego postów? Cokolwiek. Niech ktoś neutralny przeczyta te jego głupoty, a później przekaże dalej, ban za negatywne czynniki opiniotwórcze również nie wchodzi w grę?
Jakby gosc mial troche honoru, to by sam przestal pisac na tym forum.

Robaku Nie za duzo zmian ? A w dodatku tylko Matuidi to gracz klasowy.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 20:38

Alex, ale imo my tak naprawdę potrzebujemy jednego top playera do pomocy Przy Markizu, Samim i Pjaniciu Matuidi wypełni nam lukę, a Brozo czy Witsel to będą zmiennicy, których zazdrościć może nam 3/4 europy.


Niestety do Sturaro mam mega słabość i nie potrafię myślęć o pozbyciu się tego grajka.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 20:43

Arbuzini pisze:
Jacky pisze:Oczywiscie przydalby sie tez jakis mlody prospekt do srodka pomocy, ale to juz naprawde melodia Lata2017 (a tak btw. wyprzedalbym wszystkich naszych watpliwej jakosci graczy, a w ich miejsce wzial Dahouda i Bazoera).
Rozegrałbym to inaczej. Sprowadzenie dwóch prospektów praktycznie blokuje karierę Mandragory i Sensiego w Juve. Wziąłbym tylko jednego z nich. Jednak co Włoch to Włoch. Taki to zostanie w klubie nawet jeśli ma grać w Serie B, a jest najlepszym bramkarzem globu.
Po czesci masz racje, ze Wloch moglby byc jednak najwierniejszy (szczegolnie w zestawieniu z Holendrem, ktory moze marzy o grze dla Utd.). Pamietam o Mandragorze, ale mam watpliwosci czy on u nas zostanie, zeby grac. Mysle, ze nasi gdzies go jeszcze wypozycza (czy to dobre, czy nie, to nie wnikam). Sensi faktycznie moglby byc ciekawym zastepca Pjanicia, chociaz jest troche knypkowaty (168cm/62kg).
Vincitore pisze:Barcelona jest niezadowolona z Aleixa Vidala i rozważa możliwość pozyskania Lichtsteinera. Łakomy kąsek, bo od wiosny do grania w UCL.
Ale kto lakomy: Licht dla nich, czy Vidal dla nas? :lol: Hiszpan bylby spoko, ale jako rezerwista, a wydaje mi sie, ze nasi beda celowac w Darmiana i to byc moze wlasnie juz w styczniu.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 884
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 20:49

Jak dla mnie to wciąż półśrodki. Nie udało się z Matuidim, w którego w pewnym momencie bardzo wierzyłem, ale popatrzymy na to z innej strony gość ma 29 lat i nie łapie się teraz do pierwszego składu PSG to ma być ten top, który jest nam potrzeby do pomocy, raczej nie. Witsel to dla mnie większa niewiadoma, gość wciąż gdzieś na "peryferiach" futbolu, poszedł za kasą, ale nikt nie wie jak by się spisał w topowym klubie, może dałby dużo. Brozo spoko opcja rezerwowa, ale czy on jest znacznie lepszy od Leminy? Jednie fakt, że osłabimy Inter jest tu budujący :).

Podsumowując liczę, że zarząd pójdzie jednak w innym kierunku i postawi sobie za cel nr 1 sprowadzenie topowego pomocnika w przyszłym oknie. Plusem jest to, że na przyszłe okno wcale nie będziemy mieć jakiś wielkich potrzeb, z wypowiedzi Marotty i przebiegu tego Mercato możemy być prawie pewni, że około 30 mln nasi mieli przeznaczone na transfery, w 2017 powinno dojść dodatkowe 40-50 mln z tego można już ustrzelić naprawdę dobrego grajka, a w tej chwili nie sposób stwierdzić, kto będzie dostępny.

Na niekorzyść działa jedynie fakt bana dla Realu i Atletico, ban in oznacza w ich przypadku też ban out, więc James i Isco odpadają. Dodatkowo oni nie rozruszają nam rynku.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 21:52

Urbi27 pisze:liczę, że zarząd pójdzie jednak w innym kierunku i postawi sobie za cel nr 1 sprowadzenie topowego pomocnika w przyszłym oknie
Moim faworytem niezmiennie pozostaje Dahoud, oczywiście jeśli potwierdzi swoje umiejętności w tym sezonie. Na fantastycznego pomocnika, ogranego w Europie i w kwiecie wieku zwyczajnie nie ma zbyt wielkich szans. Pjanic stanowił niepowtarzalną okazję. Poza inwestowaniem w młodych, pozostają zawodnicy zbliżający się ku końcowi kariery, jak na przykład Matuidi albo eksperymenty jak Witsel. Trochę na nich grymasimy, bo cały czas postrzegamy ich przez pryzmat Pogby, ale nie stanowią oni wcale złego rozwiązania. Szczególnie Belg sprowadzony w styczniu może okazać się strzałem w 10 i spokojnie można mu jeszcze zaoferować 4-letni kontrakt.
Jacky pisze:
Arbuzini pisze:
Jacky pisze:Oczywiscie przydalby sie tez jakis mlody prospekt do srodka pomocy, ale to juz naprawde melodia Lata2017 (a tak btw. wyprzedalbym wszystkich naszych watpliwej jakosci graczy, a w ich miejsce wzial Dahouda i Bazoera).
Rozegrałbym to inaczej. Sprowadzenie dwóch prospektów praktycznie blokuje karierę Mandragory i Sensiego w Juve. Wziąłbym tylko jednego z nich. Jednak co Włoch to Włoch. Taki to zostanie w klubie nawet jeśli ma grać w Serie B, a jest najlepszym bramkarzem globu.
Po czesci masz racje, ze Wloch moglby byc jednak najwierniejszy (szczegolnie w zestawieniu z Holendrem, ktory moze marzy o grze dla Utd.). Pamietam o Mandragorze, ale mam watpliwosci czy on u nas zostanie, zeby grac. Mysle, ze nasi gdzies go jeszcze wypozycza (czy to dobre, czy nie, to nie wnikam). Sensi faktycznie moglby byc ciekawym zastepca Pjanicia, chociaz jest troche knypkowaty (168cm/62kg).
Wiem, że po sprzedaży Pogby sytuacja w środku pomocy trochę się pozmieniała, ale mam nadzieję, że w zimie na spokojnie wypełnimy po nim lukę i wrócimy na stare tory.
Zainwestowaliśmy spore środki w Mandrogore, bo doskonale wiemy na co tego chłopaka stać. Pamiętam jego debiut w Serie A. Miał wtedy 17 lat i grał przeciwko nam. Naprawdę fajnie, bez kompleksów, świetnie walczył o utrzymanie środka pola i nie dawał się przestawiać Pogbie, czy też Vidalowi. Aha... ostatecznie przegraliśmy ten mecz w doliczonym czasie gry ;) .
Sensi to maluszek, ale warunki i tak ma lepsze od Verrattiego i Giovinco. Bliżej mu do Sancheza. Ogólnie to ciekawy zawodnik, bo wybił się dopiero w ostatnim sezonie debiutując w Serie B. Wcześniej grał dla San Marino i szkoda, że kontuzja przystopowała teraz jego karierę (BTW. O CO CHODZI Z TYMI KONTUZJAMI?). Tylko nie jestem do końca przekonany, czy to materiał na registę. Bardziej bym go widział jako b2b, ale jeszcze za mało go znam żeby cokolwiek wyrokować.
W każdym razie fajne chłopaki i mamy na nich już zagięty parol. Odświeżyłbym pomoc Witselem oraz Dahoudem i więcej nic już nie kombinował jeśli nie zajdzie taka potrzeba.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 21:59

Jacky pisze:
Vincitore pisze:Barcelona jest niezadowolona z Aleixa Vidala i rozważa możliwość pozyskania Lichtsteinera. Łakomy kąsek, bo od wiosny do grania w UCL.
Ale kto lakomy: Licht dla nich, czy Vidal dla nas? :lol: Hiszpan bylby spoko, ale jako rezerwista, a wydaje mi sie, ze nasi beda celowac w Darmiana i to byc moze wlasnie juz w styczniu.
Nie no, Lichtsteiner dla Barcelony, Aleix Vidal mnie nie jara, poza tym liczbę Vidali w Juventusie już wyczerpaliśmy. ;)

@Robaku
właśnie Vinci może wiesz jak to jest, czy jeśli zawodnik jest zgłoszony do LE ( np. Brozo) albo do LM ale nie gra ( przyjmijmy Matuidi) to możemy ich ew. przy pozyskaniu zglosić do LM na wiosnę?
Ten przepis jest tak niejasny, że szkoda gadać. Jeszcze niedawno było tak, że jeżeli zawodnik rozegrał minutę w kwalifikacjach do LM, to zmieniając klub jeszcze w sierpniu w Lidze Mistrzów zagrać nie mógł. Później bodaj się coś zmieniło, ale nie mam pojęcia jak to jest. Przy czym mam pewność, że jeżeli zawodnik nie rozegrał chociażby minuty, to może zmienić klub i w nim występować.


MichałJuve124

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 kwietnia 2011
Posty: 155
Rejestracja: 09 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 22:17

właśnie Vinci może wiesz jak to jest, czy jeśli zawodnik jest zgłoszony do LE ( np. Brozo) albo do LM ale nie gra ( przyjmijmy Matuidi) to możemy ich ew. przy pozyskaniu zglosić do LM na wiosnę?
Według mojego dobrego źródła :prochno: zawodnik który grał w LE czy LM na jesieni ,może zostać zgłoszony na wiosnę do rozgrywek. Ten przepis jest chyba od niedawna.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 22:26

Mercato zamknięte więc ten temat też powinien być zamknięty.Teraz tylko będą sypać się wypowiedzi,miałem oferte ale nie skorzystałem itd. Do tego newsy z wymysłami pismaków np Darmian w Juve.Przez cztery miesiące kadra nie ulegnie zmianie,więc po co o tym pisać.


Kamex22

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2006
Posty: 1624
Rejestracja: 19 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 08 września 2016, 23:04

A ten Sensi to jak w końcu z nim jest? Była jakaś wypowiedź kogoś czy coś, że mamy na niego parol czy to tylko urban legend?


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 09 września 2016, 02:23

Mnie transfer Darmiana wcale by nie zdziwił. No bo tak Alves ma przed sobą 2-max 3 lata gry, Stefan się kłóci i chce odejść, a Cuadrado biega tylko w stronę bramki przeciwnika. Zakusy po Darmiana są całkiem logiczne, a i sam zawodnik jest spoko.


Zablokowany