Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Siewier

Administrator
Administrator
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 kwietnia 2003
Posty: 9962
Rejestracja: 25 kwietnia 2003

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 22:52

Kontynuacja znanego i lubianego Tematu o Mercato ;)
Ostatnio zmieniony 09 czerwca 2016, 07:27 przez Siewier, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 23:00

po co nowy temat? ;)


del_aleksander

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2006
Posty: 163
Rejestracja: 28 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 23:05

fazzi pisze:
stf pisze: Usmialbym sie gdyby sie okazalo, ze to tylko gra Marotty na podbicie ceny Vidala. Ponoc Real i Arsenal sa sklonne przebic oferte Bayernu. Byc moze stad brak potwierdzenia.

W takim razie nie wyobrazam sobie, aby promocja na arturo nie miala zwiazku goetze.
Związku w jaki sposób? Ja sobie nie wyobrażam, żeby poza sprzedażą Lllorente i wypożyczeniem Comana w jakikolwiek sposób tykać jeszcze nasz napad.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 23:18

Ej podobno jakis fuckup jest z Raiola po tych jego ostatnich słowach dotyczących Barcy i Pogby, ktoś coś może rozjaśnic temata?


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 23:26

Robaku pisze:Ej podobno jakis fuckup jest z Raiola po tych jego ostatnich słowach dotyczących Barcy i Pogby, ktoś coś może rozjaśnic temata?
Źródło, link, cokolwiek?

https://pbs.twimg.com/media/CKId3BCUcAATHm5.jpg
Bardzo fajna grafika, przedstawiająca jak rodzi nam się nowy Juventus.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 lipca 2015, 23:34

Nieźle. Z tych co przyszli w erze "wielkie kopa", czyli latem 2011 roku, w składzie pozostał tylko Lichtsteiner, a i jego rola z czasem będzie malała.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 00:15

Zrobiłem małe podsumowanie naszego budżetu z uwzględnieniem sum jakie musimy wydać (za piłkarzy już kupionych) i jakie otrzymamy (za piłkarzy sprzedanych), z wyszczególnieniem obecnego i przyszłych sezonów. Wielu z was pisało, że w obecne mercato wydaliśmy już prawie 100 mln, ale zapominacie, że zakupy/sprzedaże są zazwyczaj płatnościami rozłożonymi na kilka lat.

Tak obecnie przedstawia się nasz budżet finansowy:
1. sezon 2015/2016 wydatki - 49 wpływy - 17
2. sezon 2016/2017 wydatki - 40 wpływy - 12
3. sezon 2017/2018 wydatki - 29 wpływy - 7,5
4. sezon 2018/2019 wydatki - 11 wpływy - 4

Wyliczenia zostały dokonane w oparciu o oficjalne raporty dotyczące sprzedaży/kupna zawodników, a które opublikowano na oficjalnej stronie Juve, przy czym do kwoty transferu zawsze doliczałem kwoty ewentualnych bonusów (tak więc są to maksymalne kwoty, które nie wzrosną, a w efekcie końcowym mogą nawet być mniejsze od podanych) :wink:
Z zestawienia tego wynika, że w obecnym okienku jesteśmy jakieś 30 mln na minusie, zaś w ogólnym podsumowaniu wychodzimy jakieś 90 mln na minusie. Przy ewentualnej sprzedaży Vidala (40 mln), Lorka (15 mln) i Isli (10 mln) ta ostatnia kwota maleje do 25 mln.

A teraz konkluzja....chodziło mi o to, żeby zobrazować nasze możliwości transferowe na obecne i przyszłe okienka transferowe. Wydaje mi się, że śmiało strać nas teraz na wydanie kwoty rzędu 75 mln na transfery (przy rozłożeniu płatności na 2/3 okresy rozliczeniowe, czyli ala Marotta style :smile: ) i dlatego braku porządnego treqa nie przyjmuję do wiadomości. Te doniesienia gazet włoskich mogą zatem więc mieć coś wspólnego z rzeczywistością. Dlatego wydaje mi się, że kupno Gotze (40 mln), Alexa Sandro/Baby (20 mln) i Vrsaljko (15 mln) jest jak najbardziej realną opcją, zwłaszcza w obliczu tegorocznych wpływów z Champions League! Zaś za rok - przy ewentualnym transferze Pogby za 100 mln - wychodzimy całkowicie na zero i ewentualne nowe zakupy możemy planować bez żadnych ciążących na nas zobowiązań finansowych :bravo:


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 02:28

Nie jestem ekonomistą/księgowym, ale pytanie dla mnie podstawowe to czy wszystkie raty poszczególnych transferów rozłożone są na równe części? Zastanowiłbym się też, czy wszystkie transfery są rozliczane wyłącznie w walucie Euro. Jeśli nie, to w przeciągu 4-5 sezonów może się zmienić np. wartość pieniądza, kursy walut itd. Nie wykluczyłbym też sytuacji, gdzie np. przy mocno dodatnim wyniku finansowym za dany rok postanowilibyśmy spłacić większą część zobowiązań (2-3 raty z góry).

Z tego co mi wiadomo, każdy transfer gotówkowy w danym roku finansowym jest księgowany jako całość i przedstawiany w corocznym raporcie. Wydaje mi się to więc jedynym słusznym i prawilnym wyliczaniem naszych możliwości :wink:

Przytoczę cytat kolegi z tematu o finansach
fazzi pisze:Niestety z księgowością jest tak, że wynik finansowy może wyglądać tak, jak się chce żeby wyglądał ( kreatywna księgowość ), dlatego ciężko ocienić jak sytuacja wygląda w Juve naprawdę. Pamiętać należy, iż sam zysk czy strata to tylko zapis księgowy, nie oznacza w praktyce gotówki w kasie, czy też jej braku.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 08:34

Wydaje mi się, że dany klub po to negocjuje możliwość płatności ratalnej, żeby z niej skorzystać....choćby z tego powodu, że przez ten czas może trzymać kasę na jakimś koncie oszczędnościowym, czy lokacie i mieć z tegoż tytułu zysk. Chociaż nie wiem jednego, czy w aktualnej sytuacji, tj. gdy Marotta chciałby dokonać jakiegoś dealu (przy płatności rozłożonej na kilka lat), to czy już w chwili zawierania kontraktu z klubem X musi dysponować całą kwotą sumy transferowej, czy też musi mieć tylko pokrycie płatności pierwszej raty? :think:

Informacja z innej beczki...France Football opublikował ranking 50 najlepszych młodych piłkarzy na świecie, którzy mają być odniesieniem w światowym futbolu w 2020 roku.

Na tym rankingu znajduje się trzech obecnych piłkarzy Juve - Coman jest na miejscu 31, Rugani na miejscu 35, a Vadala na miejscu 50.

Z kolei piłkarze, ktorymi się interesujemy/interesowaliśmy: Embolo 11 miejsce, Martial 13 miejsce, Rabiot 21 miejsce, Gerson - 22 miejse, Berardi 24 miejsce


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 08:51

CdS informuje, ze Schalke jest nieugiete i nie chce wypozyczac Draxlera, a dostac kase juz teraz.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 09:19

Czyli będzie telenowela do końca sierpnia i skończymy z Saponarą. Wypożyczyć to może sobie średnio nam potrzebnego Cuadrado. Shalke jeżeli zechce się rozstać z Draxlerem to trzeba sypnąć gotówką.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 09:30

Wedlug Gazetty zintensyfikowaliśmy ruchy względem Sandro.
Mrozzi też o tym czytałem ( o Draxlerze i wymagalności hajsu przez Schalke), ale podobno poszla zgoda Bayernu na Gotze i tutaj jest nasz cel.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 09:44

Coraz wiecej zrodel podaje, ze Götze stal sie naszym pierwszym wyborem, ale poki co nie jestesmy jeszcze dogadani co do formuly pozyskania go.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 09:45

Przegladam sobie statystyki laczonych z nami 10tek na whooscored ,bo tak niektorzy pisali ze Goetze przereklamowany i :

Gotze mecze: 188 bramki: 52 asysty: 44 srednia : 7,40
Isco. 177. 35. 24. 7,25
Oscar. 136. 27. 23. 7,08
De Bruyne. 108 29 43 7,63
Draxler 140. 21. 15. 7,15

Wychodzi ze od Goetze "lepszy" jest tylko De Bruyne. Moze Bayern zechce sobie "wymienic" Mario na Kevina ?

Martwi mnie forma potencjalnego transferu Gotze, czyli wypozyczenie. Naprawde nie ma kasy. Gotze jest bardzo uniwersalny i daje jakosc na juz, ale to Draxler bardziej pasuje na trequa. Gotze+Sandro+Vrslajko i jest baja.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 09:48 przez Alexinhio-10, łącznie zmieniany 1 raz.


Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 09:46

Ciekawe co z tym Goetze będzie :think: Mimo wszystko wydaje mi się to być trochę dziwne. Kiedy ostatnio w Juve grał jakiś Niemiec? Teraz nagle sprowadziliśmy Khedirę i polujemy na innych Niemców. Jakoś średnio mi się oni widzą w Juve, ale z transferu Mario byłbym zadowolony. Skoro niby mamy kasę to nie wyobrażam sobie tego marceto bez konkretnej bomby po odejściu Vidala.

A co do Zazy: Czy tylko mi kojarzy się on z symulką w meczu z nami? I dlaczego dostał tak fajny numer? Gdzie taki Khedira, który prawdopodobnie wskoczy do pierwszego składu będzie grał z dziwnym numerem 28. :angry:


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
Zablokowany