Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 17:59

Adrian27th pisze:Mysle ze kto ogladal wczoraj Włochy - Francja widział co straciliśmy.
Oglądałem Euro i nic nie pokazał. Ogólnie to raczej jego wartość po Euro powinna spaść, ale hype w mediach był bo bez tego to nie znalazłby się głupek co by zaoferował za niego 50 mln.


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 19:12

wojczech7 pisze: Było, minęło. Przestańcie jęczeć.
Przestań powtarzać to słówko, bo pomyślę, że nie znasz innych.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 19:25

LordJuve pisze:
wojczech7 pisze: Było, minęło. Przestańcie jęczeć.
Przestań powtarzać to słówko, bo pomyślę, że nie znasz innych.
Przestań narzekać, bo pomyślę, że nie umiesz nic innego :ahsisi:


LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 19:47

PlanetJuve pisze:
LordJuve pisze:
wojczech7 pisze: Było, minęło. Przestańcie jęczeć.
Przestań powtarzać to słówko, bo pomyślę, że nie znasz innych.
Przestań narzekać, bo pomyślę, że nie umiesz nic innego :ahsisi:
Łoł, niezła riposta. Nie wiem, co odpisać. Brawo :! :)


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 20:49

panowie i panie, jest jeszcze szansa na środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia :bravo: Momo Sissoko jest bez klubu a tacy mogą przyjść nawet poza okienkiem. :hellyes: noo co, ja go miło wspominam, z tych jakże cięzkich dla nas czasów, najjaśniejszy punkt. Swoją drogą, ciekawe że Caceres nie potrafi znaleźć nowego klubu... :think:


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Paweł 10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 czerwca 2004
Posty: 108
Rejestracja: 20 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 21:10

ozi(Forza_Juve) pisze:panowie i panie, jest jeszcze szansa na środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia :bravo: Momo Sissoko jest bez klubu a tacy mogą przyjść nawet poza okienkiem. :hellyes: noo co, ja go miło wspominam, z tych jakże cięzkich dla nas czasów, najjaśniejszy punkt. Swoją drogą, ciekawe że Caceres nie potrafi znaleźć nowego klubu... :think:
Nawet nie żartuj z tym momo :facepalm:


Forza Juve!
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 21:51

Paweł 10 pisze:
ozi(Forza_Juve) pisze:panowie i panie, jest jeszcze szansa na środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia :bravo: Momo Sissoko jest bez klubu a tacy mogą przyjść nawet poza okienkiem. :hellyes: noo co, ja go miło wspominam, z tych jakże cięzkich dla nas czasów, najjaśniejszy punkt. Swoją drogą, ciekawe że Caceres nie potrafi znaleźć nowego klubu... :think:
Nawet nie żartuj z tym momo :facepalm:
Jak ktoś ma pisać takie głupoty to lepiej niech się nie wypowiada.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 21:54

Jeszcze ktoś hejtuje Marottę za sytuację z Witselem, po tym co powiedział Belg? Beppe zawalił to, że wcześniej nie załatwił sprawy z pomocnikiem, ale za to co się stało w środę, nie można mieć do niego pretensji. Chytry dwa razy traci - ci specjaliści z Zenitu się o tym już niedługo przekonają. Mogli mieć ponad 20 milionów euro, a będą mieć niezadowolonego piłkarza i jego odejście za parę miesięcy, za grosze albo za free. Nie było sensu im dawać więcej, bo byłoby to przepłacenie. Zimą ktoś będzie musiał do nas dołączyć. Strata Leminy i Asamoah na Puchar Afrykanów może okazać się bardzo kosztowna, jeśli któryś z nich się rozegra w trakcie sezonu i będzie ważnym ogniwem.

LordJuve pisze:
wojczech7 pisze: Było, minęło. Przestańcie jęczeć.
Przestań powtarzać to słówko, bo pomyślę, że nie znasz innych.
To naprawdę wiele wnosi do tego tematu. JP dziękuje za podtrzymanie dyskusji :bravo:


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 22:11

Czas na moje podsumowanie naszego mercato:

Bramkarze: tutaj bez zmian i chyba dobrze, że Neto został, bo po co zmieniać to co dobrze funkcjonuje, a sam Neto chyba wreszcie zaakceptował swoją rolę w zespole.

Środkowi obrońcy: Caceresa zastąpiliśmy Benatią. Ten pierwszy ostatnie sezony spędzał głównie w gabinetach lekarskich, niestety Benatia miał podobnie. Jeśli kontuzje go jednak ominą, to mamy świetnego rezerwowego, o dwie klasy lepszego od Urugwajczyka.

Wahadłowi: Na początku straciliśmy Cuadrado, ale potem udało się nam go pozyskać i co trzeba oddać - na świetnych dla nas warunkach :hellyes: Do tego został Lichy i przyszedł top, choć trochę podstarzały, w postaci D. Alvesa. Jak by tego było mało to transfer całkowicie darmowy. O genialności tego ruchy niech świadczą komentarze kibiców Barcy, którzy długo nie mogli się pogodzić z odejściem jednego ze swoich pupili. Kolejny genialny ruch Marotty.

Środkowi pomocnicy: Odeszli Pogba, Pereyra i Padoin, a przyszedł Pjanić. Padoin i Pereyra byli nam zbędni, bo i tak nie zmieściliby się do kadry na CL, a na SerieA skład mamy i tak konkurencyjny. Czyli mamy wymianę Pogba - Pjanić, a do kolejnej wymiany Hernanes - Witsel niestety nie doszło. No niewątpliwie mamy pewien regres w porównaniu z zeszłym sezonem, nie ma co zakłamywać rzeczywistości. Jak to wszystko się ułoży zobaczymy już niebawem. Nie ukrywam, że bylem wielkim zwolennikiem pozostawienia Pogby, ale skoro tak bardzo chciał wrócić do swojego "domu", jak to sam określił, to nic nie dało się zrobić. Pjanić to fenomenalny piłkarz, ale o nieco innej charakterystyce. Zobaczymy jak się wkomponuje w zespół Allegriego, choć ja nie mam wątpliwości, że nie zawiedzie oczekiwań kibiców. Nie rozumiem narzekań niektórych kibiców, jakoby po sprzedaży Pogby nie mamy już szans w CL. W zeszłym roku odszedł Pirlo i Vidal, a za nich przyszedł łamliwy Khedira i nieopierzony Lemina. Teraz odszedł fenomenalny (również pod względem zdrowotnym) Pogba, a przyszedł równie dobry i co trzeba podkreślić niemiewający zyt często urazów Pjanić i są narzekania, bo na forum JP powstał jakiś dziwny mit mówiący o tym, że Marchisio to do zdrowia i formy sprzed kontuzji wróci pewnie gdzieś za dwa/trzy lata, albo nigdy :facepalm: Dajcie spokój. Jaką macie wiedzę na ten temat. Ja ufam ludziom w klubie, którzy wiedzą co w trawie piszczy. Wiedzą jaki jest stan zdrowia zawodnika, jak przebiega proces leczenia kontuzji i kiedy możliwy będzie jego powrót do normalnych treningów. Ja jestem przekonany, że gdzieś na przełomie listopada/grudnia Marchisio będzie hulał po boisku aż miło. Jeszcze wspomnicie moje słowa. Matuidi/Witsel mieli być tylko tymczasowym zastępstwem dla Il Principio, bo nie wierzę, że nasz wychowanek usiadłby stale na ławkę rezerwowych po powrocie do pełni zdrowia. Szkoda, że któryś z nich nie przyszedł, ale życie toczy się dalej. Brak tej wisienki na torcie musi jednak skutkować obniżeniem końcowej noty dla naszego speca od transferów.

Atak: Za nierównego Moratę mamy wchodzącego w najlepszy okres dla piłkarza Higuaina, oczywiście przepłaconego o te 25-30 melonów, ale niewątpliwie cracka na swojej pozycji, jednego z top 6 środkowych napastników na świecie. Kogo mogliśmy ściągnąć w zamian, raczej nikogo. Icardiego nie sprzedałby nam Inter, Cavani po ostatnich wypowiedziach raczej na pewno nie przeniósł by się do Juve, Lacazette to nie ta pozycja, a Milik/Lukaku to jeszcze nie ten poziom. Z kolei za Zazę mamy perspektywicznego i kilka lat młodszego Pjacę. Chłopak pokazał, że ma to coś, ten błysk w swojej grze, ale jak na razie ten transfer trzeba traktować jako inwestycję w przyszłość, a nie jakość na już. To tylko pokazuje, że ktoś taki jak Igła był nam niezbędny.

Podsumowanie: Moja ocena zakończonego mercato - na gorąco dałbym 7, ale po dwóch dniach przemyśleń dam 8/10. Dlaczego? Po pierwsze sprzedano naszą największą gwiazdę, a to niestety minus i to nawet pomimo tego, że mamy w zastępstwie Pjanicia. Pod względem marketingowym na pewno straciliśmy. Pod względem sportowym raczej też. Czas pokaże. Po drugie fiasko negocjacji w sprawie Matuidiego/Witsela i pozostawienia tego nieudacznika Hernanesa. To nie wymaga komentarza. Ale oprócz tego nie widzę innych minusów. Wreszcie mogę powiedzieć, że Marotta nauczył się sprzedawać. Transakcje z Zazą, Pereyrą i Islą oceniam na plus. Do tego veto w sprawie transferu Lichego do Interu :ok: i nie podpalenie się w ostatniej chwili na jakąś zapchajdziurę do środka pola jak ostatnio. Nawet suma odstępnego za Pogbę jest w porządku, biorąc pod uwagę, że bez zapisu o prowizji dla Raioli, to pewnie nigdy w życiu byśmy nie ujrzeli Pogby biegającego w koszulce Juve. Te 73 + 5 bonusów to tak na marginesie realna wartość sportowa Pogby. Wiele osób swego czasu pisało, że sprzedaż Pogby za te +/-80 mln, to dobra transakcja.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 22:43

LordJuve pisze:
wojczech7 pisze: Było, minęło. Przestańcie jęczeć.
Przestań powtarzać to słówko, bo pomyślę, że nie znasz innych.
Jak przestaniesz jęczeć, to przestanę Cię prosić o to, żebyś przestał.

Swoją drogą co powiesz na wywiad Witsela? Chwilę temu pisałeś (nie chce mi się teraz kopać), że to, jak go Juventus potraktował (że niby jak?), może mieć negatywny wydźwięk w środowisku i takie tam bzdety. Hm?

---

Marotta zawalił, że nie dograł tematu wcześniej. Zapatrzył się na Anglików i ich "Deadline Day" ? :think:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
LordJuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 maja 2005
Posty: 4162
Rejestracja: 26 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 września 2016, 22:46

wojczech7 pisze: Swoją drogą co powiesz na wywiad Witsela? Chwilę temu pisałeś (nie chce mi się teraz kopać), że to, jak go Juventus potraktował (że niby jak?), może mieć negatywny wydźwięk w środowisku i takie tam bzdety. Hm?
Powiem, że mamy szczęście i źle dopieramy sobie partnerów do biznesu.


ozi(Forza_Juve)

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2008
Posty: 312
Rejestracja: 28 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 03 września 2016, 11:32

wloski pisze:
Paweł 10 pisze:
ozi(Forza_Juve) pisze:panowie i panie, jest jeszcze szansa na środkowego pomocnika z prawdziwego zdarzenia :bravo: Momo Sissoko jest bez klubu a tacy mogą przyjść nawet poza okienkiem. :hellyes: noo co, ja go miło wspominam, z tych jakże cięzkich dla nas czasów, najjaśniejszy punkt. Swoją drogą, ciekawe że Caceres nie potrafi znaleźć nowego klubu... :think:
Nawet nie żartuj z tym momo :facepalm:
Jak ktoś ma pisać takie głupoty to lepiej niech się nie wypowiada.
pożartować nie można :facepalm: forum ma to do siebie że każdy może sie wypowiedzieć. co do głupot, uwierz mi, śledziłem ten temat podczas mercato i czytałem znacznie większe


Piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają!
Simi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2006
Posty: 1275
Rejestracja: 07 maja 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2016, 12:43

ozi(Forza_Juve) pisze:
wloski pisze:
Paweł 10 pisze:
Nawet nie żartuj z tym momo :facepalm:
Jak ktoś ma pisać takie głupoty to lepiej niech się nie wypowiada.
pożartować nie można :facepalm: forum ma to do siebie że każdy może sie wypowiedzieć. co do głupot, uwierz mi, śledziłem ten temat podczas mercato i czytałem znacznie większe
:ok:

Co do naszego mercato to mam mały niedosyt w związku z tym że nie pozyskaliśmy żadnego konkretnego pomocnika do naszego składu (i chodzi mi tutaj o ŚP). Dlaczego niedosyt? Ogólnie to nasza pomoc wygląda dobrze jeżeli spojrzymy na całą kadrę, nawet nie biorąc pod uwagę tego kto jest kontuzjowany a kto nie, ale jak wypada nam Marchisio i Khedira to zostaniemy z ręką w nocniku. Już nie wspominając o tym że jak Asa i Lemina będą w tym sezonie zdrowi, to w styczniu wybiorą się na PNA..


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 04 września 2016, 00:07

Veratti powiedzial ze jak odejdzie z PSG to tylko do Italii.

Chyba jednak kiedys do nas zawita :-) Bo gdzie jak nie do Swojego ulubionego klubu?


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 04 września 2016, 00:23

Virgil pisze:Takie jest Twoje zdanie, moim zdaniem przed odejściem Pogby - po transferach Pjanica, Higuaina i Alvesa kadrowo byliśmy na poziomie tych 3 drużyn.
I nigdzie nie napisałem że z Matuidim, też byśmy byli - narzekałem na niego w kontekście LM, że nie jest to zastępca na poziomie Pogby.

A w ogóle to nie rozumiem jakiegoś podziału sztucznego , który Marat87 zaprezentowałeś, że optymiści to super prawdziwi kibice, a jak ktoś narzeka i nie podoba mu się okienko albo średnio to od razu kibic drugiej kategorii.

Oczywiście są osoby które piszą bzdury (jak nawoływanie do wymiany Marotty co jest totalną głupotą) ale bez przesady. Każdy ma prawo do swojej opinii i sezon to zweryfikuje (dla mnie osobiście nasza postawa w LM będzie kluczowa) Wątpię żeby ktokolwiek tutaj oprócz naprawdę jakiś gości z problemami psychicznymi nie cieszył się z sukcesów Juve.
Broń Boże nikogo nie dzielę, ani nie tworzę podziału. Odpowiadam niejako na posta innego użytkownika, który właśnie dzieli i mieni się prawdziwym kibicem tylko dlatego, bo krytykuje. Więc powtarzam, prawdziwym kibicem jest ten, który daje się obronić "pracy" ludzi, którzy podźwignęli ten klub ze zgliszcz i od kilku lat prowadzą go do sukcesów.
Także spokojnie, miej sobie swoje zdanie, tylko miej potem odwagę przyznać się do błędu w czerwcu przyszłego roku ( o ile zaistnieje taka sytuacja ). Bo po zeszłorocznym końcu mercato i hektolitrach pomyj wylewanych na zarząd, jednie użytkownik Alessandro1977 miał cywilna odwagę to zrobić.
Alexinhio-10 pisze:Marat87 Jak nas trenowali Del Neri i Zaccheroni to też tu byli wielcy optymiści i osoby jakto nazywacie "jęczące" były wyśmiewane. Także zluzuj chłopie poślady, bo każdy może mieć swoje zdanie, a już uważanie się za lepszego kibica jest żałosne.
To samo co i do kolegi wyżej, nikogo nie dzielę. Jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, to wtedy pogadamy. Choć to raczej długa droga, bo widzę, że z logiką też na bakier.
Nie ma to jak porównać obecny zarząd, który od kilku lat prowadzi klub z sukcesami, do Zaców i Del Nerich, którzy mieli ze klubem zerowe sukcesy. Gdzie Krym, a gdzie Rzym.


Zablokowany