Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 16:26

Dobra dobra, dajcie już spokój.


Trochę niezbyt dobrych informacji dla nas wyczytałem.
Morata i Cuadrado wrócą do swoich klubów.
Nie przyjdzie Cavani bo jest poprostu za drogi.

Zobaczymy co Marotta wymyśli,ja jestem spokojny.
Mamy dobry napad, kupmy w miejsce Alvaro talent na skrzydło do 4.3.3, dajmy czas i wyszlifujmy gwiazdę.
Trochę się będzie działo w to lato.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 16:45

sebatiaen pisze:Trochę niezbyt dobrych informacji dla nas wyczytałem.
Morata i Cuadrado wrócą do swoich klubów.
Nie przyjdzie Cavani bo jest poprostu za drogi..
To konkretne informacje czy wyczytałeś to między wierszami w słowach Marotty, które są na głównej?

Ja ciągle łudzę się, że zdanie samego Cuadrado będzie decydujące. Po kiego grzyba ma wracać do Anglii, gdzie mu się nie powiodło, system i styl gry jest ewidentnie nie pod niego, a Włochy to jego konik, gdzie czuje się może nie bardzo dobrze, ale przynajmniej nieźle. Ja wiem, że agent może go nieźle urobić, Bo Conte, bo będą wahadła, bo większa kasa, a Kolumbijczyk nie wygląda mi na człowieka specjalnie lotnego, ale no chyba sam się zorientował, że Anglia to nie jest to.

Co do Moraty, to fajny chłopak, widać, że Juventus nie jest mu obojętny, ale tutaj sytuacja jest faktycznie inna. Wydaje mi się, że on wcale nie czuje się gorszy od rówieśników Carvajala i Isco i gdzieś tam z tyłu głowy mu świta "ja tu jeszcze wrócę i wam pokażę". Tyle, że w obecnej konfiguracji on faktycznie nie ma szans na grę w podstawowym składzie Realu.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8612
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 16:48

Ale to nie są niedobre informacje tylko fakty z którymi w sumie liczyliśmy się...Moraty będzie szkoda bo choć różnie bywa z jego formą to jednak sporo nam dał i potrafił robić różnicę ale pieniądze jakie Real za niego da plus jeszcze jakiś grosz dadzą kwotę na grajka równorzędnego lub nawet lepszego. Nie ukrywam jednak, że szkoda mi jego odejścia. Cuadrado przepadł z chwilą gdy trenerem Chelsea został Conte a Cavani zawsze był poza zasięgiem. Też jestem spokojny o to, że Marotta to poukłada bo już nie raz okazywało się, że się myliłem z krytyką jego osoby i już tego nie będę robił. Żałuję tylko takiej ilości zmian co roku bo w ten sposób nieustannie budujemy coś nowego i nowego.
Interesujące co będzie ze sztabem medycznym Maxa bo tutaj liczę na ostre decyzje w obliczu mijającego sezonu, który pod względem kontuzji okazał się katastrofą...


Obrazek
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 18:34

sebatiaen pisze:Morata i Cuadrado wrócą do swoich klubów
Bałem się tego. Hiszpan uczestniczył w 19 golach, Kolumbijczyk chyba w 10, dodatkowo wywalczył 2 lub 3 karne. To jest mega osłabienie Juventusu. Na siłę można znaleźć tutaj jeden pozytyw. Cena za Pogbę wzrosła właśnie o kolejne miliony euro, a właściwie facet stał się niezbywalny.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 19:40

annihilator1988 pisze:
sebatiaen pisze:Morata i Cuadrado wrócą do swoich klubów
Bałem się tego. Hiszpan uczestniczył w 19 golach, Kolumbijczyk chyba w 10, dodatkowo wywalczył 2 lub 3 karne. To jest mega osłabienie Juventusu. Na siłę można znaleźć tutaj jeden pozytyw. Cena za Pogbę wzrosła właśnie o kolejne miliony euro, a właściwie facet stał się niezbywalny.
Jeśli nasz podstawowy skład teraz to:
Mandzukic - Dybala
A.Sandro - Pogba - Marchisio - Khdedira - Lichtsteiner
Chiellini - Bonucci - Barzagli
Buffon
To Cuadrado i Morata są tylko rezerwowymi. Szkoda ich jednak, bo obaj potrafią zrobić coś nieszablonowego i są dla nas ważni. Dużo nam dali, ale mam nadzieję, że i tak w przyszłości będziemy unikać transferów z możliwością odkupu i wypożyczeń bez klauzuli wykupu. Za 10 mln ograliśmy Realowi ich młody talent a za 1,8 mln przywróciliśmy do miana TOP-a Cuadrado Chelsea.

Mnie też po słowach Marotta wydaje się, że to już przygotowanie na odejście tych zawodników. Tak na zdrowy rozsądek mamy nikłe szanse na ich zatrzymanie. Morata jest nasz, ale Hiszpania i Madryt to jego dom. Możemy się śmiać, że naiwny, że niewdzięczny, ale jak tylko zechcą go z powrotem, to wróci do Realu. Z Cuadrado sytuacja jest jeszcze gorsza, bo nie jest nasz. Real musi przynajmniej wyłożyć 30 mln na stół. Chelsea nie musi nic. Wystarczy, że Conte powie "chcę go" i pozamiatane. Zresztą w Chelsea będą mu płacić więcej i będzie u Conte podstawowym graczem (u nas rezerwowy do rotacji). To chyba ważniejsze niż możliwość gry w LM w kolejnym sezonie.

Dobrze, że wiemy o tym już w kwietniu, bo jest jeszcze sporo czasu na znalezienie ich następców. Za Moratę dostaniemy ok. 30 mln. Ostatnie lata pokazują, że można za tyle kupić np. takiego Griezmanna. Mając w portfelu 30-40 mln spokojnie można uderzać po Lacazette, który mi się marzy, bo rozgrywa już kolejny świetny sezon.

Poza tym, jakbyśmy mieli wykupić Leminę i Cuadrado, odkupić Berardiego i jeszcze sypnąć coś Realowi za zrezygnowanie z Moraty, to musielibyśmy wydać z 70-80 mln.
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2016, 20:05 przez Crunny, łącznie zmieniany 1 raz.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 19:59

Lubię Moratę, ale jak wyżej. Będzie 30 baniek, będą opcję zastąpienia go kimś takim jak na przykład Lacazette. Do Francuzów od dawna mamy szczęście ;) Jeśli zostanie, ok. Jeśli mamy dopłacać 20 baniek za zdjęcie klauzuli to Beppe chyba śpi na pieniądzach.

Co do Cuadrado, też nie będę po nim płakał. Jest całkiem pokaźna liczba "Krasiciów" których możemy sobie zaklepać jeśli Maksowi odpowiada taki profil zawodnika.

Zaza i Mandzu za dobry pieniądz też są jak najbardziej do odpalenia.

Cały post tylko po to, żeby wstawić próchno na widok
Crunny pisze:Moratty
:prochno:
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2016, 20:11 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:04

jackop pisze:Cały post tylko po to, żeby wstawić próchno na widok
Crunny pisze:Moratty
:prochno:
Motta, Morata, Marotta... idzie się człowiekowi pomylić :prochno:


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:06

Tylko ten ziomeczki... wygraliśmy ligę łąwką. Patrzcie, gramy z Fiorentiną i wiemy, że jak wynik będzie dobry dla nas to i tak robiąc zmiany nie osłabiamy drużyny tylko dalej utrzymujemy ten poziom lub często tak było, że podnosiliśmy poprzeczkę gdy z ławki wchodził Sandro, Morata czy Cuadrado. Poza tym kontuzje, ponad 50 w sezonie a i tak jechaliśmy jak walcem od pazdziernika.

Tylko silną pierwszą 11 i ławką można wygrać LM, zachowując przy tym top3 w lidze.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:12

Cabrini_idol pisze:Tylko ten ziomeczki... wygraliśmy ligę łąwką.
Szczególnie Neto, Caceres, Asa, Pereyra, Hernanes i Padoin mieli swój wkład w ten sukces :ahsisi: Lemina i Sturaro? Trochę większy. Atak? nie zaprzeczę, ale wyłącznie dla tego, że żaden z naszych napastników, nawet Dybala, nie był pewniakiem w ciągu całego sezonu jak np. Higuain w Napoli. Chyba, że ławka to wyłącznie Rugani, Sandro (z bólem), Cuadrado, Morata i Zaza ;)


Buffon/Neto lub X

Sandro/Digne - Barzagli/Rugani - Bonucci/Chiellini - Fabinho lub Danilo/Lichtsteiner

Pogba/Lemina?- X/Marchisio - Khedira/Sturaro

X (Isco, Goetze, Fekir, Oscar itp.)/Pereyra?

Dybala/Berardi - Morata lub Lacazette /Zaza?

+ Padoin :D i jakieś ligowe uzupełnienia kadry.

Tak ja bym to rozegrał. Zobaczymy co z klocków Marotty będzie się dało ułożyć 2 września.

PS: Nawet nie wrzucam do typera, bo pewnie nawet Berardi (pewniak!) by nie wszedł :roll:
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2016, 20:30 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:23

Nie wiem czy osoby, które sprzedają Mandzukicia, bądź stwierdzają by został jako substytut jakiejś fajnej "9"-tki, która przyjdzie do pierwszego składu, zdają sobie sprawę z jednego faktu. Mianowicie wiele wskazuje na to, że Chorwat jest w ataku pierwszym wyborem Allegriego i momentami może się wydawać, że ma mocniejszą pozycję nawet od Dybali. Zresztą fakt jak bardzo Allegri ceni przydatność Mandzukicia nie jest żadną tajemnicą.

Ja to bym się rozglądał za jakimś obrońcą do rotacji z Ruganim. Z Chiellinim lepiej już nie będzie - jego podatność na kontuzję + nasz sztab = under 15,5 występu w przyszłym sezonie.

Sztabu od przygotowania fizycznego oczywiście nie zmienimy, Marotta i Agnelli nie będą chcieli drzeć kotów z Allegrim, a skoro zdobyliśmy mistrza, to po co dłubać i zmieniać? :cooler:
Ostatnio zmieniony 26 kwietnia 2016, 20:56 przez Vincitore, łącznie zmieniany 1 raz.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:27

jackop pisze:Buffon/Neto lub X

Sandro/Digne - Barzagli/Rugani - Bonucci/Chiellini - Fabinho lub Danilo/Lichtsteiner

Pogba/Lemina?- X/Marchisio - Khedira/Sturaro

X (Isco, Goetze, Fekir, Oscar itp.)/Pereyra?

Dybala/Berardi - Morata lub Lacazette /Zaza?

+ Padoin :D

Tak ja bym to rozegrał. Zobaczymy co z klocków Marotty będzie się dało ułożyć 2 września.
Digne? Nie widzę sensu, trzeba by rzucić min. 15 baniek a to nie jest wcale gracz lepszy od Evry, inne pozycje potrzebują bardziej wzmocnień także szkoda ładować klasę gdy spokojnie Evra może zostać na kolejny sezon, na SerieA to i tak topowy gracz na lewą obronę. Nie ma Beppe nieograniczonego budżetu i wręcz wskazane jest niektóre pozycje łatać po taniości jak np lewa obrona. Trochę problemów rodzi się na prawej z racji słabszej formy Lichego co chyba jest spowodowane nieco innym stylem gry drużyny i Szwajcar już nie dostaje praktycznie w ogóle piłek za plecy obrońców co było zanikiem rozpoznawczym Juve w 1 czy 2 sezonie Conte. Także przydałby się nieco inny typ zawodnika, taki,który lepiej gra piłką Fabinho/Danilo to wręcz idealne nazwiska.
O registę będzie ciężko, rak samo jak o trequaristę, myślę,że Berardi za Zaze oraz Gomes i Xhaka/Soriano/Bazoer za Hernaesa,Asę i Pereyrę.
Takie zmiany czysto teoretycznie podniosłyby jakoś drużyny,która stałaby się jeszcze bardziej konkurencyjna, oczywiście zakładam,że żaden z ważnych graczy nie odejdzie.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:30

jackop pisze: Chyba, że ławka to wyłącznie Rugani, Sandro (z bólem), Cuadrado, Morata i Zaza ;)
.
A ma ktoś chociaż takie nazwiska na ławce w Serie A ? Zapomniałeś wspomnieć o Leminie i Sturaro. Warci po kolei zawodnicy pogrubieni 20mln,40mln,25mln,35mln,25mln.


ps jaki Digne ? koleś jest cienki jak sik pająka.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:39

Vincitore pisze:Mianowicie wiele wskazuje na to, że Chorwat jest w ataku pierwszym wyborem Allegriego i momentami może się wydawać, że ma mocniejszą pozycję nawet od Dybali.
Nie lubię go, nie podoba mi się to, co prezentuje na boisku (abstrahując od wagi zdobytych goli), jest stary, ktoś jest w stanie dać z niego dobry pieniądz.

Oczywiście nie mam zamiaru oszukiwać rzeczywistości, bo tak jak napisałeś, prawdopodobieństwo jego pozostania, a nawet gry w pierwszym składzie jest (niestety) spore.
AdiJuve pisze:Digne? Nie widzę sensu, trzeba by rzucić min. 15 baniek a to nie jest wcale gracz lepszy od Evry, inne pozycje potrzebują bardziej wzmocnień także szkoda ładować klasę gdy spokojnie Evra może zostać na kolejny sezon, na SerieA to i tak topowy gracz na lewą obronę.
Po części tak jak w przypadku Mandzu. Obecność Evry w naszej kadrze i wystawianie go kosztem Sandro mierzi mnie co raz bardziej. W tym momencie chyba każdemu spadły z oczu klapki i widzi, że Brazylijczyk jest lepszy w grze do przodu jak i z tyłu. Wujek Pat zdziadział i trzeba się go pozbyć, bo prochu już nie wymyśli. Wystarczy przejrzeć tematy meczowe z ostatnich tygodni i sprawdzić w ilu z nich Francuz nie jest wymieniony jako jeden z najgorszych na boisku.

Digne zna ligę, ma doświadczenie, jest młody, Roma na pewno nie wykupi go za klauzulę (15 mln €). PSG ma tą pozycję obsadzoną, więc można spróbować wynegocjować cenę w okolicach 10 mln € (1 Lemina). Moim zdaniem warto, bo i zawodnik niezły, cena może być przystępna i nie zostajemy w dupie, gdyby odpukać ktoś rzucił walizkę siana by nam Sandro podkupić.
Cabrini_idol pisze:A ma ktoś chociaż takie nazwiska na ławce w Serie A ? Zapomniałeś wspomnieć o Leminie i Sturaro.
Gdyby miał to Juventus nie byłby w tym sezonie Mistrzem Włoch. Piszesz takie oczywistości, żebym Ci przytakiwał? :) Nie zapomniałem ;)


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 20:49

jackop pisze:
Vincitore pisze:Mianowicie wiele wskazuje na to, że Chorwat jest w ataku pierwszym wyborem Allegriego i momentami może się wydawać, że ma mocniejszą pozycję nawet od Dybali.
Nie lubię go, nie podoba mi się to, co prezentuje na boisku (abstrahując od wagi zdobytych goli), jest stary, ktoś jest w stanie dać z niego dobry pieniądz.

Oczywiście nie mam zamiaru oszukiwać rzeczywistości, bo tak jak napisałeś, prawdopodobieństwo jego pozostania, a nawet gry w pierwszym składzie jest (niestety) spore.
AdiJuve pisze:Digne? Nie widzę sensu, trzeba by rzucić min. 15 baniek a to nie jest wcale gracz lepszy od Evry, inne pozycje potrzebują bardziej wzmocnień także szkoda ładować klasę gdy spokojnie Evra może zostać na kolejny sezon, na SerieA to i tak topowy gracz na lewą obronę.
Po części tak jak w przypadku Mandzu. Obecność Evry w naszej kadrze i wystawianie go kosztem Sandro mierzi mnie co raz bardziej. W tym momencie chyba każdemu spadły z oczu klapki i widzi, że Brazylijczyk jest lepszy w grze do przodu jak i z tyłu. Wujek Pat zdziadział i trzeba się go pozbyć, bo prochu już nie wymyśli. Wystarczy przejrzeć tematy meczowe z ostatnich tygodni i sprawdzić w ilu z nich Francuz nie jest wymieniony jako jeden z najgorszych na boisku.

Digne zna ligę, ma doświadczenie, jest młody, Roma na pewno nie wykupi go za klauzulę (15 mln €). PSG ma tą pozycję obsadzoną, więc można spróbować wynegocjować cenę w okolicach 10 mln € (1 Lemina). Moim zdaniem warto, bo i zawodnik niezły, cena może być przystępna i nie zostajemy w dupie, gdyby odpukać ktoś rzucił walizkę siana by nam Sandro podkupić.
Cabrini_idol pisze:A ma ktoś chociaż takie nazwiska na ławce w Serie A ? Zapomniałeś wspomnieć o Leminie i Sturaro.
Gdyby miał to Juventus nie byłby w tym sezonie Mistrzem Włoch. Piszesz takie oczywistości, żebym Ci przytakiwał? :) Nie zapomniałem ;)
Evrze się najbardziej oberwało za ten flop w Monachium, ale w lidze ogarnia całkiem przyzwoicie, miewał nawet świetne mecze, Digne to wcale nie jest poziom wyżej, nie jest to tylko moje zdanie ale też np. Deschampsa,który stawia na Evrę. Jakby budżet był nieograniczony to można kogoś ściągnąć, ale Digne to żaden krok do przodu, ale budżet ma swoje granice a inne pozycje potrzebują pilniej wzmocnień.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 26 kwietnia 2016, 21:01

AdiJuve pisze: Evrze się najbardziej oberwało za ten flop w Monachium, ale w lidze ogarnia całkiem przyzwoicie, miewał nawet świetne mecze, Digne to wcale nie jest poziom wyżej, nie jest to tylko moje zdanie ale też np. Deschampsa,który stawia na Evrę. Jakby budżet był nieograniczony to można kogoś ściągnąć, ale Digne to żaden krok do przodu, ale budżet ma swoje granice a inne pozycje potrzebują pilniej wzmocnień.
Nie bardzo rozumiem pomysł jackopa z tą lewą flanką. Chcemy zapłacić 10mln tylko po to, żeby zamiast 34latka grającego jako tako, mieć w składzie 22latka, który gra słabo. Rewelacyjna inwestycja.


Zablokowany