Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 09:57

Nie wiem czemu, ale mnie jakoś Draxler bardziej niż Goetze przekonuje ale to tylko subiektywna opinia - wiadomo że Mario dużo więcej osiągnął.

Sandro + Goetze/Draxler to byłoby bardzo fajne wzmocnienie drużyny. Wtedy zakładając że Caceres będzie zdrowy mamy naprawdę solidnie obronę obsadzoną.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:07

Strasznie mi sie ten pomysl z Gotze nie podoba. Abstrahuje juz od tego, ze sam Mario w moich oczach to pilkarz bez tej zadziornosci, zaciecia, zbyt miekki aby grac z powodzeniem w Juventusie. Chodzi mi bardziej o jego atrybuty czysto pilkarskie. Nie przepadam za pilkarzami, ktorzy sa dobrzy we wszystkim i w niczym, a tak w moich oczach wyglada Gotze. Niby swietna technika uzytkowa, ale rzadko kiedy cos z niej wynika, niby niezla szybkosc, ale Mario w zyciu nie bedzie dryblerem na miare Di Marii czy Robbena. Niby niezly strzal z dystansu, ale niech mi ktos pokaze bramki, ktore Gotze zdobyl zza pola karnego.

Wydaje mi sie zwyczajnie, ze Gotze to nie jest material na trequartiste w Juventusie. Byl juz jeden taki pilkarz, ktory rowniez mial pociagnac ten wozek, a skonczyla sie ta cala historia tragicznie. Akurat tak sie sklada, ze mowa o Diego. Jakosc wiekszosci atrybutow czysto pilkarskich jednego i drugiego byla zblizona (moze z delikatnym wskazaniem na Niemca), chociaz to pilkarze o troche innej charakterystyce. Problem polega na tym, ze aby grac jako 10 (lub trequartista) w takim klubie jak nasz trzeba byc jednostka wybitna albo chociaz materialem na jednostke wybitna. Tak bylo zawsze w przypadku wszystkich naszych rozgrywajacych, bo ta pozycja to nie tylko odpowiedzialnosc ale przede wszystkim ciezar. Pilkarz, bez wyjatkowych umiejetnosci, bez wyjatkowego stylu gry, nie podola. Zarowno w Diego jak i w Gotze nie widzialem i nie widze kogos, kto bedzie w stanie pociagnac ten wozek.

Jesli mialbym wydac 45m na Gotze i 20m na Draxlera to zdecydowanie wole te druga opcje. W przypadku Juliana chociaz jest szansa, ze wskoczy on na poziom wyzej, poziom z etykieta "lider", bo ma ku temu predyspozycje. Jesli chodzi o Gotze, niestety, nie widze takich predyspozycji. Znow wyjdzie, ze albo prawie herezje albo jestem hipsterem :prochno:.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:15

Tak się luźno zastanawiam (proszę z góry nie hejtować :smile: ), czy zakup Gotze oraz Draxlera (tak tak, obu tych panów jednocześnie) nie byłoby dobrym pomysłem. Koszt sprowadzenia obu tych grajków to kwota rzędu 65-80 mln, a raczej nas stać na taki wydatek. Chodzi mi o to, że w wypadku sprzedaży Pogby za rok (większość z nas niestety nie ma złudzeń i liczy się z takim ruchem) potencjalni kontrahenci będą od nas oczekiwać kwot z kosmosu, wiedząc że mamy kupę szmalu. Taki deal miąłby sens także z tego względu, że Draxler po ostatnim sezonie i kontuzjach jest pewną niewiadomą, a przy sprowadzeniu go razem z Gotze miałby sporo czasu na odbudowanie formy bez wywierania na nim większej presji. Wyobraźcie sobie taki skład:

---------------------Buffon----------------------
-Lichtsteiner--Bonucci--Chielini--A. Sandro-
------Marchisio----Khedira----Pogba--------
---------------------Gotze----------------------
-----------Dybala----------Morata------------

---------------------------Neto------------------------------
-Vrsaljko(Padoin)--Barzagli--Rugani(Caceres)--Evra-
-----------Pereyra-----Asamoah-----Sturaro-------------
--------------------Draxler(Vadala)-------------------------
------------Mandżukić(Zaza)---------Coman--------------

a za rok po odejściu Pogby moglibyślmy zmienić system na 4:2:3:1 i kupić Berardiego (który jest ponoć zaklepany) i jakieś zastępstwo za Evrę.

--------------------Buffon---------------------
----Vrsaljko--Bonucci--Rugani--A. Sandro----
----------Marchisio------Khedira-------------
-----Dybala------Gotze-------Draxler-------
-------------------Morata---------------------

----------------------------Neto---------------------------
-Lichtstainer(Padoin)-Barzagli-Chiellini(Caceres)-???-
----------Pereyra(Asamoah)-----Sturaro---------------
----------Berardi------Vadala-------Coman------------
-------------------Mandżukić(Zaza)---------------------


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:22

Nie bardzo
Nie ma dla nich miejsca szczególnie że jest jeszcze Dybala.

Ja się zgadzam z jakku mnie też Goetze nie przekonuje tak bardzo, zeby skakał z radości.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:29

1. Marotta wczoraj wrocil juz do Turynu podobno (Tuttosport)
2. Wedlug Nerozziego Bayern dal zielone swiatlo na rozmowy Juventusu z Gotze, ale jednoczesnie nie bedzie chcial stracic kontroli nad Mario. To znaczy, w gre wchodzi jakas forma odkupienia gracza, tak jak w przypadku Moraty. Nie wiadomo czy na to pojdziemy. Mowi sie teraz o roznych kwotach transferu. Pensja Niemca takze jest "prognozowana" i wiele zrodel podaje 6m euro netto rocznie.
3. Po rozmowach z Bayernem na temat Vidala, nasze oczy od razu skierowaly sie w kierunku Draxlera. Gracz Schalke z zalozenia powinien byc duzo tanszy od Mario, stad ta decyzja (Agresti).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:34

Czy naprawdę my jako Juventus klub z taką tradycją będziemy teraz masowo zajmować się ogrywaniem innym graczy ?

Jeszcze rozumiem sytuację z Moratą, ale kolejny zawodnik na takiej zasadzie to będzie już dla mnie żałosne. Nie jesteśmy przecież jakimś prowincjonalnym klubem. Niech Goetze spada na drzewo.

Chyba stać nas na kupienie rozgrywającego bez robienia z nas żartów. :/


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:40

Virgil pisze:Chyba stać nas na kupienie rozgrywającego bez robienia z nas żartów :/
W pełni się zgadzam. Taki deal w ogóle nie wchodzi w grę. To już lepiej dorzucić Niemcom 5 mln i nie robić z nas pośmiewiska albo skierować się w stronę innych alternatyw, a tych jest kilka na rynku.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:50

jakku Sprawdz sobie pierwsza stronw gdzie wrzucilem statystyki laczonych z nami 10tek. Wystarczy jakas kompilke odpalic zeby zobaczyc bramki z dystansu Goetze. Jak mozna wolec pioamanego i bez formy Draxlera, od Goetze ktory go bije na glowe w liczbie bramek i asyst ? Sam nie przepadam jakos za Gotze, wydaje mi sie takim dzieciakiem, ale fakty przemawiaja za nim.

Yaro mnie tez sie takie warianty podobaja, aczkolwiek kurde nie za duzo tych Niemcorow ?


P.S Jakies wypozyczenia, czy odkupy sa zalosne.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:54

Będę to powtarzał jak mantrę: GOTZE to nie jest materiał na 10 Juventusu. TO piłkarz bez JAJ, taki chłopczyk z bravo sport. My potrzebujemy LIDERA (Pogba ani Marchisio takimi mimo wszystko nie są) a Gotze to co najwyzej medialna postać nic więcej. Oczywiście w piłkę kopać potrafi, ale on już pewnego poziomu nie przeskoczy.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 10:59

Alexinhio-10 pisze:jakku Sprawdz sobie pierwsza stronw gdzie wrzucilem statystyki laczonych z nami 10tek. Wystarczy jakas kompilke odpalic zeby zobaczyc bramki z dystansu Goetze. Jak mozna wolec pioamanego i bez formy Draxlera, od Goetze ktory go bije na glowe w liczbie bramek i asyst ? Sam nie przepadam jakos za Gotze, wydaje mi sie takim dzieciakiem, ale fakty przemawiaja za nim.
Wiesz, ogladalem czesto Gotze w Borussi Dortmund, potem juz rzadziej w Bayernie i w kadrze Niemiec i szczerze mowiac, to chlopak mnie zwyczajnie nie przekonuje, jako nasza "gwiazda" i lider. Statystyki ma swietne, to prawda... Coz, pozostaje miec nadzieje, ze jesli faktycznie go wezmiemy to po prostu okaze sie, ze sie strasznie pomylilem ;-).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 11:02

Którzy piłkarze z kręgu naszych zainteresowań mogliby być takimi liderami o których mówicie?


Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 11:05

Bramki z dystansu Goetze? Może być z wolnego? https://www.youtube.com/watch?v=8lkUqi0upds
Pamiętam, że jak Mario podchodził do wolnego to powiedziałem, teraz to by się tu przydał nasz Andrea :smile: A tu taka magia Mario
Też nie jestem do końca przekonany co go Niemców w Juve, tym bardziej, że większość jest tu negatywnie nastawiona do takich pomysłu, ale cóż nic nie zależy od nas i gdyby do nas trafił nie pozostaje nic jak dać mu czas i wierzyć, że może stać się tą naszą wymarzoną 10.


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 11:11

jakku1 pisze:Wedlug Nerozziego Bayern dal zielone swiatlo na rozmowy Juventusu z Gotze, ale jednoczesnie nie bedzie chcial stracic kontroli nad Mario. To znaczy, w gre wchodzi jakas forma odkupienia gracza, tak jak w przypadku Moraty. Nie wiadomo czy na to pojdziemy.
Czytalem o rzekomym kontrwykupie Bayernu po pierwszym roku na kwote 45 mln, po drugim 50. Uwazam, ze to potwarz i kolejne rozwiazanie w stylu Moraty nie ma u nas prawa bytu. Jesli do klubu dolaczyliby Götze i Sandro, bylbym zadowolony, ale bez jakichs dziwnych umow.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 11:14

Będzie Isco, jestem więcej niż przekonany.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 18 lipca 2015, 11:14

Hypeman pisze:Którzy piłkarze z kręgu naszych zainteresowań mogliby być takimi liderami o których mówicie?
To jest bardzo dobre pytanie ;-). Czy w ogole jest na rynku pilkarz, ktory nie tyle gwarantowalby cokolwiek na pozycji rozgrywajacego a chociaz dawal nadzieje na to, ze podola i bedzie ciagnal ten wozek?

Ja szczerze mowiac, nie wiem. Ani Oscar mnie nie przekonuje, ani Gotze. Bardziej bylbym sklonny zaryzykowac z Draxlerem albo sprobowac sciagnac Pastore, bo to sa pilkarze, ktorzy oprocz dobrych warunkow fizycznych oferuja takze szereg typowych dla rozgrywajacego cech - swietny przeglad pola, dobry strzal z dystansu, etc.
Haris pisze:Bramki z dystansu Goetze? Może być z wolnego? https://www.youtube.com/watch?v=8lkUqi0upds
I to jest chyba jedyna bramka z wolnego, ktora zdobyl jak dotychczas w calej karierze ;-).

Przy okazji, teraz sie mowi o dwuletnim wypozyczeniu Gotze z opcja (lub koniecznoscia, cholera wie...) wykupu + Bayern mialby mozliwosc odkupienia gracza.
Ostatnio zmieniony 18 lipca 2015, 11:32 przez jakku1, łącznie zmieniany 4 razy.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Zablokowany