Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 08:27

No tragedia z tym Cavanim jak widać. A może to nasz zarząd stwierdził, że pożytku z gościa nie będzie i odpuścił tego zawodnika ? To by tłumaczyło brednie, które wypowiada po transferze Igły do nas. Teraz Cavani jest głównym bombardierem Paryżan i gra na swojej nominalnej pozycji, zobaczymy ile bramek nastrzela. Patrząc na to co wyprawia :facepalm:


Obrazek
kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 08:54

Powraca temat Sissoko. Tutto twierdzi że zostaje on naszą alternatywą w przypadku negatywnych negocjacji w sprawie Matiudiego. Według mnie najlepsza realna opcja w tym momencie.

Opcja z Bony'm w WHU bardzo mnie martwi :/ Myślałem że uda się szybko pogonić Zazę bo jest on na ten moment tak samo zbędny w drużynie jak Hernanes :/


arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 09:24

Ponoć Sissoko jest w trakcie rozmów z Interem. Gdyby poszedł do Mediolanu, a my skończylibyśmy ze Schweinsteiger`em przeżywałbym to przez długi czas.


Olek1987 pisze: Wam do reszty odbiło z Pogbą. Jak odejdzie to możecie mnie obrażać i nazywać katolikiem....
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 11:02

Inter w pierwszej kolejności chce Joao Mario, ale mają tam jakieś problemy z płatnością za jego transfer, a czytałem jeszcze, że całą transakcję może zablokować UEFA z uwagi na problemy Interu z FFP (coś takiego mignęło mi na twitterze, ale nigdzie szerzej o tym nie napisano). Sissoko to alternatywa dla Portugalczyka i możliwe, że w odwecie za Brozovicia próbujemy Interowi podbić cenę, nie sądzę by Francuz był naszym celem, w przeciwnym razie dłubalibyśmy przy jego transferze konkretniej, a póki co wygląda mi on na alternatywę alternatyw.

Sprawa z Cuadrado stoi w miejscu gdyż pozostał jeden detal do ustalenia - my nie chcemy obowiązkowego wykupu po sezonie, Chelsea na niego nalega. Zgodzili się na wypożyczenie za 4 bańki, ale chcieliby pogonić Juana definitywnie po sezonie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 11:48

Na tutto jest artykuł z "The Quotidiano.net" w którym piszą o możliwośći powrotu Hernanesa do Lazio, jednak nie podają żadnych szczegółów, więc to raczej tylko mżonki.


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 12:00

Vincitore pisze:Inter w pierwszej kolejności chce Joao Mario, ale mają tam jakieś problemy z płatnością za jego transfer, a czytałem jeszcze, że całą transakcję może zablokować UEFA z uwagi na problemy Interu z FFP (coś takiego mignęło mi na twitterze, ale nigdzie szerzej o tym nie napisano). Sissoko to alternatywa dla Portugalczyka i możliwe, że w odwecie za Brozovicia próbujemy Interowi podbić cenę, nie sądzę by Francuz był naszym celem, w przeciwnym razie dłubalibyśmy przy jego transferze konkretniej, a póki co wygląda mi on na alternatywę alternatyw.

Sprawa z Cuadrado stoi w miejscu gdyż pozostał jeden detal do ustalenia - my nie chcemy obowiązkowego wykupu po sezonie, Chelsea na niego nalega. Zgodzili się na wypożyczenie za 4 bańki, ale chcieliby pogonić Juana definitywnie po sezonie.


Też wyczytałem wczoraj info o FFP w kwestii transferu Mario - do całej tej sytuacji odniósł się Zanetti. Dla nich jedyną opcją na pozyskanie Sissoko lub Mario to wypożyczenie z opcją wykupu a wątpię że Newcastle i Sporting na to pójdą. W związku z tym coraz głośniej mówi się o pozostaniu (i przedłużeniu kontraktu) przez Brozovicia.

Co do Cuadrado - mignęła mi informacja że spór między nami a Chelsea rozbija się o klauzulę obowiązkowego wykupu zawodnika po sezonie na którą nie chcemy przystać.

Angielskie brukowce twierdzą że The Blues złożyli ofertę w wysokości 60 mln funtów za Jamesa (to tylko taka ciekawostka) Podobnie ma się sytuacja z naszym innym celem z przeszłości Bernardo Silvą który jest bliski przeniesienia się do Atletico.

Teraz trochę matematyki :

- sprowadzamy Cuadrado za 4 mln euro (wypożyczenie)

- Sprzedajmy Lichego za 12, Zaze za 22 i Hernanesa za 5. Do tego dysponujemy jeszcze odrębnymi pieniędzmi na pomocnika ale ...

Co dalej ? Opcja Matiudi ? bardzo się od nas oddala, dzieli nas podobno aż 10 mln. Bajki o Jamesie Isco można wsadzić głęboko do szafy. Zbieramy kasę na pierwszą ratę dla Napoli ?

Owszem wrócił Asamoah i przyznam że zrobił na mnie duże wrażenie w pierwszym meczu, ale to za mało jak na grę na 3 frontach :/
Realne opcje ?

- Witsel
- Adrien Silva
- Hector Herrera
- Dani Parejo
- Moussa Sissoko

Marzenie :

- Koke !!!!


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 12:54

@kamil-8853

odnośnie opcji dla nas dostępnych:

Koke - nie do wyciągnięcia. Atletico walczy o najwyższe cele i ma Simeone dla którego Koke jest ważnym ogniwem więc w ogóle wykreśliłbym go z listy.

Dani Parejo - widziałeś mecze Valencii w poprzednim sezonie ? Albo chociażby wczorajszy mecz tego zespołu ? Nie potrzebny nam kolejny średniak który nie potrafi zlapać formy od dwóch lat co najmniej.

Witsel jak wiemy zostaje w Rosji i raczej podejmiemy próbę zaklepania go na przyszły rok

Hector Herrera i Adrien Silva to raczej nie to czego potrzebujemy. Mieliśmy kupić topa do pomocy który utrzyma jakość tej linii a nie kogoś na ławkę.

Sissoko - tak jeżeli nie uda się ściągnąć Matuidi bo potrzebny nam dobry przecinak z dobrą wydolnością i kocią zwinnością. Jednak jestem za mudżynkiem z PSG. To jest koleś którego nam potrzeba.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 13:16

Southampton chętne na Zazę. Dobrze, że szukamy mu klubu w Anglii, Brytole lubią przepłacać, a nam się trochę grunt pod nogami pali - musimy go sprzedać za nie mniej niż 25 baniek, tacy Niemcy wiedząc jak się ma sprawa na tym etapie mercato oskubaliby nas co do centa.

Bonucci bardzo blisko nowego kontraktu (5 mln/rok 2021). Media nazywają to swego rodzaju 'ślubem' ze Starą Damą. Zresztą - jeżeli Bonucci odrzucił bajońskie pieniądze od Guardioli, któremu się nie odmawia, a my 60 baniek, to nie ma o czym mówić, Bonucci się nie ruszy z Turynu do końca kariery (chyba, że jako emeryt będzie chciał pokopać dla frajdy w miejscu w którym się wychował, chociaż wróć, wychował się w Interze. :prochno: ).

Naciskamy na PSG ws. Matuidiego, JMercato, które przyjmuje w kwestii tego transferu postawę Cabriniego ws. Pogby twierdzi, że trzeba być spokojnym i cierpliwym.

Wonderkidem łączonym z nami jest jeszcze jakiś młodziak z Caen - Jean-Victor Manengo.
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2016, 13:18 przez Vincitore, łącznie zmieniany 1 raz.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 13:17

kamil-8853 pisze:Powraca temat Sissoko.
Ligę angielską oglądam w ogromnych ilościach, jednak występów Newcastle obejrzałem całe 0 razy toteż ekspertem nie jestem jeśli chodzi o Francuza, a i udawać go nie będę. Sissoko to jednak ciekawa opcja biorą pod uwagę jego wszechstronność. Sam zaś nie wierzę, że będziemy chcieli go kupować. Transfer do Interu? jak najbardziej. Chociaż z drugiej strony być może Moussa jest jakaś alternatywą dla... Cuadrado?
Vincitore pisze:Sprawa z Cuadrado stoi w miejscu
Szkoda jednak, że ta sytuacja się przeciąga. Myślę jednak, że Juve jest zdeterminowane by pozyskać Kolumbijczyka, a wykupić go za rok, tyle tylko że Marotta będzie chciał zbijać cenę, jak to on, a nie wpisywać ją już teraz :roll: Nawet jeśli Juan przyjdzie w ostatnich dniach pewnie to nie będzie problemem. Warianty taktyczne zna bardzo dobrze, byle udało się zrealizować transakcję.
kamil-8853 pisze:Koke
Opowie mi ktoś historię łączenia tego nazwiska z Juventusem? Gość wymarzony dla nas i właściwie to koniec? Po co Hiszpan miałby odchodzić z dwukrotnego finalisty LM i drużyny bijącej się o tytuł w krajowych rozgrywkach? Nie zapewniamy mu właściwie nic więcej niż może mu zaoferować Atletico, a sam Madryt to jego dom i jest tam ikoną. Fajnie, że nazywany jest jako "marzenie transferowe", ale takie musi mieć przynajmniej cień prawdopodobieństwa, w jego przypadku takiego nie widzę.

PS: Ja już straciłem nadzieję na Matuidiego :cry:
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 2016, 13:23 przez wagner, łącznie zmieniany 1 raz.


arturjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 125
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 13:19

Ktoś mnie oświeci, co rewelacyjnego jest w Witselu? Nie oglądałem jego meczy w lidze, jedyne co widzialem to mecze Zenitu w LM jeśli grali o 18 i na Euro w rep Belgii i jakoś nie powalał.


Olek1987 pisze: Wam do reszty odbiło z Pogbą. Jak odejdzie to możecie mnie obrażać i nazywać katolikiem....
kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 13:23

Paulo pisze:@kamil-8853

odnośnie opcji dla nas dostępnych:

Koke - nie do wyciągnięcia. Atletico walczy o najwyższe cele i ma Simeone dla którego Koke jest ważnym ogniwem więc w ogóle wykreśliłbym go z listy.

Dani Parejo - widziałeś mecze Valencii w poprzednim sezonie ? Albo chociażby wczorajszy mecz tego zespołu ? Nie potrzebny nam kolejny średniak który nie potrafi zlapać formy od dwóch lat co najmniej.

Witsel jak wiemy zostaje w Rosji i raczej podejmiemy próbę zaklepania go na przyszły rok

Hector Herrera i Adrien Silva to raczej nie to czego potrzebujemy. Mieliśmy kupić topa do pomocy który utrzyma jakość tej linii a nie kogoś na ławkę.

Sissoko - tak jeżeli nie uda się ściągnąć Matuidi bo potrzebny nam dobry przecinak z dobrą wydolnością i kocią zwinnością. Jednak jestem za mudżynkiem z PSG. To jest koleś którego nam potrzeba.
Owszem Matiudi wygląda najlepiej z możliwych "dostępnych" zawodników. Również będę się cieszył z jego ewentualnego przyjścia.

Co do Koke. Może i jest nie do wyciągnięcia ale ... Atleti słynie ze sprzedaży co roku swojej największej gwiazdy. Po drugie piłkarz posiada klauzulę odejścia, po trzecie jest sponsorowany przez Adidasa (Atleti ma umowę z Nike) po czwarte Atleti w 2013 roku sprzedało 30% praw ekonomicznych do karty zawodniczej Koke funduszowi inwestycyjnemu Quality Football Ireland. Ten Fundusz przy transferze zawodnika może uzyskać całkiem pokaźną sumę. Po piąte Koke zarabia coś w okolicach 6 mln euro za sezon. Myślę że u nas mógłby liczyć na niewielką podwyżkę. To tylko dywagacje bo żadne źródła w tym okienku nawet przez moment nie łączyły nas z tym graczem ale w piłce wiele już widziałem i nic tak naprawdę mnie nie zdziwi ;)

Ps. Schodząc na ziemię - Do walki o Zaze mocno wkroczyło Southampton. Widać ilość Włochów w tej ekipie musi się zgadzać - Odszedł Pele niech przybędzie Zaza :bravo:


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 13:40

O Koke może zapomnieć nie tylko Juve ale i inne kluby na świecie. Ten zawodnik to ktoś na wzór Marchisio/Bonucciego, którego ani zakusy innych klubów nie interesują ani sumy jakie mu proponują. Odrzuca wszystko co tylko można odrzucić a Atleti nie zamierza go oddawać za żadne pieniądze. Jeżeli my tutaj na oferty MC za Bonucciego z politowaniem kiwamy głowami a pewnego czasu w ten sam sposób traktowaliśmy oferty MU za Markiza to oni robią dokładnie to samo. Piłkarz nie do wyjęcia. Matuidi to byłby świetny transfer ale czasu coraz mniej.


Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 14:09

Conte chce Kwadwo jako formę zapłaty za Cuadrado. Juve mówi nie, dla Allegriego nie na sprzedaż.

Na tym forum wiele osób jeszcze tydzień temu poszłoby na taki deal, pewnie po meczu z Violą sytuacja się zmieniła. :prochno:

-

Mediaset: podkręcamy tempo ws. Matuidiego, na tę chwilę nasza oferta to 30 mln z bonusami.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 14:23

A jakieś newsy dotyczące Rubena Nevesa ? Czy to tylko jakaś plotka puszczona przez kogoś na włoskim forum ?


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 23 sierpnia 2016, 14:34

Virgil pisze:A jakieś newsy dotyczące Rubena Nevesa ? Czy to tylko jakaś plotka puszczona przez kogoś na włoskim forum ?
Ja nie wiem czemu media na siłę wciskają nam jakieś cudowne dzieci. Odnośnie Nevesa faktem jest, że na bank mamy go w swoich notesach, były już plotki o domniemanym transferze do nas, nim jeszcze zaczął grać w pierwszej drużynie Porto, gdzieś na początku 2014 roku. No, ale te Bakayoka, Tielemansy itd. Media myślą, że skoro odszedł Pogba - chłopak, którego ściągnęliśmy gdy był nastolatkiem i zrobiliśmy z niego gwiazdę futbolu, to koniecznie będziemy chcieli powtórzyć tę historię.

Mnie bardziej ciekawi sytuacja Mandragory, on serio nie będzie dostępny przez cały ten sezon? Gdzieś czytałem, że za 3 miesiące ma wrócić do treningów, czyli powinien wrócić do pełnych obciążeń razem z Marchisio.

---

Jest info, że mamy się spotkać z PSG w czwartek przy okazji losowania Ligi Mistrzów w Monte Carlo, obecny ma być też Raiola. Nie chce mi się w to za bardzo wierzyć, rok temu też były takie plotki ws. Draxlera, że niby mamy poczekać jeden dzień po losowaniu Ligi Mistrzów w Monte Carlo na następny dzień gdy będzie losowana Liga Europy i przyjedzie ktoś z Schalke.


Zablokowany