Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:17

Robaku pisze:
Ouh_yeah pisze:
jpjp5 pisze:Ja bym postawił na jakiegoś wychowanka ale Allegri nie ma tyle dużych jaj
Sturaro zjada każdego wychowanka na śniadanie, więc jaki sens? ;)
W ogóle jakiego wychowanka? Widzisz kogoś kto w ogole aspiruje do gry w pomocy bo ja niestety nie.
Mandragora, Bouy, Muratore, Cassata, Bove proszę chciałes nazwiska to masz. A powiedz mi widziałeś jakiś mecz primavery żeby osadzać że nikt nie aspiruje.

Jaki sens? A co przez najbliższe 15 lat będziemy co roku zgłaszać 21-22 piłkarzy podstawowego składu czy to do LM czy do Serie A, bo nie mamy wychowanków na miarę gry w pierwszym zespole?

Mamy na tyle mocny skład że można dać niektórym pograć w mniej ważnych meczach, od 5 lat dominujemy w Serie A i co nie znajdzie sie miejsce dla jednego zawodnika w meczach z dołem tabeli?

Jakoś Guardiola potrafi wprowadzić młodych zawodników i wygrywa Bundeslige.


Profesor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 sierpnia 2016
Posty: 895
Rejestracja: 07 sierpnia 2016

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:17

Ouh_yeah pisze:Zgadzam się, że Gustavo to kawał gracza. Pamiętam jak rozstawiał po kątach naszą pomoc jeszcze za czasów Conte-Heynckesa.
jpjp5 pisze:Ja bym postawił na jakiegoś wychowanka ale Allegri nie ma tyle dużych jaj
Sturaro zjada każdego wychowanka na śniadanie, więc jaki sens? ;)
Wychowanka tak, ale zostawienie Mandragory i danie mu szansy to też opcja.

Pjaca na pewno da radę na środku ale będzie trzymał się bliżej lewej strony(z resztą Pogba podobnie atakował lewą stroną wspólnie z Evrą).
Może nie ma takiego dalekiego podania jak Pogba, bo to jednak zupełnie inny zawodnik(z resztą każdy zawodnik ma swoje cechy). Natomiast za podania prostopadłe musi robić Pjanic.

Co do Isco to wypowiedź agenta że nie chce się ruszać z Hiszpanii, poza tym Real by prosił o 50mln i więcej a jednak jego pozycja to nie B2B która nam brakuje ani DP którą też zarząd poszukuje, optymalna to w 4-3-1-2 lub 4-3-3(ale na taką pozycję narzeka, woli grać przed napastnikami) a nasza taktyka będzie 3-5-2 chociaż inaczej wyglądająca bo jednak inni wykonawcy.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:22

mibor pisze:
mzm pisze:
Virgil pisze:
Natomiast nie rozumiem osób które mówią że Gustavo jest fajny, owszem grał w Beyernie nieźle ale nie bez powodu odszedł, do tego ma za sobą bardzo kiepski sezon (jak cała drużyna co prawda) , 29 lat jak na Brazylijczyka to dużo,
nie będzie tani.
Bo Gustavo to kawał gracza. Wiesz dlaczego odszedł z Bayernu? Mówi Ci coś nazwisko "Guardiola"? :) Kibice Bayernu wprost płakali po tym, jak został oddany do Wolfsburga Gustavo, szczególnie w obliczu ciężkich i częstych urazów Martineza. Brazylijczyk to klasowy zawodnik, w zeszłe lato bardzo poważnie mówiło się o zainteresowaniu Realu, ale w końcu zdecydowali się związać przyszłość z Casemiro. Jeszcze rok, dwa temu spokojnie można by go nazwać jednym z 3 najlepszych typowych przecinaków na świecie i pewnie mało kto by się z tym kłócił. Jeden słabszy sezon, w którym cały zespół Wolfsburga posypał się po odejściu KDB wiele tu nie zmienia. Matić? Wieczny talent, gość tak niestabilny, że nawet Chelsea musiała go kupować dwukrotnie. Nie rozumiem jak można się podniecać taką kandydaturą, szczególnie, że przyszedłby z drewnianej ligi angielskiej i pewnie za niemałe pieniądze. Gość, który ma 28 lat i w poważnej lidze i poważnej piłce zagrał tak naprawdę dwa sezony, jeden bardzo dobry, jeden beznadziejny. :dance:

Chyba najbardziej zastanawiają, a może nawet bawią mnie, osoby, które oczekują sprowadzenia w miejsce Pogby jakichś Isco, Eriksenów, Jamesów czy innych Pastore. Rozumiem, że po stracie takiego zawodnika jesteście spragnieni głośnych nazwisk, ale gdzie w tym jakikolwiek pragmatyzm? Jak to sobie wyobrażacie - że przy ataku Dybala - Higuain i Pjaniciu na boisku upchnięcie na nim jeszcze jednego ofensywnego pomocnika typu Isco? Nawet nie muszę być specjalnie zorientowany w sprawach Juve, żeby wiedzieć, że to nie tylko nie ma rąk i nóg, a wręcz zakrawa o szaleństwo. A może Pjanić albo kupiony za 60 milionów Isco usiądą na ławie? :rotfl: Przy dwójce Pjanić-Khedira, tym trzecim którego Wam brakuje jest ewidentnie zawodnik w stylu Vidala, który dużo biega, typowy b2b i dlatego kandydatura Matuidiego, mimo że nie jestem jego fanem, wygląda najsensowniej, a sam Francuz może nie jest klasą światową, ale poziom dobry czy nawet bardzo dobry gwarantuje. Matic to z kolei strasznie wolny i statyczny zawodnik, trochę dziwnie mógłby wyglądać obok Khediry.

Najgorsze jednak są te płacze, że nie macie na każdej pozycji absolutnego topa. Macie topowego bramkarza, topową obronę i wahadła, topowy atak. Nie da się mieć wszystkiego, a gdyby miały wygrywać Ligę Mistrzów tylko takie drużyny, które każdą pozycję mają obsadzoną najlepiej na świecie, to nikt by jej nie zdobywał. Real rok temu wygrał z mocno drewnianym i niedoświadczonym Casemiro oraz Pepe, Barcelona podchodzi do tego sezonu z kompletnym brakiem prawej obrony. Bayern nie ma środkowego pomocnika do pary z Vidalem, a i więcej ich problemów można by wymienić. Odejście Pogby to na pewno strata, ale i bez niego jesteście jednym z poważniejszych faworytów do wywalczenia LM, więc nie bądźcie śmieszni z tym płaczem i załamywaniem rąk. :facepalm:
Ciesze się, że są jeszcze myślący kibice tutaj... szkoda, że nie nasi ;)
też uważam że porządny b2b rozwiązuje problem w środku. Ludzie tutaj sa przesmieszni, najpierw zachowuja sie jak bydlo z Neapolu i jada po Pogbie jak po... przyszło do nas 3 światowych topów... jeszcze mało... ubiliśmy deal życia też źle... nie ma ludzi niezastąpionych ( za wyjątkiem Buffona :whistle: )
Raczej chodzi o jakąś utalentowaną opcję na przyszłość, jak wywoływany przez wielu Dahoud. Podtrzymuję to, co napisałem wcześniej, jeśli chodzi o pierwszy skład, to urządzi nas jeden transfer defensywnego pomocnika. Ale wypadałoby sprowadzić też kogoś, kto rokowałby bardziej na przyszłość i prezentował potencjał w grze do przodu, taki żeby móc go już powoli wprowadzać do drużyny.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:23

Mandragora to nie wychowanek - ale może się nim stać - jestem na tak
Bouy to nie wychowanek - gość jest 93 rocznik

Bazoera poproszę i Tielemansa - to są potencjalne topy i chyba to dobra droga - ponieważ Khedira często wypada, Marchisio może wrócić nawet aż w grudniu. No a Pogba też na początku grzał ławę więc jak tamci będą wracać, będzie to normalne, a młodzi i tak będą mieć dużo okazji do gry.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:28

jpjp5 pisze:
Robaku pisze:
Ouh_yeah pisze:
Sturaro zjada każdego wychowanka na śniadanie, więc jaki sens? ;)
W ogóle jakiego wychowanka? Widzisz kogoś kto w ogole aspiruje do gry w pomocy bo ja niestety nie.
Mandragora, Bouy, Muratore, Cassata, Bove proszę chciałes nazwiska to masz. A powiedz mi widziałeś jakiś mecz primavery żeby osadzać że nikt nie aspiruje.
Przyznam szczerze nie oglądam primki, ale oglądam za to młodzieżowe ME.
Wiec Mandragora, choć który wraca po kontuzji i raczej nawet nie trenuje. Bouy to już nie taki młodzieniaszek chyba po ostrej kontuzji.

Cassata? Który nawet nie ma miejsca w pierwszej jedenastki młodziezowej druzyny Italii ma mieć miejsce w kadrze Juve?

Tak, nadal nie widzę nikogo kto mógłby z powodzeniem grać w pomocy Juve. Nie mówie o wejsciu na 3 ostatnie minuty, tylko o solidne zastępstwo.


Paulo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 613
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:31

Kolega @mzm rozsądny głos ale to chyba wynika też z faktu w jaki sposób budowana jest BVB. Nie wydajecie dużego hajsu na zawodników, często sprzedajecie topów których wykreujecie ale i tak gracie powyżej pewnego poziomu i tego co macie na papierze. Trochę takie Atletico z dojczland. Nie ukrywam, że bardzo lubię patrzeć na grę BVB bo pomimo że na niektórych pozycjach grali bądź grają typowi rzemieślnicy to zawsze stanowicie duże zagrożenie dla najlepszych drużyn świata. I nie ważne czy odejdzie Gotze czy Lewy to zawsze udaje się sprowadzić na ich miejsce świeżą krew która szybko się aklimatyzuje w Dortmundzie.

Właśnie o to chodzi z naszymi pomocnikami. Kluczem jest brak b2b takiego jak Vidal. Byłem zły a jednocześnie przemawiała przeze mnie gorycz przy odejściu Vidala, ale po tym czasie stwierdzam, że bardziej nam brakuje Vidala bo jest kompletny niż zabraknie Pogby. Pogba owszem potencjał duży, ale ostatnie EURO pokazało, że nie należy do liderów, w kluczowych momentach pali się psychicznie, za mocno chce, albo jest lekkoduchem. W Juventusie było podobnie, żeby nie wspomnieć finału LM z Barcą. Opcja w postaci Matuidi moim zdaniem jest najciekawszym rozwiązaniem - ma bardzo dobrą technikę, potrafi wjechać w obronę, strzelić bramkę, dużo biega, przecina i przechwytuje. Matic i Witsel są przy nim statyczni, nieruchliwi i nie mają takiej kondycji. Poza tym jedyną opcją którą dla nas byłaby zbawieniem to ten chory psychicznie ninja z Romy który jest właśnie odpowiednikiem Vidala na podobnym poziomie umiejętności ale wiemy że sprowadzenie go jest nierealne. Ewentualnie jeszcze Sissoko bo to podobny zawodnik do Matuidi tylko troszkę częściej zamyka oczy jak biegnie z piłką między przeciwników :prochno:

Pogba swoim wywiadem udowadnia to co komentują inni: romans z kochankiem na 4 lata i powrót do męża który sypnął kasą. Poza tym Manu nie oferuje w tej chwili nic co Pogbie dawałoby szansę na wskoczenie na wyższy poziom. Wszyscy wiedzą jaki jest Mou - pierwsze spięcia i porażki i zaraz będzie chaos. Ibra coś odwali, Pogba przypajacuje i będą pośmiewiskiem Europy. To nie czasy Fergusona gdzie nawet z drewnianych kołków była drużyna. Dzisiaj Manu nie ma obrony, nie ma pomocy, a i atak patrząc na grę Martiala ma wiele do życzenia. Czuję, że mogą się miotać co najmniej 2-3 sezony i wtedy Pogba będzie błagał o transfer do Realu :D ale cóż - to nie nasza sprawa w sumie chyba że trafimy na nich w LE :smile:


mnowo

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 7470
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:32

Chyba jednak nie do końca taki fajny ten deal z Pogbą. Muszę się przyznać, że myślałem, że jest inaczej, ale okazuje się, że te 73 bańki to tyle, ile w rzeczywistości dostajemy na konto (w dwóch ratach)... o ile wierzyć włoskim mediom:

105 milioni pagati dal Manchester United:
a) 5 milioni costo residuo Pogba
b) 25 milioni commissioni Raiola
c) 2 milioni contributo di solidarietà
d) 73 milioni plusvalenza netta Juventus.

Razem 105.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:33

Robaku pisze:Cassata? Który nawet nie ma miejsca w pierwszej jedenastki młodziezowej druzyny Italii ma mieć miejsce w kadrze Juve?
Tylko pomyśl w ten sposób. Że ci co mają miejsce w wyjściowej kadrze juniorskiej Włoch to są bardziej utalentowani i ich lepiej wypożyczać by się ogrywali. Bo na ławce mogą kisnąc i to może zastopować ich rozwój, dla tych mniej utalentowanych może to być szczyt możliwości.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:33

Robaku pisze:
jpjp5 pisze:
Robaku pisze: W ogóle jakiego wychowanka? Widzisz kogoś kto w ogole aspiruje do gry w pomocy bo ja niestety nie.
Mandragora, Bouy, Muratore, Cassata, Bove proszę chciałes nazwiska to masz. A powiedz mi widziałeś jakiś mecz primavery żeby osadzać że nikt nie aspiruje.
Przyznam szczerze nie oglądam primki, ale oglądam za to młodzieżowe ME.
Wiec Mandragora, choć który wraca po kontuzji i raczej nawet nie trenuje. Bouy to już nie taki młodzieniaszek chyba po ostrej kontuzji.

Cassata? Który nawet nie ma miejsca w pierwszej jedenastki młodziezowej druzyny Italii ma mieć miejsce w kadrze Juve?

Tak, nadal nie widzę nikogo kto mógłby z powodzeniem grać w pomocy Juve. Nie mówie o wejsciu na 3 ostatnie minuty, tylko o solidne zastępstwo.
Kto nie ryzykuje ten nie ma. Marchisio też kiedyś zaufano, tylko wydaje mi się że to wtedy było z przymusu, bo gdyby nie to, to pewnie dalej by był za słaby na Juve.

Postawienie na jednego młodego wiąże się z małym ryzykiem, a może przynieść bardzo dużo profitów.


CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:35

mnowo pisze:25 milioni commissioni Raiola.
Czyli Włoskie media jednak twierdzą że to my zapłaciliśmy prowizję...


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:36

No i co mamy zrobić z tym Cassatą trzymać go w szerokiej kadrze? tylko po to, żeby zwiększyć nasze miejsce.
No to już wolę podobnie jak Romagnę wypożyczyć chlopaka do Serie B, a może kiedyś z niego coś będzie.

Markiz poszedł na sezon lub dwa do Empoli,wiec zrobmy tam z Mandragorą czy Cassata. Imo Bouya już można popychać dwa wypożyczenia i nic z niego nie mamy.
Ostatnio zmieniony 09 sierpnia 2016, 15:36 przez Robaku, łącznie zmieniany 1 raz.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:36

mnowo pisze:Chyba jednak nie do końca taki fajny ten deal z Pogbą. Muszę się przyznać, że myślałem, że jest inaczej, ale okazuje się, że te 73 bańki to tyle, ile w rzeczywistości dostajemy na konto (w dwóch ratach)... o ile wierzyć włoskim mediom:

105 milioni pagati dal Manchester United:
a) 5 milioni costo residuo Pogba
b) 25 milioni commissioni Raiola
c) 2 milioni contributo di solidarietà
d) 73 milioni plusvalenza netta Juventus.

Razem 105.
Na to wygląda, że to my zapłaciliśmy prowizję Raioli :doh:

Czy te 73 mln to suma po odliczeniu zarobków Pogby za czas gry w Juve?

ps. podobno prowizje dla agentów nie wliczają się w sumę transferu więc nie byłoby rekordu :think:


jpjp5

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 września 2011
Posty: 253
Rejestracja: 12 września 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:41

Robaku pisze:No i co mamy zrobić z tym Cassatą trzymać go w szerokiej kadrze? tylko po to, żeby zwiększyć nasze miejsce.
No to już wolę podobnie jak Romagnę wypożyczyć chlopaka do Serie B, a może kiedyś z niego coś będzie.
To powiedz mi kto będzie lepszy po sezonie:
- Zawodnik, który trenuje z przeciętnymi zawodnikami, przeciętnymi piłkarzami i gra całe mecze w przeciętnej lidze czy
- Zawodnik, który trenuje z najlepszymi trenerami i najlepszymi zawodnikami i gra końcówki w dobrej lidze

Który się więcej nauczy?

Tak tylko że przed tym wypozyczeniem rozegrał cały sezon w Juve w Serie B


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:45

jpjp5 pisze:
Robaku pisze:No i co mamy zrobić z tym Cassatą trzymać go w szerokiej kadrze? tylko po to, żeby zwiększyć nasze miejsce.
No to już wolę podobnie jak Romagnę wypożyczyć chlopaka do Serie B, a może kiedyś z niego coś będzie.
To powiedz mi kto będzie lepszy po sezonie:
- Zawodnik, który trenuje z przeciętnymi zawodnikami, przeciętnymi piłkarzami i gra całe mecze w przeciętnej lidze czy
- Zawodnik, który trenuje z najlepszymi trenerami i najlepszymi zawodnikami i gra końcówki w dobrej lidze

Który się więcej nauczy?
Nie wiem, ale wydaje mi się, że przykłady Pogby, Markiza, Berardiego, Dybały pokazują,że w młodym wieku najważniejsza jest gra.
Ale chętnie poznam przeciwne wypadki, zawodników mlodziutkich,którzy wypłynęli poprzez trenowanie z dobrą grupą i granie po 5 minut raz na 10 spotkan


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2016, 15:46

moze po to zeby mniejszy podatek placic jakos to tak namieszalismy?


Zablokowany