Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 08:26

jareckik pisze:http://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozn ... lionow-prz
Z kim my w ogóle chcemy konkurować, tylko nie rozumiem adidasa przecież za rok lepiej sprzedawac Pogby koszulki a w tym te ze Zlatanem.
Lekko odbiegając od tematu... pamiętam kiedyś artykuł o sprzedaży koszulek Ronaldo po przejściu do Realu. Podsumowując go w dwóch zdaniach: Po transferze Kryśki, Real sprzedał rekordową liczbę koszulek z nazwiskiem Ronaldo (i numerem 9 bo 7 miał Raul). Natomiast przychody ze sprzedaży koszulek nie były dużo większe niż co roku. Przykładowo (liczby oderwane, dla opisania przypadku): W sezonie A Real miał przychód ze sprzedaży 60 mln €. W sezonie B koszulek CR9 sprzedano za 50 mln €, ale przychód łączny wyniósł 70 mln €.

O co chodzi? Kibice kupując koszulkę, kupują zazwyczaj jedną. Jeśli kupują CR9, to nie kupują Raula, Casillasa czy Kaki.

I to argumentuje trochę tezę w Twoim poście. Jeżeli teraz koszulki Zlatana rozchodzą sie jak ciepłe bułeczki, to raczej na pewno koszulki Pogby nie byłyby tak rozchwytywane jak mogłyby być za rok.


Molek big fun juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 maja 2003
Posty: 584
Rejestracja: 30 maja 2003

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 08:37

Pogba trolluje dziennikarzy :smile: " Wiadomość z ostatniej chwili : Pogba przechodzi testy medyczne w wesołym parku Universal Studios" :C Teraz to już jestem w 100% pewny jego pozostania ;D


Czy wygrywasz czy nie i tak kocham Cię , Juve w mym sercu na dobre i złe
Obrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 08:45

Molek big fun juve pisze:Pogba trolluje dziennikarzy :smile: " Wiadomość z ostatniej chwili : Pogba przechodzi testy medyczne w wesołym parku Universal Studios" :C Teraz to już jestem w 100% pewny jego pozostania ;D


Piękna kampania anty-dziennikarska ze strony Pogby, Raioli i Adidasa :D

Pod zdjęciem sam operator konta Pogby w odpowiedzi do jednego z komentarzy dodał taki wpis:
Paul Labile Pogba
Paul Labile Pogba I'm making a joke
Zobacz tłumaczenie
Lubię to! · Odpowiedz · 269 · 6 min
Sytuacja iście kuriozalna, jak żyję nie widziałem takich jaj z jakimś transferem. Dodatkowo Pogba zaczął obserwować konto Juventusu na twitterze, więc gramy dalej. ;)


WhySoSerious?

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 lipca 2016
Posty: 129
Rejestracja: 28 lipca 2016

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 08:56

Naprawdę? niewiarygodne wręcz, że Pogba zostaje :rotfl:
że też cholerny skybet nie pozwala rejestrować się z Polski :roll:
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2016, 09:04 przez WhySoSerious?, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:01

Kolejne zdjęcie Pogby na Facebooku z dziwnym podpisem i jednoznacznymi hashtagami.



EDIT:

Podobno Inter mocno włączył się do gry o Gabigola.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:07

Włączył się po stracili Jesusa, którego Ronaldo namówił już na Inter.

Nie wiem czy my mocno zabiegamy o tego Brazola. Nie wiem skad masz Vini info o Interze, ale jedno jest pewne, żadne brazylijskie media nie pisały o Barsie, Interzee czy kims innym. Tam na temacie był tylko Turyn.
To media europejskie wskazywały m.in. Barce.

Np. Mundo podaje, że Mandzur jest na liście Barcelony i będą zabiegali o transfer...
ehs wszystko blah blah blah


Ostatnio zmieniony 30 lipca 2016, 09:12 przez Robaku, łącznie zmieniany 1 raz.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:11

O mocnym zainteresowaniu Gabigolem przez Inter poinformował Criscitiello ze SKY, ponoć proponują 30 baniek. To może mieć ręce i nogi, bo Napoli chce zrobić wszystko by pozyskać Icardiego i zaoferować 60 mln (imo oferta nie do odrzucenia).

Biedny chłopak, będzie musiał sobie napisy z tyłu poodklejać jak chce zachować koszulkę.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=585CCF04


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:14

Przeciez oni podobno tyle już dawali.
A dzisiaj GDS podało, ze Icardi chce do Arenalu.

Gds z kolei Juve daje za Witsel 18 baniek, zenit chce 25- kontrakt wygasa za rok.
No to niezdziwie sie jesli będzie Marottastyle.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:19

Urbi27 pisze:A myślałem, że wchodząc o takiej godzinie przeczytam sobie dziś na spokojnie za ile w jakiej formie dopięto transfer Pogby, a tu znowu nic :)

Co do samej sprzedaży to mnie interesuje jedynie cena, liczę, że na czysto wyjdziemy na tym + 100 euro. Właściwie już od jakiegoś czasu pogodziłem się z faktem, że Francuz odejdzie, zakup Higuaina był dla mnie niczym kropeczka nad i - ewidentne przyklepanie transferu. Myślę sobie, Juventus ten sam Juventus, który nigdy nie robił jakiś wielkich spektakularnych zakupów wydaje 90 mln, do tego dokupuje dwóch grajków za kolejne 50 mln - wniosek prosty Pogba sprzedany. Możemy się spierać o to czy mamy kasę, czy ją w jakiś tajemny sposób chomikowaliśmy przez lata, aby uderzyć w pamiętnym dla rynku transferowego roku 2016, ale prawda jest taka, że jakbyśmy mieli poważne pieniądze w zaszłym roku to mogliśmy spokojnie wyciągnąć kilku grajków na naprawdę wysokim poziomie.

Jesteśmy 120 mln w plecy w to okienko (licząc sprzedaż Pereyry wyjdziemy na -100 mln). W zeszłym roku było to -56 mln, w jeszcze wcześniejszym wyszliśmy -17 mln. Cudowna wręcz niespotykana dynamika.

Dla uzmysłowienia Real kupując Jamesa za 75 mln skończył okienko na - 18 mln. Kupując Bale rok wcześniej skończyli na -62 mln (sprzedali wówczas Ozila i Higuaina). W ciągu ostatnich 6 okienek tylko raz wyszli na -82 mln, a nie ukrywajmy ich zyski znacznie przewyższają nasze.

Wszystkie dane za Transfermarkt.

Z tych wyliczeń jednak prosto wychodzi, że przy sprzedaży Pogby za hajs o jakim się mówi możemy jednak liczyć na kolejne ciekawe nazwisko w naszej talii.
Nie no cooooo ty, zaraz tu przyjdzie parę osób i ci wszystko ładnie policzy, nie jesteśmy nedzarzami przecież, zaaoszczedzilismy w ostatnie okienko trochę, ten przyjdzie, a tyle, tamten odejdzie, a tyle, do tego klub przecież zarabia. I wtedy stanie się jasne, że nagle nas stać na higuaina bez sprzedaży pogby. Jak nie wierzysz to pewnie nie znasz zasad matematyki, bo oni to policzyli i widać jak na dłoni, że nas stać! ;)
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2016, 09:25 przez fazzi, łącznie zmieniany 1 raz.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:21

Jedynym wytłumaczeniem całej sytuacji z Pogbą jest zmowa pomiędzy Raiolą, Pogbą, Adidasem i Juventusem, żeby nazwisko naszego Francuza było głośniejsze nawet od Messiego czy Ronaldo.
Nie pasuje tylko jedna rzecz, bawimy się kosztem United, którego sponsorem również jest Adidas :roll:


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:31

Marchisio dołącza się do gry?



To co Oni wszyscy robią z punktu marketingowego jest GENIALNE!


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:32

albertcamus pisze: Nie pasuje tylko jedna rzecz, bawimy się kosztem United, którego sponsorem również jest Adidas :roll:
Na pewno nie dzieje sie to za ich plecami, pewnie celowy zabieg marketingowy. Wystarczy zwrocic uwage na fakt, ze w ostatnim czasie mowi sie o United bardzo wiele i na pewno przyczyni sie to do wzrostu ich popularnosci. Sytuacja win-win. Moze byc przeciez tak, za faktycznie im odmowilismy i sie z tym pogodzili, nie wiem. Mourinho mowil, ze nie wie co sie wydarzy, ale niecierpliwil sie i odpalil otwarcie, ze byc moze zespol bedacy wlascicielem karty Pogby nie bedzie ostatecznie chcial go oddac, a oni nie chca byc uzaleznieni od takiego klubu. To bylo wymowne.


KeRmit19

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2008
Posty: 577
Rejestracja: 29 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:38

http://www.around-j.com/morning-coffee- ... la-witsel/
Ponoć Raiola twierdzi ze moga zamknac umowe w przyszlym tygodniu, a 10 po Pogbie mozemy przekazac Dybali. #LaStampa.

Osobiscie uwazam, ze Pogba zostanie, a cala ta szopka to nakrecanie popularnosci.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:41

KeRmit19 pisze:http://www.around-j.com/morning-coffee- ... la-witsel/
Ponoć Raiola twierdzi ze moga zamknac umowe w przyszlym tygodniu, a 10 po Pogbie mozemy przekazac Dybali. #LaStampa.

Osobiscie uwazam, ze Pogba zostanie, a cala ta szopka to nakrecanie popularnosci.
To mi wygląda na zbiór informacji z kilku ostatnich dni, informacja o słowach Raioli w La Stampie pojawiła się bodajże przedwczoraj, news o 10 dla Dybali to wróżenie z fusów redakcji TuttoJuve.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 30 lipca 2016, 09:55

FelekJUVE pisze:Marchisio dołącza się do gry?

Claudio pewnie wie cos wiecej niz my, wiec kto wie. ;) Samemu Adidasowi celowo jednak fame'u nie podbija, bo jego sponsorem jest Nike. :smile:


Zablokowany