Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2016, 23:31

Sprowadzenie Higuaina i utrzymanie Pogby byłoby ukłonem ze strony zarządu w stosunku do Buffona, którego kariera powoli się kończy i jednocześnie pokazaniem, że postarają się w ciągu tych 2 najbliższych lat dać mu LM
Bartek(Juventino) pisze: Ktoś powie, ale on był bardzo młody, a Higuain ma 28 lat. Dla mnie to podobna sytuacja. Tutaj ryzyko, bo dajesz kupę kasy za młodego zawodnika, a tutaj dajesz wór kasy za zawodnika na maks cztery lata
Dlaczego z uporem maniaka piszecie, że po 32 roku życia piłkarz nie może prezentować światowego poziomu? Alex, Giggs, Zanetti? Jeśli dobrze pamiętam, to w FM pisało, że staty spadają po 32 roku :lol:
Aha, jeśli Cuadrado faktycznie mógłby wrócić, to pewnie zdarzy mu się zastępować Dybale na kreatywnym napastniku
Poprostu pisze:
annihilator1988 pisze: Aha, jeśli Cuadrado faktycznie mógłby wrócić, to pewnie zdarzy mu się zastępować Dybale na kreatywnym napastniku
Pjaca nie ma pełnić tej roli ?
Zapomniałem o nim, zresztą w życiu go nie widziałem w akcji. Skoro mówisz, że może, to tak jest, tym lepiej byłoby dla Kolumbijczyka i drużyny, gdyby występował na boku w 3-5-2, a nie nienaturalnej dla siebie pozycji cofniętego napastnika
Ostatnio zmieniony 23 lipca 2016, 23:42 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 1 raz.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 lipca 2016, 23:39

annihilator1988 pisze: Aha, jeśli Cuadrado faktycznie mógłby wrócić, to pewnie zdarzy mu się zastępować Dybale na kreatywnym napastniku
Pjaca nie ma pełnić tej roli ?


Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 23 lipca 2016, 23:44

annihilator1988 pisze:Sprowadzenie Higuaina i utrzymanie Pogby byłoby ukłonem ze strony zarządu w stosunku do Buffona, którego kariera powoli się kończy i jednocześnie pokazaniem, że postarają się w ciągu tych 2 najbliższych lat dać mu LM
Bartek(Juventino) pisze: Ktoś powie, ale on był bardzo młody, a Higuain ma 28 lat. Dla mnie to podobna sytuacja. Tutaj ryzyko, bo dajesz kupę kasy za młodego zawodnika, a tutaj dajesz wór kasy za zawodnika na maks cztery lata
Dlaczego z uporem maniaka piszecie, że po 32 roku życia piłkarz nie może prezentować światowego poziomu? Alex, Giggs, Zanetti? Jeśli dobrze pamiętam, to w FM pisało, że staty spadają po 32 roku :lol:
Zgadzam się z Tobą, ale wiele osób uważa - stosując taką przenośnie - że gwarancja piłkarza, napastnika obowiązuje właśnie do 32 roku życia. Potem może on grać świetnie jeszcze przez kilka, albo równie dobrze może bardzo szybko stracić swoje atuty. Dlatego odniosłem się do tych 32 lat. Jeśli chodzi o Higuaina warto też wziąć pod uwagę to, że nie ma on raczej problemów z kontuzjami. Sprawdziłem i raz wypadł na miesiąc w sezonie 2012/2013 i raz na 3 miesiące w sezonie 2010/2011. A tak od kilku lat zdrów jak ryba.


Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 23 lipca 2016, 23:58

Sky Sport Italia: #Juventus have formally told #Napoli they intend to pay Gonzalo Higuain's €94.7m clause

Inny news donosi, że Napoli ma zamiar uderzyć po Lacazette, skoro Igła idzie do nas. Cóż, może zasili ich tylko Pereyra a nie łącznie z Zazą, to imho dobrze, bo nie oddamy im Zazę, który coś tam zawsze strzeli, a którego i tak sprzedamy do BL, więc hajs się będzie zgadzał. Dochód ze sprzedaży Zazy i Pereyry w istocie pokryłby nam połowę kwoty z tej klauzuli, co nie byłoby aż tak bolesne finansowo. Mówi się, że w dealu powiązanym z Igłą prócz Zazy, Pereyry miałby być ewentualnie możliwy do uwzględnienia Rugani, ale :mad2: od niego i mam nadzieję, że nasi w tym napalaniu się na Igłe nie stracą zdrowego rozsądku.

Trochę boleję nad tym, że ostatecznie uderzyliśmy po Igłę (w sensie za taki hajs) nie czyniąc nic w temacie Cavaniego czy Sancheza, ale ufam, że Beppe i spółka rozważyli ostatecznie wszystkie opcje, w tym pod kątem finansowym i z jakichś względów to jednak Igła okazał być się tym wybranym.

-
Zastanawiam się natomiast nad sensem uderzania po Cuadrado. Ok, w tym sezonie trochę wiatru nam robił, ale facet jest rocznik '88, młodszy nie będzie a w perspektywie zastępstwa Dybali i jego zmiennika w postaci Moraty mamy już Pjacę, który również może grać po prawej stronie ataku. Ponadto w perspektywie za rok mamy tego Berardiego, o ile w końcu zdecyduje się na poważny krok do przodu w swej karierze, stąd rzucanie kwotą 30 mln bym przemyślał, skoro za rok możemy za to mieć Domenico. W dodatku jeśli szalejemy w tym roku w mercato za rok musowo musimy skupić się na LO/PO i szukać powoli zastępstwo na poziomie dla Gigiego.

-
Jeśli faktycznie klepniemy Igłę to do pomocy (o ile zostanie Pogba :pray: ) mamy do sprzedania Hernanesa + Leminę i sprowadzenie kogoś w zamian - Matic, Masche. Jak to zrobimy możemy zamykać mercato.

Sumując - kupując Igłę musimy sprzedać Zazę/Pereyrę/Leminę i Hernanesa mając w perspektywie jeszcze jeden transfer do pomocy in.


Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:05

Bartek(Juventino) pisze:
annihilator1988 pisze:Sprowadzenie Higuaina i utrzymanie Pogby byłoby ukłonem ze strony zarządu w stosunku do Buffona, którego kariera powoli się kończy i jednocześnie pokazaniem, że postarają się w ciągu tych 2 najbliższych lat dać mu LM
Bartek(Juventino) pisze: Ktoś powie, ale on był bardzo młody, a Higuain ma 28 lat. Dla mnie to podobna sytuacja. Tutaj ryzyko, bo dajesz kupę kasy za młodego zawodnika, a tutaj dajesz wór kasy za zawodnika na maks cztery lata
Dlaczego z uporem maniaka piszecie, że po 32 roku życia piłkarz nie może prezentować światowego poziomu? Alex, Giggs, Zanetti? Jeśli dobrze pamiętam, to w FM pisało, że staty spadają po 32 roku :lol:
Zgadzam się z Tobą, ale wiele osób uważa - stosując taką przenośnie - że gwarancja piłkarza, napastnika obowiązuje właśnie do 32 roku życia. Potem może on grać świetnie jeszcze przez kilka, albo równie dobrze może bardzo szybko stracić swoje atuty. Dlatego odniosłem się do tych 32 lat. Jeśli chodzi o Higuaina warto też wziąć pod uwagę to, że nie ma on raczej problemów z kontuzjami. Sprawdziłem i raz wypadł na miesiąc w sezonie 2012/2013 i raz na 3 miesiące w sezonie 2010/2011. A tak od kilku lat zdrów jak ryba.
Wszystko zależy od specyfiki i stylu danego zawodnika. Higuain nie jest typem piłkarza który bazuje na szybkości i dynamice. Myślę, że spokojnie może pograć do 34. Sytuacja podobna do Ibrahimovica, tyle. Najszybciej wypalają się skrzydłowi.


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:14

W 2001 roku sprzedaliśmy za 70 miliardów lirów do swojego największego rywala 28-letniego napastnika, który przez kolejne 11 lat stał się legendą Milanu i miał ogromny udział przy awansie do trzech finałów Ligi Mistrzów w ciągu 5 lat, w tym dwóch wygranych. Kompletnie nie rozumiem lamentu nad wiekiem Pipity, najlepsze lata kariery przed nim, a jak pokazuje przykład nie tylko w/w ale wielu innych napastników, można grać na wysokim poziomie o wiele wiele dłużej niż do tego magicznego 32 roku życia. To po pierwsze. Po drugie lament nad ceną. Taki jest rynek, jeśli chcemy wygrać CL w ciągu najbliższych dwóch lat musimy zaryzykować i przepłacić. No risk, no fun. Ja jestem bardzo zadowolony i wierzę, że Igła się spłaci bardzo szybko, o napastniku tej klasy od dawna marzyłem. Poza tym w świat idzie przekaz: Juventus płaci prawie 100 milionów za zawodnika! O ile dwa lata temu jeszcze niektórzy uważali, że awans do finału był przypadkiem, o tyle teraz, taki transfer tylko podniesie prestiż Juve i jednym tchem będą nas wymieniać z Realem, Barceloną i Bayernem jako najsilniejsze marki na świecie.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:19

Osgiliath pisze:Inny news donosi, że Napoli ma zamiar uderzyć po Lacazette, skoro Igła idzie do nas.
Byłbym niesamowicie smutny, ale też ciekawy czy dałby radę w Serie A. Mój typ n1 jeśli chodzi o tegoroczne mercato :sad:
Osgiliath pisze:Jeśli faktycznie klepniemy Igłę to do pomocy (o ile zostanie Pogba :pray: ) mamy do sprzedania Hernanesa + Leminę i sprowadzenie kogoś w zamian - Matic, Masche. Jak to zrobimy możemy zamykać mercato.

Sumując - kupując Igłę musimy sprzedać Zazę/Pereyrę/Leminę i Hernanesa mając w perspektywie jeszcze jeden transfer do pomocy in.
Ze względu na ograniczenia kadrowe, będziemy musieli sprzedać Zazę i Pereyrę i Leminę i Hernanesa ;) Ewentualnie zostawić jednego z nich, a w zamian opchnąć Asę.

Obecna 20tka:
Buffon, Neto, Bonucci, Barzagli, Chiellini, Benatia, Rugani, Sandro, Evra, Alves, Lichtsteiner, Pogba, Khedira, Pjanić, Sturaro, Asamoah, Dybala, Higuain, Pjaca, Mandzukić.

Zostaje jedno miejsce dla przecinaka. Przy ewentualnym pozyskaniu Cuadrado, trzeba będzie pożegnać się z kimś jeszcze - Asa/Licht :think:
cziro pisze:Panowie przemyślcie wasze układanki, nie ma szans żeby Mandzukic zaakceptował bycie rezerwowym.
W momencie, kiedy Gonzalo złoży podpis na kontrakcie, los Chorwata będzie obchodził mnie tyle, co zeszłoroczny śnieg.
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2016, 00:23 przez jackop, łącznie zmieniany 3 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
CzeczenCZN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Posty: 3853
Rejestracja: 28 stycznia 2015

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:21

Osgiliath pisze:Ponadto w perspektywie za rok mamy tego Berardiego, o ile w końcu zdecyduje się na poważny krok do przodu w swej karierze, stąd rzucanie kwotą 30 mln bym przemyślał, skoro za rok możemy za to mieć Domenico.
Możemy :lol: ... Jednak niektórzy nadal w to wierzą. No ale nadzieja umiera ostatnia. Nie możemy go mieć bo on nas nie chce
Osgiliath pisze:mamy już Pjacę, który również może grać po prawej stronie ataku..
No a kto wtedy na lewej?

Moje marzenia na ten moment.
- Higuain - skoro ma być topem do ataku, nasi się zdecydowali - oby transakcja się udała i forma była!
- Pogba zostaje - nie ma innej opcji!
- Mascherano/Witsel/Matic - musi ktoś taki być - przecinak
- Cuadrado - idealna opcja na ławce.


#cznandj #ripgangsquad :hi:
Nevermind

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 czerwca 2008
Posty: 1133
Rejestracja: 20 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:26

Nie wydaje mi się, żeby Marotta tak łatwo pozbył się Hernanesa. Poza tym w obliczu kontuzji Marchisio to jedyny zastępca Pjanica. Jeszcze zostaje kwestia transferu przeklętego Isli.

Nie wierzę w plotki o pozyskaniu Cuardado. Wiązałoby się to ze sprzedażą Stefana. Z drugiej strony Juan dawałby nam jeszcze większą elastyczność taktyczną.
Matic, Cuardado przy pozostaniu Pogby? Wstyd odpaść przed finałem LM. Ten skład na papierze jest jeszcze lepszy od kadry Bayernu Monachium i Atletico.
Kojarzycie te akcje z udziałem Pogby, Pjanica, Dybali i Huguaina? :|


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:34

Cavani jest nie do wyciagniecia z PSG (i napewno nie jest to obecnie lepszy napastnik niz Igla), a Sanchez to nie 9, ktorej szukalismy przeciez.


La fidanzata d'Italia
Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:36

leniup pisze:W 2001 roku sprzedaliśmy za 70 miliardów lirów do swojego największego rywala 28-letniego napastnika, który przez kolejne 11 lat stał się legendą Milanu i miał ogromny udział przy awansie do trzech finałów Ligi Mistrzów w ciągu 5 lat, w tym dwóch wygranych. Kompletnie nie rozumiem lamentu nad wiekiem Pipity, najlepsze lata kariery przed nim, a jak pokazuje przykład nie tylko w/w ale wielu innych napastników, można grać na wysokim poziomie o wiele wiele dłużej niż do tego magicznego 32 roku życia. To po pierwsze. Po drugie lament nad ceną. Taki jest rynek, jeśli chcemy wygrać CL w ciągu najbliższych dwóch lat musimy zaryzykować i przepłacić. No risk, no fun. Ja jestem bardzo zadowolony i wierzę, że Igła się spłaci bardzo szybko, o napastniku tej klasy od dawna marzyłem. Poza tym w świat idzie przekaz: Juventus płaci prawie 100 milionów za zawodnika! O ile dwa lata temu jeszcze niektórzy uważali, że awans do finału był przypadkiem, o tyle teraz, taki transfer tylko podniesie prestiż Juve i jednym tchem będą nas wymieniać z Realem, Barceloną i Bayernem jako najsilniejsze marki na świecie.
Ten komentarz to strzał w 10! Pozamiatał. Ja jeszcze podkreślę, że Higuain ma 28 lat, a nie 29, jak część osób tutaj pisze. Co prawda rocznikowo 29, ale typ jest z grudnia. To oznacza, że od niektórych swoich kolegów z tej samej klasy był młodszy o rok. Rok to bardzo dużo.

Mamy duet, który w ostatnim sezonie wsadził razem 55 bramek. W dodatku za ich plecami biega inny nabytek Pjanic, który ma na koncie 12 asyst i 10 goli.

Eh... No właśnie gdyby został Pogba - 8 bramek i 13 asyst... Mam nadzieję, że ostro walczymy, żeby został.

Ostatnio cisza w sprawie PP...
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2016, 00:46 przez Bartek(Juventino), łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 00:43

Mignelo mi dzisiaj info z hiszpanskiego Sportu, ze Mascherano zdecyduje sie jednak na przedluzenie kontraktu. Warto miec to doniesienie na uwadze, choc wiadomo, ze hiszpanskie zrodla, mowiac delikatnie, do zbyt wiarygodnych nie naleza.

Dajcie spokoj temu Mandzukiciowi. Jego agent wyraznie podkreslil, ze dla Mario dodatkowa konkurencja to zaden problem, cieszy sie na nowe wyzwanie i naturalnym jest znalezienie nastepcy Moraty. Wspomnial tez, slusznie zreszta, ze bedziemy miec sporo spotkan do rozegrania, wiec dla kazdego znajdzie sie miejsce do gry. W tym wywiadzie nie bylo ani cienia niezadowolenia. Byc moze sam zawodnik spokornial, dobrze mu u nas, a i widzac obecny poziom Juve ma swiadomosc tego, ze kazda kolejna zmiana klubu bylaby sporym zjazdem w dol. Pogral w Niemczech, Hiszpanii, teraz zalicza Wlochy. Pogodzimy.

Sprzedaz Lichtsteinera i pozyskanie Cuadrado nie mialoby kompletnie sensu. Stephan odstaje swoim poziomem od obecnego Juve, fakt, ale jednak w defensywie radzi sobie duzo lepiej niz Kolumbijczyk i z tego tez wzgledu swietnie rownowazylby ofensywnie usposobionego Alvesa. Jak gra Juan kazdy wie.

@Nevermind
Pod wzgledem potencjalu kadry nie ma nawet co porownywac Atletico do Juve. Hiszpanski klub ogolem indywidualnosciami nie powala (poza kilkoma wyjatkami), ale kapitalna robote wykonuje tam Simeone, ktory w sporym stopniu niweluje braki techniczne.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 01:04

Spytam tak z ciekawości bo w sumie nie wiem. Pogba to nadal <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>/wolny strzelec czy ma jakąś już klacz u boku ? Bo dosyć cicho o tym. 23 lata i dalej bez łani ? :prochno: . Bo wierzyć lub nie ale baby mają duży wpływ na piłkarzy i ich decyzję. :prochno: W sumie nie tylko na piłkarzy ale ogólnie na rodzaj męski :lol:
Ostatnio zmieniony 24 lipca 2016, 01:09 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 01:09

Wkurzyło mnie ostro jak przeglądając VS trafiłem na jakichś oszołomów i ich durne komentarze (jeden sprzedałby Bonucciego do City, drugi Ruganiego, byleby tylko zatrzymać Pogbę), ale mimo wszystko doczytałem do końca. Momblano rzucił na twitterze, że Napoli negocjuje z nami Neto. Sky Sport poszedł po całości bo najpierw na SS24 pokazało się info, że De La jednak zgodził się porozmawiać o naszych piłkarzach w rozliczeniu za Pipitę a kilkanaście minut później Di Marzio wrzucił na twittera, że Napoli nie chce o tym słyszeć i będziemy płacić klauzulę (co by o GDMie nie myśleć to jest ten dziennikarz przez którego przechodzi większość informacji o mercato jakie ukazują się na Sky). O Lacazecie i Napoli Sky z kolei rzuciło, że Aulas oczekuje 60 mln. Ciekawe czy się zdecydują :smile:

Ten artykuł w Sporcie o Jefe :think: Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że skoro podobno wszystko było już jasne jakiś czas temu (że zostaje w Barcie) to dlaczego dziennikarze dalej muszą wszystkich przekonywać, że odnowienie kontraktu już jest w drodze, zaraz będzie... Mi to śmierdzi, ale może tylko mi.


Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 24 lipca 2016, 01:14

Cabrini_idol pisze:Spytam tak z ciekawości bo w sumie nie wiem. Pogba to nadal <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>/wolny strzelec czy ma jakąś już klacz u boku. Bo dosyć cicho o tym. 23 lata i dalej bez łani ? :prochno: . Bo wierzyć lub nie ale baby mają duży wpływ na piłkarzy i ich decyzję. :prochno:
Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś przeleciała mi informacja między wersami innego newsa, że ma. Dziewczyny bardzo rzadko mają wpływ na transfery piłkarzy. Żony już prędzej.

Co przyciąga Pogbę do MU? Może przyciągać Mourinho i to, że zna miasto, środowisko (to mimo wszystko bardzo ważne). Ale wciąż jest to zespół w totalnej odbudowie, bez gry w LM. A tak naprawdę to Muo ostatnio wcale nie jest gwarantem sukcesów. Jego "blask", "legenda" już nie są tak wielkie. To byłby naprawdę krok w tył. To byłby dość ryzykowny krok dla PP.


Zablokowany