Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
TURINIO

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 czerwca 2005
Posty: 355
Rejestracja: 07 czerwca 2005

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 11:41

Pojawiają się spekulacje dotyczące Lapaduli - przyznam, że nie widziałem go w akcji. Ktoś może go oglądał? Jakiego typu jest napastnikiem? Warty grzechu? ;)


"...Znam swoją wartość i na boisku jestem bufonem. Dlatego nie pójdę do Juventusu, po co im dwóch bufonów?..." - jedna z wielu złotych myśli 'The Holy Goalie ' :)
chuck29

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 czerwca 2016
Posty: 20
Rejestracja: 16 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 12:26

Witam wszystkich! Co prawda temat Kovy (nie będę ukrywał, jednego z moich ulubionych piłkarzy) w Waszych barwach nieco ucichł, a pojawiły się plotki o zainteresowaniu Romy, ale że ktoś kilka dni temu tutaj na forum pytał o charakterystykę tego piłkarza to musiałem się uaktywnić :)

Pisałem o nim dość obszernie na swoim blogu, więc tam mogę odesłać zainteresowanych:

http://sportandenergy.blogspot.com/2015 ... 02015.html
http://sportandenergy.blogspot.com/2015 ... 12015.html

Przy okazji o Berardim czy Dybali też tam pisałem, więc nieskromnie zachęcam do przejrzenia ;) Jeśli ten pierwszy i Alves od przyszłego sezonu będą grać dla Juve, to będę miał powody by oglądać częściej Wasze spotkania - pierwszego uwielbiam od zeszłorocznych ME U21, gdzie - mimo kiepskiej postawy Italii - niszczył system, drugiego bo to człowiek z "mojego" klubu, Barcelony. Człowiek-instytucja, więc życzę mu szczęścia na każdym kroku.


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 13:00

Bardzo dobry blog, mi się bardzo podoba. Takie analizy bardzo przystępnie napisane i ciekawe :ok: Mnie najbardziej zainteresował opis Sensiego, zwłaszcza w naszym kontekście w przyszłości i Michy Batschuaia, co prawda chłopaki pisali, że nie on będzie zastępcą Moraty( w razie odejścia ofc.), ale gracz mi się podoba.


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 13:15

Powiem wam szczerze, że zatrzyna mnie już nudzić ta telenowela z Moratą. Już któryś tydzień z rzędu "jest tym decydującym" w sprawie Alvaro, a mimo wszystko dalej cisza i nic nie wiadomo. Tak samo jak cisza na temat Daniego Alvesa, Coppa America w przypadku Brazylii zakończone, a o nim ani widu ani słychu już. Nie to, żebym się niepokoił, ale lepiej mieć już oficjalnie gracza i przy okazji święty spokój :whistle:

Dzisiejsze plotki coś wspominają o Lapadulli i Witselu. Ktoś coś więcej ogarnia?

Licząc, że opchniemy tuzy typu Hernanesa i nie sprzedajemy Pogby. To na papierze nawet fajnie wygląda ta pomoc, choć zamiast ewentualnego Witsela wolałbym kogoś innego, ale nie ma co narzekać.

Pogba, Pjanic, Marchisio, Khedira, Sturaro, Lemina, Witsel :whistle:


jonssonek66

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2011
Posty: 70
Rejestracja: 17 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 13:22

Sky i Tuttosport informują, że City proponuje 15 mln za Lichtsteinera

Gdyby Juan był zaklepany to już dawno byśmy sprzedali Lichtsteinera. Zapewne skończy sie na tym, że zostanie i będzie zmienniiem Alvesa.
Ostatnio zmieniony 16 czerwca 2016, 13:22 przez jonssonek66, łącznie zmieniany 1 raz.


szymken

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 września 2013
Posty: 365
Rejestracja: 13 września 2013

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 13:22

Witsel hmm, pewnie trzeba by na niego przeznaczyć te 25 mln pozostałe z Domenico, a tak się składa, że ta kwota odpowiada idealnie klauzuli Kante( tylko znów problem bo płatna w całości, a nie ratach) ;) Choć jeśli prawdą jest, że zainteresowany jest nim Real ( nowego Makelele by sobie sprawili może ), to prędzej pójdzie pewnie do nich.


kamil-8853

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 lutego 2014
Posty: 427
Rejestracja: 18 lutego 2014

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 13:52

jonssonek66 pisze:Sky i Tuttosport informują, że City proponuje 15 mln za Lichtsteinera

Gdyby Juan był zaklepany to już dawno byśmy sprzedali Lichtsteinera. Zapewne skończy sie na tym, że zostanie i będzie zmienniiem Alvesa.



Na stronkach City wypisują że planują złożyć ofertę za .... pakiet obrońców Juve - mowa o Lichym i Bonusie :spiteful:


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 13:56

Mati1990 pisze:Dzisiejsze plotki coś wspominają o Lapadulli i Witselu. Ktoś coś więcej ogarnia?
Dziś rano miałem chwilę, żeby na spokojnie przewertować różne źródła i poczytać o plotkach. Witsel ma być alternatywą dla Leminy, którego szanse na odejście ponoć rosną. Francuz jest ponoć na oku kilku zespołów z Anglii i Bundesligi. Wg doniesień poważnie zainteresowany jest nim Lipsk - DS Niemców dziś nawet spotkał się z kimś z naszego otoczenia (co zdaje się potwierdził również jełop Di Marzio). Juventus jest w stanie wysłuchać ofert za Leminę i nie uważa pomocnika za nie do ruszenia. Witsel z kolei jest na naszym oku głównie z powodu jego kontraktu, który wygasa w 2017 roku. Jeśli okaże się, że Zenit przestanie wariować z oczekiwaniami (obecnie to jakieś abstrakcyjne 40 baniek), to ponoć możemy szybko zaatakować.

Co do Lichta, wolą klubu jest pozostawienie go w zespole, bo to gość, który w oczach sztabu jest jedną z ważniejszych osobistości w szatni. Wiele ma zależeć od stanowiska samego Szwajcara, a ono póki co nie jest do końca jasne.


Obrazek
chuck29

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 czerwca 2016
Posty: 20
Rejestracja: 16 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 14:35

szymken pisze:Bardzo dobry blog, mi się bardzo podoba. Takie analizy bardzo przystępnie napisane i ciekawe :ok: Mnie najbardziej zainteresował opis Sensiego, zwłaszcza w naszym kontekście w przyszłości i Michy Batschuaia, co prawda chłopaki pisali, że nie on będzie zastępcą Moraty( w razie odejścia ofc.), ale gracz mi się podoba.
Dzięki. Sensi od przyszłego sezonu w Sassuolo, które oglądałem teraz dość często i bardzo podobało mi się, co Di Francesco wycisnął z tych graczy (nawet nie tyle z Berardiego czy Vrsaljko, co z Duncana, Acerbiego, Sansone czy Magnanelliego) i jak przyjemny futbol grali. Będzie o niebo łatwiej go śledzić.

Michy najpewniej wyląduje w Anglii: raz że Marsylia chce za niego zgarnąć jak najwięcej kasy (a jak wiadomo nikt nie zapłaci tyle co szastający kasą Brytole), dwa że nieźle może do tamtej ligi pasować, a i on sam coś przybąkiwał, że najchętniej chciałby się sprawdzić w Premier League. Imo gość lepszy od Lukaku, a na pewno nieco wszechstronniejszy i z większym boiskowym IQ.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 15:38

O kurczę, fan Berardiego :). Witamy, witamy.

http://www.seriea.pl/332077-morata-powi ... realu.html
Ostatnie zdanie - ach, ten cudowny madrycki klimacik.


Juvefanatp

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2007
Posty: 213
Rejestracja: 20 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 16:31

@chuck29 Bardzo fajnie, że oglądasz Sassuolo, bo to super zespół. Sympatyzuję z nimi jeszcze jak grali w Serie C i nawet pamiętam jak trenował ich Allegri :prochno: Zacząłem ich oglądać, jeszcze jak grała tam dwójka murzynów z Juve (Chibsah, Boakye) i podobno zaklepany przez Juve supertalent Berardi. Tak się w to wciągnąłem, że po Juve to najczęściej oglądana przeze mnie drużyna. Uważam Di Francesco za niesamowitego trenera, nawet kiedy ledwo się ratowali przed spadkiem, to ich gra wyglądała bardzo fajnie. Było widać schematy a jedynie pech, niedoświadczenie i zbyt małe umiejętności decydowały o traconych punktach. Już nie mówiąc o tym, że każdy lepszy młody piłkarz się tam dzięki niemu niesamowicie rozwija.

Bardzo mnie zastanawia, jak zostanie ustawiony ten zespół w przyszłym sezonie. Magnanelli to już żywa legenda, ale także świetnie równoważący grę zawodnik. On jest absolutnym pewniakiem do gry, a zajmuje miejsce centralne wśród trójki pomocników, czyli te, na którym docelowo powinien występować Sensi. Missiroli gra również zawsze, nie bez powodu oczywiście. Według mnie to najlepszy pomocnik tej ekipy odkąd ich oglądam i po Berardim w ogóle zawodnik, który odciskał największe piętno na grze neroverdich. Missiroli napędza ataki i jest tym głównym kontrolującym grę. Di Francesco nie gra registą, ale jak w zeszłym sezonie wyleciał Magnanelli, to wrzucił w środek właśnie Missirolego z zadaniami registy i ten spisywał się tam bardzo dobrze. Pozostałe miejsce zostaje w takim razie do walki Duncanowi (świetna wiosna tego sezonu, wywalczona podstawa), Pellegriniemu (grający trochę w stylu Benassiego z Torino, może się bardzo rozwinąć, już gra bardzo dobrze, 19 lat!), kupionemu z Brescii Mazzitellemu (świetny sezon w Serie B, box-to-box w stylu Duncana) i właśnie Sensiemu (Biondini i Laribi się chyba nie liczą). Trzech pierwszych to box-to-boxy i tak właściwie, to któremuś z nich powinno przypaść to wolne miejsce, Sensi ma najbardziej podobną charakterystykę do Missirolego i jakoś wątpię, by trener często decydował się na grę nimi oboma. Jeszcze patrząc na to, że cała czwórka to piłkarze młodzi, którzy muszą grać, żeby się rozwijać, to naprawdę nie wiem jak to będzie rozegrane i czy istnieje możliwość by któryś z nienaruszalnych (Missiroli, Magnanelli) mógł stracić pierwszy plac. W Sassuolo chyba aż przesadzili z nagromadzeniem talentów, bo nawet zakładając, że awansują do LE, to nie jest możliwym pogodzenie interesów wszystkich młodych pomocników. Niezmiernie ciesze się także, że nie pójdzie tam ostatecznie Mandragora, bo szczerze mówiąc, to o dużą liczbę minut już w następnym sezonie byłoby niesamowicie ciężko.

Co do Berardiego. Oglądałem jego grę w Serie B, Serie A, U-21, razem pewnie już wychodzi 70 spotkań i muszę zaznaczyć, że moje opinie na jego temat prawdopodobnie nigdy nie będą w pełni obiektywne, bo zaimponował mi niesamowicie na początku, a potem się to tylko pogłębiło.
@chuck29 jak Ty być opisał Beradiego, do kogo byś go porównał stylem gry. Jak dla mnie jest on tak specyficznym zawodnikiem, że sam nie jestem w stanie porównać go do żadnej innej postaci (niestety bardzo uważnie oglądam piłkę nożną dopiero od 2007 roku i ciężko mi się odnosić do dawniejszych czasów, kiedy tylko oglądałem spotkania Ligi Mistrzów czy rozgrywki międzynarodowe). Jak raczkowały plotki z nim w roli głównej, to mówiono nowy Totti i tak właściwie, nie pamiętam jak grał król Rzymu w młodości, ale jakoś to porównanie wydaje mi się najtrafniejsze. Jakby tak przesunąć jeszcze biegającego Tottiego bliżej lewej linii, to mogłoby nawet wyjść takie trochę odbicie Domenico.
Sam chciałbym zobaczyć u nas Berardiego bardziej niż jakiegokolwiek innego gracza, ale jako, że bardzo lubię Mimmo oraz sympatyzuję z Sassuolo, łatwo przychodzi mi akceptacja jego decyzji. Jak go Di Francesco namawiał na pozostanie, to nie ma się co burzyć. Eusebio to jego drugi ojciec, a że piłkarz kocha Sassuolo, to pewnie dodatkowo żal mu było odchodzić zaraz przed historyczną grą w Europie. Chłopak ma tylko 21 lat, a LE daje jakieś możliwości rozwoju, zwłaszcza że w drużynie jest liderem, a u nas wszytko co z nim związane jest takie naciągane i niepewne. Sam na jego miejscu, jako wielki kibic Starej Damy wolałbym chyba jeszcze rok poczekać. Co innego w zeszłe lato, tylko z tego co pamiętam, gdy sądziły się losy dwójki czarno-zielonych, to jeszcze Tevez tutaj siedział.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 17:00

Postawę Berardiego można odbierać dwojako. Sassuolo to jego dom, chce spłacić swój dług wdzięczności wobec zespołu, który z nim w składzie upatruje większych szans na dobry wynik w Lidze Europejskiej. W tym małym klubie tworzy się historia, warto o tym pamiętać. Druga strona medalu jest taka, że Domenico na temat Juventusu nawet się nie zająknął, a jest zdeklarowanym fanem Interu. Tyle wystarczy żeby móc przypuszczać, że po prostu nie chce u nas grać.

Wiek. Często pomijany przez to, że mamy go na celowniku już od bardzo długiego czasu. Domenico jest rok młodszy od Dybali, ma jeszcze czas na duży transfer. Oczywiście ciągłe odkładanie decyzji oraz to, że w tym sezonie cofnął się rozwoju nie napawają jakimś szczególnym optymizmem, ale dobrze, że zarząd oraz trener nie podchodzą do sprawy emocjonalnie i chcą przedłużyć opcję wykupu na kolejny sezon.

Wygląda więc na to, że uwolniło nam się trochę gotówki. Obstawiam, że teraz mercato w naszym wykonaniu zwolni, najpierw muszą odejść zbędni zawodnicy (koniec kontraktu, sprzedaże), a potem wrócimy do gry.


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 17:31

Ani trochę nie dziwi mnie postawa Berardiego. Po pierwsze nie grałby na swojej nominalnej pozycji, jakim jest skrzydłowy/boczny napastnik w 4-3-3, nigdy, ale to nigdy nic mnie nie przekona, że zachowałby swoją jakość grając jako cofnięty napastnik. Po drugie zanim Max w swoim stylu wprowadziłby go do drużyny tak jak wielu młodych zawodników, to zastałby go luty, tak jak Ruganiego. O ile młody obrońca wygląda mi na pokornego, młodego człowieka, tak Berardiemu raczej gdzieś koło listopada zaczęłoby to przeszkadzać. Jakoś bardzo nie liczyłem na ten transfer w tym okienku i szczególnie się nie podniecałem jego przyjściem, skoro za rok możemy wrócić do tego tematu, to bardzo chętnie zobaczę jak Marotta spożytkuje część pieniędzy, które zachowa z tego transferu, a znając Szalonookiego, jeszcze dobrze na tym wyjdziemy.


Medzeer

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2008
Posty: 214
Rejestracja: 20 marca 2008

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 17:41

Sprawa jest dosyć skomplikowana z Berardim. Z jednej strony w pełni zgadzam się ze stwierdzeniem, że na tym poziomie, jeżeli nie idziesz do przodu, to się cofasz.

Pytanie tylko czy Berardi rzeczywiście nie idzie do przodu, nie rozwija się? ze względu na fakt, że ze swoich klubem, w którym ma zapewniony pierwszy skład, będzie grał w Europejskich pucharach, jestem skłonny stwierdzić, że jego decyzja o pozostaniu wyjdzie nam wszystkim na dobre. Lepiej jest dostawać w tyłek od europejskich średniaków, wybiegając w pierwszym składzie, niż wygrywać SerieA i LM siedząc na ławce.

Niektórzy stwierdzą, że powinien przyjść i uczyć się od mistrzów, ale ja jestem zdania, że choćbyś lata podpatrywał Ronaldo, to jeśli nie wyjdziesz na boisko i nie zaczniesz kopać piłki, to i tak nic Ci to nie da.

Odnośnie plotek o niechęci Domenico do gry w Juve... Według mnie, gdyby to była prawda, to chłopak jasno powiedziałby, że nie chce grać w Turynie i koniec. Tak jak np. zrobił Zieliński i jego agent. De Laurentis potwierdził, że chłopak powiedział, że nie chce przenieść się do Neapolu i czeka na Liverpool. Potem jego agent stwierdził, że niezależnie czy L'pool go kupi czy nie, nie ma szans na jego przejście do śmieciarzy.


chuck29

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 czerwca 2016
Posty: 20
Rejestracja: 16 czerwca 2016

Nieprzeczytany post 16 czerwca 2016, 18:16

@juvefanatp Tak pokrótce, bo zaraz kolejny mecz Euro :D

Fajnie, że nie tylko ja jestem takim szajbusem/hipsterem i oglądam "jakąś tam przeciętną drużynę ze słabej ligi włoskiej, na dodatek pozbawioną wielkich gwiazd" (jadąc stereotypem). Śledzę ich jednak dopiero od tego sezonu - głównie dla Berardiego, który jak pisałem strasznie mnie urzekł na ME U21 i Vrsaljko, bo uwielbiam chorwackich piłkarzy - i z pewnością swoją grą nie nudzą. Podobnie było z Empoli w tym sezonie. Nie mam więc aż takiego rozeznania jak Ty w tym, kto tutaj jest absolutnie kluczową postacią, kto utalentowanym wychowankiem, kto legendą etc. Tym bardziej, że na potrzeby bloga śledzę też sporo innych zawodników z różnych klubów i różnych lig.

Mi w tym sezonie z graczy II linii najbardziej podobała się gra Duncana. Nawet w pewnym momencie śmiałem się, że Inter pozbył się go lekką ręką, a na dzień dzisiejszy wygląda na piłkarza lepszego niż sprowadzony tam Kondogbia, który potykał się wręcz o własne nogi :) Trochę jeszcze chaotyczny w poczynaniach, z przeciętną decyzyjnością, ale nadrabia to pracowitością, fajną grą na jeden kontakt, niezłą wizją gry, ostatnim podaniem czy dobrym uderzeniem. Jak sam nie znoszę angielskiej gry box-to-box, tak Duncan mimo, że się w ten schemat wpisuje, naprawdę robił na mnie dobre wrażenie.

Do kogo porównałbym Berardiego? Też trudno mi powiedzieć. Na wspomnianym Euro U21 trochę przypominał mi Messiego w boiskowych zachowaniach: głębokie zejścia po piłkę, szukanie gry w środku, fantastyczne diagonalne piłki i przerzuty na drugie skrzydło, umiejętna współpraca z bocznym obrońcą, dużo gry z klepki etc. Natomiast już samo prowadzenie piłki, akcje z nią, sposób dryblingu to z kolei trochę inna bajka. Na tej płaszczyźnie już takiego podobieństwa nie ma.

Sam zresztą chciałem Berardiego w Barcelonie jako zmiennika Leo, co jednak nie jest najlepszym pomysłem, bo z miejsce jego minuty uległyby redukcji. A tych potrzebuje tak jak Kova. Szansa transferu do takiego klubu nie trafia się codziennie, więc nie dziwię się, że się zdecydował na ten transfer, no ale teraz ponosi tego konsekwencje. Akurat na początku sezonu 15/16 nigdzie nie było tak duże i tak topowej konkurencji w środku pola jak w Realu. Drugi sezon z tak ograniczoną liczbą minut, w tym wieku, mógłby totalnie zahamować jego karierę. Z drugiej strony nie dziwię mu się, że miał już dość współpracy z Mancinim :D Tak czy siak oby trafił teraz gdzieś, gdzie pogra znacznie więcej niż przez ten sezon w Madrycie, bo to mega perspektywiczny chłopak. Cieszę się, że tutaj też to dostrzegacie, bo większość opinii, które przeczytałem na jego temat w tym wątku były raczej pozytywne.

Druga sprawa, tak jak piszecie, nie wiem jak Domenico odnalazłby się w Waszym 3-5-2 czy 4-3-1-2. Praktycznie nie widziałem go w roli "10", "9" czy fałszywego napastnika, więc nie wiem jak odnalazłby się w takiej roli. A nawet jeśli by się odnalazł to czy nie straciłby przez to niektórych atutów. Branie zawodnika z myślą o zmianie pozycji czasem wypali (vide Mascherano na stoperze w Barcelonie), ale z reguły przypomina to rosyjską ruletkę (vide, znów powołując się na "mój grunt", Arda Turan).


Zablokowany