Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dab95

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 września 2013
Posty: 1
Rejestracja: 14 września 2013

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 12:46

a moze Milik?


couec

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2010
Posty: 490
Rejestracja: 01 października 2010

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 13:12

dab95 pisze:a moze Milik?
Prawie trzy lata zbierać się w sobie by wejść w forum z tezą pełną wątków. Brawo Ty. :prochno:

Letnie okienko zapowiada się bardzo ciekawie, a to za sprawą Anglii i Madrytu. Krezusi nie będą oszczędzać, znajdzie się dzieki temu kilku ciekawych grajków na wylocie. #ZezolStyle


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 13:28

Yaro417 pisze:Generalnie złość po odpadnięciu z Bayernem już minęła. Wtedy chciałem sprzedaż większość składu, teraz uważam, że potrzebujemy innych rozwiązań. Wszystko zależy od systemu gry. Do 3:5:2 potrzebujemy w zasadzie wykupu Cuadrado i zmiennika dla Lichego (Vrsaljko). Na lewym wahadle może grać Asamoah. Do tego Berardi i mamy kompletną kadrę.
Yyyy, przecież w tym 3-5-2 zmiennikiem a może i pierwszym wyborem byłby Cuardado, także po kiego jeszcze Ci Vrsaljko?

Najbardziej to przydałby się ofensywny,kreatywny box-to-box, widziałbym tam spokojnie Isco, Markiz gra super w defensywie, ale do przodu to sporo mniej niż Pirlo w ostatnim sezonie o poprzednich nie wspominając.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 13:38

Marzyciele :roll: takie nazwiska jak Isco, Gotze, Cavani w przypadku braku sprzedaży Pogby, możecie sobie śmiało wykreślić ze słowników :).

Zabawa zacznie się dopiero wtedy, gdyby Francuz poprosił o transfer. Takich symptomów na ten moment nie widać, także nie róbcie sobie nadziei na te nazwiska. Gdyby nawet Paula opchnąć za te 100 baniek, to stawiam, że tylko jeden z wyżej wymienionej trójki by do nas zawitał.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 14:13

AdiJuve pisze:przecież w tym 3-5-2 zmiennikiem a może i pierwszym wyborem byłby Cuardado, także po kiego jeszcze Ci Vrsaljko?
Bo Evra z Lichym udowodnili, że nie prezentują już tego poziomu co chociażby w zeszłym roku. Dlatego przy systemie 3:5:2 na lewym wahadle widziałbym A. Sandro i Asamoaha, a na prawym Cuadrado i Vrsaljko. Przy 4:3:1:2 jest już pewien problem, bo zarówno Cuadrado, jak i Asamoaha na boku obrony w tym systemie nie za bardzo dają radę. Wtedy Evra z Lichym powinni zostać jako zmiennicy. Nasz problem polega właśnie na tym, że nie możemy się zdecydować na jeden model gry i zamiast w poprzednim mercato udoskonalać tak dobrze spisujący się 4:3:1:2, to rozsprzedaliśmy/puściliśmy za friko środek pola, wypożyczając Juana, który pasuje do 4:3:3 lub 4:5:2 i w efekcie zmieniliśmy całkowicie koncepcje gry, powracając do schematów wypracowanych za Conte. Tak więc zamiast zrobić krok do przodu, to zwyczajnie w świecie stoimy w miejscu. Co więcej, dalej nie wiemy jakim systemem mamy grać. Do tego Barza, Lichy, czy Evra coraz bardziej się starzeją.

Ps. Niech się ktoś w tym miejscu ze mną założy o skrzynkę wódki, jakimś ustawieniem będziemy grać w przyszłym sezonie (3:5:2, 4:3:1:2, 4:3:3). Jacyś chętni?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 14:34

Yaro417 pisze:
AdiJuve pisze:przecież w tym 3-5-2 zmiennikiem a może i pierwszym wyborem byłby Cuardado, także po kiego jeszcze Ci Vrsaljko?
Bo Evra z Lichym udowodnili, że nie prezentują już tego poziomu co chociażby w zeszłym roku. Dlatego przy systemie 3:5:2 na lewym wahadle widziałbym A. Sandro i Asamoaha, a na prawym Cuadrado i Vrsaljko. Przy 4:3:1:2 jest już pewien problem, bo zarówno Cuadrado, jak i Asamoaha na boku obrony w tym systemie nie za bardzo dają radę. Wtedy Evra z Lichym powinni zostać jako zmiennicy. Nasz problem polega właśnie na tym, że nie możemy się zdecydować na jeden model gry i zamiast w poprzednim mercato udoskonalać tak dobrze spisujący się 4:3:1:2, to rozsprzedaliśmy/puściliśmy za friko środek pola, wypożyczając Juana, który pasuje do 4:3:3 lub 4:5:2 i w efekcie zmieniliśmy całkowicie koncepcje gry, powracając do schematów wypracowanych za Conte. Tak więc zamiast zrobić krok do przodu, to zwyczajnie w świecie stoimy w miejscu. Co więcej, dalej nie wiemy jakim systemem mamy grać. Do tego Barza, Lichy, czy Evra coraz bardziej się starzeją.

Ps. Niech się ktoś w tym miejscu ze mną założy o skrzynkę wódki, jakimś ustawieniem będziemy grać w przyszłym sezonie (3:5:2, 4:3:1:2, 4:3:3). Jacyś chętni?
Eh. Najpierw piszesz,że Vrsaljiko ma być zmiennikiem Lichego, potem,że ma grać tam wraz z Cuardado, już chyba sam nie wiesz kto ma być kim dla kogo:)
Wszystko zależy od Maxa, jeżeli chce grać głównie 3-5-2 to Chorwat jest zbędny, jeżeli chce grać głównie 4-3- cośtam jak zwykł mawiać to ktoś do konkurencji by się Lichemu przydał to jest fakt. Ale to powinno wyjaśnić się na początku mercato jak ma być taktyka i kogo pod nią kupować.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 15:06

AdiJuve pisze:Eh. Najpierw piszesz,że Vrsaljiko ma być zmiennikiem Lichego, potem,że ma grać tam wraz z Cuardado, już chyba sam nie wiesz kto ma być kim dla kogo:)
Napisałem tak: "do 3:5:2 potrzebujemy w zasadzie wykupu Cuadrado i zmiennika dla Lichego (Vrsaljko). Na lewym wahadle może grać Asamoah."

Może rzeczywiście trochę niejasno to ująłem, ale skoro Juan gra obecnie z Lichym na prawym wahadle, a piszę że dla Lichego potrzebujemy zmiennika w osobie Vrsaljko, to znaczy, że widzę tam w przyszłym sezonie Cuadrado z Vrsaljko, ewentualnie Lichego jako trzecią opcję. Choć powinienem użyć słowa zastępca Lichego a nie zmiennik. Biję się w pierś. A na lewym wahadle widzę A. Sandro z Asamoahem - tak żeby doprecyzować, bo o A. Sandro w ogóle nie wspomniałem, wiec zaraz ktoś stwierdzi, że pewnie chcę go sprzedać :prochno:

Tak jak już wspomniałem - największy nasz problem na przyszły sezon to ustawienie którym chcemy grac i zakup graczy pod to ustawienie, a nie zakup kilku graczy pod różne warianty taktyczne i powtórka z tego sezonu, tj. szukanie rozwiązania przez dwa pierwsze miesiące, a potem powrót do znanego nam 3:5:2. Dlatego tez zastanaiwam sie, czy warto inwestować w Beradiego, jeśli mamy grać 4:3:1:2 lub 3:5:2, choć wydaje mi się, że Domenico odnalazłby się jako zmiennik Dybali.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 16:05

Yaro417,AdiJuve O tym cały czas piszę. Musimy ustalić jakim gramy ustawieniem i pod to ustawienie kupować zawodników. Najbardziej optymalne ustawienie, które pozwoli wykorzystać potencjał obecnych i przyszłych zawodników, bez dokonywania dużych rotacji to 433/4231. Tam można w jakiś sposób poupychać wszystkich.

Ciekaw jestem jak nasz budżet będzie wyglądał bez ewentualnej sprzedaży Pogby :/


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 19:05

Skoro w zimie chcieliśmy zarzucić się na Gundogana to kasa jest. Teraz zarząd ma czas żeby przekonać udziałowców, że warto inwestować w kadrę i popychać klub do przodu.

Najważniejszym punktem mercato powinno być odbudowanie potęgi środka pola. Trójki w środku jestem pewien więc jest to element stały bez względu na to, czy zagramy 352, czy 43X.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 20:05

Pytanie jednak brzmi, czy ktoś z pary Khedira/Marchisio zaakceptowałby na stałe ławkę rezerwowych w przypadku (dajmy na to) zakupu jakiegoś registy, np. Gundogana? Wydaje mi się, że jednak nie. Ale jeśli gralibyśmy 4:3:1:2 i przed trojką naszych obecnych środ. pomoc. grałby np. Isco, to w przypadku ewentualnej kontuzji/zawieszenie któregoś z nich śmiało moglibyśmy przejść na 3:5:2. Isco mógłby by bowiem cofnąć się na pozycję Samiego/Claudio/Paulo bez straty jakości w naszej grze. To było plusem w naszej taktyce w zeszłym sezonie. Gra 4 w środku, a w przypadku np. korzystnego wyniku w LM zdjęcie któregoś z nich (najczęściej Pirlo) i desygnowanie Barzy na plac gry.


JuveCracow

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2008
Posty: 343
Rejestracja: 20 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 22 marca 2016, 20:15

Arbuzini pisze:Juventus ostatni raz grał skrzydłami za Ranieriego w 442.
A Del Neri? :think: Ten to świata nie widział poza tym ustawieniem. Poza tym, Conte też początkowo planował bardzo ofensywnie ustawić skrzydłowych w 4-2-4, co mu szybko przeszło i dostosował ustawienie do posiadanych zawodników, ale skrzydłowych, choćby Cuadrado, chciał mieć zawsze i traktował swoją ulubioną opcję jako możliwą do wprowadzenia alternatywę, kiedy dostanie odpowiednich piłkarzy, brak których zresztą podawał jako powód odejścia z klubu.

http://www.seriea.pl/327755-marotta-con ... drado.html

Conte obserwuje Juana od tak dawna, że jeśli faktycznie obejmie Chelsea, to żadne słowne porozumienia nie powstrzymają go przed zaklepaniem sobie upatrzonego lata temu i świetnie w tym sezonie grającego piłkarza. Ja bym biało-czarnego Juana spisał już na straty, chyba, że jednak Romek żadnego Włocha nie zatrudni :roll: bo Cuadrado ma w Italii taką markę, że czy jak plotkowano niedawno Allegri, czy Conte, czy inny włoski trener (powrót Ranieriego? :smile: lubiłem tamtą Chelsea z jego pierwszych lat, tak samo jak zespół, w którym grali razem Vialli, Flo, Zola, Di Matteo, Desailly, młody John Terry a potem krótko Deschamps, świetna ekipa) by na pewno chcieli go mieć w swoim zespole, znają go przecież doskonale i umieliby na pewno wykorzystać. Pytanie kto w jego miejsce - ostatnio co roku kupujemy takiego skrzydłowego, raz częściej grzeje ławę (Coman), raz częściej gra w pierwszej jedenastce (Cuadrado), ciekawe na kogo padnie w tym roku, ma ktoś jakiś pomysł? Może jakąś "skrzydłową" plotkę przegapiłem :think:

Jeżeli w Realu zostanie trio BBC, to Morata nie ma tam czego szukać, a wątpię, żeby faktycznie Perez akurat tej trójki sie pozbył, prędzej Jamesa, który z pozycją Moraty nie ma nic wspólnego. Problemy Benzemy to budzą oburzenie przede wszystkim we Francji, protestuje ktoś przeciwko niemu w Madrycie?

Potrzebujemy solidnego piątego stopera: jeśli Ancelotti nie będzie zainteresowany usługami Benatii, to powrót do Włoch, gdzie radził sobie najlepiej i był ledwie 2 lata temu najlepszym obrońcą ligi powinien mu pomóc w powrocie do gry na wysokim poziomie, na pewno wyższym, niż ten, jaki prezentuje u Guardioli. Za rok czy dwa moglibyśmy odkupić z powrotem Ogbonnę, zdobywa na Wyspach sporo doświadczenia, dobrze sobie radzi, West Ham walczy o ligę mistrzów, kto wie, czy Angelo - jeżeli im się to faktycznie uda - nie powróci do Turynu jesienią w barwach Młotów :smile:

Isco lepiej spróbować wypożyczyć z możliwością transferu definitywnego, jeśli Real na to pójdzie, bo kupna w ciemno piłkarza, który nigdy we Włoszech nie grał i zna tylko jedną ligę bym nie ryzykował.

Sprzedaż Pogby z finansowego punktu widzenia rozumiem, bo z czysto sportowego cenię sobie Francuza bardzo, nawet w ostatnich miesiącach był naszym najlepszym pomocnikiem, czaruje techniką, strzela gole w ważnych meczach (rewanż z Bayernem, derby x3 w tym sezonie), ogółem cztery gole i pięć asyst od początku roku to świetny wynik, tym bardziej, że w pierwszej fazie sezonu zanotował dokładnie tyle samo (5) asyst i również 4 bramki. Ja jestem z jego postawy w przekroju całego sezonu zadowolony, ale ustawił sobie bardzo wysoko poprzeczkę i na pewno może grać lepiej - stąd pytanie, czy we Włoszech ma powody, by osiągać jeszcze wyższy poziom, skoro z tym, co już prezentuje, jest wielką gwiazdą ligi, a my zdobywamy seryjnie Scudetto. Dużo Pogba mówi o dążeniu do perfekcji, ale wydaje mi się, że swoje możliwości w Juve już w pełni pokazał i dobrze by mu zrobiło nowe wyzwanie. Jeżeli Francuz też dojdzie do takiego wniosku, będzie chciał odejść i ktoś wyłoży za niego te 80, 90 czy 100 milionów, to ja bym środki uzyskane z tego transferu zainwestował w pierwszym rzędzie w nowego prawego obrońcę (świetnie w tym sezonie spisuje się Fabinho, 5 goli, dwie asysty, końskie zdrowie, ofensywny styl gry, w ostatnim, wygranym, prestiżowym meczu z PSG też gola strzelił) i nowego napastnika (Cavani cieszyłby mnie zdecydowanie najbardziej, ze względu na umiejętności ale i doświadczenie we Włoszech, lata świetnych występów, Capocannoniere 2013 i jego świetne mecze przeciwko Juve w barwach Napoli). Mało jest snajperów tak wysokiej klasy, którzy jednocześnie swoim doświadczeniem w Italii gwarantowaliby najwyższy poziom i skuteczność. Na niego to ja stawiam w ciemno, do dziś pamiętam co nam parę lat temu potrafił nakopać :roll:
Arbuzini pisze:Łykacie jak pelikany te plotki o Cavanim. Gość zgarnia w PSG kupę siana i po odejściu Ibry zwolni się dla niego miejsce na szpicy.
Po odejściu Ibry to szejkowie pewnie sobie ściągną nowego topa do ataku i Edinsona czeka powtórka z rozrywki, Euro we Francji to dobra okazja, żeby paryscy decydenci mogli na miejscu obejrzeć spore grono możliwych następców Szweda. Mam dziwne przeczucie, że jeśli będą środki, to spróbujemy go wyciągnąć, a to byłaby gwarancja 20-30 goli w sezonie we wszystkich rozgrywkach przez najbliższe 4-5 lat. Nie zdziwiłbym się, jakby przechodząc teraz dobił u nas do setki bramek przed 2020 rokiem. Poza tym, transfer napastnika pokroju Cavaniego na pewno zmotywuje Moratę i Dybale, zdejmując z nich przy tym presję, co wyjdzie obu chłopakom tylko na dobre, podobnie jak znacznie zwiększona konkurencja o miejsce w wyjściowym składzie. Dlatego wzmocnienie pierwszej linii takim zawodnikiem będzie moim zdaniem tego lata kluczowe.
Arbuzini pisze:Po co miałby przenosić się do Juventusu? Jakby był naprawdę taki nieszczęśliwy w Paryżu to odszedłby stamtąd już wcześniej.
http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... -says.html
Daily Mail pisze:The Uruguayan was given assurances last summer that he would be PSG’s main striker this season and that Zlatan Ibrahimovic would play in a deeper role or out on one of the wings, in order to get on the ball more. (...) they gave up on Edinson. PSG themselves. Edinson is suffering at PSG


Może przed trzecim sezonem w PSG myślał "do trzech razy sztuka", a nuż wreszcie mnie wystawią tam, gdzie czuję się najlepiej? :P Dla obrońców rywali byłoby to jakieś zaskoczenie, Ibra nie młodnieje i wcale nie było pewne, że kończąc 34 lata utrzyma formę, więc argumenty były :ok: Poza tym, jak wyżej pisałem, nie sądzę, żeby szejkowie nikogo za Ibrę nie kupili, a co to za satysfakcja z wygryzienia rywala, skoro sam odchodzi :roll:

Jak nam zapas z transferu Pogby i inne środki na końcowkę mercato zostaną, to tym lepiej, bo Marotta będzie mógł wykorzystać pod koniec sierpnia nawet w ostatnim dniu mercato jakąś okazję, więc może warto zaczekać :think: bo a nuż, odpukać, jakaś ciężka kontuzja w okresie przygotowawczym wyskoczy, po tym co widzimy teraz, to lepiej dmuchać na zimne :afraid2:

Pierwsi w kolejce do opuszczenia klubu są jak dla mnie Pereyra i Hernanes, a następny Evra jeśli nie pogodzi się z rolą wyłącznie zmiennika. Evry, Caceresa ani Lichtsteinera po tym, co grają w tym sezonie (Evra, Lichy) i jaką podatność na kontuzje (Caceres) wykazują, nie widzę w pierwszym składzie, ale na lige jako zmiennicy, dzięki którym podstawowa para bocznych obrońców może odpocząć przed ważnymi meczami będą bardzo przydatni, podobnie jak "wielofunkcyjny" Kwadwo, więc jestem za ich zatrzymaniem, jeśli zgodzą się na taką rolę. Po zeszłorocznej rewolucji i pełnym rozmachu mercato przydałaby się teraz większa stabilizacja składu, ale niestety prawdopodobne odejście Pogby i Cuadrado raczej nam to uniemożliwią :roll: Wątpię, żeby Pogba grał u nas lepiej, więc jeśli ma odejść, to oby po miejmy nadzieję świetnych w jego wykonaniu, "domowych" mistrzostwach Europy za najwyższą możliwą kwotę. Teraz nasze wpływy z Ligi Mistrzów będą mniejsze niż rok temu (ktoś dysponuje dokładnymi danymi ile już zarobiliśmy?) więc jakoś trzeba to sobie zrekompensować, dalej chyba płacimy raty za piłkarzy ściągniętych za wielkie kwoty przed rokiem.

Nie wygląda źle takie trio Marchisio - Khedira - Isco (pod warunkiem, że na wypadek odejścia Pogby zadbamy o jakąś alternatywę dla Hiszpana, bo diabli wiedzą, czy się u nas sprawdzi); z przodu Dybala, Cavani i Morata, a w obronie przed Gigim Fabinho, Barzagli / Chiellini, Bonucci i Alex Sandro. Z taką ekipą ten puchar z dużymi uszami wcale nie wydaje się być taki odległy. W Milanie Allegri potrafił tak ustawić zespół:

http://www.rossoneriblog.com/2012/02/25 ... an-part-2/

to czemu w Juve spróbować nie może? A byłaby to, jeśli się przyjmie na stałe, jakaś fajna nowość, może nowy impuls w rozwoju drużyny, na grze z Cavanim nasi napastnicy na pewno by skorzystali i kto wie, czy MCD nie będzie głośniejsze niż BBC :P Genialne są te skróty, nie mogę się doczekać, jak zagramy w drugiej linii samą trójką Pogba - Marchisio - Sturaro i ktoś "życzliwy" orzeknie, że Stara Dama ma PMS :P W końcówkach meczów możemy z 4-3-3 łatwo wrócić do BBC na środku i taktyki Conte jedną zmianą (stoper za napastnika), to samo w drugą stronę, jeśli będziemy przegrywać, więc moim zdaniem to ustawienie warte częstszego próbowania.

Borussia za Tuchela gra świetnie, więc raczej nikt stamtąd jeszcze zmykać nie będzie, bo ich wartość może za rok po dobrym występie w Lidze Mistrzów - której BVB w tym roku brakuje - bardzo podskoczyć, a poza tym nie sądzę, by włodarze Borussi zgodzili się rozbijać zespół, który z miesiąca na miesiąc gra coraz lepiej i robi wyraźny progres. A za rok, kto wie, Gundogan to świetny pomocnik, z Henryka Hamleta Mchitarjana, syna świętej pamięci Hamleta, też kawał piłkarza, rozgrywa genialny sezon (13 goli, 14 asyst) i byłby teoretycznie tylko wzmocnieniem, tylko nie wiem, czy aby nasz system gry by mu w ogóle pasował :think: moim zdaniem nie, chyba że Max trochę zaszaleje w nowym sezonie, ale Ormianin pasuje przede wszystkim do szybkiej, kombinacyjnej gry, prędzej wyobrażam go sobie gdzieś w Hiszpanii niż u nas. Grunt, żeby przesadnie nie osłabić rezerw, a przy tym kupić / wypożyczyć na ławkę kogoś młodego, jak parę miesięcy temu Bayern od nas, bo znowu skończy się na tym, że nasz podstawowy skład robi cuda, slalomy, wysoki pressing, mecz pod kontrolą, rywal nie istnieje, a potem wchodzą zmiennicy, wszystko się zacina i tracimy cztery bramki :roll: A kto nam zagwarantuje, że za rok o tej porze znów nie będzie kłopotów z kontuzjami.

Jakiś doświadczony pomocnik też by nam się przydał, nawet nie do regularnej gry co tydzień, ale jako opcja "ekstra", na Ligę Mistrzów, w zależności od formy podstawowy lub zmiennik. Brakuje nam takiego zawodnika w pomocy, w ogóle poza obroną mało mamy graczy z dużym doświadczeniem, jest niby Markiz, ale poza nim tylko Khedira i Mandzu swoje już wygrali i zjedli zęby na Lidze Mistrzów, a obydwaj są tu ciągle nowi i cholera wie, jak długo zostaną. Z nazwisk, które w naszym kontekście nie padają, a które są już tylko moją niepopartą żadnymi plotkami fantazją, gdyby Schweinsteigerowi znudził się latem Manchester... :smile: i zatęsknił za Ligą Mistrzów, do której Czerwone Diabły pewnie się nie dostaną :smile: Ależ to by było kopyto dla naszej drugiej linii, pomimo tych niebawem 32 lat na karku, doświadczenie, zadziorność, wizja gry, długie podania, strzał z dystansu... Kiedy jest w formie, pomocnik kompletny. Świetnie mieć takiego zawodnika w kluczowych momentach. Tym bardziej, że chyba Anglia nie jest jego przeznaczeniem, nie idzie mu tam tak dobrze jak w Bayernie i może we Włoszech odżyje, patrząc na to, jak sobie radzi, powinien niezwłocznie zmienić ligę, a włoski kierunek jest całkiem modny na finisz kariery i szczególnie z Anglii paru tu w ostatnich latach piłkarzy w podobnym wieku przyjechało, także do nas. W karierze już wszystko wygrał, do Hiszpanii chyba nie trafi, na Amerykę za wcześnie, więc kto wie. Kiedyś była moda na Niemców w Serie A, w czasach największej świetności tej ligi w Juve mieliśmy Kohlera, Reutera czy Möllera, którzy nas potem w finale 1997 w barwach BVB pognębili, zresztą ich kolega Sousa rok wcześniej wygrywał LM w Juve, mający wtedy dzień konia Riedle strzelał parę lat wcześniej dziesiątki goli dla Lazio, a i Matthias Sammer zaliczył epizod w Interze. Jakby Bastian chciał pójść w ich ślady i trochę pozwiedzać świata na "stare" lata, lądując przypadkiem u nas, to moglibyśmy wreszcie wyrzucić z głowy wszelkie Hernanesy i Pereyry i mieć na ławce czy jak będzie w formie w wyjściowym składzie kawał piłkarza. Jeszcze rok temu o tej porze nie spodziewałem się, że Basti odejdzie z Bayernu, Pirlo trafił do nas w identycznym wieku, też po słabszym okresie i proszę bardzo. Tym bardziej, że Schweini od lat zna się z Khedirą z kadry, więc mogłoby być ciekawie przez rok czy dwa oglądać ich razem w Juve. A i Isco, jeśli do nas trafi, nie byłby wtedy najpilniej obserwowanym nowym pomocnikiem, co powinno tylko ułatwić jemu - czy innemu następcy Pogby - aklimatyzację.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 00:50

Bild dzisiaj pisze o szokującym powrocie Gotze do BVB, ponoć BVB ma takie plany, a Gotze może na to pójść :think: I tak wole Isco :D


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 01:06

JuveCracow...wow co za wpis!

Wspomniałeś o Ormianienie, ciekawy artykuł stworzyło weszło http://weszlo.com/2016/03/22/niezwykla- ... go-lidera/

Kiedyś, w sumie do niedawna byłem bardzo przeciw. Teraz myślę, że gość mógłby się przydać. Pytanie czy Juve będzie stać na niego? Ciągle jest wspominany, wpisywały go gazety jako potencjalne wzmocnienia, a no i jego managerem jest Raiola.


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 03:17

Yaro417 pisze:Pytanie jednak brzmi, czy ktoś z pary Khedira/Marchisio zaakceptowałby na stałe ławkę rezerwowych w przypadku (dajmy na to) zakupu jakiegoś registy, np. Gundogana? Wydaje mi się, że jednak nie.
Czterech konkretnych środkowych pomocników to mus w przypadku gry trójką w środku pola. Patrząc z jaką tendencją Sami i Claudio łapią urazy (Marchisio też ma do tego skłonność, chociaż zdecydowanie mniejszą) to żaden z nich nie powinien narzekać. Chcemy równać do najlepszych to zawodnicy muszą liczyć się z większą konkurencją w zespole. Tak to wygląda w Barcelonie, Bayernie, Realu, a nawet aspirującym PSG.


Kompletnie zapomniałem o Del Nerim. Może to jednak dobrze, nic dobrego z tego jego 442 nie wynikło. Nie twierdzę, że w ogóle nie powinniśmy grać skrzydłami. Taka opcja się przydaje, ale nie sądzę żebyśmy mieli z 433 lub 4231 uczynić podstawową taktykę. A co do Cavaniego to podtrzymuję swoje zdanie - przejdzie na "9". PSG w miejsce Ibry kupi pewnie jakiegoś magika żeby hasał na skrzydle. Zresztą nie sądzę żeby niższe zarobki w Turynie urządzały Urugwajczyka. Sporo zainwestowaliśmy w naszych snajperów więc jeśli nie nadarzy się jakaś okazja to raczej nic nie będziemy zmieniali.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 marca 2016, 10:47

Odnośnie Cavaniego. “Landing in Turin? Everything is possible in football…They’re a prestigious club with a great history and a fantastic present moment." Słowa jego agenta. Chyba nie trzeba tłumaczyć. Oczywiście pewnie to tylko gadanie bo później stwierdził, że równie dobrze Cavani może zostać w PSG.


Zablokowany