Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 20:18

Allegri na konferencji pisze:Jeśli mamy kogoś pozyskać, to musi być to ktoś godny gry w Juventusie. Nie ma sensu kupować tylko po to, by kupować. Nowy zawodnik musi pasować do zespołu i być na odpowiednim poziomie.
Prztyczek w nos dla Marotty za bubla Hernanesa :ahsisi:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 20:30

Będziemy mieć problem z ustawieniem i wykorzystaniem naszych wszystkich zawodników po przyjściu Berardiego i wykupie Cuadrado. Mamy za dużo "9tek" by grać 433, gdzie pasowaliby Cuadrado, Berardi i Dybała. W 4312, gdzie można by upchnąć Dybałe i Berardiego razem, nie ma miejsca dla Cuadrado. W 352, po przyjściu Domenico mielibyśmy 5 zawodników na dwie pozycję. Nie wspomnę już o środkowych pomocnikach, których mamy od groma. Troszkę te transfery są chaotyczne, co widać po Hernanesie, czy trzech 9tkach. Na Lemine mamy prawo, czy obowiązek wykupu ?


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 20:41

Alexinhio-10 pisze:Na Lemine mamy prawo, czy obowiązek wykupu ?
http://www.juvepoland.com/news.php?id=32541

z opcją transferu definitywnego za 9,5 miliona

Pewnie go nie wykupimy. I dobrze.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 21:54

Alexinhio-10 pisze:Będziemy mieć problem z ustawieniem i wykorzystaniem naszych wszystkich zawodników po przyjściu Berardiego i wykupie Cuadrado. Mamy za dużo "9tek" by grać 433, gdzie pasowaliby Cuadrado, Berardi i Dybała.
Ja bym to widział tak:
Morata - Dybala - Berardi
Pereyra - Mandzu/Zaza - Cuadrado

Prawda, że 9 jest dużo, ale system 4:3:3 nie będzie pewnie naszym jedynym ustawieniem na przyszły sezon. Systemy 3:5:2 i 4:3:1:2 też czasami będą stosowane, a w takim ustawieniu jest miejsce np. dla Moraty i Zazy jednocześnie na boisku, co pokazał wczorajszy mecz.
Alexinhio-10 pisze:Nie wspomnę już o środkowych pomocnikach, których mamy od groma
Na przyszły sezon zostaną Pogba, Marchisio, Khedira, Asa, Sturaro i "ktoś nowy" plus ewentualnie Lemina, choć moim zdaniem w lecie go nie wykupimy. Padoin i Hernanes zapewne odejdą. Tłoku tu zatem aż takiego nie ma, zwłaszcza biorąc pod uwagę kontuzjogenność Asy i Khediry ;)


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 23:32

No przecież pisze wam że nauczymy Cuadrado grać na prawej obronie, chyba w kadrze tak gra albo grał.
Mając trzech def. pomocników w środku możemy sobie pozwolić na skrzydełka, Cuadrado zdolny chłopak i da sobie radę, jestem tego pewien.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 23:36

Marchisio też lubi przypałętać się jakaś kontuzja. Klasowe nazwisko do środka pola mile widziane i boli mnie trochę obecna sytuacja. Sturaro gra dobrze, zapieprza w defensywie, znajduje się w sytuacjach strzeleckich, wreszcie udaje mu się nawet zdobyć gola i co? I nic, bo do zdrowia wrócił Khedira więc Włoch siada na ławce. Młody ma psychikę nie od parady, ale takich rzeczy nie należy robić.

Cuadrado we Violi grał na naprawdę przeróżnych pozycjach. Nikt nie każe Allegriemu upychać w składzie wszystkich dobrych zawodników jakich ma. Trzeba dążyć żeby kadra była szeroka, tak jak ma to miejsce w Barcelonie, Bayernie, czy Realu. Trzy "9" to niby głupi pomysł, ale jak pokazała praktyka każdy ze snajperów oferuje z goła różne cechy. Także ja bym nie patrzył na to, że Kolumbijczyk nie pasuje do jakiegoś ustawienia, tylko jako na opcję. Możecie być pewni, że 352 dalej będzie intensywnie wykorzystywane, tym bardziej, że wreszcie w składzie mamy piłkarzy o odpowiednich cechach dla wahadłowych.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 23:39

Jak dla mnie to Cuadrado to jest jednak za duży nieogar taktyczny dla typowego włoskiego trenera żeby ów miał go wystawiać na obronie. Wahadłowy inna sprawa.
sebatiaen pisze:Ustawianie podstawowej 11 jest bezsensu, i tak wiele meczy gramy w sezonie a ja dodam że najlepsze kluby europy na ławie trzymają wielokrotnie nie takich jak Juan.
A z tym się zgadzam akurat. Ani Cuadrado nie jest na tyle dobry żeby miał psioczyć na ławkę rezerwowych w części meczów ani Juventus nie jest na tyle słaby i biedny żeby nie mógł pozwolić sobie na trzymanie klasowych piłkarzy na ławce.
Ostatnio zmieniony 18 grudnia 2015, 00:09 przez RICTOR, łącznie zmieniany 2 razy.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 23:49

Arbuzini chyba dał najlepszy komentarz w kwestii Cuadrado.
Ustawianie podstawowej 11 jest bezsensu, i tak wiele meczy gramy w sezonie a ja dodam że najlepsze kluby europy na ławie trzymają wielokrotnie nie takich jak Juan.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2015, 23:52 przez sebatiaen, łącznie zmieniany 1 raz.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 grudnia 2015, 23:51

ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Jacky pisze:Ja tam widze Benatie :roll: ktory niekoniecznie musi byc az takim rezerwowym.
Nie tylko Ty! :cwaniak: Nie wymieniłem go z prostego powodu. Gramy z Bayernem, a mówimy o tu i teraz, czyli zimowym mercato. Czy chcieli by nas wzmacniać - Wątpię
Sorry, ja mam ciagle w glowie latowe mercato (a nie wspomnialem o tym), bo w zimie i tak nie ma co sie spodziewac duzych transferow. Chociaz w obliczu tego, ze gramy wlasnie z Bayernem jakis ciekawy ruch w pomocy powinien w styczniu nastapic. I tutaj celowalbym w Pana z Rosji, ktorego nazwisko zaraz ujawnie lub w Moutinho, jesli po taniosci.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Jacky pisze:W przyszlym roku stuknie mu (juz) 30. Decydujaca kwestia, to "za ile?"
Szczerze? To sam nie wiem czy to świetny pomysł. Chodzi o kogoś na ławkę przy naszych kontuzjach - jeżeli się nie uda z tym Gundoganem to... Powiem konsekwentnie - może wziąć Tello?!
Na Gundo zima szans nie mamy w ogole, a latem sa one raczej nikle. Zreszta ile by BVB za niego zawolalo? 45-50mln? Nie oplaca sie. To juz wole jeszcze troche dolozyc i kupic Xhake i Witsela :roll:
Tello? Nie znam czlowieka.
ForzaItanimulli3vujcm pisze:
Jacky pisze:lepiej kupic dwoch kozakow, ktorzy powalcza miedzy soba o pierwszy sklad
Hola, hola! Kadra też ma swoje ograniczenia! :D Ibrahimović, Gundogan, Lavezzi, Berardi, Benatia,Van Der Wiel,+ dwóch kozaków na Treqa - Panie dużo trochę! Nie uważasz pan? Co myślisz o "Syneczku" Zazie?
Tych dwoch kozakow, to byl zamysl do pomocy (wiadomo jak wyglada sytuacja z Kwadwo i Samim) i w ustawieniu 3-5-2. I tak - tymi kozakami sa ci dwaj Panowie, ktorych wyzej wymienilem - Szwajcar i Belg. A Zazie bardziej pasuje broda, niz jej brak.
RICTOR pisze:Jak dla mnie to Cuadrado to jest jednak za duży nieogar taktyczny dla typowego włoskiego trenera żeby ów miał go wystawiać na obronie. Wahadłowy inna sprawa.
Kolumbijczyk na obrone absolutnie sie nie nadaje, a na wahadle, jak juz, to tylko z jakimis slabiakami. Mocne druzyny by nam zrobily Saratoge jego strona. Te "umowne" 20mln. mozna chyba wlasciwiej spozytkowac, ot chocby na dwuletni kontrakt dla Ibry :prochno:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2015, 00:16

Jak ja nie lubię Pavana:)
Już pojawił się artykuł na tuttojuve jak to wiele zmienić może odejście Mou z Chelsea na rynek transferowy Juve.
Cuadrado może wrócić bo przecież może przyjdzie ktoś go chce.
Oscar ? - nie tykalny ale przyjdzie inny trener i może być tak że go nie będzie chciał;)
Ten gość wymyśla tak oczwiste głupoty i je jeszcze powtarza kilkanaście razy w ciągu kilku miesięcy;)
Bo pisał o tym wcześniej, jak jeszcze Mou był trenerem z 2 miechy temu a nawet na początku sezonu.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2015, 01:42

Jacky pisze:Kolumbijczyk na obrone absolutnie sie nie nadaje, a na wahadle, jak juz, to tylko z jakimis slabiakami. Mocne druzyny by nam zrobily Saratoge jego strona. Te "umowne" 20mln. mozna chyba wlasciwiej spozytkowac, ot chocby na dwuletni kontrakt dla Ibry :prochno:
I tak go wykupimy, nie miej innych oczekiwań. Jednym z argumentów "za" będzie właśnie doświadczenie w roli wahadłowego. Inaczej lepiej byłoby się skupić na darmowym Feghoulim.

Ten środek pola to niezła zagwozdka :think: . Lubię Xhakę, ale jak dla mnie to trochę zawodnik zbyt zbliżony charakterystyką do Marchisio i Khediry. Claudio raczej na dobre został registą, chłop nie młodnieje więc sądzę, że na b2b może już nie wrócić. Wszystko komplikuje wieczna kontuzja Asamoaha. Jakby Kwadwo był zdrowy to problemu, przynajmniej w tym sezonie, by nie było. Uwielbiam styl Sturaro, tylko jest za słaby w ofensywie jak na obecne czasy, szczególnie kiedy w środku gra Marchisio i nie potrzebuje takiej obstawy jak Pirlo. Do końca sezonu jeszcze długa droga i nie zdziwiłbym się gdyby wyrósł na naszego podstawowego zawodnika. Gündogan by się nadał w sam raz... tylko te kontuzje i cena. W perspektywie czasu boli fakt, że przegraliśmy walkę o Allana. I to jeszcze z Napoli. Takie realia Serie A, że od tych lepszych drużyn kupienie przez nas ich dobrego zawodnika graniczy z cudem.

Powtórzę się: prawy obrońca, środkowy pomocnik i Berardi. Plus uzupełnienia po niemal pewnych pożegnaniach z Caceresem i Padoinem. Standardowo pewnie jeszcze na jakiś młodzików zagniemy parol, może Marotta zapoluje na wolnych zawodników i tyle. Jeśli nie odejdzie nikt istotny (oby!) to nie będzie to okienko cudów. Prawidłowo, tak to powinno wyglądać po tym co się wydarzyło tego lata.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2015, 02:10

wagner pisze: z opcją transferu definitywnego za 9,5 miliona

Pewnie go nie wykupimy. I dobrze.
U nas to zawsze działa tylko w jedną stronę. Wykupimy spokojnie. Nie żebym się z tym zgadzał. Ale najpierw wykupimy, później wypożyczymy i wyprzedamy za niższą cenę niż wykup.


Obrazek
typkens

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2004
Posty: 259
Rejestracja: 07 maja 2004

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2015, 13:42

Arbuzini pisze:Trzeba dążyć żeby kadra była szeroka, tak jak ma to miejsce w Barcelonie [...]
Arbuzini, niezły z Ciebie ananas ;-)

Obrazek


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2015, 13:45

Aż skomentuje, widziałeś kiedyś kadrę Barcy? Oni nie mają nawet dobrych zastępców. A młodzi wychowankowie nie spełniają oczekiwań.


kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 18 grudnia 2015, 14:37

Jak już ktoś tu pisał, jeżeli spodziewacie się wielkich roszad w styczniu, to zostaniecie brutalnie sprowadzeni na ziemię. Myślę, że to okienko będzie dla nas czymś na zasadzie wykupienia/wypożyczenia zawodnika/ów o niekoniecznie głośnych nazwiskach, a wyróżniających się na tle Serie A oraz PRZEDE WSZYSTKIM SPRZEDAŻY piłkarzy, którzy nie widnieją w planach klubu jakim jest Juventus. Niektóre nazwiska, które się tu pojawiają, sprawiają, że zachodzę się ze śmiechu, także uważajcie, bo jem.


p.s. 300 post, ulala, confetti plz


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Zablokowany