Mercato (Lato 2016)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
vitoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 czerwca 2012
Posty: 1764
Rejestracja: 15 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 12:10

Bo w pierwszych meczach sezonu nasza gra wyglądała na tyle dobrze i pewnie, że Allegri mógł ze spokojem wsadzić do podstawy 21-letniego Ruganiego, który póki co zagrał tylko w sparingach z Lechią i OM. ;)
Myślę, że jak na początek sezonu w naszym składzie i tak było za dużo "nowych" twarzy, nic dziwnego że Allegri nie dał póki co szansy Ruganiemu. Niebawem na pewno ją dostanie, bo, tak jak mówi Adrian27th, nie po to odrzuciliśmy tyle ofert, żeby Daniele gnił na ławie cały sezon.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 14:27

dp10 pisze:Zdecydowanie chłopak powinien być pierwszym do wejścia i grać kosztem Barzagliego i Caceresa. Jednak Allegri widzi to inaczej co jest niepokojące :think:
i Chielliniego, Giorgio jest w bardzo słabej formie i przydałby mu się odpoczynek, Rugani z liderem z Werony na pewno dałby sobie radę


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 17:00

Heldt w wywiadzie powiedzial ze Draxler by zdesperowany by dołączyć do Juve, ze naprawde wierzył aczkolwiek mowił wprost ze nasi nie zlozyli nawet oferty i tak naprawde robili nadzieje kibicom ludzie z gazet.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2520
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 17:37

Adrian27th pisze:Heldt w wywiadzie powiedzial ze Draxler by zdesperowany by dołączyć do Juve, ze naprawde wierzył aczkolwiek mowił wprost ze nasi nie zlozyli nawet oferty i tak naprawde robili nadzieje kibicom ludzie z gazet.
Hmm, w takim razie ciekawym, co robil Marotta przez ostatnie dwa tygodnie(?) mercato... Klepal Hernanesa?


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Haris

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 lipca 2014
Posty: 368
Rejestracja: 11 lipca 2014

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 18:13

Witam ponownie w tym temacie, po przerwie :D

Czytaliście co powiedział Coman na konferencji prasowej? "Jestem zawodnikiem, który robi różnicę, i to w każdej minucie meczu. Mogę wyrwać coś w każdej minucie i cały czas będę dawał z siebie wszystko." :rotfl: :rotfl: :rotfl: Ten chłopak rzeczywiście ma papiery, ale chyba żółte. :prochno:

Z tym Draxlerem faktycznie dziwna akcja. Beppe zawalił nie sprowadzając ani Draxlera, ani Goetze podczas negocjacji z Bayernem, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, oby wszystko się pięknie zgrało i będziemy mocni.


Od kołyski, aż po grób Stara Dama to mój klub! Forza Juve! <3
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 18:44

Jacky pisze:
Adrian27th pisze:Heldt w wywiadzie powiedzial ze Draxler by zdesperowany by dołączyć do Juve, ze naprawde wierzył aczkolwiek mowił wprost ze nasi nie zlozyli nawet oferty i tak naprawde robili nadzieje kibicom ludzie z gazet.
Hmm, w takim razie ciekawym, co robil Marotta przez ostatnie dwa tygodnie(?) mercato... Klepal Hernanesa?
Siedział i śmiał się z tego jak jego zapytanie o zawodnika zrobiło burzę w mediach? Może doszedł do wniosku, że Draxler jest półśrodkem, na którego trzeba dużo dać, a nie daje gwarancji. Może woli za rok spróbować wyciągnąć kogoś pewniejszego i zapewne z ligi.

Pewnie doszedł do wniosku, że lepiej dać 11 mln za Hernanesa, niż 35 za Draxlera, bo trener chciał tylko wzmocnić ławkę? Mercato skończone, a jak Draxler nie czuł się na siłach, żeby opuszczać ligę, to płacenie za niego takich pieniędzy było bez sensu. Pewnie szybko by skończył jak przestraszony szarak, który chce wrócić do Niemiec. Ale jak to się mówi: tego nikt nie wie.

Osobiście to wolałem transfer Cuardado od Draxlera.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 20:00

Eric6666 pisze: Pewnie doszedł do wniosku, że lepiej dać 11 mln za Hernanesa, niż 35 za Draxlera, bo trener chciał tylko wzmocnić ławkę?
Bardziej przychylałbym się do opcji "doszedł do wniosku, że lepiej dać 11 mln za Hernanesa, niż 35 za Draxlera, niezależnie co na ten temat sądzi trener".
Haris pisze:Ten chłopak rzeczywiście ma papiery, ale chyba żółte. :prochno:
Mi się zapaliła lampka ostrzegawcza jak gość zaczął w wywiadzie narzekać że nie rozumie czemu grał tak mało w zeszłym sezonie, a potem konsekwentnie gardził ofertami wypożyczeń do mniejszego klubu. Jest oczywiście możliwość, że wszyscy łącznie z kierownictwem i trenerem Juventusu pomylili się co do niego i facet lada moment wskoczy na poziom "klasa światowa", ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się być wariant z niepełnosprawnością umysłową.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 21:38

zahor pisze:
Haris pisze:Ten chłopak rzeczywiście ma papiery, ale chyba żółte. :prochno:
Mi się zapaliła lampka ostrzegawcza jak gość zaczął w wywiadzie narzekać że nie rozumie czemu grał tak mało w zeszłym sezonie, a potem konsekwentnie gardził ofertami wypożyczeń do mniejszego klubu. Jest oczywiście możliwość, że wszyscy łącznie z kierownictwem i trenerem Juventusu pomylili się co do niego i facet lada moment wskoczy na poziom "klasa światowa", ale bardziej prawdopodobny wydaje mi się być wariant z niepełnosprawnością umysłową.
:ok: Chyba sobie chłopak ubzdurał, że jest super talent i mu się wszystko z miejsca należy. Mnie też ten jego brak pokory strasznie wpieniał, a drugim Ibrą to on raczej nie jest. Dybala i Berardi są ihmo bardziej utalentowani więc nie ma nad czym specjalnie ubolewać.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 10 września 2015, 22:07

Dybala rocznik 93, Berardi rocznik 94, Coman rocznik 96. Who knows


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 16:05

To już nawet nie o roczniki chodzi, a samo podejście chłopaków. W postawie Argentyńczyka i Włocha widać, że mają poczucie konieczności udowodnienia swojej wartości, natomiast z wywiadów Francuza wynika, że on jest świetny, ale inni tego nie widzą. Wcale nie jest tak, że dostał u nas mało szans. Jak na 18-19-latka grał naprawdę sporo minut, ale oczywiście mógł mieć ich jeszcze więcej. Tylko, że nie szukałbym tutaj na siłę winy Allegriego.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 17:41

Robaku pisze:Dybala rocznik 93, Berardi rocznik 94, Coman rocznik 96.
Można na to spojrzeć z drugiej strony - z tej trójki gdyby ktoś miał prawo stękać i marudzić że należy mu się z urzędu tyle i tyle minut w klubie takiego a takiego formatu, to raczej nie Coman.

Nie zamierzam się wdawać w dyskusję na temat tego który z tych gości ma największy talent "w nogach", pojmowany jako dryg do kopania piłki, bo tego obiektywnie zmierzyć nie sposób. Dużo łatwiej można natomiast wytypować podejrzanego o to, że nie ma odpowiedniej głowy żeby dotrzeć na sam szczyt, że nie jest tytanem pracy, którego każda porażka czy niepowodzenie motywuje do wylewania jeszcze większej ilości potu na treningach i stanowi lekcję na przyszłość.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 18:22

Nie wiem jaki sens jest porównywać Dybalą i Berardiego z Comanem. Raz, że różnica lat w tym wieku jest istotna, po drugie dwaj pierwsi udowodnili, że mogą być kluczowymi zawodnikami dla swoich drużyn (Palermo i Sassuolo), zaś Coman nie potrafił w najlepszej drużynie ligi udowodnić, że ma na prawdę talent. Bo łatwiej jest wybijać się z mocnego środowiska, gdzie dookoła masz piłkarzy, którzy na boisku mogą Cie jakoś wesprzeć niż pozostając sam jak palec (Dybala i Berardi). Problem Comana to niecierpliwość (i fanów jego talentu też). Uciekł z PSG, uciekł z Juve, śpieszy mu się, mając 19 lat nie skupia się na rozwoju. Bo rozwojem nie jest, częste zmienianie klubu. Stabilizacja w tak młodym okresie (i nawet późniejszym jest bardzo ważna) na co postawił (mądry) Berardi.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 22:11

wloski pisze:Nie wiem jaki sens jest porównywać Dybalą i Berardiego z Comanem. Raz, że różnica lat w tym wieku jest istotna, po drugie dwaj pierwsi udowodnili, że mogą być kluczowymi zawodnikami dla swoich drużyn (Palermo i Sassuolo), zaś Coman nie potrafił w najlepszej drużynie ligi udowodnić, że ma na prawdę talent. Bo łatwiej jest wybijać się z mocnego środowiska, gdzie dookoła masz piłkarzy, którzy na boisku mogą Cie jakoś wesprzeć niż pozostając sam jak palec (Dybala i Berardi).
Wloski, sorry, ale ja się z tym nie zgodze, że latwiej sie wybic w dobrym zespole, bo jestes w takim zespole trybem i musisz byc na maksa ukształtowany, zeby być istotnym graczem.
Na takiego Dybale grało całe Palermo i jak widać obecnie w Juve, chłopak dopiero powoli się odnajduje. Czy się ostatecznie odnajdzie zobaczymy, ale jestem pewien, ze w Palermo granie na Paulo ustalał nie tylko trener, ze względu na skillsy Argentynczyka, ale także Zampa, ze względu na możliwy hajs do wyciągnięcia za niego.
Podobnie sprawa wygląda w Sassuolo, tam wszystko w ofensywie zalezy od Domenico, na nim opiera się pewnie 75% schematów w druzynie z Mapei Stadium, w Juve będzie 30 rozwiązań ataku i pewnie tylko kilka uzwględniające umiejętnosci mlodego Włocha.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 23:09

Wiadomość odbiegająca od tematu ale Max mota ciekawe rozwiązanie taktyczne.
Podobno testuje Cuadrado na pozycji środkowego pomocnika, coś a'la Ancelotti w Realu z Di Marią czy Isco.
Fajny bajer, mi się ten pomysł bardzo podoba.
Juve będzie mogło konstruować akcje na przeróżne sposoby.
Jeżeli oczywiście wszystko fajnie wypali:)


Wojttek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 maja 2013
Posty: 60
Rejestracja: 12 maja 2013

Nieprzeczytany post 11 września 2015, 23:31

Coman to będzie w perspektywie czasu najlepszy piłkarz jaki grał w naszych barwach. Potwierdzone info. Jego sprzedaż dałoby się uzasadnić tylko ofertę na 128 milionów, a nie 28.


Zablokowany