Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 16:46

Abstrahując od sportowej wartości Berardiego, wystarczyło mu powiedzieć - Domenico, wierzymy w ciebie, będziesz ważną częścią zespołu, będziesz otrzymywał swoje szanse, jesteś nam potrzebny już teraz. Sam wymógłby na Sassuolo swoje przenosiny i przyleciał z wystawionym jęzorem.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 16:56

Pluto pisze:Abstrahując od sportowej wartości Berardiego, wystarczyło mu powiedzieć - Domenico, wierzymy w ciebie, będziesz ważną częścią zespołu, będziesz otrzymywał swoje szanse, jesteś nam potrzebny już teraz. Sam wymógłby na Sassuolo swoje przenosiny i przyleciał z wystawionym jęzorem.
Wydaje mi się, ze Berardi nie jest bezmozgim yeti. Chłopak na pewno z managerem, rodziną, Sassuolo przeanalizował sobie cala sytuacja. Przeanalizował sytuacje Juve, oczekiwania Juve, pozycje Juve w Europie i wyszło mu, ze wiecej jest minusów tej sytuacji niż plusów.
Na pewno nie była to pochopna decyzja podjęta w 5 min.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 17:09

Powiem szczerze, że nawet ja - osoba lubiąca śledzić transferowe spekulacje - po dzisiejszych doniesieniach ws Iturbe mam dość.

Juventus prowadzi -> Milan rezygnuje z Iturbe -> Milan skupia się na Lavezzim -> Milan rezygnuje z Lavezziego z powodu jego wymagań płacowych -> Milan wraca po Iturbe -> Milan oferuje 25 mln za Iturbe -> Marotta spotka się z Sogliano dziś -> Marotta spotka się z Sogliano jutro -> Galliani prosi o 10 dni do namysłu -> Galliani spotka się z Sogliano jutro Obrazek

...a to wszystko tylko z ostatnich 2 godzin...


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 17:14

Mehehehe pisze:Do którego Arsenal ma prawo pierwokupu, a klauzula ustanawiana parę lat temu, wynosi 4 mln euro :lol:
Już nie. Real Sociedad "wykupił"od Arsenalu tę klauzulę przy okazji przedłużania jego kontraktu.

Jeśli chodzi o Iturbe, to ostatnie wieści od Sky Sport i Di Marzio są takie, że Milan wcale nie wycofał się z wyścigu o Argentyńczyka, jednak to Juventus pozostaje na prowadzeniu. I taka ciekawostka: oficjalne konto Iturbe na twitterze dodało do ulubionych 26 czerwca (czyli już po pierwszych informacjach na temat jego możliwego przejścia do Juventusu) ten wpis. Przypadek? :smile:


Obrazek
D-Rose

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 stycznia 2007
Posty: 1863
Rejestracja: 01 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 17:20

Bez przesady. Ten tez dodał. Nie ma co sie grzac za bardzo ;)

Obrazek


Obrazek
Pluto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 października 2002
Posty: 2693
Rejestracja: 17 października 2002

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 17:28

Robaku pisze:Wydaje mi się, ze Berardi nie jest bezmozgim yeti. Chłopak na pewno z managerem, rodziną, Sassuolo przeanalizował sobie cala sytuacja. Przeanalizował sytuacje Juve, oczekiwania Juve, pozycje Juve w Europie i wyszło mu, ze wiecej jest minusów tej sytuacji niż plusów.
Na pewno nie była to pochopna decyzja podjęta w 5 min.
Marotta i Paratici również, miejmy nadzieję, nie są :). Jeśli rzeczywiście Conte chciał chłopaka, władze klubowe się z nim zgodziły ale panowie dyrektorzy nie potrafili namówić chłopaka perspektywami sportowymi i finansowymi na transfer z beniaminka do mistrza to na dobra sprawę można ich zamienić na pierwszego lepszego menadżera z macdonalda.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 17:48

Geez może po prostu Conte, aż tak bardzo na nim nie zależało...


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 18:33

Ale karuzela ztym Iturbe ale myślę że gra jest warta świeczki.
Jeżeli Conte chce go na prawą stronę ataku to chyba po to by ścinał do środka coś jak robben, on ma bardzo dobre uderzenie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie ale na ten moment większego talentu nie ma w seriea z graczy ofensywnych w napadzie.

Wiele osób go nie docenia ale nie bierze pod uwage tego że ten chłopak nie grał w renomowanej drużynie, myślę że w Udinese czy Fiorentinie radziłby sobie jeszcze lepiej.

Chciałbym zobaczyć napad Coman-Tevez-Iturbe
Ciekaw jestem tego.
Może Conte nie koniecznie będzie grał 4-3-3 tylko jeszcze coś innego wymyśli?


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 18:41

Może Coman to nasza nadzieja że to jednak nie Ibarbo nas wzmocni? Po co Conte byłoby dwóch napastników polegających tylko na szybkości.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 18:47

Ten ibarbo jak na swoje warunki wymiata na skrzydle.
Jest bardzo szybki z dobrym dryblingiem.
Jest to jakaś opcja, dużo osób go nie chce tylko dlatego bo biorą opcje jego sprowadzenia jako alternatywe alternatywnych alternatyw [ kibice]
ale jak dla mnie to nie musi być wcale tak że my wybieramy pomiędzy Iturbe i Ibarbo.
Nasi mogli poprostu poruszyć temat z Cagliari licząc tylko na wypożyczenie jak kiedyś z Matrim i wykupie po sezonie.
Roma z Cagliari dogadała się fajnie w sprawie Naingolana.Z nimi nie ma takich negocjaji jak z Udinese.
Po prostu media podchwyciły temat i rzuciły się że to niby alternatywa dla Iturbe.

Mając takich graczy jak Ibarbo,Tevez,Coman,Llorente,Iturbe w ofensywie można naprawdę sporo namieszać i sobie nimi rotowac:)

Odchodzą Quagiarella,Vucinić i Osvaldo.być może Giovinco
Zostają nam do napadu:
do 4-3-3 Coman,Tevez,Llorente,Pepe i Iturbe [jezeli sie uda sprowadzić]
w takim zestawieniu jedyną alternatywą dla młodziaka który dopiero ma wkroczyć w dorosły futbol jest Asamoah czyli dml.

Wydaje mi się że kupimy jeszcze na lewą kogoś, to może być Ibarbo wypoczyczony
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2014, 19:05 przez sebatiaen, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 19:01

sebatiaen pisze:z dobrym dryblingiem
Gdzie ten dobry drybling Ibarbo? - to największa zagadka XXI wieku.


Obrazek
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 19:10

Jest wiele zagadek XXI wieku a ty tej największej szukasz na forum juvepoland :C
Co ja będe pisał , ja widziałem że potrafi kiwnąć nie jest to typ na poziomie Di marii ale myślę że warto w niego zainwestować.
Chociażby bramka z meczu Juve - Cagliari jak zakręcił Chellinim czy Barzaglim na mnie zrobiła wrażenie.
Przy takich warunkach jakie on ma jest bardzo zwrotny, szybki i ma dobrą technikę z dryblingiem.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 19:14

sebatiaen pisze:Chociażby bramka z meczu Juve - Cagliari jak zakręcił Chellinim czy Barzaglim na mnie zrobiła wrażenie.
No i wszystko jasne. Skoro dobrym dryblingiem nazywasz biegnięcie na ślepo do przodu bazujące na sile i powodzenie takiej akcji dzięki ekstremalnej nieporadności obrońców niezainteresowanych odbiorem piłki, to spoko. To faktycznie dobrze wychodzi Kolumbijczykowi - bieg byle do przodu i użycie siły, jak czołg. Ale techniki, czy pomysłu, nie ma w tym ani krzty. Ze dwa takie rajdy na sezon zdarzały się wielu piłkarzom, co nie świadczyło o ich nadzwyczajnym talencie do dryblingu.


Obrazek
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 19:20

to jest dopiero perełka :lol:

Cena za Iturbe to już 25 mln. bez Fabio (wartość z 4mln :?:) rozumiem? To tyle ile było na wejście za Sancheza, nic już nie rozumiem...


Obrazek
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 lipca 2014, 19:24

Podałem jedną akcję za przykład, tą którą akurat większość kibiców Juve pamięta.
Jeżeli uważasz że ten gość nie ma za krzty dryblingu czy techniki to pozostawiam to bez komentarza, masz prawo mieć odmienne zdanie, normalka:)


Zablokowany