Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 20:13

pumex pisze:Bo jeśli iść tokiem rozumowania zaproponowanym przez niektórych, to gdyby na przełomie maja i czerwca do Monaco nadeszła oferta kupna J. Rodrigueza za 65 mln to klub z Księstwa na pewno by jej nie zaakceptował, gdyż dwa miesiące później Real wyłożył 15 milionów więcej. Nie wiem, czy ktoś podpisałby się pod takim stwierdzeniem.
Tutaj byłbym akurat ostrożny jeżeli chodzi o szukanie analogii, bo to nieco inna sytuacja. Dla Realu bardzo ważne jest utrzymanie popularności, wpływów z marketingu itp. i jednym ze sposobów, żeby to osiągnąć jest kupowanie drogo zawodnika będącego akurat w świetle reflektorów za bardzo duże pieniądze, przyciągając uwagę całego świata. Real oprócz tego, że potrzebował piłkarza o potencjale i umiejętnościach Rodrigueza, potrzebował również bohatera mundialu za grube pieniądze do celów marketingowych. Tak jak polityka transferowa Realu różni się od strategii Juventusu czy Arsenalu, tak i Sanchez to zupełnie inny zawodnik od Rodrigueza. Zarówno dla Starej Damy, jak i dla Kanonierów liczyły się w zasadzie tylko i wyłącznie umiejętności Chilijczyka, a te każdemu były bardzo dobrze znane na długo przed mundialem. Stąd też unikałbym szukania takich prostych porównań. A jeszcze inna sprawa, że chyba akurat kłopoty finansowe właściciela Monaco zaczęły się jakoś niedawno, więc wielce prawdopodobne jest że faktycznie taka oferta w czerwcu zostałaby odrzucona.

Zasadniczo w tej Waszej dyskusji obaj macie swoje racje, ale znacznie bliżej mi do poglądu szczypka. Być może byłbym skłonny przychylić się do Twojego zdania gdyby nie jeden fakt - telenowela z udziałem Sancheza nie jest bezprecedensowa. Rok temu było dokładnie to samo z udziałem Higuaina (cena miała wynosić okołu 20 baniek, ponoć rozbieżności były rzędu 2-4 milionów, koniec końców do Napoli trafił za ile? 34? 37?) czy w mniejszym stopniu Joveticia, jeszcze rok wcześniej RvP - dość regularnie jesteśmy karmieni informacjami że o tym że klasowy gracz ma do nas trafi za niewielkie pieniądze, w zasadzie jakby Marotta dołożył dwa miliony to na drugi dzień byłaby już oficjalna prezentacja, po czym koniec końców ktoś inny kupuje go za cenę zupełnie innego kalibru.
pumex pisze:Sprawa Verrattiego nie jest wcale tak klarowna ja tu niektórzy sugerują.
Tutaj już pełna zgoda - głównym problemem był wówczas Pirlo. Po takim sezonie jaki rozegrał nie mogło być mowy o zredukowaniu jego roli, o ile jeszcze do przełknięcia byłaby decyzja o wydaniu konkretnych pieniędzy na juniora, który grać u nas kosztem Maestro wówczas nie miał prawa, o konkurować z wizją, którą zaprezentował mu Ancelotti konkurować nie mieliśmy szans.
Tobor pisze: Po prostu sprzedali medialnego, dobrego gracza (tylko dobrego) do niepatrzących na kasę Szejków.
Zupełnie na marginesie, to jest właśnie coś, co mnie nieco drażni - medialność obecnego Juventusu jest w skali europejskiej prawie zerowa. Nie jestem zwolennikiem przeginania pały w drugą stronę i kupowania graczy, którzy mogą być na boisku daremni, ale za to są rozpoznawalni i jest o nich głośno, ale wydaje mi się że delikatne pójście w tę stronę wyszłoby Starej Damie na plus. Dalej - szczycimy się tym ItalJuve, ale należy się zastanowić czy zamiast kupować włoskich średniaków/solidnych ligowców nie bardziej by się opłaciło sprowadzić takiego sobie piłkarza z egzotycznego kraju? Nagamoto od Padoina wiele lepszy w sumie nie jest, natomiast marketingowo wciąga naszą zapchajdziurę nosem i generuje dla Interu zyski, których Simone przez całą karierę nie wypracuje.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 21:11

pumex pisze:Sprawa Verrattiego nie jest wcale tak klarowna ja tu niektórzy sugerują (...) Agent Verrattiego też swego czasu mówił, iż Marco chwilowo był dogadany z Juve, ale opieszałość naszych i silne zdecydowanie PSG i Napoli uświadomiło piłkarzowi, gdzie będzie miał większą szansę na zaistnienie.
Czy może być bardziej klarowna? Nasi działacze, chyba nauczeni sprawą Verrattiego, w mgnieniu oka wycenili kartę Sturaro na 11 mln. Szkoda tylko, że akurat tego typa mało kto w ogóle kojarzy 8)


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 21:23

zahor pisze:Dalej - szczycimy się tym ItalJuve, ale należy się zastanowić czy zamiast kupować włoskich średniaków/solidnych ligowców nie bardziej by się opłaciło sprowadzić takiego sobie piłkarza z egzotycznego kraju? Nagamoto od Padoina wiele lepszy w sumie nie jest, natomiast marketingowo wciąga naszą zapchajdziurę nosem i generuje dla Interu zyski, których Simone przez całą karierę nie wypracuje.
To jest właśnie coś, czego cholernie brakuje mi w obecnym Juve. Niby próbujemy otwierać się na rynek azjatycki, a kiedy była szansa na Kagawę, nasi nawet w jego stronę nie spojrzeli. Szkoda, bo każdy nawet średnio obeznany w temacie marketingu sportowego wie, że jeden Japończyk w składzie dałby większy przychód niż 5 wycieczek, podczas których można pokopać z amatorami.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 21:53

Tak patrząc realnie to wsumie nikogo Juve nie mogło więcej kupić.
W napadzie Tevez i Llorente.
Do tego młodzi Coman i Morata i Giovinco.
Po co więcej? Coman miał świetny pierwszy mecz, Morata gdzie grał to strzelał.
nawet do formacji z trójką w ataku mamy dobry skład.
Marotta zawalił troche że Morate kupił na takich warunkach ale nie gniewajmy się że ostatnie dni zawalił.
Poprostu wcześnie zaryzykował z Moratą, jak wypali to będzie bajka, jak nie to wiocha.

Jestem pewien że gdyby Morata przechodził do Arsenalu to z punktu widzenia medialnego więcej by zyskał i nawet kibice Juve pisaliby że trzeba było go kupić poszedł za parenaście baniek, że młody, zdolny i itp.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 23:06

sebatiaen pisze: Poprostu wcześnie zaryzykował z Moratą, jak wypali to będzie bajka, jak nie to wiocha.
Nie wiem czy taka bajka. Real obecnie nie narzeka na nadmiar klasowych 9. Benzema gra, ale silnej pozycji nie ma. Jeżeli Morata rezeczywiście u nas odpali to za rok zostaniemy z LL Tevezem, zwrotem kasy z tego transferu + pare baniek. Mocno średnie rozwiązanie, bo naprawdę dobrych graczy na tej pozycji do wyciągnięcia jest bardzo mało. Real zrobił genialny deal nie ma co.


Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 23:07

Zachor otworzył dyskusję o medialności Juventusu. Niestety muszę się z nim zgodzić, patrząc na wyniki sprzedaży koszulek jest nieźle (tylko i aż). Jak widziałem to Juve chyba jest na 7. miejscu w Europie pod względem sprzedaży koszulek. Miejsce okej, przed nami same tuzy: Real, Barca, ManU, Arsenal, Liverpool, Chelsea. Ale liczba sprzedanych koszulek dwukrotnie mniejsza niż Arsenalu. Słyszałem, że najbardziej popularne to koszulki Pirlo, Teveza i Moraty (to chyba nawet na newsach ktoś pisał :D ) gdzieś były ploty, że kibice koszulki Del Piero drukują, który nie gra już 2 sezony. Potrzeba nam jakiegoś nazwiska (może Pogba to zmieni choć trochę), który sprawi, że i dzieciaki i dorośli ludzie będą chodzić w biało-czarne paski


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 23:45

Urbi27 pisze:Jeżeli Morata rezeczywiście u nas odpali to za rok zostaniemy z LL Tevezem, zwrotem kasy z tego transferu + pare baniek.
No właśnie nie za rok, tylko za dwa, bo Real ma opcję odkupu po sezonach 15/16 i 16/17. Dwa lata w futbolu, szczególnie dzisiejszym, to jest szmat czasu. Na dzień dzisiejszy można jednak za te ~30 baniek porządnego napadziora kupić - w tym roku za 22 poszedł Mandżukić, za 35 Lukaku, rok temu za 37 Higuain, za 15 Gomez, za 14 Bony. Proponuję, mimo naszego polskiego pochodzenia, o Moratę nie martwić się na zapas, tylko poczekać na to, co będzie pokazywał na boisku :) Poza tym, warto pamiętać, że przy ewentualnym odkupie duże znaczenie ma mieć jego wola, o czym mówił w zeszłym miesiącu Bozzo.

Jeśli chodzi o naszą medialność, to faktycznie, mieć po jednym Azjacie i Amerykańcu by nie zaszkodziło. Wydaje mi się, że w USA po Mundialu zaczął się spory boom na soccera, przy czym nie za bardzo widzę kogokolwiek z ich reprezentacji, kto miałby się do nas nadać. Prędzej wziąć jakiegoś nastolatka i go sobie wychować, robiliśmy zresztą (chyba) w tym roku podchody pod jakiegoś obrońcę wonderkida, ale spełzło na niczym.


Obrazek
PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 02:08

sebatiaen pisze:Do tego młodzi Coman i Morata i Giovinco.
młody Giovinco :angry:


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 08:41

Nie łap za słowa. Chodzilo mi o comana i morate i jako alternatywe sebe. Czasami jak pisze z phona tak napisac mi sie zdarza


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 10:09

PrzemasJuve pisze:
sebatiaen pisze:Do tego młodzi Coman i Morata i Giovinco.
młody Giovinco :angry:
Wieczny talent 'Następcy' :prochno:


Swoją drogą ciekawi mnie następne mercato. Tevezowi zostanie rok do końca kontraktu, a sam wspominał parokrotnie, że po przygodzie z Juve wraca do Argentyny (do Boca Juniors). Pewnie nie będzie on przedłużany do końca i jeśli wtedy Apacz stwierdzi, że chce tu rok/dwa zostać, to podpisze kolejną umowę. Giovinco będzie bez kontraktu/zostanie przedłużony o 2/3 lata, ale przyjdzie Berardi. Nie wyobrażam sobie, by Domenico miał przyjść w miejsce Pepe, bo wtedy rola Seby bardzo by spadła i pewnie obaj by odeszli. Czyli wtedy dokoptowanie Gabbiadiniego? Czy będzie potrzebny jeszcze jeden zawodnik wtedy? Jeśli by ktoś za rok rzucał 20+ mln za Llorente, a Zaza by wystrzelił w tym sezonie, to ja transferowałbym :) . dojdzie do ostatecznego odejścia Motty, Barzagli i Evra coraz starsi, zatem potrzebne tam będą wzmocnienia. Nie wiem jak z Buffonem, bo on pewnie, niezależnie od formy, będzie bronić do końca. Spróbowałbym jakąś współwłasność Perina/Scuffeta ogarnąć, 'na wszelki wypadek', chociaż ten sezon będzie premierowym w Serie A dla Lealiego (wiemy jednak jak wyglądał premierowy Perina w Pescarze, więc pewnie poglądy będą bardziej pesymistyczne niż optymistyczne).


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 11:36

Mehehehe pisze: Spróbowałbym jakąś współwłasność Perina/Scuffeta ogarnąć, 'na wszelki wypadek
Nie ogarniesz, bo współwłasności zostały zniesione przez włoską federację. Od letniego mercato 2014 nie można było nawiązywać nowych umów współwłasności. Pozwolono tylko na przedłużenie z letniego mercato 2013, czyli tzw. okres przejściowy. Przed mercato 2015 wszystkie współwłasności muszą być obligatoryjnie zakończone.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 12:17

Kontrakty do 2015: Buffon, Barzagli, Lichtsteiner [?], Pepe, Storari, Chiellini, Motta, Rubinho, Giovinco.
Kontrakty do 2016: Tevez [?], Evra, Pirlo, Marchisio, Caceres, Padoin, Pogba.

Podkreślone nazwiska to zawodnicy, którym dawałbym w tym momencie 90-99,5% szans na nieprzedłużenie kontraktu. Jeśli chodzi o Lichtsteinera i Teveza to na dwoje babka wróżyła. Piłkarzy wypożyczonych i na współwasnościach nie uwzględniałem.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 12:39

Buffon,Barzagli,Chillini i Markiz to pewnie tylko formalność, Caceres też powinien bez przeszkód przedłużyć.Ale co z Lichym,Tevezem,,Gio i Pogbą;/
Priorytetem powinien być kontrakt dla Lichego i Pogby, potem Gio a Tevez to już wszystko zależy od niego.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 14:13

O przedłużenie kontraktu Pogby bym się akurat nie martwił. Nie będzie to też żadna gwarancja że zostanie w klubie. I Juve i Raiola będą chcieli na nim zarobić, więc gdy odejdzie, to odejdzie za grube pieniądze.


Obrazek
Winner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 lipca 2004
Posty: 1173
Rejestracja: 30 lipca 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2014, 17:16

blackadder pisze:O przedłużenie kontraktu Pogby bym się akurat nie martwił. Nie będzie to też żadna gwarancja że zostanie w klubie. I Juve i Raiola będą chcieli na nim zarobić, więc gdy odejdzie, to odejdzie za grube pieniądze.
Dokładnie Raiola potrafi liczyć. Zgarnie prowizje za przedłużenie kontraktu a potem za rok lub dwa zgarnie jeszcze większą za transfer. Najbliższe mistrzostwa europy będą we Francji i Pogba będzie mógł jeszcze bardziej podbić cenę, choć bardziej prawdopodobny jest transfer za rok.


Od kołyski aż po grób zapatrzony w jeden klub.
Zablokowany