Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Kubba

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2006
Posty: 1576
Rejestracja: 27 lipca 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 14:46

@D@$ pisze:
Kubba pisze:Pereyra - odmłodzenie składu i...? I tyle? Gość jak na razie w ogóle nie przekonuje i jakoś ciężko mi uwierzyć, że cokolwiek pokaże. Aż boję się, że to będzie Isla numero 2.
Romulo - potrzebna alternatywa dla Lichego, ale jak na razie kolejna niewiadoma.
Trudno żeby przekonał, jak grał 10 minut z Chievo, z kolei Romulo to niewiadoma, bo nie zagrał.
Ale grał w meczach przedsezonowych z rybakami, łowcami kangurów i innych amatorów i nic fajne na ich tle nie pokazał.

Z tym dawaniem czasu do oceny to też nie ma co przesadzać... Bo jak można liczyć na jakieś fajerwerki jeśli do pierwszej 11 nie przyszedł NIKT podnoszący poziom z poprzedniego sezonu...?! Więc czego tu można się spodziewać?


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 14:49

Ciekawe czy kibice United nadal myślą że kupią Vidala, jest 2 września ale co to dla nich za znaczenie;)?


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 14:57

pumex pisze:Fakt, nie można z przekonaniem stwierdzić, że osławiona oferta w wysokości 25 baniek przekonałaby w maju Barcę do sprzedaży Sancheza, ale podobnie nie można rzec, że Katalończycy bankowo taką ofertę by odrzucili. Bo sorry, ale jeśli na początku czerwca Fabregas zmienia klub za raptem 35 baniek, to dla mnie ewentualna reakcja Hiszpanów na otrzymanie możliwości konkretnego, szybkiego zarobku na Chilijczyku nie jest już taka jasna. Jakby w maju ocenić szansę zmiany klubu przez Alexisa za 25 baniek i Fabregasa za 35 baniek to myślę, że większość futbolowych kibiców i ekspertów stwierdziłaby, że bardziej prawdopodobny jest scenariusz z Sanchezem w roli głównej.
Dlaczego więc Arsenal takiej oferty nie złożył wcześniej? Nie byli przekonani do Sancheza i musiał swoją wartość udowodnić na Mundialu? Nie wiedzieli czy będą posiadać odpowiednią ilość monet, a kilka tygodni później mieli ich już zdecydowanie więcej? Ja tego nie kupuję.


Franek1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 października 2006
Posty: 96
Rejestracja: 26 października 2006

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 14:59

Kubba pisze:
@D@$ pisze:
Kubba pisze:Pereyra - odmłodzenie składu i...? I tyle? Gość jak na razie w ogóle nie przekonuje i jakoś ciężko mi uwierzyć, że cokolwiek pokaże. Aż boję się, że to będzie Isla numero 2.
Romulo - potrzebna alternatywa dla Lichego, ale jak na razie kolejna niewiadoma.
Trudno żeby przekonał, jak grał 10 minut z Chievo, z kolei Romulo to niewiadoma, bo nie zagrał.
Ale grał w meczach przedsezonowych z rybakami, łowcami kangurów i innych amatorów i nic fajne na ich tle nie pokazał.

Z tym dawaniem czasu do oceny to też nie ma co przesadzać... Bo jak można liczyć na jakieś fajerwerki jeśli do pierwszej 11 nie przyszedł NIKT podnoszący poziom z poprzedniego sezonu...?! Więc czego tu można się spodziewać?

Hmm a kto coś fajnego pokazał? Myślę, że niewielu z Juve... Myślę, że z ocenami trzeba sie wstrzymać na jakiś czas..


"To moja walka, moje życie. Nigdy na dnie-zawsze na szczycie!!!"
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 15:21

szczypek pisze:
pumex pisze:Fakt, nie można z przekonaniem stwierdzić, że osławiona oferta w wysokości 25 baniek przekonałaby w maju Barcę do sprzedaży Sancheza, ale podobnie nie można rzec, że Katalończycy bankowo taką ofertę by odrzucili. Bo sorry, ale jeśli na początku czerwca Fabregas zmienia klub za raptem 35 baniek, to dla mnie ewentualna reakcja Hiszpanów na otrzymanie możliwości konkretnego, szybkiego zarobku na Chilijczyku nie jest już taka jasna. Jakby w maju ocenić szansę zmiany klubu przez Alexisa za 25 baniek i Fabregasa za 35 baniek to myślę, że większość futbolowych kibiców i ekspertów stwierdziłaby, że bardziej prawdopodobny jest scenariusz z Sanchezem w roli głównej.
Dlaczego więc Arsenal takiej oferty nie złożył wcześniej? Nie byli przekonani do Sancheza i musiał swoją wartość udowodnić na Mundialu? Nie wiedzieli czy będą posiadać odpowiednią ilość monet, a kilka tygodni później mieli ich już zdecydowanie więcej? Ja tego nie kupuję.
Szczypku, podobne pytanie można postawić w przypadku Fabregasa: dlaczego United nie złożyło za niego oferty, choć byli nim zainteresowani od dwóch lat? Tego się pewnie nie dowiemy. Chelsea wyczuła mega okazję, poczyniła szybkie, konkretne ruchy by z niej skorzystać i teraz mogą być z siebie dumni. Kto wie, jak by było, gdyby się ociągali, kombinowali, zwlekali...


I jeszcze jedno: coraz częściej czytam, że Juventus ma przyszłość zapewnioną, bo jest Gabbiadini i Bokaye. Nie pojmuję, co ci zawodnicy dotychczas pokazali, że można w nich upatrywać kogoś, dzięki komu nie tylko skład zostanie odmłodzony, ale również spadek jakości drużyny wynikający z wymiany pokoleniowej będzie możliwe najmniejszy :doh: Jeśli ktoś dał nam nadzieję na poprawę naszych rokowań w przyszłości, to jest to Berardi, może Rugani.


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 15:29

Jacky pisze:Pamieta ktos ile od nas chciala Pescara za Verrattiego
Dokładnie 12 mln :!:


Obrazek
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 16:02

pumex pisze:Szczypku, podobne pytanie można postawić w przypadku Fabregasa: dlaczego United nie złożyło za niego oferty, choć byli nim zainteresowani od dwóch lat? Tego się pewnie nie dowiemy. Chelsea wyczuła mega okazję, poczyniła szybkie, konkretne ruchy by z niej skorzystać i teraz mogą być z siebie dumni. Kto wie, jak by było, gdyby się ociągali, kombinowali, zwlekali...
A sama wola zawodnika? Jest bez znaczenia? To jest cholernie złożony proces i strasznie nie lubię kiedy się go tak spłyca jakby to były zakupy w Lidlu.

Ja naprawdę uważam Marottę za człowieka kompetentnego, który wie, co robi i wie na co może sobie pozwolić Juventus w danym momencie.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 16:44

pumex pisze:I jeszcze jedno: coraz częściej czytam, że Juventus ma przyszłość zapewnioną, bo jest Gabbiadini i Bokaye
Coś Ci się pokićkało, bo w kontekście ataku wszyscy piszą o Berardim oraz Comanie, ew. zahaczając też o Moratę ;). Fenomenu Gabbiadiniego nie rozumiem. Taki gruby i nieprofesjonalny Muriel ma wyraźnie lepsze statystyki, a są przecież rówieśnikami. Jakoś kluby się nie biją żeby wyciągnąć Kolumbijczyka z Udinese więc taka skala porównawcza chyba najlepiej pokazuje, jaki stosunek powinniśmy mieć do Manolo na tym etapie. Jeśli Gabbiadini nie zaliczy lepszego sezonu niż poprzedni to bez żalu trzeba go poświęcić dla pozyskania jakiejś gotówki.

Odbiegając trochę od tematu naszego mercato szalenie dziwi mnie sprzedaż Cristante za 6 mln E. Pozyskanie go za takie pieniądze i wypożyczenie za jakieś drobniaki do Benfiki na 2 lata uznałbym za rozsądny ruch wpisujący się w naszą politykę. Nawiązanie do tego, co się dzieje w Milanie pragnę zadedykować wszystkim tym, którzy tak głośno lamentują, że "olaboga, za Moggiego to ruchy transferowe były takie epickie, a teraz wstyd patrzeć na to co robi Juventus". To jest chyba najgorsze okienko transferowe w Serie A od... od... od kiedy pamiętam. Ta liga i ten kraj zaczynają powoli ograniczać Juventus. Tym bardziej, że włoska mentalność jest trochę podobna do polskiej i makaroniarze niezbyt przepadają za tym, kiedy ktoś wybija się zbyt wyraźnie ponad średnią. Najlepiej obrazuje to koronny argument Lega Calcio przeciwko drużynom rezerw - "bo biedniejszych klubów na to nie będzie stać". No sorry... A tak na marginesie w pierwszej kolejności na takim ruchu zyskałoby Udinese, które do krezusów nie należy, a jest po prostu świetnie zarządzane.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 17:18

szczypek pisze:
pumex pisze:Szczypku, podobne pytanie można postawić w przypadku Fabregasa: dlaczego United nie złożyło za niego oferty, choć byli nim zainteresowani od dwóch lat? Tego się pewnie nie dowiemy. Chelsea wyczuła mega okazję, poczyniła szybkie, konkretne ruchy by z niej skorzystać i teraz mogą być z siebie dumni. Kto wie, jak by było, gdyby się ociągali, kombinowali, zwlekali...
A sama wola zawodnika? Jest bez znaczenia? To jest cholernie złożony proces i strasznie nie lubię kiedy się go tak spłyca jakby to były zakupy w Lidlu.
A nie uważasz, że właśnie spłycaniem jest twierdzenie, że skoro w połowie lipca Barca sprzedała Sancheza za blisko 40 milionów to półtora miesiąca wcześniej na 100% nie sprzedałaby go za 25 mln? Ja jestem bardzo daleki od stawiania tezy, że na pewno taka oferta Juventusu byłaby zaakceptowana zarówno przez klub, jak i przez zawodnika, ale jednocześnie uważam, że nie można wykluczyć takiego scenariusza tylko dlatego, że jakiś czas później kwota jego transferu była znacznie wyższa. Katalończycy pilnie potrzebowali sprzedaży dla sfinansowania marzenia w postaci Suareza, jak również innych zawodników będących częścią planowanej przebudowy składu. Poza tym wisiało nad nimi widmo zakazu transferowego, który mógł zostać wprowadzony w każdej chwili, więc teoretycznie zależało im na czasie. Kto wie, jakby się sprawa potoczyła, gdyby na stole pojawił się konkret? Bo jeśli iść tokiem rozumowania zaproponowanym przez niektórych, to gdyby na przełomie maja i czerwca do Monaco nadeszła oferta kupna J. Rodrigueza za 65 mln to klub z Księstwa na pewno by jej nie zaakceptował, gdyż dwa miesiące później Real wyłożył 15 milionów więcej. Nie wiem, czy ktoś podpisałby się pod takim stwierdzeniem.
Arbuzini pisze:
pumex pisze:I jeszcze jedno: coraz częściej czytam, że Juventus ma przyszłość zapewnioną, bo jest Gabbiadini i Bokaye
Coś Ci się pokićkało, bo w kontekście ataku wszyscy piszą o Berardim oraz Comanie, ew. zahaczając też o Moratę ;).
Coś Ty, regularnie wspominają o Gabbiadinim w kontekście zabezpieczenia na kolejne lata. Wystarczy (nawet pobieżnie) przejrzeć komentarze pod newsami. Oo, choćby pod tym newsem, gdzie jeden z userów pisze: "mamy znacznie mocniejszą i spokojniejszą głowę na przyszłość. O ile się nie mylę mamy (...) Gabbiadiniego"
Arbuzini pisze:Fenomenu Gabbiadiniego nie rozumiem. Taki gruby i nieprofesjonalny Muriel ma wyraźnie lepsze statystyki, a są przecież rówieśnikami. Jakoś kluby się nie biją żeby wyciągnąć Kolumbijczyka z Udinese więc taka skala porównawcza chyba najlepiej pokazuje, jaki stosunek powinniśmy mieć do Manolo na tym etapie. Jeśli Gabbiadini nie zaliczy lepszego sezonu niż poprzedni to bez żalu trzeba go poświęcić dla pozyskania jakiejś gotówki.
:ok:
Arbuzini pisze:To jest chyba najgorsze okienko transferowe w Serie A od... od... od kiedy pamiętam. Ta liga i ten kraj zaczynają powoli ograniczać Juventus. Tym bardziej, że włoska mentalność jest trochę podobna do polskiej i makaroniarze niezbyt przepadają za tym, kiedy ktoś wybija się zbyt wyraźnie ponad średnią. Najlepiej obrazuje to koronny argument Lega Calcio przeciwko drużynom rezerw - "bo biedniejszych klubów na to nie będzie stać". No sorry... A tak na marginesie w pierwszej kolejności na takim ruchu zyskałoby Udinese, które do krezusów nie należy, a jest po prostu świetnie zarządzane.
Włosi, podobnie jak Polacy, są świetni w życiu przeszłością. Ciągle to wspominanie z rozrzewnieniem starych, tłustych lat. Jedni żyją kadrą Górskiego, drudzy potęgą ligi z przełomu wieków i wyraźnie mają wrażenie, że sytuacja wynika jedynie z jakiejś sinusoidalnej koniunktury na poszczególne ligi. Jest -> nie ma -> jest -> nie ma. Mi, jako fanowi Juventusu i calcio, przykro jest patrzeć na tak bierną postawę włoskich decydentów.


Obrazek
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 17:38

szczypek pisze:
Jacky pisze:Nie bylem posrednikiem na linii Alexis - Juve - Barca, wiec na sto pro nie wiem. Ale o kazdym transferze, ktory sie przewijal w jakichs tam dyskusjach, a ostatecznie nie doszedl do skutku mozna by tak powiedziec. Dalej: Arsenal za niego dal ile dal, bo w trakcie Weltmeisterschaft'u Sanchez pokazal jakim kocurem jest. Natomiast wspomniana kwota 25mln. padala bodaj jeszcze na przelomie maja/czerwca.
A co jeżeli założymy, że ludzie odpowiedzialni za transfer Sancheza po stronie Barcelony nie są totalnymi idiotami? Sry, ale gdyby koś do mnie przyszedł na przełomie maja/czerwca i dał mi za niego 25 mln, powiedziałbym: "daj mi 40 mln i jest Twój, bo jego wartość na MŚ nie spadnie i w razie gdyby nic ciekawego nie pokazał, to wtedy może zgodzę się na 25". Gdyby Barcelona oczekiwała za niego 25 mln przed MŚ to Arsenal przyszedłby i zapłacił za niego bez wahania, bo z jakiego powodu mieliby czekać do zakończenia MŚ, żeby cena była wyższa?
Na moje, to Barca koniecznie chciala sie go pozbyc, wiec po co jej wlodarze mieliby sztucznie zawyzac cene? Ale przyznaje, ze nie wiem od kiedy Arsenal wyrazal wstepne zainteresowanie Chilijczykiem. Opieram sie na tym, co moglismy wtedy przeczytac. Nie bylo mnie przy tym. No ale dobrze, niech bedzie - Alexis Sanchez byl poza zasiegiem biednego Juventusu.
Ouh_yeah pisze:
Jacky pisze:Pamieta ktos ile od nas chciala Pescara za Verrattiego?
Ponoć byliśmy już dogadani na 7-8 mln i jakieś połówki, cuda na kiju, żeby nie płacić całości w gotówce. Potem dostali telefon z Paryża i zmienili zdanie :P
alessandro1977 pisze:
Jacky pisze:Pamieta ktos ile od nas chciala Pescara za Verrattiego
Dokładnie 12 mln :!:
No to szkoda, ze te 5mln. zostalo pozalowane przez nasz zarzad. Klopot braku Pirlo mielibysmy z bani.

Mi ciagle cos nie pasuje z tymi 20 bankami za Morate :think: Czy to jest najwiekszy talent hiszpanskiej pilki? WTF? Za najwiekszy talent wloskiej pilki (tak, mowie o Verrattim) Marotta nie chcial dac polowy tej kwoty, jeden z wiekszych talentow francuskiej pilki chce wyszarpac z PSG za darmo (a moze juz to zrobil), a z tym Morata taka sytuacja...

Myslalem, ze Gabba to ogar. Tak chwalony na forumku...


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 17:48

Jacky pisze:Mi ciagle cos nie pasuje z tymi 20 bankami za Morate :think: Czy to jest najwiekszy talent hiszpanskiej pilki? WTF? Za najwiekszy talent wloskiej pilki (tak, mowie o Verrattim) Marotta nie chcial dac polowy tej kwoty, jeden z wiekszych talentow francuskiej pilki chce wyszarpac z PSG za darmo (a moze juz to zrobil), a z tym Morata taka sytuacja...
Morata strzelał bramki dla Realu, Veratti przed pójściem do PSG grał w Serie B, to chyba jest jednak różnica?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 17:53

Sprawa Verrattiego nie jest wcale tak klarowna ja tu niektórzy sugerują. Przewijało się w niej mnóstwo wątków, nawet takich na wpół oficjalnych. Między ofertą Juve a przebiciem jej przez Francuzów była silna presja ze strony Napoli - jeśli nic nie wyszłoby z przeprowadzki do Paryża to i tak pewnie Verratti nie zawitałby do Turynu tylko pod Wezuwiusz. Dodatkowo w tym całym zamieszaniu chyba oferta Juventusu całkowicie straciła na ważności (niczym transakcja z udziałem Milanu, Parmy, Zaccardo i Biabianego), bo miał być w nią włączony Bouy, który odmówił przeprowadzce do Pescary, co potwierdził sam Raiola. Agent Verrattiego też swego czasu mówił, iż Marco chwilowo był dogadany z Juve, ale opieszałość naszych i silne zdecydowanie PSG i Napoli uświadomiło piłkarzowi, gdzie będzie miał większą szansę na zaistnienie.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 18:04

Jacky pisze:
Ouh_yeah pisze:
Jacky pisze:Pamieta ktos ile od nas chciala Pescara za Verrattiego?
Ponoć byliśmy już dogadani na 7-8 mln i jakieś połówki, cuda na kiju, żeby nie płacić całości w gotówce. Potem dostali telefon z Paryża i zmienili zdanie :P
alessandro1977 pisze:
Jacky pisze:Pamieta ktos ile od nas chciala Pescara za Verrattiego
Dokładnie 12 mln :!:
No to szkoda, ze te 5mln. zostalo pozalowane przez nasz zarzad. Klopot braku Pirlo mielibysmy z bani.
Fajnie się teraz ocenia. Wtedy większość forum sądziła, że jak Marotta da więcej niż 10 baniek to jest frajerem. Obiektywnie patrząc to PSG sporo zapłaciło za zawodnika, który zagrał tylko jeden dobry sezon i to w Serie B. Opłaciło im się to, ale na licytację raczej byśmy z nimi nie wygrali. W dodatku my mieliśmy w składzie Pirlo po chyba najlepszym jego sezonie ligowym w życiu, a w Paryżu dużo bliżej było mu do pierwszego składu.


mephisto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 stycznia 2013
Posty: 85
Rejestracja: 25 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 18:54

http://oi58.tinypic.com/ztf2p3.jpg

Jak się patrzy na takie grafiki, to aż ciężko się nie zastanowić, czy sprzedaż Pogby czy Vidala nie byłaby dobrą opcją :think:. Ktoś wcześniej podliczył nasz bilans finansowy tego mercato, chyba wypadliśmy wyraźnie gorzej niż Chelsea. Także tego ;)


Tobor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 kwietnia 2013
Posty: 298
Rejestracja: 02 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 września 2014, 19:26

mephisto pisze:http://oi58.tinypic.com/ztf2p3.jpg

Jak się patrzy na takie grafiki, to aż ciężko się nie zastanowić, czy sprzedaż Pogby czy Vidala nie byłaby dobrą opcją :think:. Ktoś wcześniej podliczył nasz bilans finansowy tego mercato, chyba wypadliśmy wyraźnie gorzej niż Chelsea. Także tego ;)
Tak, tyleże Chelsea lwią część sprzedaży zarobiła na Luizie, który nie był ich pierwszoplanową postacią. To jest fenomen, bo typ, którego jedyną mocną stroną jest strzał z dystansu i bujny mop na głowie został sprzedany za taki ogrom pieniędzy. To my musielibyśmy Bonucciego albo Marchisio (choć ten ma chyba ważniejszą pozycje w klubie niż Luiz w Cheslea miał) za 40/50mln sprzedać. Mourinho ustawiał Luiza na def. pom bo w obronie walił takie babole, że szkoda gadać (mam dobrego kumpla, fana Chelsea). Po prostu sprzedali medialnego, dobrego gracza (tylko dobrego) do niepatrzących na kasę Szejków.


Zablokowany