Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 15:27

mrozzi pisze: Gdzie sa teraz ci, ktorzy tak chwalili Gallianiego? .
Czuję się przywołany do tablicy więc jestem...chwaliłem obcego łysego a krytykowałem naszego łysolka...jest mi z tego powodu głupio do czego przyznałem się kilka stron tego wątku wcześniej...napisałem, że myliłem się co do Marotty i jest mi z tego powodu głupio i tego żałuję...napisałem także, że nie skrytykuję już żadnego transferu Marotty więc siedzę cicho i tylko czytam bo wiem, że facet wie co robi i jest w tym co robi świetny...

Napisać muszę jedno - Cavani, Mandżukić, Jovetić to jakiś czas temu były moje marzenia transferowe...nie udało się wówczas - udało się teraz i jestem bardzo szczęśliwy bo mimo odejścia Teveza, drużyna wygląda na bardziej kompletną jeżeli dojdzie Jojo i dobry trequartista...
Czapki z głów przed Marottą i gdybym miał możliwość to poprosiłbym go o wybaczenie... :oops:


Obrazek
ballack13

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 lipca 2003
Posty: 508
Rejestracja: 03 lipca 2003

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 15:52

AdiJuve pisze:
sebatiaen pisze:Myślisz że tylko Juventus chciałby Cavaniego?[/list]
Wiesz ile by to nasz klub kosztowało?
Sam kontrakt brutto około 11/12 mln euro minimum?
Gdyby nasi go wzięli to żadnego innego piłkarza byśmy nie mogli kupić.
Myślisz,że Tevez grał za czapkę gruszek, też miał coś koło 10-11mln brutto, także gdyby tyle chciał Cavani to nie byłoby najmniejszego problemu.Zresztą dogadać się z samym graczem zapewne dałoby radę bez większych problemów,ale kwota jaką żąda w tej chwili PSG to bez sprzedaży Pogby misja nie do zrealizowania, ale jakby Beppe już sprzedał Pogbę do PSG to Cavani zapewne wylądowałby wtedy w Juve,ale,że Pogba nie odchodzi to szans na Cavaniego nie ma i to nie pensja jest główną przeszkodą.

Co do wydawania kasy, to po pierwsze 2 ostatnie okienka to Beppe sporo oszczędzał, wydatki praktyczni pokrywają się z przychodami z transferów, po drugie wchodzą nowe zdecydowanie lepsze kontrakty sponsorskie, kto wie czy jeszcze przez Jeepa nie dorzuci czegoś Elkann, chyba za 2 czy 3 scudetto premia była w wysokości 6 baniek za wyniki, a teraz mamy do tego finał LM i PW, po trzecie rekordowe wpływy z LM, które w przyszłym sezonie wcale nie muszą być dużo mniejsze nawet jak Juventus odpadnie nieco wcześniej z racji zwiększenia premii przez UEFE.(ćwierćfinał da podobne premie co tegoroczny finał). Oszczędności w ostatnich 2 latach, nowe kontrakty sponsorskie i rekordowe wpływy z LM na pewno w dużej mierze sfinansują mercato, do tego na sprzedaż Llorente,Ogbonna,Isla i cała reszta zbędnych graczy przez co wpadnie kilkadziesiąt baniek do sakiewki Beppe.
Żeby utrzymać stałe zwiększanie się wpływów trzeba czymś te wpływy do siebie przyciągnąć, wzmacnianie składu to także inwestycja finansowa,która ma w przyszłości przynieść zyski.

hmm ale kiedyś gdzies czytałem że mamy dość spore zadłużenie jedno z większych wiec niewiem czy to tak łatwo z tymi przychodami i zyskiem który zostaje


btw
http://www.seriea.pl/310267-juve-porozu ... scara.html
jeśli to w miarę trafne/potwierdzone info to przynajmniej wiemy ile kasy będzie kosztował - nie mało ale też z drugiej strony nie jakaś astronomiczna kwota, jedynie ta "10" może trochę boleć, wolałbym Oscara z tym numerem


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 15:54

Rzadko krytykuję działania Marotty, ale skoro trend się odwrócił i teraz wszyscy go chwalą to chyba mogę sobie na to pozwolić :prochno:

Cenię piłkarskie umiejętności Joveticia, ale uważam, że zbyt mocno napaliliśmy się na tego piłkarza. 26 lat, a lista kontuzji taka jakby był z dychę starszy. Van Persie jest mniej łamliwy, a jak tylko pojawiało się jego nazwisko to zaraz pojawiały się głosy sprzeciwu, że stary i podatny na urazy. Będziemy się bardziej wkurzać niż na Caceresa. Nie przemawia do mnie ten ruch, do tej pory pierwszy w tym okienku, który mi się nie podoba. Zazę ciężko liczyć, bo nie wiadomo, jak wyglądała zakulisowa umowa z Sassuolo, które rok temu dało za niego 7,5 mln E.

Nic nam nie szkodzi wykupić Berardiego i spróbować w okresie przygotowawczym. Do Sassuolo możemy go wypożyczyć nawet ostatniego dnia mercato. Tam się nie musi aklimatyzować. Nie zgadzam się też za tezą, że nie zrobił przez ten sezon postępów. Z grona najlepszych asystujących strzelił najwięcej goli i ponownie znalazł się w pierwszej 10 najlepszych strzelców ligi. Lepiej bronił i śmielej grał 1 na 1 niż w poprzednim sezonie, a do tego często schodził do środka pola i rozgrywał, czego nie było tak widać w jego grze w sezonie 2013/2014.

Jojo kosztem trequartisty - nie moja bajka :stop:


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:03

Jovetic jest bardziej uniwersalny niż Oscar, może grać na skrzydle, jako cofnięty napastnik i ofensywny pomocnik. Sen z powiek spędza tylko jego podatność na kontuzje i to że Berardi automatycznie zostanie w Sassuolo. Nie wiem co o tym myśleć.


Szilgu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 września 2004
Posty: 2240
Rejestracja: 02 września 2004

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:21

Od czasu jego transferu do Anglii zniknal mi gdzies ten Jovetic. Moglby ktos przyblizyc jak mu tam szlo?
Do tej pory bardzo podobalo mi sie mercato. Niech sprzedadza Llorente, Isle, DC. Boje sie tylko tego Joveticia i pomyslu z zostawieniem Berardiego na jeszcze jeden sezon w Sassuolo. Cos czuje, ze jesli teraz nie wroci to juz do nas nie przyjdzie i w nastepnym okienku sprzedamy go. Prze iez zakladajac, ze nasze transfery beda trafione to bedziemy miec samych mlodych napastnikow+Comana na wypozyczeniu. Skoro teraz nie ma dla niego miejsca to kiedy bedzie?


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:24

Pirlo idzie do NYC, w piątek ma być oświadczenie.

Ferdka chce mocno Liverpool i dołączyło Fenerbache.

Nie odmawiamy kontraktu z Pepe.

Mario ma być w ciągu nastepnych godzin w Turynie, najpierw badanko, potem podpisik.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2015, 16:37 przez Robaku, łącznie zmieniany 1 raz.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:32

alessandro1977 pisze:drużyna wygląda na bardziej kompletną jeżeli dojdzie Jojo i dobry trequartista...
a to nie jest tak, że Jojo jest szykowany właśnie na pozycję trequartisty? :think:


rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:41

Zgadzam się z Arbuzinim w całej rozciągłości. Tak jak kiedyś jarałem się na myśl o Joveticiu tak teraz dla mnie to będzie mimo wszystko trochę krok w tył. Gość jest mega łamliwy i jak pomyślę, że Berardi jest na wyciągnięcie ręki to mam mocno mieszane uczucia. Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, zobaczymy jaki będzie koszt tego dealu.
Wszyscy jarają się tym Oscarem, a mnie on średnio przekonuje. Brazole nigdy się u nas nie sprawdzali. Jak już mamy wydawać ciężką kasę na treqa to niech to będzie Pastore czy De Bruyne, najlepiej zamiast Joveticia.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:41

Szczerze powiedziawszy sam już nie wiem bo tak by to wyglądało...ale skoro mowa o tym, że po Jojo Beppe zarzuci jeszcze sieci na trequartistę ?


Obrazek
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:42

Oczywiście, że Jojo jest szykowany jako trequa. To właśnie na tej pozycji grał swoje najlepsze mecze w Anglii, śmiem twierdzić, że był okres na jesień, że był najlepszym graczem MC grając jako trequa. Nie ma co deprecjonować umiejętności Czarnogórca bo w MC nie dostał żadnego zaufania. W takich klubach jak CFC, MC, PSG zaufanie to rzecz względna, tam wynik ma być na już. Myślę, że we Włoszech JoJo się odbuduje. 18 mln za Jojo, bo taka cena krąży w kuluarach, to prawie półdarmo zważając na obecny rynek.

Na razie oceniam mercato ( które oficjalnie jeszcze nie jest otwarte) na 9/10. Jak kupimy jeszcze jakiegoś bocznego obrońce ( Vrsaljko) to będzie 10/10. Oczywiście przy jednoczesnym pozostawieniu Vidala, Pogby i Bonbona. Kto narzeka ten z Madrytu :prochno:
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2015, 16:45 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:44

rufi8 pisze:Zgadzam się z Arbuzinim w całej rozciągłości. jak pomyślę, że Berardi jest na wyciągnięcie ręki to mam mocno mieszane uczucia. Ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, zobaczymy jaki będzie koszt tego dealu.
Wszyscy jarają się tym Oscarem, a mnie on średnio przekonuje. Brazole nigdy się u nas nie sprawdzali. Jak już mamy wydawać ciężką kasę na treqa to niech to będzie Pastore czy De Bruyne, najlepiej zamiast Joveticia.
No ale niech wszyscy zrozumieją Berardi nie jest do wyciągnięcia gdyby był to już by był u nas jak Zaza i Mario. Zapewne jest tak, że chłop nie jest przekonany do tego pomysłu, a my jako że widzimy w nim ogromny potencjał, nie chce go juz na tym etapie zmuszać i zniechęcać do siebie. Jestem przekonany, ze jak bedzie dalej taki rozwój Berardiego sciągniemy go w zimę ( jak coś nam nie wypali) albo po Euro.[/b]


Mefisto

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2015
Posty: 53
Rejestracja: 10 czerwca 2015

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 16:49

Ja natomiast jestem na tak dla Jo-jo pod warunkiem, że przyjdzie za rozsądne pieniądze, którymi nie zatrzaśniemy drzwi do ewentualnie jeszcze jednego transferu, kogoś na bok obrony. Nie jestem ekonomistą, nie siedzę nikomu w kieszeni i nie zamierzam pisać poematów na temat, czy zapłacimy za niego 80, 90 czy 115 procent wartości, czy nas na to stać, czy nie. Beppe nie raz pokazał, że potrafi mądrze wydawać pieniądze i zostaje mu zaufac.

Jovetić łamie się... dość często, fakt, i nierozsądnym byłoby założyć, że nagle przestanie. Druga rzecz to jego klasa piłkarska, zdrowy Czarnogórzec gry już w City grał, grał dobrze. To, że zimą nie został zgłoszony do LM nijak miało się do jego formy czy umiejętności, mimo, że konkurencja w City przecież na tej pozycji nie jest mała.

Może to zabrzmieć dziwnie, ale to, że czasem trochę przypauzuje, nie musi wyjść nam na złe. Zdrowy Jo-jo blokuje rozwój czy to Pereiry (gdyby grał trequartistę) czy to Dybali (Jo-jo jako napastnik), bo taki piłkarz na ławkę nie przyjdzie, zwłaszcza, jeżeli plotki o nr 10 dla niego mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 17:07

Hmm... jakoś nie widzę tego Jovetica u nas :think:

Kontuzjowany Jovetić w Juve to wyrzucone w błoto 20 mln euro i dość wysoka pensja, jak na tak szklanego piłkarza (mówi się o 3,5 mln).

Zdrowy Jovetić w Juve to (w zależności do tego, na jakiej miałby grać pozycji i w jakiej taktyce) mniej minut Pereyry, Dybali lub Berardiego, a więc 3 młodych graczy, za których daliśmy niemało i którzy swoją grą w tym sezonie pokazali, że zasługują na szanse. Ściągamy Dybalę i Mandżukica za 50 mln, żeby któryś z nich od razu usiadł na ławie? Wątpię. A mając do wyboru szklanego Jovetica i 5 lat młodszego Berardiego, wolę Włocha.

Mnie bardzo pasuje takie coś:
Morata - Mandżukić - Dybala
(Coman - Zaza - Berardi/Pereyra)

Morata z Dybalą i Coman z Berardim mogliby się miksować, schodząc do środka.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 17:14

Juventus w piątek ma wykupić druga połowke Berardiego, i pozostawić go na następny sezon w Sassuolo. Osobiście uważam, że on nigdy do nas nie trafi i za rok sprzedamy go za gruby hajs.

Zaza ma przejść testy medyczne 7 lub 8 lipca. Otrzyma 2,3 mln pensji ( trochę dużo) i ma kosztować nas 15 MLN ( trochę dużo :prochno: )

Tevez zapytany na zgrupowaniu repry o swoją przyszłość uśmiechnął się tylko i opuścił wywiad.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2015, 17:15 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 17:15

Nie rozumiem narzekań. Jovetic w formie to lepszy zawodnik niż Berardi. Szczególnie, że samemu Berardiemu nie śpieszy się do Juve i Juve też nie chce tego talentu stracić i chce by się rozwijał. Chłopak chce wystąpić na ME we Francji, naturalnie, że z jego pozycji (wchodzącego do dużej piłki) jedyną metodą jest systematyczna gra i strzelanie bramek jak dotychczas, w Juventusie będzie miał utrudnione zadanie. Opcja na dzień dzisiejszy, na teraz to Jovetić, opcja na za rok Berardi to raczej żaden problem i nikt nie powinien narzekać. Nikt. Każdy transfer jak narazie to mnóstwo narzekań kibiców, ale patrząc z boku innym to imponuje.


Zablokowany