Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:28

Biznes to biznes.
Nie opowiadasz na łamach pismaków i itp co chcesz tak naprawdę zrobić ziomek :C


mazi12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 września 2009
Posty: 810
Rejestracja: 30 września 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:39

Patrząc na to wszystko, co wyprawia Marotta & Co. jeszcze PRZED otwarciem okna transferowego, aż nie chce się wierzyć, kopara opada :shock:

Z jednej strony wymieniamy praktycznie cały atak, z wyjątkiem Moraty, ale widząc nazwiska, takie jak Dybala, Mandzukić, teraz JoJo i Zaza na 5. napastnika na mecze towarzyskie i PW :D Szybko możemy zapomnieć o Tevezie, ale nie koniecznie musimy. Widać, że chcemy ciężar gry z przodu rozłożyć na kilku zawodników. To się może podobać. Do tego dochodzą tacy zawodnicy jak Khedira i Rugani. Na rozpoczęciu okienka możemy mieć już skład skompletowany w 95% i skupimy się na bocznym obrońcy. Okres przygotowawczy już z pełną kadrą na nadchodzący sezon, ogromny plus dla całego zarządu :ok: Jednak najpierw musimy zobaczyć oficjalne potwierdzeni w.w. piłkarzy.
Jednego tylko się boję. W związku z takim rozrzutem pieniędzy, mam nadzieję, że nie pozbędziemy się żadnego z dwójki Pogba, Vidal, bo tego by nie wynagrodził żaden transfer :pray:
No i nie zapominajmy o sprzedażach, Llorente, Ogbonna + szrot, który nigdy nie gra(Pepe, DJ Paolo...)
Jestem cholernie ciekawy następnego sezonu...
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2015, 13:47 przez mazi12, łącznie zmieniany 1 raz.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:40

sebatiaen pisze:Odejdzie Pogba.
Psg wyłoży za niego te 98 mln o których się mówi.
Odejdzie Pogba dlatego nasi się śpieszą z transferami już teraz.
Całe zeszłe lato sprzedawałeś Vidala, teraz będziesz bite dwa miesiące jęczał o Pogbie? :doh: Nasi się "śpieszą z transferami", bo zależy im na skompletowaniu kadry przed rozpoczęciem przygotowań, w każdym normalnym klubie tak to działa, chyba tylko angoli jarają wielkie transfery przeprowadzane na godzinę przed zamknięciem okna, które potem 2 miesiące się przyzwyczajają do gry drużyny. Jeśli chodzi o finanse, to nie jesteś w stanie stwierdzić, ile mamy do wydania na czysto, ja za to jestem w stanie stwierdzić, że zrobiliśmy wynik zdecydowanie ponad miarę w LM i rozpoczyna nam się nowa umowa z Adidasem.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:45

Ja sprzedawałem Vidala?
Przesadzasz i to bardzo.
Nie bronię się przed dodaniem może kiedyś posta że niby Vidal odejdzie ale żeby pisać że ja całe lato o sprzedaży Vidala pisałem?ogarnij się;)

Pamiętam że był temat jego odejścia do United ale ja się przecież śmiałem z pewności siebie kibiców United i ,,niby'' niemal pewnego odejścia Artka do nich.

Może ci się coś pomyliło:)

Tego chłopaka z Bragi Danilo Valencia też chce i ostro działa w tym temacie.
Ostatnio zmieniony 21 czerwca 2015, 13:48 przez sebatiaen, łącznie zmieniany 1 raz.


Yaro417

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 837
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:45

Zastanawiam się, czy nie dobrym rozwiązaniem nie byłaby jednak sprzedaż Pogby do Realu :?: Serio. Jakby Real dał te 100 mln i do tego dorzuciłby wyeliminowanie klauzuli wykupu z kontraktu Moraty, to byłby super deal dla nas :smile: , a myślę, że kto jak kto, ale akurat Real jest w stanie dokonać takiego ruchu......PSG, czy City nie stać na Pogbę ze względu na FFP, zaś sam zawodnik nie wybierze tych klubów, bo to krok wstecz dla niego. Wtedy ofensywny pomocnik i oba boki obrony są nasze (Oscar, Kurzawa i Fabinho :prochno: ) plus Jo-Jo, Mandzu, Zaza, nawet na wykup Berardiego zostanie i wtedy możemy go na rok wypożyczyć do Sasuolo

Ps. Oczywiście chciałbym, aby Paul dalej reprezentował nasze barwy, ale jestem realistą i zdaję sobie sprawę z tego, ze bo będzie wyzwanie. Dlatego też już oswoiłem się z możliwością utraty Pogby, ale przy założeniu dokonania dobrych ruchów transferowych. Oscar, Kurzawa i Fabinho to mogłoby być to :whistle:


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:50

Zresztą Bendzamin, rok temu Juve nie przeprowadzało takich transferów jak teraz.
Teraz nasi już wydali ogromną sumę a patrząc na historię naszego klubu takie transferu wiązały się z pewnym poświęceniem, jeżeli kibicujesz Juventusowi już dłuższy czas to wiesz o co chodzi.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:53

bendzamin pisze:Jeśli chodzi o finanse, to nie jesteś w stanie stwierdzić, ile mamy do wydania na czysto, ja za to jestem w stanie stwierdzić, że zrobiliśmy wynik zdecydowanie ponad miarę w LM i rozpoczyna nam się nowa umowa z Adidasem.
Realne plany, o ktorych sie mowilo jeszcze przed naszym awansem do finalu mowily, ze po sezonie 2015/2016 bedziemy juz dysponowac budzetem w okolicach 350-400m euro. To jest ponad 100m wiecej, niz jeszcze rok, poltora roku temu.

Poza tym, juz w zeszlym sezonie mielismy "zaszufladkowane" na jakas super okazje okolo 30-35m euro. Stad o maly wlos a nie trafilby do nas Falcao w ostatni dzien mercato.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 13:53

sebatiaen pisze:Biznes to biznes.
Nie opowiadasz na łamach pismaków i itp co chcesz tak naprawdę zrobić ziomek :C
Dyrektor sportowy owszem, nie trener, ZIOMEK. :smile: Juz w tym wywiadzie Allegri niejako zdradzil, ze w naszych planach na przyszly sezon raczej nie ma miejsca dla Llorente badz Berardiego. Gdybysmy opylili Pogbe, badz mieli taki zamiar, to badz pewien, ze oferowalibysmy wiele, by pozyskac Cavaniego badz Oscara.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:04

jakku1 pisze:Poza tym, juz w zeszlym sezonie mielismy "zaszufladkowane" na jakas super okazje okolo 30-35m euro. Stad o maly wlos a nie trafilby do nas Falcao w ostatni dzien mercato.
Tzw 'kasa z Iturbe' :smile:

Transfer Juveticia to by było 'coś'. Jakość ataku by wtedy wzrosła, w porównaniu do poprzedniego sezonu (przyjście Dybaly, Mandzu i Juveticia nagrodziłyby stratę Apacza). I do pmocy top1, bramkarza top3, obrony top3 (może nawet top1) dołożylibyśmy atak minimum top5 w Europie.


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:07

Myślisz że tylko Juventus chciałby Cavaniego?[/list]
Wiesz ile by to nasz klub kosztowało?
Sam kontrakt brutto około 11/12 mln euro minimum?
Gdyby nasi go wzięli to żadnego innego piłkarza byśmy nie mogli kupić.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:23

sebatiaen pisze:Ja sprzedawałem Vidala?
Przesadzasz i to bardzo.
Nie bronię się przed dodaniem może kiedyś posta że niby Vidal odejdzie ale żeby pisać że ja całe lato o sprzedaży Vidala pisałem?ogarnij się;)
24.05: odejdzie po mundialu Pogba lub Vidal, martwie się tylko o to że chilijczyk nas opuści bo nasz zarzad sobie pomyśli że to Pogba jest naszą perspektywą na przyszłość a potem nam Raiola zrobi niespodzianke i wyśle Pogbe do szejków z PSG
07.06: Vidal lub Pogba odejdą , prędzej Vidal który ma 27 lat. Juventus to nie jest pod względem finansowym klub na poziomie top klubów europy. Czy Juve poza rokiem w którym Moggi sprzedał Zidana Inzaghiego i salasa wydawał pieniądze na transfery jak topka w europie? nigdy. Najwyższe transfery to Zlatan czy Vieira, moge się mylić ale trzymam kciuki za ten klub od wielu lat i nie pamiętam naszych super głośnych transferów. Nasi muszą kogoś oddać by skład odmłodzić, nasi się bronią przed sprzedaża Pogby i wolą sprzedać Vidala bo cena Vidala będzie spadać a naszym jedynym grajkiem poniżej 25 roku życia jest francuz. Llorente 29 lat, to samo, ostatnia szansa zarobienia na nim. Jeżeli jest szansa na wymianę Di maria i Morata za Vidala to nasi powinni go sprzedać
15.07: Wcale się nie zdziwie jeżeli Vidal odejdzie.
16.07: Vidal ma odejść do United. Takie ploty się pojawiają. Jeżeli sprzedamy kogoś z kluczowych zawodników to będzie oznaczało to to że my naprawdę nie mamy ambicji.
29.07: odejściem Vidala napewno tracimy a składu na bank nie wzmocnimy bo transfery już wcześniej zostały przeprowadzone. Wydaje mi się że te pieniądze z transferu pójdą na spłate pożyczki z Exor, oni nam dali część kasy i część którą musimy oddac.
01.08: Panowie za dużo tych potek o Vidalu jest. Jeżeli oni dają Arturo 10 albo 13 mln to jakie to porównanie z 5 ? Jeżeli Juve dostanie 60 mln to nie wierze by ten transfer nie wypalił, doświadczenie nas uczy tego że nie zawsze dyrektorzy poważnych przedsiębiorstw w mediach mówią prawde:(


Zagadka - kto napisał te wszystkie posty w zeszłym roku? W komentarze pod newsami już mi się nie chciało zaglądać. Wróżenie z fusów, sianie defetyzmu, powtarzanie, że "muszą sprzedać", "w mediach się kłamie", "odstajemy finansowo".
sebatiaen pisze:Zresztą Bendzamin, rok temu Juve nie przeprowadzało takich transferów jak teraz.
Teraz nasi już wydali ogromną sumę a patrząc na historię naszego klubu takie transferu wiązały się z pewnym poświęceniem, jeżeli kibicujesz Juventusowi już dłuższy czas to wiesz o co chodzi.
W sezonie 2011/2012 wydaliśmy ponad 100 milionów euro, sprzedaliśmy za 21 (transfermarkt). To, że wtedy nie były to największe nazwiska, nie zmienia faktu, że wydaliśmy na czysto naprawdę sporo.


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:23

Yaro417 pisze:Zastanawiam się, czy nie dobrym rozwiązaniem nie byłaby jednak sprzedaż Pogby do Realu
Moim zdaniem sprzedaż Pogby w tym okienku jednak nie byłaby dla Juve korzystna. A to z takiego powodu, że wypstrykanie się z tak olbrzymiej kupy pieniędzy podczas jednego okienka transferowego nie było zbyt mądre. Mam tu przede wszystkim na myśli fakt, że po upływie roku w znacznym stopniu pozbawilibyśmy się możliwości ewentualnych korekt w składzie z uwagi na uszczuplone środki finansowe. A jest parę znaków zapytania:

- Czy Dybala zagra w Juve na miarę swojego talentu czy skończy tak, jak w ostatnich latach inne wielkie talenty w Serie A, jak Iturbe, Jorginho czy Borini?
- Czy Vidal wróci do swojej dawnej, wyśmienitej formy?
- W jakim tempie będą rozwijali się Pereira, Sturaro, Zaza i czy będą wartościowymi zmiennikami z ławki?
- Czy nasi nowi zawodnicy, dobijający pod 30-tkę (Khedira i Mandżukić) będą w formie i jak wkomponują się w drużynę, czy będzie chemia?


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:25

Ivory pisze: - Czy Vidal wróci do swojej dawnej, wyśmienitej formy?

Wrócił już od jakiegoś miesiąca. Ostatnie mecze w Juve to pokazały, a teraz Copa, na której jest najlepszym zawodnikiem aktualnie. A ma z kim rywalizować o to miano.


Obrazek
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:28

No i ?
Co ty myślisz że ja tylko Juvepoland mam w głowie:)?
zwracam honor i tyle:)...

Po odejściu Conte było sporo nerwów na forum i można było po plotkach z prasy przewidywać odejście jednego z filarów a najlepszym wyborem do sprzedaży był Vidal, najlepszą kasę można było wyciągnąć i nie ruszać Pogby.

Sporo się mówiło o sprzedaży Arturo i wzmocnieniu ofensywy, myślę że w ciemno wielu kibiców by takie rozwiązanie wzięło pod uwagę.

Rok temu nasi nie przeprowadzali takiego mercato jak teraz, jest różnica między tamtym rokiem a teraz, tym co się dzieje u nas już w czerwcu.
Można to tłumaczyć sukcesem w LM czy nowymi kontraktami ale wszystko ma swoje granice a topka w europie dysponuje lepszymi środkami finansowymi od nas.

Budżet trzeba jakoś zrównoważyć, narazie kupujemy ale przyjdzie czas na sprzedaże i zobaczymy wtedy jak to będzie wyglądało.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 21 czerwca 2015, 14:35

sebatiaen pisze:Myślisz że tylko Juventus chciałby Cavaniego?[/list]
Wiesz ile by to nasz klub kosztowało?
Sam kontrakt brutto około 11/12 mln euro minimum?
Gdyby nasi go wzięli to żadnego innego piłkarza byśmy nie mogli kupić.
Myślisz,że Tevez grał za czapkę gruszek, też miał coś koło 10-11mln brutto, także gdyby tyle chciał Cavani to nie byłoby najmniejszego problemu.Zresztą dogadać się z samym graczem zapewne dałoby radę bez większych problemów,ale kwota jaką żąda w tej chwili PSG to bez sprzedaży Pogby misja nie do zrealizowania, ale jakby Beppe już sprzedał Pogbę do PSG to Cavani zapewne wylądowałby wtedy w Juve,ale,że Pogba nie odchodzi to szans na Cavaniego nie ma i to nie pensja jest główną przeszkodą.

Co do wydawania kasy, to po pierwsze 2 ostatnie okienka to Beppe sporo oszczędzał, wydatki praktyczni pokrywają się z przychodami z transferów, po drugie wchodzą nowe zdecydowanie lepsze kontrakty sponsorskie, kto wie czy jeszcze przez Jeepa nie dorzuci czegoś Elkann, chyba za 2 czy 3 scudetto premia była w wysokości 6 baniek za wyniki, a teraz mamy do tego finał LM i PW, po trzecie rekordowe wpływy z LM, które w przyszłym sezonie wcale nie muszą być dużo mniejsze nawet jak Juventus odpadnie nieco wcześniej z racji zwiększenia premii przez UEFE.(ćwierćfinał da podobne premie co tegoroczny finał). Oszczędności w ostatnich 2 latach, nowe kontrakty sponsorskie i rekordowe wpływy z LM na pewno w dużej mierze sfinansują mercato, do tego na sprzedaż Llorente,Ogbonna,Isla i cała reszta zbędnych graczy przez co wpadnie kilkadziesiąt baniek do sakiewki Beppe.
Żeby utrzymać stałe zwiększanie się wpływów trzeba czymś te wpływy do siebie przyciągnąć, wzmacnianie składu to także inwestycja finansowa,która ma w przyszłości przynieść zyski.


Zablokowany