Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Prokson

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 września 2008
Posty: 282
Rejestracja: 24 września 2008

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 21:53

mrozzi pisze: Zamparini przyznał w wywiadzie dla Sky, że Dybala chciał tylko nas, choć naszą ofertę wyrównały oba kluby z Mediolanu.
To. Plus myślę że Zampa nie puściłby go do Mediolanu. Wzmacnianie bezpośrednich rywali w walce o LM (czy raczej LE :wink: ) to średni pomysł nawet jak zapłacą o dwa waciki więcej. A Juve jak ma jeździć nadal walcem to z Dybalą/bez Dybali - who cares


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 21 maja 2015, 22:51

annihilator1988 pisze:Jak wygląda sytuacja Isli? Jest szansa, że zostanie wykupiony za umówioną cenę?
Qpa spadlo, wiec nie wykupuja.
Kucharius1 pisze:-Radja - gracz bardzo podobny z charakterystyki do swojego rodaka. 30 mln nie jest dla mnie wart, choć to klasowy zawodnik. Transfer raczej niemożliwy.
Skad akurat ta kwota - 30mln?
Kucharius1 pisze:- Oscar - absolutnie nie wart 40 mln jakie za niego wołają.
Brazylijczyk, to super opcja na naszego trequa i nie dziw sie, ze tyle za niego Mou woła. Wie, co sprzedaje. Zreszta to taka pozycja, gdzie dobre grajki sa drogie.

Khedira - fajny chlopak. Biorac pod uwage fakt, ze nie trzeba bedzie za niego placic odstepnego, jest to lepsza alternatywa niz nawet Radja.

Po tym, co przeczytalem widzialbym to tak:
- na srodek wiadomo, ze przychodzi Rugani. Kto odejdzie? Moze Ogbonna, moze Barza, a moze nikt
- jednak jakis mlody gniewny talent na lewa obrone (Mendy/Baba/Willems/Kurzawa/Masuaku - kolejnosc przypadkowa)
- zegnamy Pirlo. Przychodzi darmowy Sami, wraca Asa i w pomocy naprawde miazdzymy :dance:
- znalezc jednak ta kase na Oscara. #11 bedzie dla niego po Comanie, a i wolne bedzie mial kto bic
- w ataku majac Teveza, Morate i Dybałę zegnamy Llorente i Matriego. Przychodzi Berardi i darmowy Gignac. Ktos powie, ze to malo doswiadczony (za mlody) atak, ale przeciez Hiszpan mimo niewielu lat rozegral juz sporo meczow w LM, tym bardziej taki Gignac, nie mowiac juz o Tevezie, wiadomka. A pozostali dwaj? Na wloskim podworku maja juz calkiem troche doswiadczenia, a kiedy maja zaczac je zdobywac w Europie? Jak beda mieli po 28lat?
Co do Zazy, to jesli podpisalismy cos z Sassu, ze i tak go wykupujemy, to wykupmy, go ale oddajmy im z powrotem w zamian za druga polowke Domenico - a co do w polowie naszego mlodego nerwuska, to po wypowiedziach jego i jego agenta odnosze wrazenie, ze chlopak po prostu boi sie przyjsc do Juventusu (że za DUZA druzyna? Że straci miejsce w podstawie? Nie wiem...). A jesli o Zazie nic nie podpisalismy, to olac go.
Mysle, ze sumaryczna kwota za tych ludzikow nie jest dla nas nie do przeskoczenia i tez cos sałaty wpadnie za zbedny balast.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Karowiew

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 czerwca 2008
Posty: 1242
Rejestracja: 26 czerwca 2008

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 07:21



"(…) mówmy o przykrych rzeczach, ale… eee… musi… przejście na emeryturę musi być na tyle późne, że oczekiwany przeciętny oczywiście, oczekiwana przeciętna długość życia nie była bardzo długa" - Jacek Rostowski
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 08:23

Z Tottenhamu to tylko Eriksen.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 08:28

Jacky połówka Radji ma kosztować Romę 15 mln, a czy wierzysz że odsprzedali by nam tą drugą taniej? Nam z pewnością nie.

Oscar jest dobrym grajkiem, ale strasznie nie równym. Nie wiem też czy ma tego typu umiejętności gry kombinacyjnej by grać z powodzeniem na 10 ? Jego styl zawsze bardziej mi odpowiadał do gry na boku.

Lamela to dobry piłkarz, ale również jest dla mnie bardziej skrzydłowym/napastnikiem.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2521
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 21:51

Kucharius1 pisze:Jacky połówka Radji ma kosztować Romę 15 mln, a czy wierzysz że odsprzedali by nam tą drugą taniej? Nam z pewnością nie.

Oscar jest dobrym grajkiem, ale strasznie nie równym. Nie wiem też czy ma tego typu umiejętności gry kombinacyjnej by grać z powodzeniem na 10 ? Jego styl zawsze bardziej mi odpowiadał do gry na boku.

Lamela to dobry piłkarz, ale również jest dla mnie bardziej skrzydłowym/napastnikiem.
Ktos tutaj kilka stron temu pisal, ze Roma oferuje 8mln. za ta polowke, a Cagliari chce 14, dlatego pytołem.
Lepszy na "10" Oscar, niz Pereyra czy Vidal.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 22:00

Jacky pisze: Lepszy na "10" Oscar, niz Pereyra czy Vidal.
Zgadzam się, ale kiedy ostatni raz Pereyra czy Vidal grali na '10'?

Dla ścisłości - '10' to pozycja Teveza. Jego zastępca w nowym sezonie ma być Dybala.

Rozumiem, że miałeś na myśli pozycję 'cofniętego' napastnika, trequartisty (tej jedynki w ustawieniu 4-3-1-2). Moim zdaniem ten schemat przedmeczowy nijak się ma do zadań na boisku. Vidal czy Pereyra nie operuje za napastnikami tylko zagęszcza środek pola biorąc czynny udział w odbiorze. Już częściej Tevez się cofa by wyprowadzić piłkę, niż rozgrywa ją Vidal. Dlatego zawodnik o charakterystyce Oscara jest nam zbędny.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 22:33

Alexinhio-10 pisze:Wydaje mi się że Pogbę trzeba sprzedać, póki ktoś daje ok 80mln. Już przed kontuzją obniżył loty, w tym sezonie tak nie walczy, nie daje tyle drużynie co chociażby sezon wcześniej. Dodatkowo robi się pyszałkowaty i zaczyna gwiazdorzyć. Jak było widać pod jwgo nie obecność sobie radziliśmy. Jeżeli kupimy Cavaniego to na bank sprzedaż Pogby już jest klepnięta.
Też już o tym myślałem. W ostatnich dniach pojawiało się info, że Pogba powiedział Barcelonie "tak". Jeszcze jakiś czas temu jeden z działaczy Barcy był widziany w hotelu, w którym nasi przebywali przed meczem z Realem. Coś może być na rzeczy, zwłaszcza że jesteśmy bardzo aktywni na rynku transferowym i planujemy bardzo duże wydatki. Dybala, Cavani to już spore obciążenie dla budżetu, a pamiętajmy, że chcemy jeszcze wzmocnić pomoc. Wcześniej myślałem, że może się obyć bez sprzedaży Pogby, ale ostatnia wersja wydarzeń po prostu mnie przekonuje i jestem w coraz większym stopniu skłonny uwierzyć w rozbrat z Paulem. Mówi się o kwocie rzędu 85 mln. Niby chcielibyśmy więcej, ale jest jeden olbrzymi plus. W Barcelonie Francuz zagrałby po raz pierwszy dopiero w 2016 roku i ponoć Katalończycy byliby gotowi płacić w kolejnym sezonie jego gażę, co oznaczałoby w praktyce transfer na kwotę około 90 mln. :ok: To świetne rozwiązanie. Z jednej strony mamy spory zastrzyk gotówki, a jednocześnie piłkarz gra dalej u nas i do tego nie płacimy mu pensji. :wink: Jednocześnie nie potrzebujemy nikogo na jego pozycję, a wzmacniamy się na innych. Świetne posunięcie. Jedynym minusem jest to, że Pogba po Euro we Francji mógłby kosztować jeszcze więcej, ale to i tak spore ryzyko. Równie dobrze może znacząco obniżyć loty. Zresztą już zaczął obniżać. Obecny sezon nie jest wcale porywający w jego wykonaniu i rzeczywiście coraz częściej gwiazdorzy. Pewność siebie jest istotna, ale momentami ociera się to o nonszalancję. Zresztą okres jego kontuzji pokazał, że znakomicie sobie bez niego radzimy. Jeśli założymy, że Pogba jest oficjalnie sprzedany, ale nadal gra dla nas w sezonie 2015/16 i przybywają Rugani, Khedira, Dybala, Cavani (a na pewno nie byłby to koniec wzmocnień), mamy niesamowicie mocną kadrę i znacząco podbijamy jakość w zespole. Oczywistym jest, że nie chcę się żegnać z Pogbą, bo najzwyczajniej w świecie bardzo go lubię, ale to normalna sprawa, że wielkie kluby oddają swoje gwiazdy, by móc zakontraktować inne. Zaryzykuję stwierdzenie, że bez Pogby, przy odpowiednich wzmocnieniach, i tak możemy podnieść poziom tego zespołu. Korzystajmy z PR Raioli i bierzmy za Pogbę grube miliony - wyjdzie nam to na dobre.

Jest też druga strona medalu - jakiś czas temu Agnelli postawił ponoć weto i nie zamierza oddawać Paula. :smile: Jest też zatem możliwe, że Francuz rzeczywiście zostanie z nami na kolejny sezon, a przy takich sukcesach klubu, tak myślę, nie mielibyśmy wielkich problemów, by go zatrzymać. Problem może stanowić sam Raiola, który jak wiadomo z wielomilionowego tortu miałby niezły kawałek dla siebie. :think: Sam Pogba, o ile ma olej w głowie (a póki co tak to wygląda), będzie stawiał przede wszystkim na sukcesy klubowe, a nie hajs.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 22:41

mrozzi Zgadzam się w 100%. Radziliśmy sobie bez Pogby, a za taką kasę poziom można dźwignąć w górę. Marotta nie jest głupi i prędzej, czy później sprzeda Pogbę, bo za taką kasę to po prostu byłby grzech nie sprzedać. Jakoś tylko nie chciałbym, żeby trafił do Realu, czy Barcy bo ich nie trawie. Jeżeli chodzi o Barce to jak oni udźwigną zarobki Messiego, Neymara, Suáreza i Pogby :shock: ?


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 22:49

Jak widać powiedzenie "jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz" jest w 100% prawdziwe. Pogba zagrał bardzo źle z Lazio i od razu wszyscy chcą go sprzedać. A to, że dzięki niemu wygraliśmy z Olympiakosem i awansowaliśmy do 1/8 LM, że dał asyste Moracie z BVB i z Realem to ciuuuul.

W kluczowych momentach daje rade. Podobne wrażenie odnoszę jeśli chodzi o Lichtsteinera, w stosunku do którego wylewa się niesamowity hejt po słabych meczach. Lichy w WAŻNYCH meczach gra dobrze

Moja teoria co do Pogby jest taka, że on chce brać w Barcelonie i tylko w Barcelonie. Problem polega na tym, że jeśli dany zawodnik uprze się na dany klub to negocjacje są cięższe, bo Barcelona czuje, że ma niejako monopol. Podobny kazus do Fabregasa


forumowy ujadacz
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 22:54

Nas to już nie powinno interesować. Dla nas istotne to, kogo za te niewątpliwie spore środki weźmiemy. Po Zidanie też wszyscy płakali, a w konsekwencji tego ruchu poziom zespołu i tak skoczył do góry i pozyskaliśmy jednych z najlepszych na swoich pozycjach w historii - Buffona, Thurama, Nedveda.

Ufam Marotcie, bo on zawsze spada na cztery łapy. To jest wręcz nieprawdopodobne, że za trio Pogba-Tevez-Pirlo zapłacił... 9 mln. :shock: Mistrz. A pamiętajmy o Barzaglim, Lichtsteinerze, Evrze, Vidalu, Moracie (w którego nikt z nas za bardzo nie wierzył).
filippo pisze:1. Jak widać powiedzenie "jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz" jest w 100% prawdziwe. Pogba zagrał bardzo źle z Lazio i od razu wszyscy chcą go sprzedać. A to, że dzięki niemu wygraliśmy z Olympiakosem i awansowaliśmy do 1/8 LM, że dał asyste Moracie z BVB i z Realem to ciuuuul.

2. Moja teoria co do Pogby jest taka, że on chce brać w Barcelonie i tylko w Barcelonie.
1. Jak się ma rzeczowa argumentacja do hejtu? Fakty są takie, że Pogba w tym sezonie nie gra tak dobrze/skutecznie jak w sezonach poprzednich.

2. Teoria teorią, ale skąd ona wynika? Nawet jeśli tak jest - z całą pewnością nie oddamy Pogby na warunkach Barcelony, tego możemy być pewni.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2015, 23:00 przez mrozzi, łącznie zmieniany 1 raz.


RICTOR

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 sierpnia 2005
Posty: 2204
Rejestracja: 14 sierpnia 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 23:19

Taa. Wkurzająca jest ta taktyka Barcelony na tańsze zakupy, gdzie najpierw robią zawodnikom wodę z mózgu, później zaczynają się wypowiedzi ich piłkarzy i działaczy jak to dany zawodnik bardzo pasowałby do ich drużyny, ma barcelońskie DNA, jest mile widziany tam itd. a następnie z pozycji "no przecież wasz piłkarz chce grać tylko u nas to co tu się rządzicie, bitch please" siadają do negocjacji jakby robili sobie zakupy w markecie (o czym Arsenal się zdążył zdaje przekonać). No, ale z Raiolą możemy być pewni, że finansowo wyjdziemy dość dobrze bo gruby lubi zarobić i narobić rozgłosu więc i jemu zależy żeby kwota transferu była jak najwyższa.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 23:54

Bosssshhh Paul jest tyle fajnych klubów, czemu do Barcelony?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 23:59

Pogba jest unikatem na rynku transferowym. Nie ma na świecie drugiego młodego gracza, który odpowiadałby jego warunkom fizycznym i posiadał tak szeroki wachlarz umiejętności na wysokim poziomie. Jedyne co może go zgubić to głowa i zamiłowanie do gry pod publiczkę.

Jednak my jesteśmy Juventusem, a Juventus to przede wszystkim drużyna. Zawsze tak było, gdy znajdowaliśmy się na szczycie. Oczywiście, że w składzie muszą być zawodnicy z topu, ale najważniejsze żeby na boisku to wszystko się zazębiało, a ci teoretycznie słabsi zawsze grali jakby od ich starań zależał sukces całej drużyny.

Drugiego takiego jak Pogba nie znajdziemy, ale możemy pozyskać kogoś kto skutecznie wypełni po nim lukę, a oprócz tego będzie nas stać na obsadzenie jeszcze dwóch innych pozycji. Oczywiście Pogba nie musi nigdzie odchodzić, Juventus dał mu szansę i dzięki temu obie strony korzystają. Dla nas jest to sytuacja win-win.

Czy tylko ja nie widzę u nas Oscara? Nie pasuje mi ten zawodnik do naszego stylu, dużo bardziej odpowiedni wydaje mi się Eriksen. Do tej pory nie potrafię zrozumieć, dlaczego nie zainteresowaliśmy się tym zawodnikiem, kiedy grał jeszcze w Holandii. Po tym co znów gra Pastore myślę, że możemy o nim zapomnieć. Agent śpioch się obudził.


PrzemasJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 marca 2005
Posty: 1169
Rejestracja: 13 marca 2005

Nieprzeczytany post 22 maja 2015, 23:59

http://transfery.info/75466,jedenastka- ... i-za-darmo

zaś ciekawa lista, 3/4 z nich było już dużym palcem w Juve heh, ciekawe czy ktoś naprawdę dołączy..

na twitterze piszą też o roszadach trenerskich, Ancelotti ma wrócic do Włoch, a konkretnie do...Milanu, czego szczerze im życzę, wylot z Realu jest niemal przesądzony

szykuje się też zmiana w Dorii, Mihajlovica zastąpić ma Zenga, czyżby Sinisa stoczył bój z Carlo o zespół z "lepszej części Mediolanu"?


Magica Juve resiste il mio cuore lontano da te soltanto se penso alla figa!!
Zablokowany