Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Mateuszello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lipca 2009
Posty: 962
Rejestracja: 24 lipca 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 02:00

Szaq pisze:Wiadomo na jakich warunkach Storari miałby odejść? Z tego, co pamiętam ma u nas dosyć wysoką pensję, więc wątpię, żeby Sasuolo było stać na kasę dla nas i jeszcze spełnienie jego wymagań, a oddawanie go na wypożyczenie, czy transfer bezgotówkowy nie ma dla nas żadnego sensu.
Storari ma 37 lat i w czerwcu kończy mu się kontrakt na 1,5mln€/sezon, więc ja nie widzę innej opcji jak transfer definitywny, który zwróciłby nam jego pensję na przyszły rok.

Ale czy uda nam się sprowadzić na rok dobrego zmiennika, który może liczyć się z rozegraniem co najwyżej <5 spotkań? Nie wydaje mi się i wolałbym zostawić takiego Storarego na ostatni rok, bo istnieje jednak ryzyko, że Buffon na 2-4 tygodnie może pauzować i w takiej sytuacji wolałbym nie oglądać Rubinho w LM, który mimo wszystko jest naszym najmłodszym(!) bramkarzem w kadrze.
Za rok trzeba by było już ściągnąć Lealego chyba, że jeszcze rok gdzieś się nagra to 3 lata starszego Fiorillo/Pinsoglio.


-Ibrahimovic mówił, że między nim, a Guardiolą omal nie doszło do rękoczynów. Jaki on był w Turynie :?:
-Prawie pobił się z innym piłkarzem.
-Z Tobą :?:
-Nie :!: Ja skopałbym mu tyłek :lol:
--------- Alex Del Piero
evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 09:19

Storari nie odejdzie - właśnie ze względu na swój kontrakt opiewający na 1,5 mln euro za sezon. Żaden z klubów z dolnej połowy tabeli Serie A nie jest w stanie zaproponować mu podobnych warunków, a w samym Sassuolo najwyższa aktualnie pensja to 0,8 mln.

Wg mnie Marco zostanie z nami do końca obecnego sezonu, a za grą w pierwszym składzie i za mniejsze pieniądze będzie rozglądał się dopiero w czerwcu.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 12:14

W mediach (średnio-słabe źródła) coraz częściej wymienia się nazwisko Muriela w kontekście wzmocnienia ofensywy Juve. Gościu stracił dwa sezony na cyklu tycie -> chudnięcie -> tycie -> chudnięcie, a sam Guidolin - ostoja spokoju i wyrozumiałości - publicznie nazwał Kolumbijczyka najmniej profesjonalnym piłkarzem z jakim pracował, więc nie wiem, czy byłby to dobry pomysł.

Poza tym, za Manolasa niby Marotta chce zaoferować 4-5mln euro + Motta + Ziegler - Tuttosport.


Obrazek
Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 12:19

Poza tym, za Manolasa niby Marotta chce zaoferować 4-5mln euro + Motta + Ziegler - Tuttosport.
Byłby to bardzo dobry interes, jednak jest on tak samo prawdopodobny jak powrót Ibry.


Według TUTTOJUVE Juventusowi został zaproponowany Afellay. Osobiście chciałbym zobaczyć chłopaka w naszych barwach.
http://www.tuttojuve.com/primo-piano/es ... lay-200604


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 14:56

Przed tym mercato pisałem, że do 3-5-2 potrzebujemy:
- kogoś na lewą obronę (mamy Evrę)
- lepszego niż Isla zmiennika dla Lichtsteienra (mamy Romulo)
- jakiegoś środkowego pomocnika na ławkę (mamy Pereyrę/ewentualnie Romulo)
- kreatywnego napastnika (mamy Comana)
- typową 9-tkę (mamy Moratę)
Niby powinienem być zadowolony, bo wzmocniliśmy dokładnie te pozycje, które chciałem, ale mam poważne wątpliwości co do jakości tych wzmocnień, bo wszystkie (oprócz Moraty) są bardzo ekonomiczne, jakbyśmy totalnie nie mieli kasy. Na dziś to piłkarze solidni, może nawet dobrzy. Ale czy dzięki nim nie będziemy już odpadać z Bayernem, Realem czy Galatasaray?


Szaq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 sierpnia 2011
Posty: 433
Rejestracja: 16 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 15:03

Crunny pisze:Niby powinienem być zadowolony, bo wzmocniliśmy dokładnie te pozycje, które chciałem, ale mam poważne wątpliwości co do jakości tych wzmocnień
Nikt chyba nie jest zadowolony, bo w każdym mercato kupowaliśmy kogoś do pierwszej "11". Asamoah, potem Tevez i Llorente. Teraz, który z nowych grajków wejdzie do pierwszego składu? Romulo, Pereyra, połamany Morata? W tym mercato wzmacniamy jedynie ławkę.
pumex pisze: Poza tym, za Manolasa niby Marotta chce zaoferować 4-5mln euro + Motta + Ziegler - Tuttosport.
Klasyk :prochno:


Ciągle mamy jeszcze trochę szrotu. Jest wspomniana wyżej dwójka i młody, a jak młody to zdolny (w końcu grał lepiej od nieodżałowanego Grygery). No i oczywiście ulubieniec forum znany ze swej dokładnej wrzutki DJ Paolino. Właśnie De Ceglie mnie zastanawia, bo o reszcie słychać chociaż jakieś plotki, ale o Paolo cisza, a ma kontrakt do 2017. Chyba nie chcemy go zostawić?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:11

Szaq pisze:Teraz, który z nowych grajków wejdzie do pierwszego składu?
Evra. I to też jeden z powodów, dlaczego nie jestem zbytnim fanem tego transferu. Dla mnie jest to zawodnik na jeden sezon. Na pewno przyda się jego duże doświadczenie i znajomość włoskiego, ale trzeba będzie też racjonalnie dysponować jego siłami żeby prezentował równy i wysoki poziom przez cały sezon, a trzeba pamiętać, że w tym roku Asamoah jedzie na PNA i z dużą dozą prawdopodobieństwa wróci wypompowany.

Z drugiej strony takie podejście, że co roku kupowaliśmy kogoś do pierwszego składu, a teraz nie, jest dość mylące. Klub już o to zadbał żebyśmy mieli mocną 11. Wątpliwości zawsze budziły skrzydła (czy to obrony, czy wahadła, czy też ataku), ale do podstawowych stoperów, środkowych pomocników, czy napastników nie można mieć dużych zastrzeżeń. Zdecydowanie brakowało konkurencyjności składu i zadanie to zostało w jakiś sposób zrealizowane. Możliwe, że nawet całkiem nieźle, ale nie ukrywam, że oczekiwałem nazwisk innego sortu. Nie mniej zawodnicy sprowadzeni przez Marottę mogą nas jeszcze nieźle zadziwić, bo większość jego transferów wyglądało na zdecydowanie gorsze niż się to potem okazało w rzeczywistości: Barzagli wypalony i zmielony przez niemiecką myśl szkoleniową, Lichtsteiner bardzo solidny ligowy zawodnik, ale bez tego czegoś i jałowy w ataku, Pogba przychodzący tylko i wyłącznie na ławkę itd. Oczywiście zakupy Marotty mogą się też okazać rozczarowaniem, ale po co tak myśleć ;) . W tym momencie ciężko oceniać mercato, tym bardziej przy tak kluczowej zmianie jak odejście Conte.


MaNieK_JuVe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 maja 2003
Posty: 187
Rejestracja: 27 maja 2003

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:21

Tak na prawdę to drużynę mamy na bardzo dobrym poziomie. Jedyne czego nam brakuje to elementu zaskoczenia, stwarzania przewagi poprzez wygrane pojedynki 1v1. Brakuje nam piłkarzy nieszablonowych, urodzonych dryblerów, którzy podczas oblegania bramki zrobią nagle coś z niczego.
Niestety w tym okienku nikt taki nie przyszedł. Liczę, że przyszłe mercato to zmieni i w końcu sięgniemy po skrzydłowych o tej charakterystyce.


Forza Juventus, Forza Azzurri
Moja jedyna milosc Juventus FC !!!
Zagraj w Lola: http://signup.leagueoflegends.com/?ref= ... 3963740312
Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:28

Poprostu pisze:Według TUTTOJUVE Juventusowi został zaproponowany Afellay. Osobiście chciałbym zobaczyć chłopaka w naszych barwach.
http://www.tuttojuve.com/primo-piano/es ... lay-200604
Brać go na wypożyczenie z opcją wykupu i jak kto wie, może akurat się sprawdzi.

Chciałbym żeby Marotta pozałatwiał już transfery, szczególnie napastnika, żebyśmy mieli spokój :)


Forza Juve!
sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:29

Manieczku a po co nam drybler jak skrzydła śmierci powróciły 8)


19redhof10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 maja 2009
Posty: 65
Rejestracja: 08 maja 2009

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:38

Mam pytanie do zorjętowanych czy kontrakty Martineza i Zglera wygasły przez notoryczne wyozyczanie tych zawodników do innych klubów czy tez mają oni casły czas wazne umowy ze Starą Damą ?


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:40

Krystek pisze:
Poprostu pisze:Według TUTTOJUVE Juventusowi został zaproponowany Afellay. Osobiście chciałbym zobaczyć chłopaka w naszych barwach.
http://www.tuttojuve.com/primo-piano/es ... lay-200604
Brać go na wypożyczenie z opcją wykupu i jak kto wie, może akurat się sprawdzi.
:?: Co?? Affelay? Od kiedy opuścił PSV to nic nie pokazał i do tego notorycznie się łamał. Chłop ma 28 lat i chcesz go brać, bo "może się sprawdzi" :stop: Chyba dość już wynalazków. Na szczęście jest info że holender przechodzi testy medyczne w Olympiakosie. Jest Coman, jest Pereyra i do zdrowia wrócił Pepe.
19redhof10 pisze:Mam pytanie do zorjętowanych czy kontrakty Martineza i Zglera wygasły przez notoryczne wyozyczanie tych zawodników do innych klubów czy tez mają oni casły czas wazne umowy ze Starą Damą ?
Martinezowi skończył się kontrakt i jest wolnym graczem ( :dance: ) Ziegler ma jeszcze rok kontraktu z Juve, ale media coś przybakują, że może być włączony do transferu tego greckiego obrońcy- Manolasa. Olympiakos podobno wyrażało nim zainteresowanie. Co z tego wyjdzie to się niedługo okaże.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 16:55

Kiedyś byłem entuzjastą sprowadzenia Affelay'a, ale to były inne czasy. Dla klubu, jak i samego zawodnika. Teraz nie ma sensu pchać się w takich zawodników. Myślę, że Pereyra i Romulo to lepsi piłkarze.

@MaNieK_JuVe
Jest młodziutki Coman, który zdecydowanie jest typem dryblera. Możemy mieć z niego wiele pociechy. W Sassasulo gra Berardi, którego królem kiwek, w klasycznym rozumieniu tego pojęcia, nazwać raczej nie można, ale umiejętności odmieniania losów spotkania, a nawet wygrywania ich w pojedynkę nie da mu się odmówić. Z pewnością brakuje rozwiązania "tu i teraz" (Sanchez, Iturbe, Shaquiri), ale za rok nie powinniśmy być zawiedzeni.

W 2015 zdecydowanie bardziej obawiam się o stan innych pozycji, bo może być naprawdę niewesoło.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 18:35

Arbuzini pisze:
W 2015 zdecydowanie bardziej obawiam się o stan innych pozycji, bo może być naprawdę niewesoło.
Co masz na myśli?? Ja mam wrażenie, że w przyszłym roku będzie przesyt bogactwa młodych dostępnych/Naszych zawodników i trzeba będzie wybierać kogo sprowadzić do klubu, a kogo ewentualnie sprzedać lub wypożyczyć.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 09 sierpnia 2014, 18:54

Paweljuve2006 pisze:
Arbuzini pisze:
W 2015 zdecydowanie bardziej obawiam się o stan innych pozycji, bo może być naprawdę niewesoło.
Co masz na myśli??
Srodkowa pomoc. Vidal/Pogba - jeden z nich na pewno praktycznie juz odejdzie, Pirlo emeryturka. Troche lipa, nie sadzisz?


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Zablokowany