Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 17:28

@D@$ pisze:
Arbuzini pisze:
pablo1503 pisze:Chcąc czy nie chcąc, Bonucci z meczu na mecz dojrzewa i staje się bardziej doświadczony zawodnikiem. Może już nie będzie miał takiego problemu.
A czemu nie chcąc? ;) Być może Leo radziłby sobie w duecie stoperów bardzo dobrze. Ani Lichtsteinera, ani Bonucciego nie wypycham siłą z klubu. Jednak gdyby trafiły się z nich dobre oferty to fakt ich pozostania w drużynie wcale nie musi być oczywisty. Za grosze dostępny będzie Abate, który chce opuścić Milan.
Zaraz, bo czegoś nie rozumiem. Przejść na 4-3-3 i równocześnie sprzedać Lichtsteinera? Przecież to bez sensu.
Znowu wraca ten temat? Rysiu ma 30 lat na karku i jest uzależniony od swojej motoryki, jak chyba żaden inny zawodnik w naszej kadrze. W perspektywie najbliższego sezonu ten ruch faktycznie jest bez sensu, ale już dwóch? W obliczu oferty powyżej 15 mln E można się zastanawiać nad ewentualną sprzedażą, tym bardziej, że kontrakt ma do 2015. Osobiście bym go nie sprzedawał, ale przy sensownym zastępstwie nie będę kręcił gównoburzy jak odejdzie.

Meczu z Benfiką nie oglądałem więc nie odcisnął piętna na mojej psychice :P . Po prostu mamy starą obronę więc ewentualne ruchy transferowe nie powinni nikogo dziwić. Nie bez powodu mówi się o tym, że będziemy testowali Ruganiego, który być może u nas zostanie. Ogbonna miał trochę odmłodzić skład, ale ku mojemu rozczarowaniu nie zaskoczył mnie swoją grą. Jest taki jak się dokładnie spodziewałem.

@pablo
Tak zaczynał karierę, a biorąc pod uwagę, że Dani Alves też nie jest tytanem obrony, Kolumbijczyk pasuje mi do takiej roli u nich. Tylko trochę go szkoda, na lewym skrzydle błyszczy.

@AdiJuve
Kiedyś takie pytania faktycznie miały uzasadnienie, piekielnie mocną ławkę miał tylko najbogatszy Real. Teraz to wymóg obecnego futbolu. Kadry nie liczą już po trzydziestu paru zawodników, a ok. 25 i od większości z nich wymaga się wysokiej jakości.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 17:46

Arbuzini@
Tylko,że bez gry dobry zawodnik staje się przeciętniakiem.
Problemem nie są Ci zawodnicy na ławce, jakoś rok czy 2 lata temu niektórzy z nich grali w 11 i byli wiodącymi postaciami w drużynie, innymi byli w ciągłej rotacji, jeszcze inni grali mniej, ale zawsze trzymali poziom. W tym sezonie wygląda tak jakby niektórzy z dobrych graczy zamienili się w przeciętniaków.
Ten sezon jeżeli chodzi o kontuzje był najgorszy za Conte i większość zmian w 11 była właśnie spowodowana kontuzjami i kartkami. W Juve rezerwowi są głównie od tego by grali w razie nagłej potrzeby i tylko z konieczności.
Rotacja jako tak nie występuje praktycznie w ogóle;/
Podam przykłady:
Caceres, miał kontuzję na początku potem 6 meczy w tym 3 w LM, przerwa, choć był zdrowy i kolejny mecz w 11 w styczniu, przerwa i dzięki kontuzją Chielliniego i Barzagliego grał dłużej w końcówce sezonu.
Isla grał na początku sporo ale to głównie dzięki kontuzji Lichego, pierwszy mecz w 2014 w 11 zagrał w marcu.
Quaglai strzelił 2 ważne bramki w LM i gola Chievo, potem zagrał raptem 3 mecze w 11 w tym 2 w PW w odstępie miesiące.
Ogbonna też większość meczy zagrał jak kontuzjowani byli Chiellini i Barzagli.
Markiz jako jedyny brał udział w rotacji.
Reszty nie ma co komentować.
Czy naprawdę mamy aż tak mocną 11,ze rezerwowi są używani tylko w ostatecznej konieczności a potem zdziwienie,ze grają słabo.Caceres mógł grać z Realem a nie mógł zagrać Sassuolo czy Bologną?


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 19:39

pablo1503 pisze:
Sorek21 pisze:Obecna sytuacja Juve przypomina mi Inter zanim wygrali Ligę Mistrzów.Zespół dominujący na własnym podwórku nie potrafi grać w Europie.Następuje zmiana Manciniego na Mourinho.Następnie odważna sprzedaż Zlatana ( Pogba ) a wzamian przychodzą Eto'o , Milito, Thiago Motta , Lucio oraz Snaijder.Mourinho wprowadza europejskie ustawienie 4-2-3-1 zmuszając niektòre gwiazdy do poświęceń i zmiany pozycji. Niespodziewanie wiecznie przegrany Inter wygrywa LM. Ta historia pokazuje że sprzedaż Pogby jest konieczna i to za ofertę klasowy piłkarz + kasa.
Widzę, kolego, że znasz przepis na sukces. Co Ty nadal robisz na tym forum?! Dzwoń do PZPN, może zagramy na najbliższych Mistrzostwach Europy. Nie zapomnij też o Conte.
Zapomniałeś, że oprócz pozbycia się Pogby musimy też pożegnać się z Conte. Jeszcze jedno pytanie - Oni sprowadzili Argentyńczyka, My też musimy?
Sorry, stary, ale strasznie głupi post. :stop:
Odnośnie Cuadrado. Barcelona jest zainteresowana jego ściągnięciem, ale nie jako prawego łinga, a jako.... prawego obrońcy.
Glupi to jest raczej Twoj post. Facet dobrze mowi ze czasami, aby stac sie lepszym, trzeba kogos poswiecic. Tak bylo w tym przykladzie i tak bylo przy sprzedazy Zidana. Jak sie z kims nie zgadzasz to napisz to normalnie, a nie udawaj figo fago. Poza tym jak ktos mysli inaczej to nie znaczy ze nie ma racji. Jesli rzeczywiscie nie mamy kasy na wzmovnienia to trzeba bedzie poswiecic Pogbe ale nie za oferty typu 40mln.

Co do Ryska. Nie oczekujcie od jednej osoby ze bedzie biegala po calej dlugosci boiska, bronila, atakowala i nie wiadomo co jeszcze. Jaki byl najlepszy sezon Lichego ? Pierwszy. Jakim gralismy ustawieniem ? 433 w ktorym mial z kim poklepac na skrzydle, byl drugi skrxydlowy, a nie srodkowy pomocnik ktory schodzi do boku.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 20:42

@@D@$: nie to nie była ironia, Pirlo jest w takiej formie, że nawet jakby go wrzucić do realu to ten real straciłby na wartości i tak samo Włosi stracą bo Pirlo będzie zabijał akcje tak jak u nas... aha, od 2010 roku minęło 4 lata ;]


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 20:44

Alexinhio-10 pisze:(...)aby stac sie lepszym, trzeba kogos poswiecic.
Jasne, że tak, ale... no właśnie, jest ale.
Jak sprzedalibyśmy Pogbe to bliżej byłoby nam do sprowadzenia Meneza, Lulicia, Ranochii, Kolarova i może jeszcze jakiegoś średniaka z Udinese. Takimi ruchami strzelilibyśmy sobie w stopę. Tak naprawdę nie miałbym nic przeciwko wyżej wymienionym zawodnikom, bo tacy również przydaliby nam się na ławkę, co znacznie ułatwiłoby rotację. Jeżeli mamy poświęcać największy talent w klubie od 1993r, to w jego miejsce chce widzieć piłkarzy analogicznych do ówczesnych transferów Interu - np: Rakitić, Di Maria, Guarin, Sanchez i niech będzie De Sciglio. Dobrze wiemy, że tak nie będzie.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 21:06

AdiJuve pisze:Tylko,że bez gry dobry zawodnik staje się przeciętniakiem.
Problemem nie są Ci zawodnicy na ławce, jakoś rok czy 2 lata temu niektórzy z nich grali w 11 i byli wiodącymi postaciami w drużynie, innymi byli w ciągłej rotacji, jeszcze inni grali mniej, ale zawsze trzymali poziom. W tym sezonie wygląda tak jakby niektórzy z dobrych graczy zamienili się w przeciętniaków
Jak kupisz kogoś lepszego to zawodnik obecnej pierwszej 11 będzie na ławce. Zawsze ktoś tam będzie siedział. Nie zgodzę się, że Isla, Padoin, czy Peluso nie są problemem tego klubu. Są. Grunt żeby rezerwowi potrafili zagrać coś nieszablonowego, ponad przeciętność, a nie tylko wypełniali lukę na boisku. A to że Conte nie potrafi stosować rotacji... cóż to nie jest problem współczesnego futbolu tylko naszego trenera i nasz. Antonio musi się tego nauczyć jeśli chce spróbować sił poza Juve i nie przepaść. Nigdzie indziej nie będą się z nim cackali tak jak w Turynie.

@Lucas87
Ja to wiem ;). Zresztą to wynika nawet z mojego posta. Choć i tak uważam, że nawet przy obecnej kadrze mógł zrobić więcej, ale nie ma co już roztrząsać tematu.
Ostatnio zmieniony 04 maja 2014, 01:18 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 03 maja 2014, 22:58

Arbuzini pisze:A to że Conte nie potrafi stosować rotacji...
I nie będzie umiał, skoro nasze ruchy nie zakończą się na niczym lepszym niż sprowadzenie Lulicia czy Bonaventury. Bo nie będzie miał takiej możliwości. Jak można stosować skuteczną rotację (bez gwałtownego spadku jakości) mając Peluso, Padoina, Szwagra, Islę, Ogbonnę, Quaga, (o Pepe już nie ma sensu wspominać, jak również tych których tymczasowo wcisnęliśmy komuś tam, jak De Ceglie) itp. Więc później powinno się obyć bez oczekiwań typu - wygrajmy Ligę Mistrzów, tylko pozostanie cieszyć się, że wyjdziemy tam z grupy raz na trzy sezony, obronimy Scudetto i przy dużym szczęściu, jeszcze wejdziemy do finału Pucharu Włoch. Na więcej nie będzie sensu liczyć - chyba, że doszłoby do podobnej sensacji jak z triumfem Porto w 2004 (nie wiem czy można również zaliczyć do podobnych przypadków Steauę z dawnych lat).

Dalej uważam, że można wzmocnić zespół bez sprzedaży Pogby i to zarówno pod kątem nowego ustawienia, jak również silniejszej ławki. Jednak zanim ktoś mi powie: Odpal Fifę i jedziesz z tym koksem, to ja odpowiadam następująco. Po pierwsze nie możemy być pewni na 100%, zarówno statusu graczy, którymi się interesujemy w ich obecnych zespołach, (planów ich obecnych klubów względem nich), jak również ich chęci do zmian barw klubowych. Po drugie ja nie napiszę tutaj kwiatków typu: 3 mln+Quag= Suarez, lub 5 mln+ Padoin= Ronaldo, tylko kieruję się realnymi przesłankami z których można wywnioskować, dowolny stopień zainteresowania pewnymi zawodnikami - ze strony władz naszego klubu.

Zaczynając od zawodników, których powinniśmy (musimy) się pozbyć. Niejednokrotnie wymieniano na tym forum tą piątkę, również zrobiłem to ja w pierwszej części mojej wypowiedzi. Faktycznie te 20 baniek powinniśmy na nich zarobić, jeśli się dobrze postaramy. Odnośnie Ogbonny - jeżeli pojawiałaby się oferta, wynosząca ok. 10 baniek - należałoby ją rozważyć.
Razem byłoby to ok. 30 milionów. Może drugie tyle, (albo i nie) Juve będzie mogło przeznaczyć na letnie mercato. Mamy kwotę ok. 55-60 baniek (zakładając, że nasz zarząd decyduje się na przeznaczenie takich pieniędzy w całości na wzmocnienie naszego zespołu, choć widzą chyba co się dzieje i chcą poprawy wyników w Europie, lecz wiadomo jak to zwykle bywa...).
(Ogbonna 10, Peluso 2, Padoin 1.5, Isla 4, Pepe 0.5, Osvaldo powrót do Anglii, Quagliarella 4, Vucinic 8 - może za takie sumy, znaleźliby się chętni).

Jeśli chodzi o nasze potencjalne możliwości dotyczące ruchów transferowych. Chociażby przed kilkudziesięcioma minutami, ponownie mignęła mi gdzieś, informacja, że w przypadku pozyskania Cuadrado - Barca skłonna byłaby nam odstąpić Sancheza za 20 milionów euro. Jeżeli faktycznie coś jest nie po drodze Chilijczykowi z kimkolwiek w jego obecnym klubie, wówczas nie powinno być przeszkód w dokonaniu tego transferu. W końcu Barca najbardziej potrzebuje chociażby środkowego obrońcy, natomiast ich atak w dalszym ciągu prezentuje się kosmicznie (przynajmniej na papierze). Zatem za 20-25 baniek może on do nas zawitać. Warunkiem jest jak najszybsze działanie, ponieważ po MŚ, największe pole do popisu, będą mieć głównie szejkowie z Kataru i Rosji. Niesamowitą okazją byłby również transfer Ivana Rakiticia (myślę, że jest to możliwe, nawet jeśli Sevilla ostatecznie wygra Ligę Europy). Niestety w ostatnim czasie, zdecydowanie głośniej o zainteresowaniu tym graczem ze strony Napoli, niż Juventusu. Jeśli jednak nie przedłużyłby on kontraktu z obecnym klubem (który jak wiemy wygasa w czerwcu 2015 ), to na chwilę obecną - powinno wystarczyć na niego 15 milionów. Obsada - newralgicznej lewej strony obrony - Kolarov (ostatnio znowu słyszeliśmy, nieśmiałe pogłoski o nim) 10 do 15 milionów, lub darmowy (lecz niestety wiekowy) Evra. Do tego darmowy Murru. Jako zmiennik dla Sancheza - Menez jak znalazł.
Pod uwagę powinniśmy wziąć takich zawodników jak Zaza (mimo, iż posiadamy tylko jego połówkę), czy Rossi, Branescu, Motta, De Ceglie, Boakye, Ziegler, Bouy, ale wyłącznie jako elementy pozwalające sprowadzić zawodnika typu Abate (niezła alternatywa dla Lichego). Musimy się w końcu zdecydować na kogoś z dwójki Gabbiadini - Berardi (Ciro już raczej wybierze BvB, albo coś w tym stylu).
Całość mogłaby wyglądać wówczas w sposób następujący: Buffon, Storari, Rubinho(Leali?)- Chiellini, Caceres, KOLAROV, Barzagli, Bonucci, MURRU, Lichtsteiner, ABATE- Pogba, Marchisio, Asamoah, Pirlo, RAKITIC, Vidal, MENEZ- Tevez, Giovinco, A. SANCHEZ, Llorente, GABBIADINI (Berardi?).
Trener:Conte. Nie jest to może szczyt marzeń, ale wygląda z całą pewnością dużo lepiej, niż kadra w obecnym kształcie, taka koncepcja dawałaby z całą pewnością większe pole manewru. Cóż, na chwilę obecną musimy się wnerwiać, że Conte musi - obojętne czy na Real, Galatę, Benficę czy Bolognię, Livorno i Catanię - wystawiać możliwie najmocniejszy skład, męcząc ciągle tych samych zawodników. Czas pokaże, czy jest szansa na realną zmianę, podobnego stanu rzeczy.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 00:05

Maly pisze:@@D@$: nie to nie była ironia, Pirlo jest w takiej formie, że nawet jakby go wrzucić do realu to ten real straciłby na wartości i tak samo Włosi stracą bo Pirlo będzie zabijał akcje tak jak u nas... aha, od 2010 roku minęło 4 lata ;]
Pirlo już tak ma - było tak również w Milanie gdy notował słabsze okresy, że w reprezentacji zawsze grał bardzo dobrze (pamiętam jak kibice Milanu irytowali się w tych okresach na tę sytuację), identyczna sprawa zresztą jak w przypadku De Rossiego.


Obrazek
delarudii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 października 2008
Posty: 1071
Rejestracja: 18 października 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 09:27

Forza Italian Football pisze powołując się na Tuttosport, że Manchester City planuje zaoferować za Pogbę Edina Dżeko, Kolarova plus 40 mln euro.

Ciekawe czego to jeszcze te pismaki nie wymyślą :)


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 10:50

Arbuzini@
Wiem,że Ci gracze to nie jacyś kapitalni piłkarze, ale jak Conte robi zmiany w 80+ minucie przy rozstrzygniętym meczu a za 3 dni jest kolejny to nie jest dobra opcja;/
Lepiej,żeby taki Tevez zagrał 2x po 60min niż jeden pełny i drugi odpoczywa, a u Conte gra 2 pełne i potem się dziwimy,ze brakuje świeżości,ze gracze grają schematycznie bez zaskoczenia.Ale jeżeli nie będą oni świeżsi to nie ma szans by pokazali coś ponad schematy.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7313
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 11:36

@Il Fenomeno: jesteś dużej wiary ;) poza tym wydaje mi się, że Pirlo nie ma słabego okresu a po prostu jest już dużo słabszy ;] obserwujemy go już 3 lata mecz w mecz i od prawie dwóch to już nie jest ten sam zawodnik, jedyna szansa że będzie motorem reprezentacji jest taka, że zwyczajnie brakuje mu świeżości i ten miesiąc przerwy przed MŚ pozwoli mu naładować baterie... w innym wypadku będzie powtórka z RPA


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 11:52

Maly@
W RPA Włosi grali przez prawie cały turniej bez Pirlo i Buffona, dlatego było tak słabo. Andrea musi mieć komu podać, jego gra jest uzależniona od wbiegnięć w pole karne Lichego,Vidala,Markiza,Teveza czy Pogby, a oni nie mają już świeżości i pokażą się raz czy tam dwa razy w meczu na pozycje i tyle. Dlatego Andrea nie ma z kim grać.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 11:58

Na glownej jest juz od rana news dnia o Nanim. Ja tylko dorzuce od siebie, ze nie wierze w 4m euro rocznie, bardziej mi pasuje cos kolo 3 baniek. I szczerze to nie bylbym zdziwiony, gdybysmy mieli jakies porozumienie z Nanim, poniewaz jego nazwisko pojawialo sie w tej 4-5 skrzydlowych, ktorymi bylismy/jestesmy zainteresowani.

Obrazek

Jednoczesnie jesli faktycznie skonczy sie na Nanim za 5m, oznacza to, ze na 99% nie wezmiemy Sancheza (jesli w ogole wczesniej byla jakakolwiek mozliwosc wyciagniecia go za... 20m?). Z Cuadrado to jest troche inna bajka, poniewaz on moze grac na kilku pozycjach. Sanchez wylacznie na skrzydlach ataku.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 12:07

Dlaczego kupno Naniego zamyka temat Sancheza? Przecież po zakontraktowaniu Portugalczyka będziemy mieć jednego skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia, to chyba nie jest wystarczająca ilość.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2014, 12:12

Jakoś wierze temu wydaniu Tuttosport. :think:
Tylko sam sie zastanawiam, czy to dobrze czy źle. 5mln (i ewentualnie 2 bonusu) za piłkarza tej klasy to w zasadzie nic. Tyle, że on tę klasę ostatnio pokazał... nie wiem, 2 lata temu? 'Class is permanent, form is temporary'. Mam nadzieję, że w tym przypadku się to sprawdzi.
Mimo wszystko Nani za 5 baniek > Cuadrado za 30mln.
Jeszcze jedno. Nani w najwyższej formie to poziom dzsiejszego Di Marii i zdecydowanie poziom wyższy od Sancheza.
Ja jestem optymistą. :whistle:


Obrazek
Zablokowany