Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 16:07

Zacznę od dwóch spraw.

Pierwsza. Nie oglądałem wczorajszego meczu więc nie będę się wypowiadał w temacie o półfinale. Niby mogłem włączyć spotkanie w 80 minucie, ale jak zobaczyłem wynik to zostałem przy relacji na whoscored. Nie na moje nerwy.

Druga. Nie sikam na scudetto z tego sezonu. To "prawdziwe" 30 mistrzostwo i jak dla mnie ma wielką wartość. Nie obchodzi mnie za to 100 punktów w Serie A. Mam nadzieję, że Roma będzie cisnęła do samego końca i przekroczą 90 na liczniku. Własne podwórko też nas musi motywować, bo widać, że bęcki od Bayernu nie wystarczyły.

Postawy piłkarzy we wczorajszym meczu nie skomentuję, ale do słów Conte na pomeczowej konferencji mogę się odnieść. Bardzo, ale to bardzo zły wywiad. Właściwie jedyne co mógł gorzej zrobić to polecieć przekleństwami po rywalu. Wystąpienie zupełnie bez klasy. Antonio bardzo przypomina mi prezydenta mojego miasta, a poznałem człowieka osobiście. Na początku swoich rządów osoba bardzo otwarta i wręcz zachłyśnięta nowymi możliwościami. Obecnie megaloman i arogant z gronem bliskich współpracowników, którzy go w takiej postawie jeszcze utwierdzają. Podobnie rzeczy dzieją się z Antonio i Juventusem. Nasz trener zaczyna być oderwany od rzeczywistości, a wszyscy i tak obchodzą się z nim jak jajkiem. Jeszcze ta podwyżka na 5 mln E netto za sezon... nie kumam. Smutny proces i raczej nie odwracalny w obecnych warunkach, bo nie ma kto nim wstrząsnąć.

Patrzę na ten nasz Juventus i zaczynam się trochę bać o przyszłość. Czy niebawem nie powtórzymy zjazdu, jak po odejściu Ranieriego albo jak Milan i Inter obecnie. Nic nowego na włoskim podwórku.

Taktyka. Nikt mi nie wmówi, że 352 z końcówki sezonu 2011/2012 to to samo ustawienie, co gramy obecnie. Coś przestało funkcjonować. Pewnie nie jedno "coś", a sporo "cosi". Niemniej niezmiernie bawią mnie teorie, że pomocnicy przestali grać tak efektownie i strzelać jak wcześniej, bo przyszli Tevez i Llorente. Obrona też jest dziurawa, bo mamy nowych, nie ukrywajmy zdecydowanie lepszych, napastników? Vucinic zbawca Turynu <pusty śmiech>

Zmiana systemu może nam wyjść na dobre i jest to jakaś deska ratunku. Trzeba w to iść, bo gorzej raczej nie będzie. Potrzeba przewietrzenia w tym klubie, efektu miotły. Tylko na boba, darujmy sobie już zawodników z Atalanty :doh: . Weźmy tego Immobile. Niech poczuje prawdziwe zaufanie w drużynie, a nie "chcieliśmy żebyś jeszcze grał na wypożyczeniu, bo może jesteś jednosezonowcem, ale nie mamy hajsu na dobrych napastników". Przypatrzmy się zawodnikom z kontraktami kończącymi się w 2014 i 2015 i odpuśćmy sobie dziadków. Nasz trener też potrzebuje wyzwania. Dajmy mu je. Może nawet delikatnie stawiając się jego woli na zasadzie "masz tu Immobile, zamiast Drogby o którego prosiłeś" :P .

Pirlo też zasługuje na osobny akapit, bo nie ma co ukrywać, że jeśli już jest na boisku to gra zawsze musi być od niego uzależniona. Andrea miał u nas pierwszy sezon wybitny, drugi dobry i trzeci (obecny) po prostu przeciętny. Czemu tu się dziwić? 35-letni rozgrywający gra z roku na rok coraz słabiej. Normalnie totalne zaskoczenie, kto by się spodziewał. Wyjścia widzę tylko dwa. Albo się żegnamy, albo Pirlo podpisuje max. 2-letni kontrakt i liczy się z tym, że w sezonie może zagrać nawet nie więcej niż 10 spotkań, jeśli tak będzie lepiej dla drużyny.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2014, 16:09 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 16:09

Skibil pisze:
Adrian27th pisze: Czym takim się różniły? Wtedy o majstra walczyl tylko Inter/MIlan

dziś walczy o niego Roma,Napoli,Juve.

Jak dla mnie o wiele trudniej NAM zdobyć ten rekord nizeli przyszedl Manciniemu.
Różni się tym, że takie Lazio wydawało grube bańki na piłkarzy pokroju Mendiety, a teraz nie ma do ligi włoskiej transferu za więcej niż 20 mln.
Co chciałeś powiedzieć przez takie określenie Mendiety? Przecież facet był wtedy jednym z najlepszych prawych pomocników w Europie. Kwota zapłacona za niego nie była wygórowana, a to, że się tam nie sprawdził jest już tematem na inną dyskusję. Ale ogólnie zgadzam się, różnica pomiędzy wydawaniem pieniędzy przez włoskie kluby wtedy i teraz jest ogromna.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 16:12

@nowy_kontrakt_Pirlo: przykro mi :angry: :angry: czekają nas 2 lata posuchy...

ps. reprezentacja w Brazylii także nic nie ugra właśnie przez Pirlo

EDIT:
Arbuzini pisze:bawią mnie teorie, że pomocnicy przestali grać tak efektownie i strzelać jak wcześniej, bo przyszli Tevez i Llorente.
statystyki nie kłamią ;)

Kod: Zaznacz cały

liczba strzałów &#40;goli&#41; w lidze 2011/12
Pirlo - 77 &#40;3&#41;
Vidal - 75 &#40;7&#41;
Mrchisio - 78 &#40;9&#41;
Giaccherini - 31 &#40;1&#41;
Estigarribia - 15 &#40;1&#41;
Pepe - 62 &#40;6&#41;
RAZEM - 338 &#40;27&#41;
liczba strzałów &#40;goli&#41; w lidze 2012/13
Pirlo - 66 &#40;5&#41;
Pogba - 56 &#40;5&#41;
Vidal - 62 &#40;10&#41;
Mrchisio - 61 &#40;6&#41;
Giaccherini - 38 &#40;3&#41;
Lichtsteiner - 27 &#40;4&#41;
Asamoah - 18 &#40;2&#41;
RAZEM - 328 &#40;35&#41;
liczba strzałów &#40;goli&#41; w lidze 2012/13
Pirlo - 46 &#40;3&#41;
Pogba - 66 &#40;7&#41;
Vidal - 57 &#40;11&#41;
Mrchisio - 35 &#40;4&#41;
Lichtsteiner - 18 &#40;2&#41;
Asamoah - 29 &#40;2&#41;
RAZEM - 251 &#40;29&#41;
oczywiście możesz wierzyć, że to nie wina napastników albo że w te 4 mecze które pozostały do końca nasi pomocnicy oddadzą ponad 70 strzałów... ;]
Ostatnio zmieniony 02 maja 2014, 16:34 przez Maly, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
-10-

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 marca 2009
Posty: 387
Rejestracja: 03 marca 2009

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 16:24

Po wczorajszym spotkaniu i rozczarowującym wyniku pojawił się atak na naszego trenera. Cofnijmy się prawie 3 lata wstecz i przypomnijmy sobie jak stosował na początku przygody 4-2-4, które nie przynosiło rezultatów. W konsekwencji zmuszony niejako został do zmiany taktyki na 3-5-2 gdyż podówczas materiał jakim dysponował najefektywniej funkcjonował w tym systemie. Dało to efekt na własnym podwórku, ale nie w Europie. Bronię tutaj naszego Przywódcę i uważam, że nie jest "impotentem" i doskonale zdaje sobie sprawę jaki system daje pożądane efekty na międzynarodowej arenie. Conte czeka z umową do zakończenia sezonu, bo doskonale sobie zdaje sprawę, że pewien etap się zakończył. Oczekuje wzmocnień i świeżej krwi dającej bodziec zawodnikom, którzy grają w zespole i stanowić będą fundament nowego systemu. Juventus będzie grał systemem 4-3-3 bądź 4-2-4, z naciskiem w mojej opinii na pierwszy wariant.
Nowy Juventus opierał będzie się wokół starych zawodników, którzy mogą dać wiele zespołowi i mówię tutaj o Buffonie, Chiellinim, Bonuccim, Asamoah, Vidalu, Marchisio, Tevezie i Pogbie (?). Z tym, jeżeli chodzi o francuza to sądzę, że ostatecznie zostanie, a jeżeli już odejdzie to po mundialu. W tym przypadku upatruję powrót Asamoah na naturalną pozycję w środku pomocy. W sumie to wiele będzie zależało od francuza jeżeli chodzi o tegoroczne mercato. Nie bez przyczyny nasz forumowy Agresti - jakku1 (pozdrowienia!) donosi, że zarówno wychowanek Gabbiadini, a nie Immobile oraz Cuadrado i Sanchez są w kręgu poważnego zainteresowania Juventusu. Jeżeli chodzi o samego Pirlo to zwłoka z przedłużeniem kontraktu może być podyktowana zmianą roli zawodnika wraz z nadchodzącym sezonem. Mam tutaj na myśli rolę rezerwowego. Może stąd zwłoka i sam Andrea rozważa rozmaite warianty. Ciekawi mnie rola Asamoah? Czy jak już wspomniałem załata dziurę po odejściu Pogby, czy może Conte przekwalifikuje go na lewego obrońcę. Patrząc na to jak dotychczas wywiązywał się z zadań pod względem taktycznym i taką opcję należy brać pod uwagę. Zastanawia mnie Lichtsteiner - zostanie czy odejdzie? Na pewno jeżeli pojawi się konkretna oferta to sprzedamy szwajcara.

Życzyłbym sobie aby tak wyglądała nowa jedenastka:
Buffon - Caceres (?), Bonucci, Chiellini, Asamoah (?) - Pogba (?), Marchisio, Vidal - Sanchez, Tevez, Cuadrado


Z Juventusem od 1997 roku.
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 16:52

Myślę, że trzeba brać pod uwagę sprzedaż właśnie nie tylko Pogby, a także Lichtsteinera, a może nawet i Bonucciego. Szwajcar jeśli chodzi o statystyki to rozgrywa świetny sezon. Jednak widać, że po kontuzji ma problemy kondycyjne. Na pewno poważnym kandydatem do jego zastąpienia pozostaje Abate. Czy to dobrze, czy to źle - nie wiem. Leo jest oczywiście bardzo dobrym piłkarzem, ale zdecydowanie lepszym w trójce niż dwójce stoperów. Pieniądze z jego sprzedaży mogą pozwolić nam pozyskać kogoś kto lepiej odnajdzie się w nowym systemie. Tylko jak czytam te doniesienia o nowych obrońcach to aż się włos na głowie jeży.

@Maly
Kurde. Brak słów. Ah ten niedobry Tevez, niby najlepszy napastnik Serie A, a zepsuł Conte cała koncepcję gry i przeszkadza kolegom z pomocy w dobrej grze. Marotta-miernotta jak on mógł kogoś takiego sprowadzić. Sabotaż. Wywalić obu. Conte buk. Pirlo buk. Atalanta buki.

Te statystyki dowodzą tylko tego, że zmienił się styl gry po przybyciu lepszych zawodników do ataku, a nie że klasowy napastnik popsuł niepokonany Juventus.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 16:59

pumex pisze:pozyskać kogoś o klasie o wiele wyższej niż jakiś tam Lulić mający szansę stać się co najwyżej zawodnikiem o poziomie Lichtsteinera, nic poza tym.
Aż nie przystoi taki hejt. Lulić od dawna jest piłkarzem znacznie lepszym od Lichego, choćby dlatego że ma dobrą technikę 8) ja bardzo liczę na jego transfer.
Co do innych ruchów, to nie mam pojęcia. Jakku pisze, że na wylocie może być nawet 10 zawodników, ale to nierealne choćby z powodów czysto ludzkich - taki Ogbonna może powiedzieć, że nigdzie nie idzie i chce powalczyć następny rok, podobnie paru innych. Oprócz Mirasa i Fabio nikt nie ma jakiegoś wielkiego ciśnienia na transfer.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 17:30

Zgadzam sie z Arbuzinim, w kwestii tego, ze to okienko bedzie ostatnim dzwonkiem. Pewien cykl sie wyraznie konczy i jesli nie dokonamy duzych zmian to za rok juz na 90% nie wygramy mistrzostwa. Skonczy sie tak jak z Interem. Moze w konwulsjach uda sie zdobyc jakies wicemistrzostwo, ale to bedzie juz reanimowanie trupa.

Wydaje mi sie, ze Conte to widzi i stad jest mowa w mediach o 8-10 transferach. No i zgadzam sie tez z Ouh_Yeah, ze Lulic to bedzie dobry transfer. A na pewno za te pieniadze, ktore za niego proponujemy (czyli cos kolo 5m i Quagliarella). Sadze tez, ze jeden albo dwoch graczy, ktorzy graja na wspolwlasnosciach do nas wroca. Tutaj najczesciej mowi sie o Gabbiadinim i Immobile, ale rowniez o Berardim (jednak w mniejszym stopniu).

Kolejnym pilkarzem, z ktorym od dluzszego czasu jestesmy namietnie laczeni jest Ranocchia. Byly nawet takie informacje, ze ten transfer jest pewny w 99%. Ja wiem, ze on na tym forum jest krytykowany - ja nie bede sie tutaj klocic czy slusznie, czy nie, poniewaz namietnie meczow Interu nie ogladam. Warto jednak zwrocic uwage na jego statystyki od kiedy zaczal grac (czyli od marca) - jest jednym z najlepszych pilkarzy Interu i ma srednia lepsza od Vidala - http://www.whoscored.com/Players/27421 (za ten rok kalendarzowy oczywiscie, swoja droga, Chilijczyk od polowy stycznia gra STRASZNA kiche). To sa 3-4 transfery, ktore sa bardzo, bardzo prawdopodobne. W dodatku wszyscy Ci gracze, z roznych powodow, nie beda jakos strasznie kosztowni dla naszego budzetu.

Poza tym, jesli ma odejsc Isla, a raczej tak sie stanie, to potrzebujemy kolejnego prawego pomocnika/wingbacka. Jesli mamy grac inna taktyka, to potrzebujemy skrzydlowych. Przydalaby sie tez konkurencja dla Llorente. Konieczny jest zakup kogos do srodka pola, bo nie mozemy przez caly sezon miec 4 graczy na 3 miejsca.

Wnioski sa takie, ze tak czy inaczej musimy dokonac duzej zmiany, bo pewna formula sie wyczerpala. Widac to bylo po wczorajszym meczu. Nawet w tak waznym meczu, ze srednio dysponowanym rywalem, nie bylismy w stanie przechylic szali zwyciestwa na swoja strone, zagrac z intensywnoscia taka, jaka cechowala nas w 1 sezonie. To znak, ze po prostu cos sie wyczerpalo i Ci pilkarze juz sa zmeczeni. Nie tylko w dodatku zmeczeni, ale tez jakby spelnieni. Nie ma w nich juz tego glodu, tej zadziornosci, z pierwszego sezonu mistrzowskiego czy z niektorych spotkan sezonu numer 2.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 18:03

Arbuzini pisze: Leo jest oczywiście bardzo dobrym piłkarzem, ale zdecydowanie lepszym w trójce niż dwójce stoperów.
Mówimy o tym Bonuccim, który grając większość Euro 2012 na środku w systemie 4 z tyłu był najlepszym włoskim obrońcą?


Widzę, że ten stereotyp jest wiecznie żywy i pochodzi z czasów, gdzie niezależnie od systemu Bonucci walił babuny.

Immobile musi wrócić.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 18:21

Aha, przy okazji, naplywaja bardzo pozytywne sygnaly po spotkaniu Raioli z Marotta i chyba Pogba przedluzy kontrakt jeszcze przed MS.

- Di Marzio


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 18:21

Z tego co tu prezentujemy to wydaje się że pewniakami do przyjscia są:

- Lulic
- Ranocchia
- Immobile/Gabia/Berardi

Do odejscia natomiast lista jest o wiele dłusza:

- Peluso
- Padoin
- Fabio
- Vucinic
- Giovinco?
- Isla
- Osvaldo
- Pepe


Jak by nie patrzeć będzie to spora przebudowa zespołu.
Ciekawie moze wygladać to okienko, a Ranocchia wygryzie Bonucciego.

A TJ podaje że kontrakt Pogby ma być rozstrzygnięty PRZED mundialem.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
AdiZ

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lipca 2010
Posty: 437
Rejestracja: 21 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 18:34

jakku1 pisze:Aha, przy okazji, naplywaja bardzo pozytywne sygnaly po spotkaniu Raioli z Marotta i chyba Pogba przedluzy kontrakt jeszcze przed MS.

- Di Marzio
Nie wiem czy to pozytywny sygnał. Ja bym mimo wszystko francuza sprzedał przy pierwszej lepszej ofercie rzędu +/- 70mln. Nam potrzebna jest gotówka na gruntowną przebudowę składu. Bez pieniędzy z sprzedaży Pogby nie dokonamy tego w stopniu pozwalającym bronić Scudetto o dobrych występach w LM nie wspominając.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 20:01

ewerthon pisze: Co chciałeś powiedzieć przez takie określenie Mendiety? Przecież facet był wtedy jednym z najlepszych prawych pomocników w Europie. Kwota zapłacona za niego nie była wygórowana, a to, że się tam nie sprawdził jest już tematem na inną dyskusję. Ale ogólnie zgadzam się, różnica pomiędzy wydawaniem pieniędzy przez włoskie kluby wtedy i teraz jest ogromna.
Faktycznie, mogło to zabrzmieć dwuznacznie - ale miałem na myśli klasowego zawodnika (swoją drogą jeden z moich ulubionych piłkarzy swego czasu), o którego bije się piłkarski świat. To, że jego historia potoczyła się tak, a nie inaczej w niczym mu nie umniejsza.

Wracając do tematu mercato - ja liczę na to, że jeśli będziemy się już się wzmacniać to nie będziemy kupować zawodników na ławkę, tylko od razu do pierwszego składu, a ci, którzy teraz mają wyjściową "11" spadną w hierarchii.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 20:12

Ardjan pisze:
Arbuzini pisze: Leo jest oczywiście bardzo dobrym piłkarzem, ale zdecydowanie lepszym w trójce niż dwójce stoperów.
Mówimy o tym Bonuccim, który grając większość Euro 2012 na środku w systemie 4 z tyłu był najlepszym włoskim obrońcą?
To fakt, na tej imprezie Bonucci wymiatał. Jednak w Juve zdarzało mu się grać też w parze stoperów i nie potwierdzał tej klasy. Zresztą obecnie Bonucciemu bliżej do dawnej formy babolarza niż tej z Euro.

Nowy kontrakt dla Pogby cieszy, ale jeszcze bardziej ucieszyłaby jakaś astronomiczna oferta.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 20:20

Arbuzini pisze:To fakt, na tej imprezie Bonucci wymiatał. Jednak w Juve zdarzało mu się grać też w parze stoperów i nie potwierdzał tej klasy.
Ale kiedy on ostatnio w Juve zagrał w parze z innym stoperem? Myślę, że jakieś 60 meczów temu. Oczywiście nie mówię pojedynczym występie, ale o serii spotkań. Chcąc czy nie chcąc, Bonucci z meczu na mecz dojrzewa i staje się bardziej doświadczony zawodnikiem. Może już nie będzie miał takiego problemu.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 02 maja 2014, 20:21

Szczerze bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że ta nowa umowa Pogby to tylko woda na młyn, niejako ukłon w stronę Juve, by mogło więcej na Francuzie zarobić (kazus Cavaniego)... Raiola uwielbia, gdy jego podopieczni są bohaterami widowiskowych operacji. Do tej pory mówiło się głównie o tym, że agent piłkarza nie chciałby podpisania umowy przez mundialem, oczekując ofert innych klubów. Nagle nie ma żadnych problemów? :think: Z drugiej strony Raiola musi sobie zdawać sprawę z faktu, że Juventus to znakomite, niemal "naturalne" środowisko tego pomocnika, w którym świetnie się przecież rozwija.


Zablokowany