Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 08:49

mrozzi pisze:Juve in leggero vantaggio sul Milan per Iturbe: trovato un accordo di massima con il Verona. Oggi potrebbe essere il giorno decisivo (Di Marzio/Laudisa)

Najświeższe doniesienia z profilu Vecchia Signora na FB. Info od pary Di Marzio/Laudisa. Juventus ma rzekomo lekką przewagę nad Milanem i prowadzi w wyścigu o podpis Iturbe - ponoć porozumieliśmy się już z samą Veroną (ostatnio Pumi pisał o porozumieniu z piłkarzem, teraz robimy kolejny krok naprzód w całej sprawie)
Coś tu nie gra. Skoro osiągnęliśmy porozumienie z zawodnikiem i doszliśmy do porozumienia z Hellasem, to dlaczego mamy "lekką przewagę" nad Milanem?

Tak czy siak, chciałbym tego transferu, bo temat Sancheza ciągnie się jak glut i wcale nie słychać o jakichś postępach w tej sprawie. Wręcz przeciwnie, jego przeprowadzka do Turynu wydaje się coraz trudniejsza do zrealizowania. A jakie są alternatywy? No właśnie, raczej kiepskie. Nani, który nie wygląda na kogoś, kto mógłby wypalić we Włoszech, Ibarbo, który jest tak przesłaby, że szkoda komentować, no i dużo starszy i jeszcze droższy od Iturbe Candreva, trzymany na smyczy przez Lotito. Fajny piłkarz, jednak patrząc na jego grę mam wątpliwości, czy właśnie kogoś takiego nam potrzeba. Chodzi mi głównie o to, czy pasowałby do filozofii Conte, który wyobraża sobie skrzydła grające często piłką po ziemi i schodzące do środka. Candreva niejednokrotnie bywa tego zaprzeczeniem, bo ciśnie do rogu i wykonuje dziesiątki dośrodkowań. Także ciekawszych alternatyw dla Alexisa niż Iturbe raczej na horyzoncie nie widać, dlatego liczę, że wyprzedzimy konkurencję i go pozyskamy. Pewnie na początku Argentyńczyk miałby trudności w Juve, choćby dlatego, że nie jest przyzwyczajony do ciągłej gry w ataku pozycyjnym. Sanchez przekwalifikowywał się w Barcelonie dobre dwa lata, no ale jak widać warto było :)


Odnośnie tego Sturaro, to pamiętam, że oglądałem jakiś mecz jego drużyny z kimś lepszym i nawet chłopak rzucił mi się w oczy poprzez niezły występ, ale to za mało by go oceniać, więc nie będę tego robił. Trochę mnie jedynie uwiera, że kolejne 5 baniek ubyło z kasy, a przed nami potrzeba dokonania kilku arcyważnych zakupów.

edit:
mrozzi pisze:Iturbe miałby u nas podpisać kontrakt na 5 lat, z zarobkami rzędu 1,5 mln rocznie. Problem, jak się okazuje, stanowią żądania Verony
No to mamy to porozumienie, czy nie mamy? :|
Ostatnio zmieniony 27 czerwca 2014, 08:53 przez pumex, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 08:50

Iturbe miałby u nas podpisać kontrakt na 5 lat, z zarobkami rzędu 1,5 mln rocznie. Problem, jak się okazuje, stanowią żądania Verony - Hellas oczekuje za jego kartę 25 mln €, czego oczywiście nie jesteśmy w stanie spełnić. Póki co dajemy kasę + Quagliarellę, który bardzo podoba się beniaminkowi.

Z Sanchezem sytuacja jest podobna do tej z Argentyńczykiem - mamy "ok" samego piłkarza, ale przeszkodą są oczekiwania finansowe obecnego klubu. Zresztą ja już o Chilijczyku nawet nie myślę, bo grająca dalej reprezentacja Chile będzie jedynie windować w górę cenę poszczególnych graczy (a tak naprawdę nie było nas na niego stać jeszcze przed mundialem). Wczoraj Alexis wyraził swoje zdanie o zbliżającym się wielkimi krokami pojedynku w 1/8 turnieju. Jego zdaniem cały zespół powinien mieć mentalność Vidala. Islę ocenił z kolei jako jednego z najlepszych skrzydłowych na świecie (widać, że cholernie chce się przenieść do Turynu
:smile:) 8) .

Bardzo by mnie cieszył transfer Iturbe, o czym już wspominałem, ale to ciągle mało by wejść na wyższy poziom. W dalszym ciągu mówimy o piłkarzu bardzo utalentowanym, ale mimo to niedoświadczonym. Jeśli nasze mercato ma być udane, musimy pozyskać jeszcze kogoś znaczącego. Inaczej będzie buba. Jakość tego składu możemy pozyskać jedynie pozyskiwaniem graczy bardzo utalentowanych/topowych, ale to nie jest tajemnicą.
pumex pisze:Coś tu nie gra. Skoro osiągnęliśmy porozumienie z zawodnikiem i doszliśmy do porozumienia z Hellasem, to dlaczego mamy "lekką przewagę" nad Milanem?
Myślę ma to związek z nieco sprzecznymi doniesieniami. Di Marzio mówił o praktycznie przesądzonej sprawie, Laurisa ma jeszcze kilka wątpliwości.


Myzarel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2006
Posty: 893
Rejestracja: 25 maja 2006

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 10:03

Jeśli chcemy dorzucić Q do oferty za Iturbe to obawiam się że w decydującym momencie sprawa rozbije się o Fabio, który uzna że do Hellas to on nie chce bo jest wybitny, ambitny i w ogóle to chce grać w LM.


Juve to wiara, którą noszę w sobie. Współczuję tym, którzy kibicują innym barwom, ponieważ wybrali cierpienie. - Giampiero Boniperti
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 11:08

Di Marzio skorygowal swoje doniesiena w sprawie Iturbe. Chodzilo mu o deal z pilkarzem a nie z Hellas. Z Hellas caly czas rozmawiamy. Podobno Fabio za bardzo nie chce tam isc i to utrudnia sprawe. Gdyby nie to, wszystko w zasadzie byloby dograne.

Niemniej wyglada na to, ze predzej czy pozniej sie dogadamy.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 11:45

Plotki z Rzymu: Roma nie odpuszcza i oferuje 22mln za Iturbe

Sky Sport: Conte przerwie wakacje by spotkać się z Marottą w sprawie mercato. Być może to spotkanie będzie poprzedzało rozmowę z agentami Iturbe będącymi w Mediolanie i z Hellasem

Agresti: dyrektorzy Juve są w Mediolanie, gdzie mają się spotkać z Genoą i z Hellasem (odpowiednio w sprawie dopięcia Sturaro i negocjacji o Iturbe)


Obrazek
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 11:52

Ofensywa na młodych trwa w najlepsze, chyba Marotta i Conte chcą bardzo odmłodzić skład, bo w tej chwili łączeni jesteśmy praktycznie tylko z młodymi graczami, którzy dopiero co zaczynają swoje kariery. Mam nadzieję,ze kilku z nich będzie już teraz w kadrze, kosztem Peluso,Padoina i innych zawodników, którzy zbyt dużo nie wnoszą do gry drużyny.


squinter

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 1267
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 14:41

w koncuuu cos sie dzieje. a co z tym dealem, o ktorym wspominal jakku, Peluso do Sassuolo za 4m?


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 15:21

Sassuolo wątpie by miało pieniądze na transfer Peluso po zakupie Zazy.
7,5 Mln. euro to dużo jak na taki klub, teraz 4 na Peluso? jeżeli nie sprzedadzą Romulo to jest nie możliwy.


Coś czuję że ta telenowela z Iturbe będzie wyglądała jak z Aguero,Sanchezem czy moratą.
Pewnie to jest tak zwane odwrócanie uwagi od transferów mniej komercyjnych jakie to Juve zawsze przeprowadzało.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 15:44

sebatiaen pisze:Sassuolo wątpie by miało pieniądze na transfer Peluso po zakupie Zazy. 7,5 Mln. euro to dużo jak na taki klub, teraz 4 na Peluso? jeżeli nie sprzedadzą Romulo to jest nie możliwy.
Chyba coś Ci się pomyliło, Romulo gra w Hellas na wypożyczeniu z Fiorentiny. Z Sassuolo nie ma nic wspólnego.

Ma ktoś jakieś informacje na temat tego Sturaro? Przyznam, że dla mnie to gracz anonimowy, wiem tylko że to pomocnik. Nie do końca takich transferów się spodziewałem, szczególnie że bardzo duża kwota jak za takiego młokosa. Bardziej liczyłem na zakontraktowanie Murru z Cagliari, który rozegrał cały sezon w pierwszym składzie, a jest dostępny za darmo.


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 17:01

squinter pisze:w koncuuu cos sie dzieje
tsaa... w temacie Iturbe dzieje się tyle, że ponoć nasi po spotkaniu z Genoą zamiast uderzyć do Sogliano (DS Hellasu) zaczęli spotkanie z DS'em Cagliari i agentem Ibarbo :angry: - info od Nicolo Schiry, dziennikarza SportItalia
Basiek pisze:Ma ktoś jakieś informacje na temat tego Sturaro? Przyznam, że dla mnie to gracz anonimowy, wiem tylko że to pomocnik
Tak jak wspomniałem, kojarzę go raptem z jednego występu. Wyglądał na kogoś, kto bardzo dużo biega i nawet nieźle przerywa akcje, ale ciężko mi o nim powiedzieć coś więcej.


Odnośnie Comana - jeśli to jest oficjalne konto Francuza na Twitterze, a ponoć jest, to sprzedał info, że zbiera manatki i wylatuje do Turynu.


Obrazek
Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 17:22

sebatiaen pisze:Sassuolo wątpie by miało pieniądze na transfer Peluso po zakupie Zazy.
7,5 Mln. euro to dużo jak na taki klub, teraz 4 na Peluso? jeżeli nie sprzedadzą Romulo to jest nie możliwy.
Owszem 7.5 mln to sporo jak na taki klub. Jednakże kojarzyłem ten fakt i nawet to zweryfikowałem, coby w błąd nie wprowadzać. Te 7.5mln będzie zapłacone w ciągu trzech lat. Więc i na Peluso im starczy, OBY!
AdiJuve pisze:Ofensywa na młodych trwa w najlepsze, chyba Marotta i Conte chcą bardzo odmłodzić skład, bo w tej chwili łączeni jesteśmy praktycznie tylko z młodymi graczami, którzy dopiero co zaczynają swoje kariery. Mam nadzieję,ze kilku z nich będzie już teraz w kadrze, kosztem Peluso,Padoina i innych zawodników, którzy zbyt dużo nie wnoszą do gry drużyny.
Podaj przykłady gdy to Sir Conte stawiał na młodych, wyszukiwał młode talenty czy też ściągał młodych znajomych z byłych klubów.

Powiem tylko tyle, że Conte wolał jak 5-ego napastnika ludzi typu Borriello czy Anelka. Z Pogbą się udało, ale umówmy się, że jego przyjście do Turynu to zasługa głównie Paraticiego i Marotty. Poza tym przez te całe trzy lata Conte z młodych stawiał na... jednokrotnie zagrał Bouy, oraz ze dwa razy Beltrame rok temu. Wolał mieć zbędnych, marnych i nie młodych Peluso czy Padoina niźli jakiegoś zdolnego młokosa. To wszystko.


Basiek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lipca 2003
Posty: 308
Rejestracja: 09 lipca 2003

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 17:30

pumex pisze:Tak jak wspomniałem, kojarzę go raptem z jednego występu. Wyglądał na kogoś, kto bardzo dużo biega i nawet nieźle przerywa akcje, ale ciężko mi o nim powiedzieć coś więcej.
Dzięki, nie doczytałem wcześniej. Miałem nadzieję, że to gracz, który lubi mieć piłkę przy nodze...No nic, trzeba będzie mu się lepiej przyjrzeć w kolejnym sezonie. Genoa nie gra zbyt porywająco, więc to będzie droga przez mękę :-D
pumex pisze:Odnośnie Comana - jeśli to jest oficjalne konto Francuza na Twitterze, a ponoć jest, to sprzedał info, że zbiera manatki i wylatuje do Turynu.
Wygląda na oficjalne. Pewnie wkrótce potwierdzą :wink:


BEZPŁATNE PRZELEWY DO PL I UK! -> http://www.england.pl/
Osgiliath

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lutego 2009
Posty: 2706
Rejestracja: 01 lutego 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 18:28

pumex pisze:
squinter pisze:w koncuuu cos sie dzieje
tsaa... w temacie Iturbe dzieje się tyle, że ponoć nasi po spotkaniu z Genoą zamiast uderzyć do Sogliano (DS Hellasu) zaczęli spotkanie z DS'em Cagliari i agentem Ibarbo :angry: - info od Nicolo Schiry, dziennikarza SportItalia
Football Italia podaje, że Łysy z Milanu aktualnie rozmawia z gośćmi z Hellasu... Żebyśmy faktycznie nie skończyli z jakimś Ibarbo :stop:
Z drugiej strony, przecież oni Robinho wypchać nie potrafią a Kaka bodaj się rozmyślił co do transferu, więc hajsu nie dostaną. Poza tym o ile Sylwek nie przerwie bungi i im nie sypnie groszem to i tak chyba go nie mają. Wydaje mi się, że z czysto sportowego punktu widzenia są spaleni w porównaniu z nami... Może my czujemy się tak pewnie? Skoro Q nie chce tam iść, to chyba nie będzie tak łatwo z Iturbe jak wyglądało to rano.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 20:29

Osgiliath pisze: Skoro Q nie chce tam iść, to chyba nie będzie tak łatwo z Iturbe jak wyglądało to rano.
Nie pamiętam, aby jakikolwiek ofensywny gracz przechodził do Juve po tygodniowych pertraktacjach :prochno: Di Maria - plan A, Sanchez - plan B, Iturbe - plan C, Ibarbo - plan D :prochno: Strach się bać, bo to dopiero początek alfabetu. Kto widnieje przy M i N? Peszko :? ?


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2014, 20:47

annihilator1988 pisze:
Osgiliath pisze: Skoro Q nie chce tam iść, to chyba nie będzie tak łatwo z Iturbe jak wyglądało to rano.
Nie pamiętam, aby jakikolwiek ofensywny gracz przechodził do Juve po tygodniowych pertraktacjach :prochno: Di Maria - plan A, Sanchez - plan B, Iturbe - plan C, Ibarbo - plan D :prochno: Strach się bać, bo to dopiero początek alfabetu. Kto widnieje przy M i N? Peszko :? ?

Myślę, że jeszcze wcześniej są inne pomysły, typu przesunięcie 'wyżej' "skrzydeł śmierci" :prochno:


Zablokowany