Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 21:49

Llorente czeka na Dybale w lobby hotelu. Kurna Ferdek drugim Pepe?
Cholera chłop robi niesamowitą robotę w szatni... Boje się, że w te mercato poleci i Pepe i Ferdek i Marco... wtedy ktoś bedzie musiał stanąc na wysokości zadania. Gigi?Może Arturo...
t.co/BhybBWNYFD


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 22:07

Jutro nowi powinni się zaprezentować w strojach na przyszły sezon.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 22:14

ozob pisze:Nie ma obecnie na rynku graczy lepszych od Licht i Evry czy Asy i Caceresa, ktorzy to podniesliby poziom sportowy przy rownoczesnym zachowaniu rozsadku co do kwoty przeznaczonej na taki ruch.
Widzę, że masz kryształową kulę i wiesz już w jakiej dyspozycji będzie każdy z wymienionych piłkarzy. Caceres po kontuzjach ciągnących się przez cały sezon i ze sporą zdolnością do wypadania ze składu, kiedy go potrzeba. Asamoah na pozycji, na której nigdy nie grał dobrze. Wiekowy Evra, który zdążył już pokazać, że jeśli nie ma dobrego okresu to gra straszny paździerz. W naszym zespole boki obrony to pozycje najbardziej narażone na wahania formy, bo zwyczajnie na środku obrony oraz w pomocy i ataku (po przyjściu Dybali i mam nadzieję Berardiego), mamy zdecydowanie ciekawszych... albo - nie bójmy się tego słowa - po prostu lepszych zawodników szerokiego składu.

Naprawdę uważasz, że nie ma na rynku dobrych bocznych obrońców za relatywnie małe pieniądze? Chyba nie za bardzo orientujesz się w tym temacie. Zobacz sobie za ile i na jakich warunkach PSG pozyskało Auriera, a także poziom jaki chłopak prezentuje. Mówi Ci coś nazwisko Fuchs? Może nie jest to obrońca klasy światowej, ale swoimi występami na tej pozycji przyćmiewa Asamoaha, a póki co wciąż nie przedłużył kontraktu, który kończy mu się w lecie.

To, że nie ściągniemy nikogo na bok obrony wcale nie oznacza, że to dobre posunięcie, bo mamy jakiś super zawodników na te pozycje.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 22:52

Jak czytam ten temat od czasu do czasu tak zawsze forumowe pomysly sa kant dupy rozbic.

Evra rotowany z Asa moze spokojnie pociagnac sezon na wysokim poziomie. Z kolei Asa gra na lewej w swojej reprezentacji i wcale nie zawodzi. Gdy pogral u nas tez dobrze sie prezentowal. Kwadwo udowodnil na wingbacku, ze kondycyjnie, silowo, defensywnie i taktycznie predysponuje do tego, aby na stale przeniesc sie na LO. W dodatku przy Evrze moze jeszcze sporo podpatrzec.

Podobnie rzecz sie ma ba prawej. Grajacy na zmiane z Urusem Szwajcar da jeszcze sporo dobrego Juventusowi. Nastepnie Martintez ulomkiem na tej pozycji nie jest, co juz u nas czy w reprezebtacji udowodnil.

Chcecie nakupowac jakis mlodych grajkow, bez doswiadczenia i liczycie, ze zagwarantuja oni taki poziom jak nasi boczni. Nie ma na to szans. A gdyby sprzedac 2 z naszych bocznych, po czym zastapic ich wynalazkami szukanymi przez Was na sile, to sami sobie zrobimy problemy, gdy ze skladu wypadna podstawowi i bedziemy zmuszeni zastapic ich mlodzieza.

Madre to?


La fidanzata d'Italia
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 23:09

Panowie, może mi któryś z was powiedzieć w jakim stanie są nasze finanse i jakim budżetem (tak plus/minus, oczywiście) dysponujemy na to mercato?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 23:12

ozob pisze: Evra rotowany z Asa moze spokojnie pociagnac sezon na wysokim poziomie.
Ano może. Ale może i nie pociągnąć i grać tak, jak w ostatnim sezonie w MU albo pierwsze kilka miesięcy w Juve. Ryzyko istnieje, jest całkiem spore i dyskusje na temat "co dalej z lewą stroną?" nie są bezsensowne.
ozob pisze:Z kolei Asa gra na lewej w swojej reprezentacji i wcale nie zawodzi.
Aha. A zapytam z ciekawości ile to spotkań reprezentacji Ghany przeciwko poważnym rywalom obejrzałeś, że wlały one taki spokój w Twoje serce co do gry naszego Bambo na tej pozycji? Ja zasadniczo afrykańskiej piłki nie śledzę, pamiętam natomiast wywiad, w którym Asamoah mówił że na tej lewej obronie w kadrze gra z musu, ale wcale się tam dobrze nie czuje.
ozob pisze:Gdy pogral u nas tez dobrze sie prezentowal. Kwadwo udowodnil na wingbacku, ze kondycyjnie, silowo, defensywnie i taktycznie predysponuje do tego, aby na stale przeniesc sie na LO.
Ja tam pamiętam przede wszystkim jego gubienie pozycji wynikające z tego, że facet nie jest obrońcą i nie wiem jak powinien się w tej roli poruszać po boisku. Nie zapomniałem też jaki wiatrak robili z niego swego czasu gracze Realu.
ozob pisze: Podobnie rzecz sie ma ba prawej. Grajacy na zmiane z Urusem Szwajcar da jeszcze sporo dobrego Juventusowi.
Proponuję taki zakład - jak będzie tak jak piszesz, stawiam Ci browara. Jak będzie inaczej, utniesz sobie rękę. Wchodzisz? Ja zgaduję, Ty wiesz, więc de facto masz piwo za frajer, bez żadnego ryzyka.
ozob pisze: Chcecie nakupowac jakis mlodych grajkow, bez doswiadczenia i liczycie, ze zagwarantuja oni taki poziom jak nasi boczni. Nie ma na to szans.
Jeżeli ktoś tutaj liczy na jakiekolwiek gwarancje, cokolwiek uznaje za pewnik i wychodzi z założenia, że któryś piłkarz będzie grać tak i tak, na bank nie gorzej, to tą osobą jesteś akurat Ty.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 23:27

ozob pisze:Evra rotowany z Asa moze spokojnie pociagnac sezon na wysokim poziomie. Z kolei Asa gra na lewej w swojej reprezentacji i wcale nie zawodzi. Gdy pogral u nas tez dobrze sie prezentowal. Kwadwo udowodnil na wingbacku, ze kondycyjnie, silowo, defensywnie i taktycznie predysponuje do tego, aby na stale przeniesc sie na LO. W dodatku przy Evrze moze jeszcze sporo podpatrzec.

Podobnie rzecz sie ma ba prawej. Grajacy na zmiane z Urusem Szwajcar da jeszcze sporo dobrego Juventusowi. Nastepnie Martintez ulomkiem na tej pozycji nie jest, co juz u nas czy w reprezebtacji udowodnil.
Raczysz żartować, prawda? Asa na wahadle sprawował się nieźle z przebłyskami, ale na obronie w 4-osobowym bloku gra baaardzo słabo. To samo Caceres na drugiej stronie - w lidze, na ogórki prezentuje się dobrze, ale nikt mi nie wmówi, że może grać na poziomie Ligi Mistrzów. Kupno prawego i lewego obrońcy na poziomie to mus.


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 23:39

@Arbuzini

Teraz Fuchs, wcześniej pisałeś o Ayew... WTF?! :doh: Chcesz zrobić Romę z Juventusu :?: , oj nieładnie, nieładnie :naughty:

Kupić byle tylko kupić to się nie godzi :snooty:

Jeśli Juventus chce równać do najlepszych to na pewno nie tego typu transferami.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2522
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 27 maja 2015, 23:39

Robaku pisze:Llorente czeka na Dybale w lobby hotelu. Kurna Ferdek drugim Pepe?
Cholera chłop robi niesamowitą robotę w szatni... Boje się, że w te mercato poleci i Pepe i Ferdek i Marco... wtedy ktoś bedzie musiał stanąc na wysokości zadania. Gigi?Może Arturo...
t.co/BhybBWNYFD
Ferdek, to sie powinien zajac jakimis dodatkowymi treningami, a nie pajacowac i witac nowo przybylych.
ozob pisze:Chcecie nakupowac jakis mlodych grajkow, bez doswiadczenia i liczycie, ze zagwarantuja oni taki poziom jak nasi boczni. Nie ma na to szans.
Czyli twierdzisz, ze np. taki Mendy czy Kurzawa, to frajernia i Evra und Asa na lewej obronie sa od nich lepsi? Nie mam pytan :whistle:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 maja 2015, 01:46

Don Paolo pisze:@Arbuzini

Teraz Fuchs, wcześniej pisałeś o Ayew... WTF?! :doh:
Nie rozumiem, co masz do Ayewa. Tym bardziej, że od dłuższego czasu nie pisałem o nim jako o zawodniku do pierwszego składu.

Fuchsa wymieniłem, bo kolega ozob stwierdził, że lewy obrońca z pewnością będzie zbyt drogi i wręcz nie stać nas na wzmacnianie tyłów, kiedy dokonamy transferów do pomocy i ataku. Austriak może być zawodnikiem z wolnego transferu, a przy tym jest naprawdę niezłym piłkarzem ze sporym doświadczeniem międzynarodowy. Niemniej jednak chyba doskonale wiadomo kto jest moim ulubionym lewym obrońcą ;)


Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 28 maja 2015, 02:19

Ja na lewą obronę widzę tylko 2 zawodników. Masuaku lub Kurzawa. Obaj są świetni w obronie i jak trzeba to umieją pociągnąć akcje do przodu i nieźle wrzucić - zwłaszcza Kurzawa, który nie jeden raz pokazywał, że gra kombinacyjna czy jakieś odgrywania z klepki, piętką itp to dla niego nic nowego.
Ja wiem, że rynek piłkarski stoi na głowie, ale myślę, że żaden z nich nie kosztowałby więcej jak 20 mln. Tak mi się przynajmniej wydaje, a goście mają po 22 lata i już exp na arenie międzynarodowej.


ozob

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 grudnia 2006
Posty: 922
Rejestracja: 15 grudnia 2006

Nieprzeczytany post 28 maja 2015, 02:21

Asa i gubienie pozycji? A to dobre zahor. Widze, ze zyjesz wywiadem jaki udzielil wieki temu i ktory nie przeklada sie najpewniej na jago obecny stosunek do gry na lewej stronie. Z kolei odnoszac sie do Twego ostatniego zdania to mozna je z powodzeniem inputowac do calej kadry. To znaczy, ze wszystkich wymienimy, bo nie ma pewnosci jak zagraja? Klub to nie FM i nikt tu co okienko nie bedzie wymienial 11 chlopa jak zyczylaby sobie forumowa brac.

Po plotkach transferowych dokładnie widac jakie sa priorytety. W pierwszej kolejnosc wzmacniamy atak i uzupelniemy pomoc. Znak watpliwosci jest jeszcze przy pozycji rezerwowego bramkarza. O bocznych obroncach ani widu ani slychu.

Proponuje zakladzik. Jak Juve nie kupi zadnego obroncy do kadry to znikasz z forum. Jak kupi, to ja sie juz tu nie wloguje. To jak?
Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, 03:51 przez ozob, łącznie zmieniany 1 raz.


La fidanzata d'Italia
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 28 maja 2015, 02:38

ozob pisze:Asa i gubienie pozycji? A to dobre zahor. Widze, ze zyjesz wywiadem jaki udzielil wieki temu i ktory nie przeklada sie najpewniej na jago obecny stosunek do gry na lewej stronie. Z kolei odnoszac sie do Twego ostatniego zdania to mozna je z powodzeniem inputowac do calej kadry. To znaczy, ze wszystkich wymienimy, bo nie ma pewnosci jak zagraja? Klub to nie FM i nikt tu co okienko nie bedzie wymienial 11 chlopa jak zyczylaby sobie forumowa brac.

Po plotkach transferowych dokładnie widac jakie sa priorytety. W pierwszej kolejnosc wzmacniamy atak i uzupelniemy pomoc. Znak watpliwosci jest jeszcze przy pozycji rezerwowego bramkarza. O bocznych obroncach ani widu ani slychu.

Proponuje zakladzik. Jak Juve nie kupi zadnego obroncy to znikasz z forum. Jak kupi, to ja sie juz tu nie wloguje. To jak?
Myślę, że żyje tymi niewieloma meczami Asy, które rozegrał na tej pozycji ( w poprzednim sezonie i w tym ), a które to mecze nie napawały optymizmem.
W tym roku co jakiś czas pojawiają się plotki o lewym obrońcy i jest on jak najbardziej potrzebny ( więc nie opowiadaj bzdur, że ani widu, ani słychu, bo choćby tydzień temu pisano o Babie, w tym też Di Marzio ), bo za rok Juventus może się obudzić bez Evry i z niesprawdzającym się Asamoahem. To trzeba być ślepym, żeby nie dostrzegać potrzeby wzmocnienia tej pozycji.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 28 maja 2015, 02:49

Arbuzini pisze:Nie rozumiem, co masz do Ayewa. Tym bardziej, że od dłuższego czasu nie pisałem o nim jako o zawodniku do pierwszego składu.
1. Puchar Narodów Afryki (za 2 i 4 lata)
2. Po co Ci lewoskrzydłowy? Czyt. ofensywny pomocnik wystawiany najczęściej na boku? Do 4:3:1:2 nie pasuje, do 3:5:2 tym bardziej. Pytam się więc po co?
3. Czemu nikt go jeszcze nie zakontraktował, nie kupił skoro taka z niego petarda? Może dlatego, że jako skrzydłowy ma 16 asyst w 184 meczach wg WhoScored? Czemu jego wartość na Transfermarkt jest aż taka zaniżona? (i nigdy nie była wysoka, max 15 mln euro). Skrzydłowy z 16 asystami w ciągu 5 lat to słaby skrzydłowy, a skoro jest to słaby skrzydłowy to po co Juventusowi Ayew? Po to żeby grał na nie swojej pozycji gdzie jest jeszcze gorszy? Wiem, że Ayew może grać na różnych pozycjach także na środku pomocy, czy nawet na trequartiście tylko, że ja IMO wolałbym nominalnego trequartistę lub nominalnego środkowego pomocnika niż gościa, który może tam grać, a jego nominalną pozycją jest lewe skrzydło, lewy atak.
4. Pensja Ayew na tę chwilę to podobno 4 miliony euro za sezon. Taki Andrzej z Afryki, bez większego doświadczenia w Champions League, z ostatnim sporym sukcesem na arenie międzynarodowym (jakim był ćwierćfinał mundialu) sprzed 5 lat miałby zarabiać więcej od większości graczy Juventusu? :prochno: Rozumiem Khedira, ale Ayew? Serio?


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 maja 2015, 03:13

A po co nam Pepe? Skrzydłowy się przydaje. Może nie gramy 433 zbyt często, bo zwyczajnie łatwiej i taniej było przejść na 4312? Taki tylko pomysł. Zresztą Ayew dość często gra też na środku i to z bardzo dobrym skutkiem, a jego styl gry opiera się na dużej wymienności pozycji. Faktycznie jest drogi w utrzymaniu i w momencie przyjścia Khediry zbędny, ale to nie zmienia mojego zdania, że jego sprowadzenie byłoby dobrym ruchem.

Lichtsteinera mało kto chciał. Vidala tylko Bayern, reszta się jakoś nie kwapiła. O Sturaro to niektórzy dyrektorzy klubów Serie A nawet nie słyszeli. Padoin to człowiek-waluta, a mimo to w kontekście wielu meczów w sezonie okazuje się świetnym uzupełnieniem kadry. Transfer Pereyry też przez wielu był odrzucany ze względu na małą chodliwość tego towaru na rynku. Nauczcie się raz, a dobrze, że jeśli chodzi wartościowość piłkarza w układance jaką jest drużyna piłkarska, jego rozpoznawalność i ilość konkurentów o podpis to jedna z najmniej istotnych rzeczy dla ogarniętego trenera.
Don Paolo pisze:Rozumiem Khedira, ale Ayew? Serio?
Ocenianie zawodnika na podstawie WhoScored i Transfermarkt? Serio?


Zablokowany