Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2933
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 11:59

Wydaję mi się że nasi przygotowują się na stratę Pogby i Moraty i stąd zainteresowanie Cavanim. Przy sprzedaży Pogby jeżeli przyszliby : Cavani, Dybała, Allan, Pastore, Rugani i jakiś LO (choć Evra może da jeszcze radę jeden sezon) to mielibyśmy mega pake :D


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:03

Trzeba pamiętać jeszcze,że jest do rozwiązania masa współwłasności i dużo zależy jak do tego podejdzie Beppe, no jak zrobi taki cyrki jak w zeszłym roku(kupno połówki Pasquato za 1,5mln) to te kilkanaście baniek na - trzeba w to w licząc.Oprócz Berardiego to chyba nie ma nikogo konkretnego na tych współwłasnościach i powinien resztę graczy oddać do współwłaścicieli.

Dybala zupełnie mnie nie przekonuje, pierwszy dobry sezon, wcale nie taki super, powiedziałbym,że niezły i już takie kwoty, do tego rok kontraktu, finansowo to raczej deal będzie słaby na samym wstępie a później to się okaże. Zdecydowanie wolałbym Berardiego.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:04

Arbuzini pisze:Pumi w żywiole, marudzi :prochno:
Jaki ten świat jest okrutny :cry: Patrzę - Arbuz wbija na rewir, pewnie zaraz poprze mnie w związku z pilnymi potrzebami wzmocnień na innych pozycjach niż środek pola, a tu takie kwiatki :naughty: Bój się Boga, Arbuzini :D

Powtórzę, Allan to kawał przyzwoitego, porządnego środkowego pomocnika, ale stosunek potencjału, obecnej jakości i ceny akurat w przypadku naszej aktualnej sytuacji raczej nie jest zbyt zachęcający. Jeśli usilnie szukalibyśmy kogoś dodatkowego do środka pola, to chyba bardziej wolałbym De Jonga, który pewnie miałby o milion wyższą pensję netto niż Brazylijczyk, ale byłby do wzięcia za friko i pewnie podpisałby krótszy kontrakt.
mrozzi pisze:
pumex pisze:Jednocześnie mocno jarają mnie wieści o możliwości pozyskania Cavaniego, ale tutaj jestem już bardziej sceptyczny, no bo raz - same karty zawodnicze duetu Cavani-Dybala kosztowałyby nas łącznie jakieś 70 milionów €. Mimo świetnego sezonu i sporego zwiększenia wpływów nie wydaje mi się, żeby było nas stać na dwa tak ciężkie transfery, zwłaszcza że są inne pozycje na gwałt wymagające zastrzyku jakości.
Niby logiczne, ale z drugiej strony część ekspertów we Włoszech uważa, że Dybala Cavaniego tak czy siak nie wyklucza. :wink: Nie zapominajmy, że najprawdopodobniej pożegnamy się z Llorente i z tego tytułu będziemy mieć część funduszy na zakup Dybali. Skoro jesteśmy tak blisko Argentyńczyka, a mimo to mocno naciskamy na Cavaniego, coś musi być na rzeczy
Być może faktycznie coś jest na rzeczy... albo nawet inaczej: na pewno jest coś na rzeczy, skoro nawet agent Cavaniego nie odcina się od planowanych kontaktów z Juve, ale ja nie mam złudzeń. Jeszcze niedawno mieliśmy spore problemy z dokonaniem jednego zakupu za ~30mln, a teraz nagle mielibyśmy sprawić sobie taki zakup x2? Mało to realne, nie nakręcajmy się :wink:
mrozzi pisze:Okienko w postaci Ruganiego, Allana, Dybali to już byłby majstersztyk, a gdyby udało się do tego dorzucić Cavaniego... :whistle:
Na pierwszy rzut oka - mercato cud miód. Po głębszym zastanowieniu - gdzie jest lewy obrońca? Gdzie jest trequartista? Wykreślić Allana, dodać np Pastore oraz pomyśleć o LO i wówczas robi się prawdziwe mercato cud, miód malina. A propos lewego obrońcy, agent Masuaku potwierdził, że ma oferty z Italii, a media są przekonane, że chodzi o Romę i Inter.. :whistle:

jakku1 pisze:LGDS pisze o tym, ze z Zaza to jeszcze nic pewnego i wcale nie musimy wykupic ostatecznie chlopaka. Poki co decyzja w sprawie Zazy jest odlozona.
Nie mam zamiaru ukrywać, że w temacie Zazy jestem trochę jak chorągiewka, bo jakieś pół roku temu myślałem, że odpalenie Jorente i sprowadzenie Łysego to dobry pomysł, ale z biegiem czasu przeszedłem do obozu myślących inaczej, a teraz to już jestem w jego konserwatywnej części. Nie pchajmy się w temat Zazy, błagam :stop: Nic dobrego z tego nie wyniknie.
jakku1 pisze:Sprzedaze Ogbonny, polowki Berardiego, Llorente i Isli powinny nam dac okolo 40m
Jakieś 4-5 dni temu czytałem, że gdy QPR spadnie, wówczas Isla nie zgodzi się na przedłużenie z nimi współpracy. Także te 10 baniek, które jeszcze jakiś czas temu można było traktować jako pewnik, dziś są od nas dość odległe :/


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:24

Co ci ludzie widzą w tym Cavanim? W PSG nic nie pokazuje, a ryzykować 50 mln na to, że nagle wróci dawny Cavani? Może lepiej ściągnąć Ibre? "Dziadek" Tevez wniósł mnóstwo do zespołu, może i "dziadek" Zlatan zrobi tak samo? :prochno: Znając życie w takim wypadku może obstawiać PSG na następnego zwycięzce LM :prochno:

Dybala blisko, a dwa tak DUŻE i DROGIE nazwiska w 1 sezonie? PANIE I PANOWIE WIELKIE JUVE WRACA 8)

Jeżeli przyjście Cavaniego ma oznaczać odejście Pogby to nie. Jeżeli przyjście Cavaniego ma oznaczać brak przyjścia Dybali to :think:

Ciągle mam wrażenie, że te 50 mln i 7,5 mln pensji można lepiej rozłożyć... Van Persie?


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:32

Eric6666 pisze:Co ci ludzie widzą w tym Cavanim? W PSG nic nie pokazuje, a ryzykować 50 mln na to, że nagle wróci dawny Cavani?
Ty tak serio? :| Koleś w Ligue 1 ma stosunek ilości goli do ilości rozegranych spotkań na poziomie bramka co drugi mecz (a nawet lepiej!) i jest on bardzo zbliżony do tego z Serie A. W LM bramka również częściej niż w co drugim meczu, a trzeba zaznaczyć, ze w Paryżu często gra jako skrzydłowy i haruje wykonując pressing poczynając od linii środkowej. Cavani jest aktualnie równie genialnym napastnikiem jak podczas gry w Napoli - istny kocur. Nie wiem skąd biorą się niepochlebne mu opinie :think: Biorąc pod uwagę, że na Messiego i Ronaldo nie mamy szans, to Cavani jest absolutnym szczytem marzeń jeśli chodzi o piłkarską jakość.


kuqi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 08 listopada 2008
Posty: 49
Rejestracja: 08 listopada 2008

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:35

jakku1 skąd info o tym, że Agnelli podstawił veto ?


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3951
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:48

pumex pisze:
Eric6666 pisze:Co ci ludzie widzą w tym Cavanim? W PSG nic nie pokazuje, a ryzykować 50 mln na to, że nagle wróci dawny Cavani?
Ty tak serio? :| Koleś w Ligue 1 ma stosunek ilości goli do ilości rozegranych spotkań na poziomie bramka co drugi mecz (a nawet lepiej!) i jest on bardzo zbliżony do tego z Serie A. W LM bramka również częściej niż w co drugim meczu, a trzeba zaznaczyć, ze w Paryżu często gra jako skrzydłowy i haruje wykonując pressing poczynając od linii środkowej. Cavani jest aktualnie równie genialnym napastnikiem jak podczas gry w Napoli - istny kocur. Nie wiem skąd biorą się niepochlebne mu opinie :think: Biorąc pod uwagę, że na Messiego i Ronaldo nie mamy szans, to Cavani jest absolutnym szczytem marzeń jeśli chodzi o piłkarską jakość.
Zgadzam się po stokroć, Cavani to dalej kocur, często musi grać na skrzydle a i tak daje rade. Zdecydowanie z dwójki Cavani-Dybala wybrałbym Urugwajczyka nawet za te kilkanaście milionów więcej, na tą chwilę to zupełnie inne poziomy piłkarskie.
Przyjście obu jest wręcz nierealne, Juventus gra dwoma napastnikami a żaden z czwórki Tevez,Morata,Cavani,Dybala nie przyjdzie by być tylko alternatywą z ławki. No chyba,ze przechodzimy an 4-3-3 ale wtedy potrzeba większej ilości graczy no i bym odpuścił Dyable, brał Berardiego i szukał jeszcze jednego ogarniętego skrzydłowego.


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:52

Na tę chwilę pewnie tak, ale jest między nimi trochę lat różnicy i to chyba będzie kluczowe, widać, że wierzymy w chłopaka, chociaż sam przyznam że widziałem 1-2 mecze z jego udziałem, więc nie potrafię się wypowiedzieć czy dałbym za niego ~30mln euro, Marotta ma spory kredyt zaufania u mnie.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:54

kuqi pisze:jakku1 skąd info o tym, że Agnelli podstawił veto ?
VS za LGDS ;-). Plotki mowia o tym, ze jak ktos wysupła 100m to wtedy dopiero mozeee sie zaczniemy zastanawiac.

Morata nie odejdzie, spokojnie. Klauzula wykupu obowiazuje od przyszlego sezonu (spojrzcie na poprzednie strony tematu).

Co do sprzedazy, o czym wspiminali Pumi & sebatiaen. Isla tak czy siak znajdzie kupca w Anglii, miał dobry sezon. Moze nie wykosimy za niego 10m, ale 6-7m jest realne. Mysle, ze podobna historia dotyczy Llorente i Ogbonny. Nie sprzedamy ich za parenascie baniek kazdy, ale na pewno tez cos zarobimy.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 12:59

Eric6666 pisze:Co ci ludzie widzą w tym Cavanim?
Jeden z lepszych napastników na świcie więc nie żartuj...to w ogóle najwyższa półka napadziora i kwestia podniesienia przez niego jakości naszej siły ofensywnej nie podlega dyskusji...obiekt moich westchnień z czasów gry w Napoli pozostał nim do dnia dzisiejszego...ja jestem za to ostrożniejszy jeżeli chodzi o Dybalę ale jak nie zaryzykujemy to znowu nam przejdzie być może koło nosa prawdziwy kozak...


Obrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 13:16

AdiJuve pisze: Przyjście obu jest wręcz nierealne, Juventus gra dwoma napastnikami a żaden z czwórki Tevez,Morata,Cavani,Dybala nie przyjdzie by być tylko alternatywą z ławki. No chyba,ze przechodzimy an 4-3-3 ale wtedy potrzeba większej ilości graczy no i bym odpuścił Dyable, brał Berardiego i szukał jeszcze jednego ogarniętego skrzydłowego.
Tutaj się absolutnie nie zgodzę. W każdym wielkim klubie jest spora konkurencja i nikt nie może być na 100% pewien swojego miejsca w składzie - no, może poza kilkoma nazwiskami jak choćby Ronaldo czy Messi. Jeśli się chcemy rozwijać, musimy ściągać klasowych graczy także na ławkę. Oczywistym jest, że Cavani, który inkasowałby u nas pewnie z 7,5 mln € rocznie, byłby graczem pierwszego wyboru, ale przy regularnej grze w LM rotacja jest nieodzowna. Spójrz chociaż na atak Realu - Królewscy mają mnóstwo dobra w ataku, a nie da się po prostu wystawić wszystkich w pierwszym składzie. Ktoś taki jak Dybala musi się liczyć z tym, że będąc w tym wieku i mając jednak niewielkie doświadczenie, zaczynałby swoją przygodę z nami od ławki. Morata swoje miejsce w składzie co prawda wywalczył, ale każdy ambitny zawodnik (czytaj mający aspiracje do gry w czołowych klubach Europy) musi się liczyć z konkurencją. Oczywistym jest, że w przypadku pozyskania Urugwajczyka nie zostałby on zepchnięty na boczny tor, jak to miało miejsce w Realu, bo jednak piłkarsko się rozwinął i ma zaufanie Allegriego. Myślę, że jako kibice Juventusu odzwyczailiśmy się już posiadania klasowych zmienników, jak w latach 2004-2006. Tylko w ten sposób możemy podnieść jakość zespołu, który jest hegemonem w lidze włoskiej i który krok po kroku wraca na szczyt także w Europie. Czasy, w których każdy sprowadzany przez nas gracz miał z góry pewne miejsce w składzie, dawno już minęły. Jesteśmy już na innym etapie rozwoju.


PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 13:30

Warto też dodać, że za rok na bank odejdzie Tevez. Dla Dybali rok gry obok rodaka to też wielka szansa na rozwój i swego rodzaju gwarancja, że inwestujemy w niego z myślą o przyszłości. Atletico wydało gruby hajs na Griezmanna, Manu podobny na Depaya. Oby w przyszłym tygodniu potwierdziły się wszystkie informacje i My zaklepiemy sobie Dybale. Ciekawi mnie co będzie dalej z Kwadwo. Moim zdaniem tak szybko bym z niego nie rezygnował. Pytanie tylko czy dostanie szansę gry na lewej stronie pomocy. Dynamika, szybość, drybling, strzał z dystansu posiada. Póki co przychodzi Rugani i więcej plotek w kontekście obrony brak. Evra całego sezonu na pewno nie pociągnie.


Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 13:33

Zapewne większość z was już zapomniała o naszych zimowych staraniach o niejakiego Gersona w którym nasz zarząd jak to pisali był zakochany.
A wieć pojawiło się jakieś info ale po niemiecku a tłumacz jak to tłumacz tłumaczy 3 po 3. Jak ktoś bardziej ogarnia niemiecki to byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś by mógł to przetłumaczyć.

link: http://www.goal.com/de/news/3642/editor ... paul-pogba


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 13:42

Tak jak ktoś mówił, jeśli sprowadzimy w to lato Ruganiego (już zaklepany), Allana (bardzo realny), Berardiego (jego sytuacja zależy od nas) i Dybalę (ponoć bardzo, bardzo blisko) to zgarniemy prawie wszystko, co młode i w tym sezonie najlepsze we Włoszech (oprócz F.Andersona, który nie pasuje do 4-3-1-2/3-5-2 i Vaqueza, na którym chyba nam jakoś bardzo nie zależy, bo mamy młodszego i coraz lepiej grającego Pereyrę).

Allegri na ostatniej konferencji pochwalił Moratę, Comana, Sturaro, Pereyrę i dodał: Ważnym jest, by dbać o przyszłość tego zespołu. Gdy przyjdzie czas na zmianę pokoleniową, gracze muszą być na nią gotowi, w innym przypadku powstanie dziura. Uważam, że klub w zeszłym roku wykonał dobrą pracę i w tym zrobi to samo. W klubie dostrzegają, że po zdobyciu tych 3 scudetto przez Conte doszliśmy do poziomu, w którym nie są nam już potrzebni gracze solidni i doświadczeni w Serie A (Padoin, Peluso itp.), jakich ubóstwiał Conte. Antonio chciał już teraz TOP-ów (Cuadrado, A.Sanchez, Cavani) i raczej nie był zwolennikiem wprowadzania do kadry młodych graczy. Nie chciał się bawić w projekt odmładzania drużyny. Już teraz chciał 2-3 transferowe bomby, które według niego dałyby nam sukces w LM, ale nie martwił się co będzie potem. Trochę nie rozumiał, że Juve tworzy TOP-ów, a kupuje raz na 10 lat. To jak z Churchillem, który był świetnym premierem na czasy wojny, ale po wojnie Brytyjczycy stwierdzili, że wolą kogoś innego na stanowisku premiera. Dobry wódz w czasie wojny (walka, konieczność działania i myślenia głównie o tu i teraz, planowanie krótkoterminowe) niekoniecznie musi być dobrym wodzem w czasach pokoju (spokój, stabilizacja, systematyczny rozwój, planowanie długoterminowe).

Teraz potrzebni nam są młodzi gracze z dużym potencjałem (jak Morata, Coman, Sturaro i Pereyra). Dzięki nim płynnie przejdziemy przez odejście Buffona, Barzagliego, Evry, Pirlo i Teveza. Nie mówię, że wszyscy młodzi, których sprowadzamy zostaną wielkimi mistrzami, ale jeśli będziemy sprowadzać po 3-4 rocznie, to niech chociaż połowa wyrośnie kiedyś na naszych liderów. Na moje oko od zeszłego sezonu rozpoczęliśmy projekt odmładzania drużyny i Conte po prostu nie był nim zainteresowany. Jego interesował sukces w LM w ciągu jednego, maksimum dwóch sezonów. Teraz pewnie siedział w zeszły wtorek na naszym stadionie i sam był w szoku, że tacy gracze jak Sturaro grają tak dobrze na takim poziomie i z takim rywalem. Czy Conte żałuje? Podejrzewam, że tak, bo po prostu nie wierzył w naszych skautów oraz w to, że drużyna tak dobrze wkroczy w ten projekt. Ja przez ostatnie mercato bardzo wierzę w naszych specjalistów od transferów. Do tego stopnia, że nawet jakbyśmy teraz bardzo zainteresowali się Bonaventurą, to wierzyłbym, że coś w tym chłopaku jednak jest.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 09 maja 2015, 14:06

Tak jak jestem w 100% za transferami Dybały(Dybali?), Berardiego i Ruganiego, tak Allan... Środek mamy wyśmienicie obsadzony, a boki obrony niestety nie i bardzo mnie martwi tak mało doniesień o próbach zakontraktowania porządnych zawodników na te pozycje.

Jeszcze co do Argentyńczyka z Palermo - media podają kwotę transferu w okolicach 30 mln. To sporo, biorąc pod uwagę jego kontrakt i... przenosiny Depaya do Manchesteru United. Niemniej jednak, całkowicie ufam zarządowi bo od lat już pokazują, że na robocie się znają.


Zablokowany