Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Shadow Marshall

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2014
Posty: 1438
Rejestracja: 22 grudnia 2014

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 17:13

Principino pisze:Mediaset piszę, że doszliśmy do porozumienia z Zenitem w sprawie Witsela i miałby on nas kosztować 18M.

Nie wiem jak bardzo wiarygodny jest mediaset, zapewne nie bardzo, ale jeśli chodzi o przyjście Witsela to ja jestem jak najbardziej za :ok:
Kolejne cuda. Albo Marotta zabiera się za transfery już teraz i w końcu mu się to udaje albo mamy kolejny żart. Ponownie...nie uwierzę dopóki nie zobaczę.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 19:12

Marchisio, Pogba, Vidal, Pereyra, Sturaro, Pirlo, Asamoah plus Padoin
Ośmiu zawodników może grać w środku pola, nie zanosi się na żadne transfery out, więc po co jeszcze Witsel? No chyba, że to trequartista, ale nie wydaje mi się. Coś trzeba z kontuzjami robić prędzej.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 19:57

mateusz6 pisze:Marchisio, Pogba, Vidal, Pereyra, Sturaro, Pirlo, Asamoah plus Padoin
Ośmiu zawodników może grać w środku pola, nie zanosi się na żadne transfery out, więc po co jeszcze Witsel? No chyba, że to trequartista, ale nie wydaje mi się. Coś trzeba z kontuzjami robić prędzej.
Padoin nigdy nie przeskoczy pewnego poziomu, Sturaro jest zabijaką który raczej nie wejdzie na poziom Alexa, Pirlo piłkarsko dogorywa w tym sezonie i myślę że nie pociągnie długo, Asa praktycznie w środku nie grał w Juventusie więc już raczej nie zagra na tej pozycji a Vidalowi przyda się porządna konkurencja bo obniżył poziom niesamowicie w tym roku.


Boogey96

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 stycznia 2010
Posty: 181
Rejestracja: 23 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 20:00

Marchisio, Pogba, Vidal, Pereyra, Sturaro, Pirlo, Asamoah plus Padoin
Ośmiu zawodników może grać w środku pola, nie zanosi się na żadne transfery out, więc po co jeszcze Witsel? No chyba, że to trequartista, ale nie wydaje mi się.
Tylko weźmy pod uwage, że Asamoah przed kontuzją grał raczej po lewej stronie, a po tejże kontuzji nie wiadomo w jakiej formie. Padoin to też raczej dla Allegriego przede wszystkim opcja na boki obrony. A Pereyra nawet przy przyjściu trequartisty będzie dalej grywał częściej na tej ozycji. Więc zostaje 4 zawdoników na 3 pozycje w tym Pirlo, który łamie się coraz częściej.

Jeśli jest szansa wyiągnięcia Witsela za 18 milionów to brać, bo mimo że wybitny nie jest to ciągle w dobrym wieku i ograny na poziomie europejskim.


Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 20:10

Hypeman pisze:
mateusz6 pisze:Marchisio, Pogba, Vidal, Pereyra, Sturaro, Pirlo, Asamoah plus Padoin
Ośmiu zawodników może grać w środku pola, nie zanosi się na żadne transfery out, więc po co jeszcze Witsel? No chyba, że to trequartista, ale nie wydaje mi się. Coś trzeba z kontuzjami robić prędzej.
Padoin nigdy nie przeskoczy pewnego poziomu, Sturaro jest zabijaką który raczej nie wejdzie na poziom Alexa, Pirlo piłkarsko dogorywa w tym sezonie i myślę że nie pociągnie długo, Asa praktycznie w środku nie grał w Juventusie więc już raczej nie zagra na tej pozycji a Vidalowi przyda się porządna konkurencja bo obniżył poziom niesamowicie w tym roku.
Bez przesady, Trzon Marchsio, Pogba, Vidal. Do rotacji Pirlo + Pereyra (jeżeli przyjdzie ktoś do przodu, to z pewnością na miejsce Argentyńczyka, ktory z powodzeniem może być rywalizacją dla Vidala). To już jest bardzo solidna pomoc, do tego w razie większego kryzysu Asamoah (nawet jeżeli nie docelowo, to przecież nie zapomniał jak wygląda koło środkowe) i do tego Sturaro w meczach, w których moglibyśmy odpuścić. W tej formacji myślałbym bardziej o jakimś darmowym transferze, może młody Pereyra z Man Utd, który byłby kolejną opcją. Przy zdecydowanie większych potrzebach na innych pozycjach chyba nie ma co narzekać na środek pola...


Hypeman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2014
Posty: 441
Rejestracja: 28 kwietnia 2014

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 20:17

Urbi27 pisze:Trzon Marchsio, Pogba, Vidal. Do rotacji Pirlo + Pereyra (jeżeli przyjdzie ktoś do przodu, to z pewnością na miejsce Argentyńczyka, ktory z powodzeniem może być rywalizacją dla Vidala).
Jako trzon musisz liczyć Marchisio, Pogbę, Vidala i Pereyrę bo od dłuższego czasu gramy czterema pomocnikami :) To sprawia ze w obwodzie zostaje jak już wspominałem co raz starszy Pirlo, tylko solidny Padoin i mało kreatywny i tak na prawdę nie do końca wiadomo jak utalentowany Sturaro. To doprowadza do sytuacji w której Vidal może sobie pozwolić na gorszą grę a i tak czasami nie ma go kto wygryźć (chyba że zdrowi są Pogba, Markiz i Pirlo).

Co do kontuzji - wystarczyło że na "krótko" wyłączyły z gry Markiza, Pirlo i Pogbę a już trzęśliśmy się ze strachu o dobro całego sezonu. Dodatkowy atut w talii Starej Damy się zwyczajnie przyda, szczególnie za tak śmiesznie niską cenę w porównaniu do skali umiejętności.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 20:18

Mediaset to najmniej wiarygodne źródło... :ok:


Obrazek
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 21:40

Hypeman pisze:
Urbi27 pisze:Trzon Marchsio, Pogba, Vidal. Do rotacji Pirlo + Pereyra (jeżeli przyjdzie ktoś do przodu, to z pewnością na miejsce Argentyńczyka, ktory z powodzeniem może być rywalizacją dla Vidala).
Jako trzon musisz liczyć Marchisio, Pogbę, Vidala i Pereyrę bo od dłuższego czasu gramy czterema pomocnikami :)
Też jasno jest napisane, że w przypadku przyjścia kogoś ofensywnego Pereyra wypadanie ze swojej pozycji i przyda się w rotacji...
Hypeman pisze: Co do kontuzji - wystarczyło że na "krótko" wyłączyły z gry Markiza, Pirlo i Pogbę a już trzęśliśmy się ze strachu o dobro całego sezonu. Dodatkowy atut w talii Starej Damy się zwyczajnie przyda, szczególnie za tak śmiesznie niską cenę w porównaniu do skali umiejętności.
Nie wiem czy sam Witsel jest wart dużo więcej, ale 18 mln zwyczajnie nie jest śmieszną kwotą za żadnego gracza w aktualnej sytuacji finansowej Juve. Trudno się tez dziwić, że się sypie pomoc jak wypada 3 z 5 kluczowych zawodników z tej formacji. Pokaż mi zespół w Europie, który nie straciłby znacznie na jakości gdyby stracił porównywalnie ważnych zawodników, nikt przecież nie trzyma 3 topów na ławce na jednej pozycji.


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2015, 23:05

Brać się za Kondogbie i to w trybie natychmiastowym :pray:


juventussek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 października 2005
Posty: 388
Rejestracja: 22 października 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 00:18

Środek obrony : na jakiś czas jeszcze jest ok do tego mamy Ruganiego.

Boczni obrońcy: Lewy to jeszcze na następny sezon nie trzeba się aż nadto martwić bo jest dobry Evra, a padoin w meczach o niższą stawkę zawsze może go zastąpić. Prawy
Tutaj Jest świetny Lichsteiner ale przydałby się ktoś kto zrobi różnice w ofensywie.

Pomocnicy: Pogba- Vidal-Marchisio-Pereyra, to świetnie zawodnicy, do tej czwórki przydałby się jakiś klasowy jeszcze jeden pomocnik, bo nie oszukujmy się Pirlo, Sturaro, Padoin niczego nie wniosą do naszej gry. Przy kontuzji Pogby widzimy że jest problem. Asamoah? to jest zagadka, w pomocy nie grał tyle czasu, teraz kontuzja przez długi okres.

Napastnicy: Morata- Tevez, przydałby się jakiś zawodnik który wskoczy do podstawy albo przynajmniej będzie się zmieniał z Morata lub Tevezem.

Taki wniosek że 3 pozycje( lewy obrońca, pomocnik, napastnik) na następny sezon chciałbym aby były wzmocnione i tyle bez większych roszad w składzie.

Nie chodzi mi o to że narzekam na naszych zawodników ale z każdym mercato trzeba się zbroić po to by mieć lepszy skład.


LukaszG / DLuGi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 stycznia 2014
Posty: 787
Rejestracja: 12 stycznia 2014

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 07:50

Nie trzeba sie martwić lewą obroną mając na tą pozycję jedynie coraz starszego Evrę z rocznym kontraktem? Padoin jest solidny, ale jako zmiennik. Jeżeli Evra wypadnie, to Padoin nie pociągnie tam kilku meczów z rzędu. Co dalej.. świetny Lichtsteiner. Dobry drwal, ale rzeźbiarz marny. Musi nastąpić progres a bokach obrony.
W pomocy też mamy biedę niemiłosierną. Pirlo nie nadaje sie już do rozgrywania 90min, a co dopiero grania co mecz. Do tego gdy przeciwnik gra szybką piłkę z pressingiem, to jest kicha.
Tak więc na środku mamy Pogbe, Vidala, Claudio i Pereyre. Kto do rotacji? Ja nie widzę nikogo, kto wejdzie na boisko nie powodując spadku jakości (Padoin, Sturaro).
Atak też wygląda mizernie, bo mamy Teveza z rocznym kontraktem, za którego już powinniśmy szukać zastępstwa, a nie jak odejdzie i młodego Moratę. Nikogo więcej.. Coman jest bardzo młody, Ll bez formy.

Jak dla mnie w tym okienku powinien przyjść prawy i lewy obrońca (mogą być młodzi, jak np Masuaku lub Kurzawa), TOPwy pomocnik i Berardi.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 15:41

:C Wszystko wygląda mizernie a jesteśmy jedną nogą w 1/2 LM.
Co do bocznych obrońców, to mimo zmiany taktyki ich rola dużo się nie zmieniła, dalej są praktycznie sami na bokach. Graliby znacznie lepiej mając wsparcie w postaci skrzydłowych i do tego trzeba dążyć. Wymiana bocznych obrońców na niewiele się zda jeżeli kolejni dalej będą samotni na skrzydłach.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 19:35

De Koster, agent De Bruyne'a, wypowiedział się na temat przyszłości młodego Belga i nie wykluczył transferu do Juventusu ("Przyszłość we Włoszech? Czemu nie. Juventus to fantastyczny klub"). Co prawda wydaje się byćto transfer pozostający w sferze marzeń, ale gdyby głównym rywalem po podpis Kevina byłby Bayern, to nie bylibyśmy na straconej pozycji. Wiele by zależało od woli samego zawodnika, bo co do kwoty transferowej, może być tak jak z Vidalem - klub przyjmie niższą kwotę, żeby nie zmacniać lokalnego rywala. Oprócz Juve i Bayernu, mówi się jednak o PSG, City i Chelsea.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 19:45

Mehehehe pisze:De Koster, agent De Bruyne'a, wypowiedział się na temat przyszłości młodego Belga i nie wykluczył transferu do Juventusu ("Przyszłość we Włoszech? Czemu nie. Juventus to fantastyczny klub"). Co prawda wydaje się byćto transfer pozostający w sferze marzeń, ale gdyby głównym rywalem po podpis Kevina byłby Bayern, to nie bylibyśmy na straconej pozycji. Wiele by zależało od woli samego zawodnika, bo co do kwoty transferowej, może być tak jak z Vidalem - klub przyjmie niższą kwotę, żeby nie zmacniać lokalnego rywala. Oprócz Juve i Bayernu, mówi się jednak o PSG, City i Chelsea.
Czytałem dzisiaj ten wywiad i szanse są raczej znikome. W pierwszej kolejności agent wymienił PSG, City i Chelsea właśnie. Zapytany o inne opcje rzucił coś o kilku klubach we Włoszech, więc to raczek kurtuazja. Jest za to przekonany, że klub zawodnika zawoła za jego podopiecznego więcej niż 30 mln, na które pomocnik jest wyceniany. Nie oszukujmy się - młody Belg na celowniku najmożniejszych klubów w Europie - taki transfer do Juve to utopia.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7347
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2015, 20:44

Chelsea? :D Zagrać 3 mecze dla The Blues zostać wypożyczonym do Genk i Werderu, później opchniętym do VFL (2014) tylko po to, żeby wrócić do Londynu? No nie wiem.

Wahania cen na rynku transferowym to w dzisiejszych czasach masakra. Za niechcianego przez żaden top klub zawodnika dostać niemałą kasę (20 mln), by po niecałym roku zapłacić 50-60 mln.

Analogiczna sytuacja możliwa w przypadku Salaha. Niebiescy robią dziwne ruchy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Zablokowany