Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 20:45

Zhx123 pisze: Ogolnie umiejetnosci ma, ale chyba pali sie psychicznie.
A czy to nie jest tak, że Mkhitaryan troszeczkę nie nadaje się do Waszego stylu gry, opartego głównie na agresywnym pressingu i szybkiej grze piłą (przynajmniej z tego kojarzę drużynę Kloppa, jeżeli jest inaczej to mnie popraw, bo dawno BvB nie oglądałem)? Jak według Ciebie odnalazłby się w drużynie, która gra mimo wszystko trochę wolniej i lubi dłużej budować atak pozycyjny?

Ja go pamiętam jak nas nękał w Szachtarze (który właśnie grał atakiem pozycyjnym) i reprezentację Włoch w barwach Armenii, chyba jedna z większych zmor Chielliniego, który wówczas był w przyzwoitej formie, a i tak Ormianin przerabiał go na wiatrak.


Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 21:53

Vincitore pisze:
Zhx123 pisze: Ogolnie umiejetnosci ma, ale chyba pali sie psychicznie.
A czy to nie jest tak, że Mkhitaryan troszeczkę nie nadaje się do Waszego stylu gry, opartego głównie na agresywnym pressingu i szybkiej grze piłą
Nie o to chodzi. Dochodzi do sytuacji strzeleckich, nie rzadko wysmienitych. Ale jego strzal na bramke konczy sie strzalem w bramkarza/ slupek/ trybuny itp. Moznaby odniesc wrazenie ze chlopak ma zwyczajnie pecha, ale jesli to robi po raz 11,12,13,14 nie strzelajac przy tym zadnej bramki to cos juz jest nie tak.
Dobrym przykladem jest wspomniany przez kolege wyzej mecz z Realem. Mogl byc bohaterem i wyrzucic Real z zeszlorocznej Ligi Mistrzow, mial wyborowe okazje. Wszystko partolil. Jesli ktos jest z boku i nie trafia na pustaka lecz w slupek to sorry. Wybaczylismy, zdarza sie, mowilismy wroci silniejszy. Ale jemu to weszlo w krew.

Mysle ze nie radzi sobie z presja. Gdy ma dogodna okazje chyba panikuje i wiadomo jak sie ona skonczy.
Mysle ze dobrym rozwiazaniem bylby dla niego mniejszy klub, gdzie gra bylaby oparta na nim, ale wymagania ogolne(cele) znacznie mniejsze.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 22:27

Takich to nam akurat nie brakuje...


De Rossi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2008
Posty: 700
Rejestracja: 14 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 23:04

Vincitore pisze:nękał [...] reprezentację Włoch w barwach Armenii, chyba jedna z większych zmor Chielliniego, który wówczas był w przyzwoitej formie, a i tak Ormianin przerabiał go na wiatrak.
Noo! Jechał go jak burą sukę! Uwielbiam przyglądać się z boku jak tworzone są tu mity. Kiedyś starałem się każdy napotkany weryfikować, teraz mi się nie chce, ale jednak rozmawiacie z kibicem innej ligi, więc nie pozwolę by ubzdurał sobie taki obraz i głosi to dalej.

Tak więc, teza: Ormianin przerabiał na wiatrak Chielliniego w meczu reprezentacyjnym.

Weryfikacja:
Chiellini z Armenią nie grał. W pierwszym meczu parę stoperów tworzył Barzagli z Bonucci, w drugim Bonucci z Astorim.

Dziękuję.


ObrazekObrazek
Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 23:33

Pardon, mój błąd, pomyliłem w kadrze Chiellieniego z Barzaglim, co nie zmienia faktu, że w meczu reprezentacyjnym wyglądał na tle włoskiej defensywy jak gracz z topu.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 23:35



Tutaj mamy streszczenie jego umiejętności z rundy jesiennej. Statystyki w tym sezonie nie są powalające, ale sporo tu dobrej gry. Na pewno warto się zastanowić nad takim transferem.


Obrazek
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 12 stycznia 2015, 23:42

Ormianin chyba jest opcja numero due - bo poki co podobno walczymy O Juveticia
http://gianlucadimarzio.com/en/calciome ... situation/

Mnie się to podoba.


Deutscher

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Rejestracja: 01 lipca 2014
Posty: 61
Rejestracja: 01 lipca 2014

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 00:28

blackadder pisze:

Tutaj mamy streszczenie jego umiejętności z rundy jesiennej. Statystyki w tym sezonie nie są powalające, ale sporo tu dobrej gry. Na pewno warto się zastanowić nad takim transferem.
Świetna kompilacja i zarazem dowód, że na filmiku nawet z takiego marniaka można zrobić playera klasy światowej. :prochno:

Mówisz, że statystyki nie są powalające. Osobiście użyłbym innego słowa, ale naraziłoby mnie to na niepotrzebne kartki. Facet w tym sezonie strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę we wszystkich rozgrywkach. Jedną z bramek wpakował trzecioligowym półamatorom w DFB-Pokalu, drugą zaś Bayernowi w Superpucharze Niemiec, a mówimy przecież o zawodniku, który balansuje pomiędzy pozycją skrzydłowego i trequartisty. W Bundeslidze fenomenalna liczba goli równa 0.

Gdyby Juve wzięło od nas tego mongoła za więcej niż 10 baniek, byłbym w niebie. Nie znajduję jednak racjonalnego powodu, aby wasi działacze mieli zamiar pozyskać go do Turynu. Chociaż... podobno interesowaliście się Shaqirim, a Mkhitaryan to taka szybsza kopia nowego Interisty, tyle że jeszcze bardziej pierdołowata pod bramką przeciwnika i mająca problem z podaniem piłki do oddalonego o jakieś trzy metry kolegi z drużyny.


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 00:36

Nie potrafimy ściągnąć Shaqiriego, Sneijdera a próbujemy Joveticia?

Tyle razy już go do nas przymierzano. Szkoda, że tacy ludzie trafią do klubów typu City. Czas szybko leci, a Jove mógłby być już w zupełnie innym miejscu swojej kariery. No wiadomo zdrowie też dołożyło się do tego wszystkiego. To gracz na którego po prostu uwielbiałem patrzeć. Przypominał mi Del Piero.

Dla mnie coś kompletnie nie realnego na tę chwilę. Marotta potrzebowałby z pół roku żeby wynegocjować ten transfer.


Obrazek
blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 01:03

@Deutscher, no wiesz, wydaje mi się że z gry naszego Pereyry nie dałoby się stworzyć tak obszernego materiału. Zdaje się jednak oczywiście na zdanie kibiców Borussii, bo ja Bundesligi nie oglądam. Sprawa wygląda jednak tak, że Juventus nie wyciągnie za 30 baniek sprawdzonego playmakera. Mkhitaryan ma potencjał, nie ma mocnej pozycji w klubie, nie ma wielkich wymagań co do pensji, wyrażał już zainteresowanie grą w Juve, gra na pozycji na którą szukamy zawodnika a agentem jest Raiola. To czyni z niego pewną realną opcję.
Z całym szacunkiem, ale to że facet nie powala grą, musi być po części winą zespołu który znajduje się na spadku.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 06:53

blackadder pisze:wydaje mi się że z gry naszego Pereyry nie dałoby się stworzyć tak obszernego materiału.
Tym bardziej imponująca musi być pierdołowatość Ormianina pod bramką rywala, skoro ich dorobek bramkowy w lidze jest dokładnie taki sam.
blackadder pisze: Z całym szacunkiem, ale to że facet nie powala grą, musi być po części winą zespołu który znajduje się na spadku.
A co ma piernik do wiatraka? Facet tworzy sobie kapitalną sytuację strzelecką, a następnie fatalnie pudłuje bo zespół jest w strefie spadkowej? Jesteś nam chyba winny jakieś uzasadnienie, tym bardziej że gość ma ten problem w zasadzie od samego początku pobytu w BVB, nawet jeżeli nie aż na taką skalę. Moim zdaniem pomyliłeś skutek z przyczyną.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 08:55

Co do statystyk i pierdołowatości - trzeba oddać Ormianinowi, że gdyby nie pierdołowatość... jego kolegów z drużyny, kilka asyst by uzbierał... :wink:

W filmiku widać, że potrafi zagrać otwierające podanie i jest szybki. Co do reszty - zdaję się na ocenę kibiców Borussi, z lekkim jednak dystansem, bo wiem, jak tutaj ludzie oceniają zawodników Juventusu.

Na warunkach Marotty ucieszyłbym się.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 10:54

Okazuje sie, ze angielska prasa w sprawie Joveticia wcale nie wymysla zadnych historii. Faktycznie zlozylismy zapytanie o Jojo, nawet podobno zaproponowalismy City wypozyczenie ale oferta zostala odrzucona. Zrodlo tych informacji jest dobre (Di Marzio).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 11:07

jakku1 pisze:Okazuje sie, ze angielska prasa w sprawie Joveticia wcale nie wymysla zadnych historii. Faktycznie zlozylismy zapytanie o Jojo, nawet podobno zaproponowalismy City wypozyczenie ale oferta zostala odrzucona. Zrodlo tych informacji jest dobre (Di Marzio).
Ale to nie ma co sie dziwić, bo odejscie Juveticia wiaze sie z przyjsciem Bonyego do ManCity i zachowaniem równowagi w ffp, wiec zoff nie naśladuj Pumexa i nie narzekaj na wszystko, tylko dotrzyj do źródeł informacji i naszego zainteresowania.
Jasne jest to, że może się to nie udać w tym okienku, ale na pewno z powodu tego przepisu z ManC będziemy prowadzić interesy bo czasem oni muszą, a Marotta lubi jak ktoś musi a on tylko może.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8611
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 stycznia 2015, 11:26

Jovetic to moje pragnienie od niepamiętnych czasów, podobnie jak Sanchez...na Sancheza straciliśmy szanse ale na Jojo jak widać, nie...gdyby to się udało to byłby strzał w "10" i szybko zapomnielibyśmy o porażkach transferowych typu Iturbe, Shaqiri czy Sneijder...przypuszczam jednak, że ponownie będziemy musieli obejść się smakiem...


Obrazek
Zablokowany