Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 12:03

morfeuszrejowiec pisze:
Don Paolo pisze:Szkoda, że kontrakt z PSG ma do 2016 roku :angry:
Transfer będzie trudny do zrealizowania, ponieważ zawodnik ma ważny kontrakt z klubem. :smile:
:prochno:

Ibra to dla mnie zawodnik nr 3 na świecie - po Ronaldo i Messim - i jedyny, którego wiek kompletnie mnie nie interesuje. To istny cyborg. Poza tym, wielokrotnie francuskie źródła donosiły, że charakter Zlatan niesamowicie dojrzał, tzn że teraz oprócz bycia gwiazdą i indywidualnym liderem, czuje się odpowiedzialny za całą grupę. Niesamowity z niego piłkarz - z upływem lat napierdziela po boisku coraz więcej i więcej. Oglądałem ostatni mecz PSG z Guingamp i Szwed miał syndrom Vidala - wydawał się być w trzech miejscach jednocześnie.

Spuszczałbym się nad jego powrotem jak nastolatek mający nocne polucje. Wbrew temu co piszą media, w tym roku to raczej niemożliwe, ale w przyszłym, gdy będzie miał rok do końca kontraktu... kto wie :think:


Obrazek
Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 12:16

O tym samym PSG wszyscy myślimy? Przecież podobno ten zespół - nienawidzi nas niczym Żydzi - Arabów, za to iż sprzątnęliśmy im jednego młodzika i próbujemy to samo zrobić z drugim. No tak, w końcu to nie ten sam klub, który ma w poważaniu młodych, ponieważ hojny wujek z Arabii woli kupować przecenionych Canarinhos za 40-50 mln. :roll: Jak to jest w końcu? PS. Po 2016 to Ibra prędzej się wybierze, jeśli nie na Płw. Arabski to może do USA. Takie tam potwierdzone życiowe info :prochno:

EDIT: To jeśli Ibra zgodziłby się obciąć pensję o minimum 50% (a ten Raiola zgodziłby się bez mrugnięcia okiem), to chyba wszyscy musielibyśmy na kolanach iść dziękować do Częstochowy. Chciałbym w to wierzyć, ale niestety...
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2014, 12:25 przez Lucas87, łącznie zmieniany 1 raz.


blackadder

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 września 2006
Posty: 1387
Rejestracja: 23 września 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 12:20

Lucas87 pisze:O tym samym PSG wszyscy myślimy? Przecież podobno ten zespół - nienawidzi nas niczym Żydzi - Arabów, za to iż sprzątnęliśmy im jednego młodzika i próbujemy to samo zrobić z drugim.
Nie mówimy tutaj o 19 latku którego agentem jest jego mama. Mowa o Ibrahimoviciu którego agentem jest Raiola. Mimo że źródło informacji jest dość nietypowe to niczego tutaj nie można wykluczyć, choć jego relacje z Allegrim nie były specjalnie dobre.
Lucas87 pisze:To jeśli Ibra zgodziłby się obciąć pensję o minimum 50% (a ten Raiola zgodziłby się bez mrugnięcia okiem), to chyba wszyscy musielibyśmy na kolanach iść dziękować do Częstochowy. Chciałbym w to wierzyć, ale niestety...
Jeśli Ibra faktycznie wyraził taką chęć i jeśli nasi są zainteresowani, to nie wiem dlaczego miałoby to być nierealne. Gialliani przed transferem Bario mówił że ten transfer na 99% nie dojdzie do skutku, a poszedł na śmiesznych warunkach(24mln w 6 ratach).

Szkoda że temat nie wypłynął wcześniej. Z Conte i Zlatanem rzucilibyśmy się znów na rekord punktów w lidze :prochno: :prochno:
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2014, 12:46 przez blackadder, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 12:41

mrozzi pisze:Stać go na to. Może po prostu tęskni za Włochami, a co jak co, ale to właśnie u nas ma największe szanse na odnoszenie kolejnych sukcesów na Półwyspie.
Może osoba Allegriego tak na niego spontanicznie wpłynęła? :D


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 12:48

Don Paolo pisze:Czy mi się wydaje czy Ibra żywi do Juve jakąś nieskrywaną sympatię :think: Jakiś sentyment? A może on najzwyczajniej w świecie Juve kibicuje (?), z Juve sympatyzuje (?), a przez farsopoli po prostu nie chciał sobie zepsuć dobrze zapowiadającej się kariery...
No jak to, przecież od dziecka jest wiernym kibicem Interu, Barcelony i Milanu.

Dobra, moje zdanie znacie, nie wiem tylko skąd takie poruszenie wypowiedzią jakiegoś trenera (nawet jeśli w Szwecji nie jest nonamem). Pełno było takich plotek, nawet lepszych i nic z tego nie wychodziło, na szczęście. Najbardziej mnie bawi, że łyknęliście fragment pt. "pieniądze nie są ważne". Poniżej 8 mln to on pewnie nawet nie pierdnie.
Z resztą, skoro Marotta nie chce Eto'o to chyba tym bardziej Zlatana.

I jeszcze:
Paulo pisze:Jovetic za 20 baniek ? Bądźmy poważni. Po tym co pokazuje w preseason to chyba byłaby jakaś wyprzedaż. Pod nieobecność Aguero i Negredo a przy leniwej postawie Dzeko On kręci całą obroną przeciwnika w każdym meczu City. Wydaje mi się, że wyjdzie w podstawie w nowym sezonie.
Bardziej mnie interesuje sezon, w okresie przygotowawczym to sobie może wkręcać kogo chce. Prawda jest taka, że w zeszłym znowu się łamał albo siedział na ławie. Oczywiście nie znaczy to, że MC go łatwo puści, Dzeko też miał być nieraz łatwy do wyciągnięcie, ale poniżej 20 mln nie było opcji.
Jacky pisze:Zaluje, ze Marotta przed Mistrzostwami nie wpadl do Barcy z konkretna oferta ok. 25baniek, tylko sie osmieszal jakimis 18... Byc moze mielibysmy teraz dwoch topowych Chilijczykow w teamie.
A pomyślałeś, że Barcelona mogła nie chcieć go sprzedać przed MŚ? I tak na chłopski rozum, po co miałaby go łatwo oddać?

Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 12:53

@D@$ pisze: Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.
Też tak sądzę, ale jak ta kasa została rozpieprzona to głowa mała;/
A co do Zlatana to jeżeli byłby choć cień szansy, to brać i się nie zastanawiać już mi nawet jego wiek nie przeszkadza gwarancja topowego gracza na 2-3lata i wtedy w SerieA nikt nam nie podskoczy:)
Może Zlatan myśli,ze jakąś klątwę na niego w Turynie rzucili i chce się odciąć, bo ma mistrzostwa 3 różnych lig z 4 różnymi klubami a chyba nawet w finale LM nie zagrał ani razu a Inter i Barca wygrały LM w sezonie w którym go sprzedały a najdalej w LM był w 1/4 chyba 5x z czego 2x w Juve:)


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 13:00

@D@$ pisze:Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.
Twoje obawy potwierdza Sky Sport. Jeśli Vidal nie odejdzie, Juventus skupi się na wypożyczeniach - takie jest ich dzisiejsze ogólne przesłanie na temat naszego mercato.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 13:19

bendzamin pisze:
@D@$ pisze:Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.
Twoje obawy potwierdza Sky Sport. Jeśli Vidal nie odejdzie, Juventus skupi się na wypożyczeniach - takie jest ich dzisiejsze ogólne przesłanie na temat naszego mercato.
Niby nic nowego, bo podobne informacje ukazują się już od dłuższego czasu, ale mimo tego ciśnie się na usta jedno słowo: bieda, bieda że hej! 3-krotny zdobywca Scudetto w ostatnich trzech latach, uczestnik Ligi Mistrzów, posiadacz własnego stadionu, zbiedniał totalnie od zabrania z budżetu transferowego ~8 mln € (~39mln wydane, ~31mln zarobione) :| W takim wypadku nie rozumiem, dlaczego porzuciliśmy pomysł z rocznym kontraktem dla Eto'o.


Obrazek
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 13:39

bendzamin pisze:
@D@$ pisze:Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.
Twoje obawy potwierdza Sky Sport. Jeśli Vidal nie odejdzie, Juventus skupi się na wypożyczeniach - takie jest ich dzisiejsze ogólne przesłanie na temat naszego mercato.
Ja mam w takim razie jedno pytanie: na co poszedł ten cały szmal? Zarobiliśmy niemało an LM, na prawach TV i na stadionie - GDZIE TO WSZYSTKO JEST?


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 13:49

deszczowy pisze:
bendzamin pisze:
@D@$ pisze:Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.
Twoje obawy potwierdza Sky Sport. Jeśli Vidal nie odejdzie, Juventus skupi się na wypożyczeniach - takie jest ich dzisiejsze ogólne przesłanie na temat naszego mercato.
Ja mam w takim razie jedno pytanie: na co poszedł ten cały szmal? Zarobiliśmy niemało an LM, na prawach TV i na stadionie - GDZIE TO WSZYSTKO JEST?
No wlasnie. Gdzie ten szmal?

W Lidze Mistrzów w ciągu 2 sezonow zarobiliśmy wiecej niż Bayern,Barcelone i inne tuzy.

Łacznie ze stadionem który przynosi kolo 40 milionów daje to około 100 baniek z przychodów w ciągu dwóch sezonów.

Bez sensu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 13:59

deszczowy pisze:
bendzamin pisze:
@D@$ pisze:Tak w ogóle, to obawiam się, że większość kasy już wydana, zostały grosze, dlatego Marotta zaczyna kombinować wypożyczenia. O tyle niefajnie, że potrzebujemy jeszcze napastnika a o takowego ciężko "po kosztach", zwłaszcza jeśli miałby być taki bardziej kreatywny.
Twoje obawy potwierdza Sky Sport. Jeśli Vidal nie odejdzie, Juventus skupi się na wypożyczeniach - takie jest ich dzisiejsze ogólne przesłanie na temat naszego mercato.
Ja mam w takim razie jedno pytanie: na co poszedł ten cały szmal? Zarobiliśmy niemało an LM, na prawach TV i na stadionie - GDZIE TO WSZYSTKO JEST?
To wszystko zmniejszało naszą stratę w roku finansowym. Stratę która dalej jest. Stąd ciagle bida, bo Agnelli chce wkońcu zacząć wychodzić na 0. Pisałem już kiedyś, że bida będzie z transferami, to ktoś tu na forum naskakiwał na mnie, że jak to przecięż 3x scudetto, gdzie ta forsa itp ;)
My poprzednie mercato całe sfinansowaliśmy ze sprzedaży, pomimo tak wielkich pieniędzy po ćwiercfinale LM i własnego stadionu, dalej mieliśmy rok zamknięty ze stratą. Teraz pieniądze z pucharów mniejsze, nowe grubsze umowy ze sponsorami zaczną obowiązywać za rok, tak samo jak większa kasa z TV. No nie wezmą się z nikąd pieniądze. Ciągle jesteśmy pod kreską.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 14:12

To wy jeszcze nie wiecie? Marotta znów wyczarował nam top strikera. 20letni Valerio Lorenzo Rosseti były zawodnik Sieny, przyszedł z wolnego transferu. Niestety, Giuseppe przegrał walkę z Pescarą o Mathiasa Pogbe (z tych Pogbów). Dlatego też mercato mogę ocenić co najwyżej na 9/10 :prochno:
bendzamin pisze:Jeśli Vidal nie odejdzie, Juventus skupi się na wypożyczeniach
Taaa... Pereyra, Romulo - do tej pory kupowaliśmy pełną parą za grube hajsy. Ciekawe czy Zlatana nasz ds. też starałby się najpierw wypożyczyć :whistle:
X_ray pisze:Dobra...czy tylko mi do głowy przychodzi taki dość logiczny wariant?
Przeczytam jeszcze ze 2 razy. Jak dostrzegę logikę to dam znać.
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2014, 14:22 przez jackop, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
X_ray

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 lutego 2011
Posty: 40
Rejestracja: 09 lutego 2011

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 14:16

Dobra...czy tylko mi do głowy przychodzi taki dość logiczny wariant?

1. Był Conte, miał spójną wizję, sprecyzowane oczekiwania transferowe wynikłe z 3 letniej pracy z zespołem.

2. Conte out --> przychodzi w trybie awaryjnym Max, dlaczego? Bo trzeba kogoś na już, jako zapchajdziurę. Ma ekipę która 3 krotnie została mistrzem, ma ekipę która rok temu była przymierzana co najmniej do 1/8-1/4 CL. To mało? Niech pokaże że coś potrafi, wygra scudetto, dojdzie do 1/4 CL wtedy po roku pracy z zespołem będzie wiedział czego potrzebuje i pokaże że to nie będzie kasa wyrzucona w błoto.

3. Między czasie trwają rozmowy z perspektywicznymi kandydatami na nowego trenera. Jeśli w połowie sezonu Max daje pupy, rozmowy nabierają rozpędu, przychodzi DD, Prandelli, anyway ktoś na poziomie, dostaje od zarządu wolną rękę, dostaje te 80-100 mln (w tym jakieś 30mln. zaoszczędzone z tego roku) na przebudowę według swojej koncepcji. Nie ma żadnego niepotrzebnego balastu w postaci graczy ściąganych pod taktykę poprzedniego trenera.

Zauważyliście że nasze transfery to goście stosunkowo młodzi i przynajmniej w teorii perspektywiczni? Tacy którzy mogą zaprocentować ale też łatwo będzie się ich pozbyć bez większej straty finansowej. Bądźmy uczciwi ten sezon będzie zdecydowanie przejściowym. Z tego punktu widzenia nasze poczynania transferowe są w 100% logiczne. To nie FM ani RM...na szczęście.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 14:37

X_ray pisze:Dobra...czy tylko mi do głowy przychodzi taki dość logiczny wariant?

1. Był Conte, miał spójną wizję, sprecyzowane oczekiwania transferowe wynikłe z 3 letniej pracy z zespołem.

2. Conte out --> przychodzi w trybie awaryjnym Max, dlaczego? Bo trzeba kogoś na już, jako zapchajdziurę. Ma ekipę która 3 krotnie została mistrzem, ma ekipę która rok temu była przymierzana co najmniej do 1/8-1/4 CL. To mało? Niech pokaże że coś potrafi, wygra scudetto, dojdzie do 1/4 CL wtedy po roku pracy z zespołem będzie wiedział czego potrzebuje i pokaże że to nie będzie kasa wyrzucona w błoto.

3. Między czasie trwają rozmowy z perspektywicznymi kandydatami na nowego trenera. Jeśli w połowie sezonu Max daje pupy, rozmowy nabierają rozpędu, przychodzi DD, Prandelli, anyway ktoś na poziomie, dostaje od zarządu wolną rękę, dostaje te 80-100 mln (w tym jakieś 30mln. zaoszczędzone z tego roku) na przebudowę według swojej koncepcji. Nie ma żadnego niepotrzebnego balastu w postaci graczy ściąganych pod taktykę poprzedniego trenera.

Zauważyliście że nasze transfery to goście stosunkowo młodzi i przynajmniej w teorii perspektywiczni? Tacy którzy mogą zaprocentować ale też łatwo będzie się ich pozbyć bez większej straty finansowej. Bądźmy uczciwi ten sezon będzie zdecydowanie przejściowym. Z tego punktu widzenia nasze poczynania transferowe są w 100% logiczne. To nie FM ani RM...na szczęście.
Wyrwanie w trakcie sezonu kogoś pokroju Deschampsa albo Prandellego jest niemal niemożliwe. Jeśli zajdzie potrzeba zwolnienia Maxa (odpukać) to przyjdzie jeszcze większy ogór. Pozostanie jedynie nadzieja na efekt nowej miotły.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 06 sierpnia 2014, 14:43

X_ray pisze:przychodzi DD, Prandelli, anyway ktoś na poziomie, dostaje od zarządu wolną rękę, dostaje te 80-100 mln (w tym jakieś 30mln. zaoszczędzone z tego roku) na przebudowę według swojej koncepcji.
:smile: :smile: :smile:
Jakie 30mln zaoszczędzone, wszystkich wypożyczamy z opcją wykupu za rok, bo kasa jest pusta...


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Zablokowany