Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
mrq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 sierpnia 2012
Posty: 41
Rejestracja: 24 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:09

Teraz głównym celem wydaje się zatrzymanie Vidala. Ja już bym się fajerwerków nie spodziewał w tym okienku z naszym udziałem. Lukaku już odszedł, Shaqiri do nas nie przyjdzie. Na atak kupimy jakiś stary szrot i tyle.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:10

alina pisze:A teraz kasa. Na pensji Isli 2,8 mln do kasy więcej. Aktualnie Chilijczyk księgowo jest wart 8,1 mln €. Za rok będzie wart 5,4. Sprzedając go w tym roku za 6 mln jesteś stratny na 2,1 mln, za rok jesteś do przodu o 600 tys. Łącznie oszczędności = 2,8 (pensja) + 2,7 (amortyzacja) = 5,5 mln. Do tego kasa za wypożyczenie 1-2 mln. Razem 6,5-7,5 miliona euro. Nie licząc trudnej do oszacowania straty na wartość przez siedzenia na ławie.
Porównujesz sytuację sprzedaży Isli w tym roku, oraz sprzedaży w przyszłym i wyszło Ci, że zaoszczędzimy około 7 milionów. Z całym szacunkiem, nie mogę pojąć Twojej logiki ;)

1. Piszesz, że wypożyczając go zarabiamy 2,8mln - nieprawda. Jeśli sprzedamy go od razu (w tym roku), też nie będziemy mu płaci pensji. Nie ma tutaj żadnej różnicy.
2. Piszesz, że sprzedając go teraz za 6 mln tracimy, a za rok zyskujemy, bo będzie mniej wart. Nie prawda... Bez względu na to, kiedy go sprzedamy, wciąż da nam to 6 mln. To ile będzie wart nie ma wpływ na większe czy mniejsze zyski. A inna sprawa, że na wypożyczeniu Isla tez może się nie sprawdzić (dawno już nie grał dobrze, więc jest to wielce prawdopodobne) a wiek nie działa na jego korzyść. W każdym razie, sprzedaż za rok nie daje nam więcej kasy niż sprzedać teraz.
3. Kasa za wypożyczenie - tak, to jedyna pewna rzecz, która dałaby finansowy zysk w tej sytuacji.

Kwestia teraz, czy za ten 1 lub 2 mln warto stawiać się w sytuacji, że będziemy sprzedawać zawodnika o rok starszego.
Myślę, że jest jakaś szansa, że Chilijczyk zacznie grać lepiej i podbije swoją wartość. Nie jest jeszcze na tyle stary, by był to ostatni dzwonek na wyciągnięcie za niego jakichś sensownych pieniędzy. Wypożyczenie jest mi więc w zasadzie obojętne (przy założeniu, że nie ma za niego niezłych ofert w tym okienku). Nie mogę się jednak zgodzić, że na wypożyczeniu go zarabiamy jakieś magiczne 6 czy 7 mln.

Transfer Romulo uważałbym za naprawdę niezły ruch. Ale... nie wiem jakie plany ma wobec niego Allegri. Prawdę mówiąc, nie mam nawet pojęcia, jaką taktyką będziemy grali. Romulo przez dwa ostatnie lata grał na środku pomocy. Wcześniej był głębokim rezerwowym. Tak naprawdę, ma za sobą jeden dobry sezon we włoskiej Serie A - właśnie na środku pomocy. Jego największymi zaletami było przede wszystkim to, że często asystował, a do tego parę razy trafił. Jeśli mamy więc traktować go jako rezerwowego na prawą obronę - jest to dla mnie wątpliwe i ryzykowne. Jeśli ma grać na prawej pomocy - też nie ma pewności, że będzie grał dobrze. Na środku pomocy... chyba mamy dostatecznie dużo zawodników.

Romulo jest solidnym zawodnikiem i cieszę się z jego przyjścia. Ale kiedy sobie pomyślę, że kasę z Pereiry, Romulo i Sturaro można było wydać na jednego zawodnika to... ja bym tak pewnie zrobił ;).


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:25

Podsumowanie pierwszej połowy naszego MERCATO 2014

3-5-2:
Buffon (Storari/Rubinho)
Barzagli (Caceres/Sorensen) - Bonucci (Ogbonna) - Chiellini
:?::(Lichtsteiner (:?:Romulo/Isla/Pepe/Motta) - :?::(Vidal (Pereyra/Padoin/F.Rossi) - Pirlo (:?:Rabiot/Marrone) - Pogba (Marchisio/Bouy) - Asamoah (Evra/De Ceglie/Ziegler)
Tevez (Giovinco/Coman/Pasquato) - Llorente (Morata/:?:Eto'o)

4-3-1-2:
Buffon (Storari/Rubinho)
:?::(Lichtsteiner (Isla/Pepe/Motta) - Barzagli (Caceres/Sorensen) - Chiellini (Bonucci/Ogbonna) - Asamoah (Evra/De Ceglie/Ziegler)
:?::(Vidal (:?:Romulo/Padoin/F.Rossi) - Pirlo (:?:Rabiot/Marrone) - Pogba (Bouy)
Marchisio (Pereyra)
Tevez (Giovinco/Coman/Pasquato) - Llorente (Morata/:?:Eto'o)

IN:
Sturaro (-5,5 mln/:?:-5,5 mln bonus za osiągnięcia)
1/2 Marrone (-5 mln)
1/2 Isla (-4,5 mln)
1/2 Sorensen (-0,8 mln)
1/2 Pasquato (-1,5 mln)
Coman (0 mln)
Morata (-20 mln)
Evra (-1,5 mln)
Pereyra (-1,5 mln/:?:-14 mln za wykupienie)
:?: Romulo (-1 mln/:?:-6 mln za wykupienie)
:?: Rabiot (-?)
:?: Eto'o (-?)
= -40,2 mln/:?:-41,2 mln (z transferem Romulo)

OUT:
Immobile (+8 mln)
Vucinić (+6,3 mln)
Peluso (+4,5 mln)
1/2 Zaza (+7,5 mln)
Quagliarella (+3,5 mln)
:?: De Ceglie (+?)
:?: Isla (+?)
:?: Sorensen (+?)
:?: Marrone (+?)
:?: Ziegler (+?)
:?: Motta (+?)
:?: F.Rossi (+?)
:?: Pasquato (+?)
:?::( Lichtsteiner (+?)
:?::( Vidal (+?)
= +29,8 mln

BILANS: -10,4 mln/:?:-11,4 mln (z transferem Romulo)
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2014, 13:56 przez Crunny, łącznie zmieniany 3 razy.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:32

Mati pisze:
Romulo jest solidnym zawodnikiem i cieszę się z jego przyjścia. Ale kiedy sobie pomyślę, że kasę z Pereiry, Romulo i Sturaro można było wydać na jednego zawodnika to... ja bym tak pewnie zrobił ;).
Pewnie można by było. Ale w ten sposób załatwiliśmy sobie zawodników może nie mistrzowskich ale (podobno) perspektywicznych. Mających szansę się rozwinąć. Moim zdaniem władowanie całej kasy w jednego piłkarza, mając większe potrzeby i kilka pozycji do zatkania nie byłoby optymalnym rozwiązaniem.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:43

Crunny, te nazwiska rezerwowych piłkarzy, którzy są na czarno, niepogrubioną czcionką na drugi raz daj na zielono, bo mi się myli...


Dla mnie wypożyczenie Isli to głupota. Nie daj Boże Isla nie wypali w QPR, wróci do nas i będzie jeszcze gorzej, niż teraz. Powinniśmy go sprzedać choćby za 8mln.


Obrazek
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:52

Marian. pisze:Crunny, te nazwiska rezerwowych piłkarzy, którzy są na czarno, niepogrubioną czcionką na drugi raz daj na zielono, bo mi się myli...
Jest na brązowo, bo ten zielony i oliwkowy niepogrubione są słabo widoczne, a brązowy bardziej (przynajmniej na moim monitorze) ;)


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:55

Marian. pisze:Crunny, te nazwiska rezerwowych piłkarzy, którzy są na czarno, niepogrubioną czcionką na drugi raz daj na zielono, bo mi się myli...


Dla mnie wypożyczenie Isli to głupota. Nie daj Boże Isla nie wypali w QPR, wróci do nas i będzie jeszcze gorzej, niż teraz. Powinniśmy go sprzedać choćby za 8mln.
To wysyłaj ofertę do klubu, choćby te 8 milionów. Bo widocznie nikt inny tyle nie zaproponował.


Marian.

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2009
Posty: 1598
Rejestracja: 25 lutego 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:59

Marat87 pisze:
Marian. pisze:Crunny, te nazwiska rezerwowych piłkarzy, którzy są na czarno, niepogrubioną czcionką na drugi raz daj na zielono, bo mi się myli...


Dla mnie wypożyczenie Isli to głupota. Nie daj Boże Isla nie wypali w QPR, wróci do nas i będzie jeszcze gorzej, niż teraz. Powinniśmy go sprzedać choćby za 8mln.
To wysyłaj ofertę do klubu, choćby te 8 milionów. Bo widocznie nikt inny tyle nie zaproponował.
Mi sie wydaje, żę jakby taka oferta wpłynęła do klubu to Marotta by jej nie zaakceptowal... tu jest raczej pies pogrzebany.


Obrazek
Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 13:59

Zobaczycie że Romulo wygryzie Lichtsteinera z pierwszego składu :)
Teraz czekamy na jakąś bombę transferową szalonookiego na koniec mercato :D


Forza Juve!
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 14:15

AVE JUVE!!! pisze:Marotta rozbije to na 3 lata jak zawsze :) Swoja droga ciekawe jakie to jeszcze transfery splacaja
Cofnij się o trzy lata, a znajdziesz odpowiedź. Kasa od Aldżaziry za Vucinica być może poszła prosto na ostatnią ratę za niego :D

Mati, musisz podejść do sprawy pod kątem papierów Juventusu, a nie swojego czy mojego portfela, dla którego faktycznie sześć milionów będzie za rok sześcioma milionami. Wszystko kręci się wokół tego, jak odpowiednio to zaksięgować. Marotta może Isle wypożyczać nawet przez cztery lata, żeby go na końcu sprzedać za milion i będzie to bardziej opłacalne niż sprzedanie go teraz poniżej księgowej wartości, bo w papierach będzie strata.
Podobnie było z Melo, kupionym za górę szmalu, sprzedanym za drobne Turkom. Oficjalna strata Juventusu na Melo to jedynie 3,2 miliona i to się liczy, a nie tych kilkanaście rozmytych po drodze :prochno:

Cieszy mnie transfer Romulo, bo na Islę nie mogłem patrzeć. Nawet na mundialu cały czas wydawał mi się tak samo gamoniowaty i kiedy coś mu wyszło, to jakby przez przypadek. Wiem, jestem już uprzedzony 8)


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 14:23

Marian. pisze:
Marat87 pisze:
Marian. pisze:Crunny, te nazwiska rezerwowych piłkarzy, którzy są na czarno, niepogrubioną czcionką na drugi raz daj na zielono, bo mi się myli...


Dla mnie wypożyczenie Isli to głupota. Nie daj Boże Isla nie wypali w QPR, wróci do nas i będzie jeszcze gorzej, niż teraz. Powinniśmy go sprzedać choćby za 8mln.
To wysyłaj ofertę do klubu, choćby te 8 milionów. Bo widocznie nikt inny tyle nie zaproponował.
Mi sie wydaje, żę jakby taka oferta wpłynęła do klubu to Marotta by jej nie zaakceptowal... tu jest raczej pies pogrzebany.
Hej, hej. Miałby akceptować wypożyczenie z wykupem za rok za 6 milionów w połowie mercato, odrzucając wcześniej ofertę opiewającą na 8 milionów? ;) Gdyby był koniec sierpnia - okej. Moglibyśmy snuć takie tezy. Ale dopiero 2 VIII dziś.

W sumie dziwne, że ze sprzedażą Isli tak słabo. W końcu ma za sobą niezły Mundial, jest w przyzwoitym wieku, świetne sezony w Udine za sobą, a cena za niego to raczej niska.

Romulo to pierwszy transfer, z którego jednoznacznie się cieszę.

Chyba koniec naszych zakupów, jeśli Vidal nie odejdzie, nie?

I jeszcze jedno pytanie - co z takim fajnym, dobrym piłkarzem jak Kwadwo? Gdzie go upchać? Na lewej obronie Evra pewnie będzie pierwszym wyborem, a na środku mamy MVP, Pogbę, Pereyrę i Romulo. Szkoda niezmordowanego Ghańczyka ze świetną kondycją jedynie na ławkę.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 14:57

Alfa i Omega pisze:Chyba koniec naszych zakupów, jeśli Vidal nie odejdzie, nie?
Sorry, ale to jest już trucie innych. Nie ma strony na forum, by nie dało się przeczytać "Vidal odejdzie", "Nieuniknione" itp dyrdymały. Na chwilę obecną kadra Juve liczy około 30 chłopa i myślę, że Giuseppe bardziej zastanawia się, jak wypchnąć Paolo, Mottę, Padoina, Islę i Ogbonnę (:?:) (ciekawe ile Juve kładzie na ich pensje? 6 mln rocznie? 7 mln? ), a za zarobione pieniążki dodać kogoś, kto byłby bardziej przydatny. Jeśli tak jest, to nie ma powodów, by nawet myśleć o transferze Chilijczyka. No, chyba, że on sam by sobie tego zażyczył. Biorąc pod uwagę rolę w zespole i zdrowy rozsądek, którym zdaje się wykazywać piłkarz, apeluje o zakończenie lamentu. A, no i jeszcze przypominam o okresie przygotowawczym, który wchodzi w decydującą fazę. W regulaminie forum powinien być zapis o karteczkach za nieuzasadnione płacze.
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2014, 15:06 przez annihilator1988, łącznie zmieniany 3 razy.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 15:02

deszczowy pisze:
Mati pisze:
Romulo jest solidnym zawodnikiem i cieszę się z jego przyjścia. Ale kiedy sobie pomyślę, że kasę z Pereiry, Romulo i Sturaro można było wydać na jednego zawodnika to... ja bym tak pewnie zrobił ;).
Pewnie można by było. Ale w ten sposób załatwiliśmy sobie zawodników może nie mistrzowskich ale (podobno) perspektywicznych. Mających szansę się rozwinąć. Moim zdaniem władowanie całej kasy w jednego piłkarza, mając większe potrzeby i kilka pozycji do zatkania nie byłoby optymalnym rozwiązaniem.
Właśnie mam tego świadomość, tylko że po prostu tego nie czuję. Jedynym plusem Pereyry jest dobry dryblingi i waleczność. Nie mówię, że jest słaby i prawdopodobnie jest to dobry materiał na solidnego rezerwowego. Nie sądzę jednak, by kiedykolwiek dobił do poziomu Marchisio. Jest to w końcu zawodnik, który już kilka lat gra w poważnym futbolu, a jednak nie wybił się mocno. Nie widzę poważnych przesłanek, by uznać, że to wielki talent, a ma już 23 lata.
27 letni Romulo talentem na pewno nie jest, a Sturaro... w słabej Genoi zagrał w ubiegłym sezonie 1114 minut (odpowiednik 12 meczów z hakiem), i raczej niczym szczególnym się nie wyróżnił. Rok wcześniej nie łapał się do składu w drugoligowej Modenie.

Mówisz o kilku pozycjach do zatkania: Romulo na prawej obronie nie gwarantuje niczego. Od dwóch lat grywał tam naprawdę sporadycznie i sprowadzanie go z myślą, że ma tam grać, jest dla mnie mocno ryzykowne. Łata więc prawą pomoc i środek. Pereyra podobnie, to środkowy pomocni i ewentualnie cofnięty napastnik (gdzie jednak nie gra zbyt dobrze, strzela zbyt mało).

Na środku pomocy mamy Vidala, Pirlo, Pogbę, Marchisio, Padoina, Marrone może tam grać Asamoah. Liczebnościowo wystarczy. Powie ktoś - sprowadzenie tych graczy to zamiana Padoina/Marrone na graczy lepszych.

Zgodzę się. Ale gdyby miał wybierać, czy zamienić Padoina na Pereirę, czy może sprowadzić w ich miejsce Xherdana Shaqiriego, to nie zastanawiałbym się wcale. Myślę, że do wyjęcia byliby tacy zawodnicy jak Ricardo Rodriguez czy Roberto Firmino - to są zawodnicy, którzy naprawdę mogą zrobić różnice. Przecież to nie krótka ławka jest naszym głównym problemem. W lidze, która najbardziej wymaga szerokiej kadry (tam jest więcej meczów i to tam w najbardziej kluczowej części sezonu więcej grają rezerwowi niż podstawowi zawodnicy) zdobyliśmy 102 punkty. To w lidze mistrzów, i to na etapie, gdy zawodnicy nie byli jeszcze przemęczeni, odpadliśmy. Potrzeba nam graczy, którzy będą robić różnice. Trzeba było nie sprowadzać Pereyry, Sturaro a zamiast kupować Moratę wykupić z Toro Immobile, i uzbierałoby się co najmniej na jednego niezłego grajka. I nie mówię tu o wielkich gwiazdach. Za takiego Firmino warto dać trochę kasy, bo ta inwestycja po prostu szybko się zwróci.

Ouh_yeah pisze: Mati, musisz podejść do sprawy pod kątem papierów Juventusu, a nie swojego czy mojego portfela, dla którego faktycznie sześć milionów będzie za rok sześcioma milionami. Wszystko kręci się wokół tego, jak odpowiednio to zaksięgować. Marotta może Isle wypożyczać nawet przez cztery lata, żeby go na końcu sprzedać za milion i będzie to bardziej opłacalne niż sprzedanie go teraz poniżej księgowej wartości, bo w papierach będzie strata.
Nie do końca rozumiem. Za piłkarza wydaliśmy konkretne pieniądze i zostały one nam przelane. Jeśli go sprzedamy, również realna gotówka wpłynie nam na konto. Jeśli będziemy chcieli za to kogoś kupić, to cały czas mamy do dyspozycji tę samą kasę, nie?

Jeśli zaś mowa o czysto księgowym zysku / stracie - co ona nam daje? Nie pytam złośliwie tylko poważnie, bo nie widzę sedna sprawy :). Nie jestem też przypadkiem pewny, czy wraz ze spadkiem wartości zawodnika po sezonie - nie wlicza nam się to do straty? Mieliśmy aktywo warte 10 milionów, teraz jest warte 5 milionów. Nie ma straty?
W każdym razie proszę o info jaką konkretną korzyść miałby Marotta skupiając się w takim przypadku na zysku księgowym, ale dostając do budżetu mniej pieniędzy (bo za rok Isla może być jeszcze mniej warty)


sebatiaen

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 kwietnia 2010
Posty: 1617
Rejestracja: 03 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 15:13

Mati nie zakładaj nigdy działalności gospodarczej [ firmy] bo bardzo szybko padniesz :angry:


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2014, 15:22

annihilator1988 pisze:
Alfa i Omega pisze:Chyba koniec naszych zakupów, jeśli Vidal nie odejdzie, nie?
Sorry, ale to jest już trucie innych. Nie ma strony na forum, by nie dało się przeczytać "Vidal odejdzie", "Nieuniknione" itp dyrdymały. Na chwilę obecną kadra Juve liczy około 30 chłopa i myślę, że Giuseppe bardziej zastanawia się, jak wypchnąć Paolo, Mottę, Padoina, Islę i Ogbonnę (:?:) (ciekawe ile Juve kładzie na ich pensje? 6 mln rocznie? 7 mln? ), a za zarobione pieniążki dodać kogoś, kto byłby bardziej przydatny. Jeśli tak jest, to nie ma powodów, by nawet myśleć o transferze Chilijczyka. No, chyba, że on sam by sobie tego zażyczył. Biorąc pod uwagę rolę w zespole i zdrowy rozsądek, którym zdaje się wykazywać piłkarz, apeluje o zakończenie lamentu. A, no i jeszcze przypominam o okresie przygotowawczym, który wchodzi w decydującą fazę. W regulaminie forum powinien być zapis o karteczkach za nieuzasadnione płacze.
Obawiam się, że źle wybrałeś sobie obiekt swoich westchnień w powyższym poście ;)

Odejście Vidala jest możliwe, a kolejne transfery nie są możliwe jeśli nie odejdzie, gdyż - zapewne - skarbiec coraz bardziej pusty. Jeśli Max i Beppe myślą o kolejnych wzmocnieniach, cóż - zapewne tutaj muszą szukać zastrzyku gotówki. Gdzie tu płacze, cholera?

Padoin i Ogbonna chyba z nami zostają.
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2014, 15:23 przez Alfa i Omega, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany