Mercato (Lato 2015)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3963
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 06 lipca 2014, 23:31

Ouh_yeah pisze:
AdiJuve pisze:pewnie chodziło o kasę a nie miłość do klubu:)
Robaku pisze:hajs sie zgadza.
No nie wiem, po czym to wywnioskowałem. Przenosiny z Atletico do Realu to hajs, natomiast już transfer do Juve jest podyktowany względami sportowymi. Może jakoś uściślijmy Moratę :D jak dla mnie, chłopak który dopiero wchodzi w dorosłą piłkę nie odpuści tak łatwo Realu i jedna rozmowa z Ancelottim plus kilka minut więcej może go totalnie odwieść od Juventusu, ale to tylko takie spekulacje. Nie znam chłopaka, tylko zakładam.

Osobiście wolałbym, żeby nic z tego nie wyszło, bo to strasznie drogi interes dla nas.
Chyba logiczne,że chce do Juve by grać, a wtedy Real na pewno skusił go nie tylko marką ale i kasą, aż tak ciężko to zrozumieć? Właśnie tylko zakładasz, a wcześniej pisałeś jakbyś był pewny.


Qrczak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2010
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 00:06

Wojtek pisze:Panowie, do kiedy mamy czas wykupić Osvaldo? :lol: Bo ani widu ani słychu o tym, a chciałbym być pewny, że Marotta jeszcze swój rozum ma ;) Chyba, że coś przeoczyłem;)
Mieliśmy chyba czas do 30 czerwca. Jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi ;>


*Birdman*

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 stycznia 2008
Posty: 106
Rejestracja: 18 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 01:13

Alexinhio-10 pisze:
Don Paolo pisze:@mrozzi - takie posty to ja lubię 8)
Robaku pisze:szykowac musimy sie na pozyskanie nowego atakujacego, ale kogo? Kogos dobrego... Kuna? Mandzu? raczej w Morate prospekta, ktory za 2-3 lata moze byc kims nie maja czasu inwestowac.
Pewnie Falcao

//

Coman - 1996
Berardi - 1994
Morata - 1992
Iturbe - 1993
Pogba - 1993
Rabiot - 1995
Rugani - 1994
Leali - 1993
Gabbiadini - 1991
Sturaro - 1993

WOW...

Tutaj jeszcze taka ciekawostka odnośnie Moraty:

Kod: Zaznacz cały

http://en.wikipedia.org/wiki/2015_UEFA_European_Under-21_Championship_qualification#Top_goalscorers
Nieźle to wygląda. Plus jeszcze może Muniain po sezonie. Widać wzieli się za odmładzanie składu.
Były jakieś informacje na temat tego transferu ? Z tego co wiem to on ma klauzulę odstępnego ustaloną powyżej 35 mln, a kontrakt ma do 2017.


Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 08:45

*Birdman* Byłem przekonany że ma kontrakt do 2016 i go łykniemy za darmo. No cóż, trudno :)[/b]


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 09:25

AdiJuve pisze:Chyba logiczne,że chce do Juve by grać, a wtedy Real na pewno skusił go nie tylko marką ale i kasą, aż tak ciężko to zrozumieć? Właśnie tylko zakładasz, a wcześniej pisałeś jakbyś był pewny.
Zaraz, czy wy zakładacie, że Morata dostanie miejsce w pierwszym składzie Juve z buta? Może będzie miał więcej minut, ale póki co mamy Llorente i Teveza, więc raczej zacznie na ławie.
@Ouh_yeah ma rację, Morata może ostatecznie zostać w Realu, bo kaska będzie się zgadzać, a w Juventusie nie musi mieć dużo łatwiej.
Qrczak pisze:
Wojtek pisze:Panowie, do kiedy mamy czas wykupić Osvaldo? :lol: Bo ani widu ani słychu o tym, a chciałbym być pewny, że Marotta jeszcze swój rozum ma ;) Chyba, że coś przeoczyłem;)
Mieliśmy chyba czas do 30 czerwca. Jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi ;>
Co nie znaczy, że nie będziemy z nim jeszcze kombinować na piątego napastnika. Termin chyba minął, ale raczej wiadomo było, że na tych warunkach go nie kupimy.

Aha i nie siejcie paniki. Zdanie: "MU proponuje 40 mln za Vidala" nie oznacza, że "Juventus zgadza się sprzedać Vidala za 40 mln".

Kiedy się kończy kontrakt Martineza? :D


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 10:29

Qrczak pisze:
Wojtek pisze:Panowie, do kiedy mamy czas wykupić Osvaldo? :lol: Bo ani widu ani słychu o tym, a chciałbym być pewny, że Marotta jeszcze swój rozum ma ;) Chyba, że coś przeoczyłem;)
Mieliśmy chyba czas do 30 czerwca. Jeżeli się mylę to niech ktoś poprawi ;>
Tak, jak wiekszosc wypożyczen, tak i to sie zakończyło, a Pablo wrócil do Świetych.

Martinez chyba juz zakończył kontrakt u nas, z tego co widzialem.

Alexis chyba juz pozamiatany i wyleci do Arsenalu.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Krzychu89

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 czerwca 2007
Posty: 205
Rejestracja: 07 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 11:00

Szkoda tego Sancheza, raczej już pójdzie do Arsenalu :/
Parę miesięcy wcześniej łudziłem się że są jakiekolwiek szanse na sprowadzenie takiego Sancheza / Cuadrado, ale widocznie trzeba było zintensyfikować działania przed MŚ. :think:
Ciekawe jakim budżetem na transfery dysponuje Marotta. Chyba nie było dotychczas wzmianki, która by to uwzględniała chociażby w przybliżeniu?


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:03

Coman już w Turynie, o czym świadczy to i to zdjęcie. :ok: To będzie nasz drugi Pogba - potwierdzone info. :wink:

- Kwestię transferu Evry chcemy rozwiązać do środy - mamy zgodę piłkarza, do naszej oferty przekonuje się powoli także sam ManU, ale teraz pora na zdanie nowego trenera Diabłów;

- Rabiot przyznał, że nie chodzi mu wcale o pieniądze i tak naprawdę nie chce odchodzić, a liczy po prostu na grę. Przypomina mi to jak nic sytuację naszego Paula w Anglii - nasi od pewnego czasu planują budowanie zespołu w oparciu o młodych, więc jak dla mnie nasz projekt go przekona;

- w środę ma mieć miejsce najprawdopodobniej kluczowe spotkanie w sprawie pozyskania Iturbe. Jesteśmy rzekomo zdecydowanymi faworytami do jego pozyskania i sam Marotta pozostaje spokojny. Mówi się, że Milan ma zaoferować 30 baniek, ale absolutnie w to nie wierzę - są biedni i nawet sprzedaże nie pozwoliłby im na taki zakup, zwłaszcza w obliczu sezonu bez pucharów. Jak dla mnie przyszłość zawodnika poznamy już w tym tygodniu.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:14

Czyli jak?

Morata,Iturbe,Coman,Rabiot to nasze pierwsze wzmocnienia?

Patrze tak na statystyki Moraty i naprawde nie ma do czego sie przyczepic.

Chłopak rozegral 1000 minut a strzelił 10 bramek, to 100 minut na bramke.

Taki czas ala Suarez, Sturridge i inni czołowi napastnicy.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:23

Z Moratą rzeczywiście może się skończyć tak, że damy te 14 mln, a Real będzie miał możliwość późniejszego odkupienia gracza za 18. Nie podoba mi się ta opcja kontrwykupu, jako że w taki sposób nie da się budować składu. Załóżmy czysto hipotetycznie, że zawodnika u nas wypali i co? Nagle będzie miał odejść? Bez sensu. :think: Faktem jest jednak, że Conte bardzo naciska na ten transfer, więc nie zamierzam się czepiać. Zainteresowanie czołowych klubów Europy też o czymś świadczy. Nie jest też powiedziane, że sam napastnik będzie chciał po pewnym czasie wrócić do Madrytu - jeśli się u nas dobrze zaaklimatyzuje, stanie pewnym punktem zespołu, mógłby przecież mieć na celu kontynuowanie kariery u nas. Zresztą naciski z jego strony na transfer do Turynu + odrzucanie propozycji innych klubów świadczą na naszą korzyść.

To i tak jest cud, że Marotta jest w stanie zbić cenę wyjściową, jako że Real cały czas obstawał przy 30 bańkach. Zdanie piłkarza mogło/może być kluczowe.


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:27

Zdecydowanie odkupienie powinno być bardziej opłacalne dla nas...


Spadino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 grudnia 2010
Posty: 202
Rejestracja: 05 grudnia 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:30

Załóżmy, że kupujemy Morate za te ~14 mln i opcją wykupu przez Real za 18.
Ta klauzula ma jakieś ograniczenia czasowe? W sensie - mogą go wykupić w lecie przyszłego roku i tylko wtedy, czy np. 2 lata też?
Bo z tego co podaje wikipedia ( :prochno: ) Carvalaj spędził w Bayerze tylko sezon.


JUVE PER SEMPRE!
Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:33

To będzie zależne od tego jak skonstruują transfer, raczej nie ma sztywnych reguł.
Ostatnio zmieniony 07 lipca 2014, 12:34 przez Hoffman, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:33

Zobaczymy co wyjdzie z tzw Dnia Moraty. Ja lokuję siebie w nielicznym obozie zwolenników transferu Hiszpana. Oczywiście wstępna ocena takiego ruchu będzie zależała od wynegocjowanych warunków, ale myślę, że wielu kibiców z góry zbyt krytycznie odbiera chęć przeprowadzenia takiego ruchu. Na pewno wolę Moratę niż Ibarbo czy Drogbę. Jakby popatrzeć na statystyki, to Alvaro ma je naprawdę przyzwoite. W II lidze dawał radę, w młodzieżowych reprezentacjach strzelał jak na zawołanie, w ostatnim sezonie w dorosłej drużynie Realu też wyglądał niczego sobie. Niektórzy go nazywają drewnem, ale w porównaniu z Matrim jest wirtuozem futbolu. Ocenami kibiców Królewskich się nie przejmuję, bo większości z nich we łbach się poprzewracało z piłkarskiego dobrobytu. Jeśli Morata tak bardzo chce dołączyć do Juve to nie dlatego, że tak mu się podoba miasto, ale dlatego, że rozmawiał z Conte i ten musi w Moratę mocno wierzyć.


I jeszcze info, na które natrafiłem już drugi raz, więc może warto wspomnieć. To 4-3-3 na które niby mamy przejść ma nie być klasycznym 4-3-3, a być może bardziej 4-3-2-1 - najprawdopodobniej ze względu na Teveza, który niezbyt dobrze czuje się w roli typowego bocznego napastnika. Nawet jeśli na przedmeczowych grafikach miałoby widnieć 4-3-3, to byłoby niesymetryczne - Carlitos miałby grać bliżej środka, lukę po nim na boku częściowo miałby zapełniać albo pół-lewy pomocnik albo lewy obrońca, natomiast Iturbe, jeśli oczywiście do nas dołączy, pełniłby funkcję bardziej zbliżoną do klasycznego bocznego napastnika.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lipca 2014, 12:40

pumex pisze:Zobaczymy co wyjdzie z tzw Dnia Moraty. Ja lokuję siebie w nielicznym obozie zwolenników transferu Hiszpana.
Czy ja wiem, czy takim nielicznym. Ja tez jestem za tym, zeby sciagnac Hiszpana do Juve. Oczywiscie o ile warunki beda znosne. 14 milionow brzmi sensownie, jednak strasznie nie podoba mi sie ta kwota wykupu ustalona na 18m. To de facto wyglada jak wypozyczenie Moraty za 14m euro, bo jesli Real od nas go odkupi za rok, to na plusie nie bedziemy ani grosza, poniewaz roznica 4m akurat pokryje sie z roczną pensja Hiszpana.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Zablokowany